Nováčkovské dotazy

Vše, co se netýká hry samotné.

Moderators: DM, WB

Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Prasokralik »

Co se stane když zemřu?

odpovím si sám:

Objeví se mrtvola mého těla, kterou mohou hráči najít a okrást nebo odnést ke kěnzi a zachránit.


ALE, MRTVOLA ZMIZÍ PO 10 MINUTÁCH LEŽENÍ BEZ TOHO ABY SE JÍ NĚKDO DOTKL! NENÍ TO NIKDE NAPSÁNO!


tak ať to víte a nezjistíte jako já v podsvětí od parťáka co se pro mě vracel.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by kucik »

Viz web http://thalie.pilsfree.cz/systemy-48.htm
Po určité době je mrtvola na zemi sežrána bestiemi a nadobro ztracena.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Tretas
Velmistr
Posts: 1450
Joined: 13:12 01. Oct 2008
Location: Rožnov p. R.
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Tretas »

Tohle je především zamezení tomu aby sis zavolal pomoc tellem a běžela pro tebe postava přes půlku světa.
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
dira_v_bubnu
Poutník
Posts: 52
Joined: 21:22 26. May 2011

Re: Nováčkovské dotazy

Post by dira_v_bubnu »

Da se někde sehnat nějaký návod pro začínající řemesníky? Nejde mi o to, aby mě někdo vodil za ručičku, to vůbec, ale spíš jen o to, jestli třeba pro alchymisty jsou někde sepsány některé základní lektvary. Vím, že někde (nevim už co to bylo za knížku) bylo napsáno, že cca 10 ingrediencí je potřeba na lektvar světla, s tím, že čim víc ingrediencí se tam dá, tim to bude lepší. Ale to je jen jeden lektvar... Je tedy možnost zjistit aspoň, na co je jaká bylinka, co dělá jaký kov a tak, nebo je to prostě jen o tom, že člověk bude zkoušet a zkoušet?

Ano, napadlo mě zeptat se nějakého zkušeného alchymisty, ale ten by byl sám proti sobě, kdyby prozrazoval své tajné recepty.

Tak teď se do mě můžete pustit :twisted:
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by DenGrasse »

Ta příručka je mírně zastaralá a i tak jsi jí špatně interpretoval :mrgreen:

Tu a tam některá postava třeba návod prodá, nebo vymění za nějakou protislužbu. Jinak musíš experimentovat.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
dira_v_bubnu
Poutník
Posts: 52
Joined: 21:22 26. May 2011

Re: Nováčkovské dotazy

Post by dira_v_bubnu »

DenGrasse wrote:Ta příručka je mírně zastaralá a i tak jsi jí špatně interpretoval :mrgreen:

Tu a tam některá postava třeba návod prodá, nebo vymění za nějakou protislužbu. Jinak musíš experimentovat.
Proto jsem se právě ptal, jestli neni něco, z čeho by se dalo aspoň něco vyčíst. Přiznávám se, že všechny knihovny na Thalii jsem neprocházel, ale něco takového (nějaký herbář) bych čekal třeba u kořenářky (už jen proto, aby člověk věděl, jak vůbec vypadá ta bylinka, pro kterou ho babka poslala :) ) nebo u nějaký podobný osoby (třeba potulný alchymista). Jestli něco takovýho je, tak se omlouvám, ale já ho ještě nenašel :wink: .
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by DenGrasse »

Herbáře byly napsaný (i když neobsahujou úplně všechno, protože něco se přidávalo později), ale nikdy se nedostaly do oběhu. Asi nedopatření...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
dira_v_bubnu
Poutník
Posts: 52
Joined: 21:22 26. May 2011

Re: Nováčkovské dotazy

Post by dira_v_bubnu »

DenGrasse wrote:Herbáře byly napsaný (i když neobsahujou úplně všechno, protože něco se přidávalo později), ale nikdy se nedostaly do oběhu. Asi nedopatření...
Aha, výborně a myslíš, že by byla možnost je nějak do oběhu dostat? 8)
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by DenGrasse »

Netuším. Byly udělaný někdy před dvěma lety nebo tak.. některý věci sou prostě zakletý :biggrin:
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Radim »

Já třeba osobně prozradil ve hře snad jeden nebo dva recepty a jen proto,že se hráč opravdu snažil něco zahrát a vysloužil si to.Jinak jak bylo psáno výše,těžko někomu řeknu tohle a tohle mi dones a já ti to uvařím,to je jako mu říct z čeho se to dělá.Každý z nás u craftu promrhal tuny času a prozradit tajemnství výroby je prostě blbost,stejně tak vydat nějaké příručky kam jaká bylina patří,co dělá ten či onen kov či kámen.Mě osobně by to pěkně naštvalo kdyby tohle bylo na serveru...každý ať se snaží si zjistit postupy svým způsobem tedy hodiny pokusů v dílnách nebo pěknou hrou a odměnou mu bude nějaká ta dobrá rada.

Můj názor kritizujte jak chcete 8)
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by DenGrasse »

Tak ty herbáře byly jen popisy surovin, žádný návody.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by G-ladiator »

Jaká je potřebná síla pro užívání válečného kladiva? Na webu tato informace chybí.

EDIT: K rozjeté diskusi - alchymistu nemám (zatím), ale jsem pro to, aby nějaké základní recepty dostupné byly. Klidně i jednotlivě, po stránkách za nějaké peníze dle vzácnosti lektvaru (item, který po použití vypíše seznam surovin a postup výroby)
Last edited by G-ladiator on 17:08 29. Jun 2011, edited 1 time in total.
User avatar
Grunt
Šlechtic
Posts: 352
Joined: 10:58 23. Jun 2007
Location: Ostrava
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Grunt »

Já myslím že ty návody by byly fajn... osobně nemám čas sedět u nwn 5hodin denně a zkoušet co kam a jak patří. Navíc je to i IC z cela logická věc. Proč na tomhle nevydělávat když to jde.. že jo :) Tohle mi chybí stejně jako knížka přes kterou by se povolávali nemrtví. Nejvíc nefér na těch receptech je fakt, že je každý z hráčů získá jednou a pak automaticky každá jeho postava je alchymistou... což si myslím že je 1. hloupost a 2. jak jsem psal nefér. Samozřejmě nenavrhuji ať má babka kořenářka v Ivory recepty těch nejlepších lektvarů, jen pár začátečnických... atd...
Zathirel Černokněžna

Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'.
Mrtev

Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Absinthorix »

Grunt wrote:Nejvíc nefér na těch receptech je fakt, že je každý z hráčů získá jednou a pak automaticky každá jeho postava je alchymistou... což si myslím že je 1. hloupost a 2. jak jsem psal nefér. Samozřejmě nenavrhuji ať má babka kořenářka v Ivory recepty těch nejlepších lektvarů, jen pár začátečnických... atd...
Ale ten čas hledáním receptů strávili stejně tak jako tak... a pokročilé lektvary nenamíchají hned od začátku, ale budou se k nim muset "provařit" tak jako tak... nevidím to ani hloupé ani nefér.
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by J.F.Payne »

Mně se líbí jak to je, metoda pokus-omyl. A pokud chcete recepty, proč je nesepíše a neprodává nějaké PC? Vždyť to může být zlatý důl :)
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Post Reply