Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Jakým způsobem jsem se dostal/a k hraní nwn na persistentních světech?

Na doporučení přátel.
55
46%
Po singl kampani, jsem chtěl zkusit i mulťák.
19
16%
Holdoval jsem "papírovým" rpg a tohle k nim mělo nejblíž.
13
11%
Jsem fanoušek rpg ze staré školy a nwn má ten správnej feeling.
10
8%
Chtěl jsem zkusit i něco jiného, než to co nám servírují klasická MMORPG.
3
3%
K nwn jsem se přesunul z podobné onlinovky (UO, atd.)
10
8%
Kvůli své holce/klukovi ;)
3
3%
Zcela náhodou.
6
5%
Žádná s hlasovacích variant se mi nelíbí, svou "story" sepíšu do diskuze.
0
No votes
 
Total votes: 119

User avatar
Sielencer
Rytíř
Posts: 612
Joined: 18:19 17. May 2009

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Sielencer »

Bahnak wrote:...
Dle mého názoru je snaha přilákat zcela nové hráče již takřka marná (I když takový článek v herním magazínu byl nebyl špatný způsob, ne-li jediný).
Ani nejde jen o sezonní záležitosti jako počasí, spíš o to, že většina nwn hráčů jsou bud lidmi co nwn hrají od doby co vyšlo, nebo jejich přátelé.
Mladí lidé se o téhle hře nic nedozví a pokud náhodou ano, takový screen je nepřesvědčí ani aby si hře něco přečetli a tak nezbývá než se spíše soustředit na uchování stávajících.

V této souvislosti by jistě nebylo od věci, uspořádat anketu a zjistit průměrný věk Thalijského nwn občana (pokud hrajete i jinde, navrhnul bych to i tam a udělal průměr :))
LDamian wrote:...
To je přesně nač jsem narážel. Kdyby se nějak vymyslel systém kastování DM, takový jedinec by např. nemusel (popřípadě neměl přístup) z toho rozsáhlého DM fora znát vše a tudíž by jej to zdaleka nestálo tolik času a méně by se tím omezila i akceschopnost jeho postavy (například rozdělění přístupu do guildlovních fór dle přesvědčení).
Pak by se i jistě méně často stávalo, že by DM kvůli nutnosti prostudovat nespočet stran před lognutím raději čas věnovalo něčemu jinému.

To je sice systém, který by sám o sobě vyžadoval více DM, ale zárověn cesta jak toho dosáhnout.

"Nikdo není beznadějněji zotročen než ten, kdo falešně věří, že je svobodný."

Johann Wolfgang von Goethe
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by DenGrasse »

To jsem moc nepobral: DM musí vědět jaké je pozadí věci, kterou řeší. Pokud to neví, je tam hráčům k ničemu.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by KaTo »

Sielencere, věř mi, že přečíst si DM forum a Thalijské reálie je pro DM ten nejmenší záhul :lol: na celým DMkování.
DMko musí mít (mimojiné) soudnost. Protože na NWN neexistuje nic jako "omezení" práv pro DM. Nejde DM kastovat z hlediska systémových práv. Jednou máš práva DM a tím pádem jsi pánem světa, nezávisle na tom, co umíš znáš, atd. Selhání ze strany DM tu pár už bylo a i od hráčů, do kterých bys to před jejich jmenováním neřekl. NWN jsou dost křehké :lol: a těžko zabezpečitelné jak jsi jednou "uvnitř" :twisted: :mrgreen: .

P.S.
Ať nejsem úplně OT, jednomu potencionálnímu novému hráči NWN jdu zkusit rozchodit Thalii tuhle středu :biggrin: .
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Thor7
Nováček
Posts: 1
Joined: 14:23 27. May 2011

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Thor7 »

KaTo wrote: P.S.
Ať nejsem úplně OT, jednomu potencionálnímu novému hráči NWN jdu zkusit rozchodit Thalii tuhle středu :biggrin: .
Tak cítím jako povinnost zde napsat, že dorazil a NWN rozchodil :lol:
A já pomalu poznávám nepoznané a učím se "chodit" :mrgreen:
Image
User avatar
de Aers
Urozený
Posts: 1530
Joined: 18:40 28. Dec 2009
Location: Buran z Buranova

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by de Aers »

Tuhle část http://thalie.pilsfree.cz/bonusy-za-postavu-212.htm , bych na úvodní stránce nějak zvýraznil, třeba, aby na ní byl odkaz hned a nemusel se k tomu dotyčný proklikávat, páč to spousta třeba ani nedělá (že nepročítá různé informace o serveru) a jako lákadlo, je to fajn. Asi každej chce dostat nějaký extra expy do začátku pro lepší rozjezd atd. Jen obětuje prostě chvilku času a líp si promyslí postavičku. Nebo ten odkaz "Co Thálie Nabízí?" Udělat výraznější a bez otazníku :)
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
User avatar
Kathermara
Šlechtic
Posts: 454
Joined: 21:00 13. Jul 2010

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Kathermara »

Mě nepřipadá tak těžké narazit na NWN, když jeden hledá rp. já třeba hrála rp na Faremionu v Lineage 2 a když skončil, hledala jsem prostě rp jinde. A nutno dodat, že Thalie byla na prvním místě ve vyhledávači a tak jsem si kvůli tomu i koupila hru, kterou jsem nikdy dřív nehrála (ani nic jiného, co závisí na hodech kostkou). Možná je problémem, kromě konkurence, i to malé povědomí o rp jako takovém. A i tak je málo hráčů, které rp hraní osloví a kteří taky zvládnou hrát :)
Chaotic Evil Mistress

Gabriel Grym - šikovný po tatínkovi, hodný po mamince, většinou někde v Kelu
Valindra - bardka ze Sluneční říše
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by davidsoft »

Kathermara wrote:Mě nepřipadá tak těžké narazit na NWN, když jeden hledá rp. já třeba hrála rp na Faremionu v Lineage 2 a když skončil, hledala jsem prostě rp jinde. A nutno dodat, že Thalie byla na prvním místě ve vyhledávači a tak jsem si kvůli tomu i koupila hru, kterou jsem nikdy dřív nehrála (ani nic jiného, co závisí na hodech kostkou). Možná je problémem, kromě konkurence, i to malé povědomí o rp jako takovém. A i tak je málo hráčů, které rp hraní osloví a kteří taky zvládnou hrát :)
Svého času jsem se snažil povědomí o RP zvýšit:
http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xhroma06/index.htm

Možná by ten kurz šel předělat na prostředí NWN, ačkoliv základy jsou samozřejmě společné. Házení kostkou patří k RP spíš historicky, RP se dá hrát i bez kostky.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by rosnicka »

ja sice ještě nejsem hráč a ráda bych byla. je pravda že jsem na to přisla uplnou náhodou.asi po roce jsem si začala hrát singl hru a pak jsem hledala nějake info a kuk našla jsem thalii.když už jsem sehnala klíč aby mi to běželo tak to po mě chce hak .. nevim jestli jeden nebo oba.stahla jsem pro jistotu celý ten balíček a ted nevím co s tím dál. rozbalila jsem to přímo ve složce (podotýkým že jsem jen běžný uživatel a používám syna na pomoc, momentálně je v práci tak jsem bezradná) nevím co dál dělat.zkusila jsem se přihlásit znova ke hře a ono to pořád chce ty haky.. a taky nevim co s tim heslem v bioware v databázi.jestli to mám někde přihlásit.. může mi někdo pomoct? a omlouvám se že to píšu sem ale já jsem nikde nenašla žádný topic pro pomoc bezradným :oops:
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by DenGrasse »

Stáhni z webu všechny povinné věci. Rozbal (dekomprimuj) do příslušných složek v adresáři NWN (pravděpodobně Program Files/Atari/Neverwinter Nights). Příslušné složky jsou HAK pro HAKy, TLK pro TLK soubor atd.

Návod je tady:

http://thalie.pilsfree.cz/jak-se-pripojit-34.htm
http://thalie.pilsfree.cz/ke-stazeni-35.htm

Fórum pro nováčky:

http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... %A9+dotazy
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by rosnicka »

uz mi to funguje.. jsem na radu pretahla veci kam jsem mela aniz by se neco stalo a zkusila se pripojit a kupodivu se to povedlo. takze uz muzu hrat i kdyz se mi tam zasekla postava a nechtela mi jit nikam. ted musim jit spat a zitra to vyzkousim .. a diky
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
User avatar
igor
Libovej frajírek
Posts: 1047
Joined: 15:14 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by igor »

Kathermara wrote:... Thalie byla na prvním místě ve vyhledávači ...
To mě potěšilo :)
Kdo si to se mnou rozdá muž proti muži? Kdo si troufá?
Kazuko "drakobijec a bijec drakobijců" - drsňák, jehož pěsti budí posvátnou úctu.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Theogil I »

igor wrote:
Kathermara wrote:... Thalie byla na prvním místě ve vyhledávači ...
To mě potěšilo :)
Ha Igor ..... kde se vzal tu se vzal. :D
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
soul1
Rytíř
Posts: 525
Joined: 14:04 24. Jul 2011
Location: In your mind
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by soul1 »

Zdravičko napadlo mě takhle. posledni dobou přibíva mnoho Forum ktere jsou založene na ruznem RP textovem hraní. myslim že kdyby se na tyhle fora formou reklamy doporučilo na tuto hru tak by sme mohli přitahnout nove hrače. ja osobně jedno takove vedu a přišel jsem tu pravě kvuli tomu RP.) a taky se zamnou pokouši dostat 3 mi kamoši z tehož forka co vy nato? (prosim nehodnoťte gramatiku ta je tu teď nepodstatna)
Gorag - Neuvěřitelna sila, žadna inteligence. -_Lost_-
Eliathar Elereth - Ten jenž vždy z nervozni v přitomnosti ženy -_R.I.P v Ivory_-
Adriel Bathor Vavelden - Brambory to je moje!
Rhael Etriss - Smrt je jen další začatek
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by Rejty »

Zdar, jasně, klidně nás tam můžeš doporučit... :wink:
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
soul1
Rytíř
Posts: 525
Joined: 14:04 24. Jul 2011
Location: In your mind
Contact:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Post by soul1 »

Jen bych rad jednu věc kdyby byla možna? neměl by někdo nějake zajimave video ktere častečně ukaže světu co je na tomhle serveru možne a jak to chodí? sám bych ho klidně udělal ale s lvl 5 a s mim pc je to prozatim nemožny.) ja sam osobně už teď ze začatku jsem trochu znuděni všude velke lvly a ja sam si expivam a navic se semnou skoro nikdo moc nebavy nevim možna proto že jsem slaby lvl a možna taky proto že hraju za Hakavarna :D
Gorag - Neuvěřitelna sila, žadna inteligence. -_Lost_-
Eliathar Elereth - Ten jenž vždy z nervozni v přitomnosti ženy -_R.I.P v Ivory_-
Adriel Bathor Vavelden - Brambory to je moje!
Rhael Etriss - Smrt je jen další začatek
Locked