Nováčkovské dotazy

Vše, co se netýká hry samotné.

Moderators: DM, WB

User avatar
GeForce
Obyvatel
Posts: 148
Joined: 19:32 04. Dec 2009

Re: Nováčkovské dotazy

Post by GeForce »

když je řeč o svitcích, zajímalo mne zda li se dají sehnat prázdné svitky, na které by šla psát kouzla?
Sareth - *Leč temnota nezvítezila, odpočívá rukou své milované, pokoj mu*
Kvas - Tož ja to nezvdam! Öing!
Cornelius *připravuje se*
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: Nováčkovské dotazy

Post by rosnicka »

me by se zase hodil nejaky slovnik ruznych zkratek a nekdy anglickych nazvu, ja bud hledam na netu coz a ted se nesmejte jsem nevedela co je AFK. a pak i jine veci, jako je treba craft - na to jsem se zeptala syna sice za cenu toho ze se mi rehtal jako kun jak jsem neschopna ale aspon to vim. nejsem z pocitacove generace tak s tim mam trosicku problem. jinak musim uznat ze hra se mi moc libi, po mem prvnim vstupu a paru kopancu co jsem udelala ale je tady spousta lidi co radi poradi a vysvetli kdyz neco nevim.bylo to pro me hodne tezke ze zacatku protoze jsem tam byla sama ale postupne se seznamuji jak s lidmi tak lokacemi.jen mi chybi neco jako mapa - ktera by se treba mohla koupit nekde v kramku nemusela by byt podrobna ale tak nejak strucne abych vedela kam se mam smerovat. do dneska treba nevim kde je sherdonsky hajek protoze jsem ho proste nenasla ani na mape v realiich.
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Nováčkovské dotazy

Post by -RoF- »

rosnicka wrote:me by se zase hodil nejaky slovnik ruznych zkratek a nekdy anglickych nazvu, ja bud hledam na netu coz a ted se nesmejte jsem nevedela co je AFK. a pak i jine veci, jako je treba craft - na to jsem se zeptala syna sice za cenu toho ze se mi rehtal jako kun jak jsem neschopna ale aspon to vim. nejsem z pocitacove generace tak s tim mam trosicku problem. jinak musim uznat ze hra se mi moc libi, po mem prvnim vstupu a paru kopancu co jsem udelala ale je tady spousta lidi co radi poradi a vysvetli kdyz neco nevim.bylo to pro me hodne tezke ze zacatku protoze jsem tam byla sama ale postupne se seznamuji jak s lidmi tak lokacemi.jen mi chybi neco jako mapa - ktera by se treba mohla koupit nekde v kramku nemusela by byt podrobna ale tak nejak strucne abych vedela kam se mam smerovat. do dneska treba nevim kde je sherdonsky hajek protoze jsem ho proste nenasla ani na mape v realiich.
Jo tak to tě plně chápu, když jsem začínal, taky jsem na ty zkratky čuměl, co to jako je :)
Podívej se tady, něco tam najdeš http://www.labirlab.cz/eq3/slovnicek_pojmu.php

Jinak s tou mapou. Rád bych ji udělal, ale ještě mi toho hodně chybí nakreslit ;).
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by kucik »

Svitky není možné vyrábět.

Ne moc obsáhlý slovník je tady:
http://thalie.pilsfree.cz/par-rad-pro-nove-hrace-78.htm
a trochu lepší:
http://neverwinter.cz/modules.php?name= ... tent&eid=1

Mapa je zde, ikdyž nepříliš aktuální
http://thalie.pilsfree.cz/zemepis-povrchu-87.htm a Shardonský hájek je holt trošku schovaný, jak už bývá druidí přirozeností. Ale ne zas tolik.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: Nováčkovské dotazy

Post by rosnicka »

za slovnicek moc dekuji. :D
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Nalkanar »

Je možné v knize ve hře udělat zalomení řádku a přitom mít text v jedné "stránce" knihy?

Aneb jak psát verše do knihy, bez zalamování tím, že bych tam dával lomítka bo tak místo řádků.
.
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Molly23 »

NO a taky by šlo udělat nějak nalistování stran v knize, třeba jako říkání barev barvířovi.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Thuereg »

Co se slovníku týče hlavně teda když jde o anglické výrazy ve hře tak doporučuju stáhnout si češtinu. Ta officiální je dobře udělaná. Hlavně většina věcí ve hře je dobře popsaná a snáz se pak chápe co která schopnost přesně dělá a podobně.
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
User avatar
Kathermara
Šlechtic
Posts: 454
Joined: 21:00 13. Jul 2010

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Kathermara »

Když se ti někdo směje, že něco nevíš, dlabej na něj a zeptej se někoho jiného. Smát se začátečníkovi, že něco neví je ubohé. Jinak - na to, kde co je, je nejlepší se vyptat IC, navíc máš třeba námět na rp, že ti může povykládat i něco o tom místě popř. tě tam zavést :)
Chaotic Evil Mistress

Gabriel Grym - šikovný po tatínkovi, hodný po mamince, většinou někde v Kelu
Valindra - bardka ze Sluneční říše
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Bahnak »

Tak tak, když něco nevím, ptám se. Co já se tenkrát naptal...
Rozhodně se nováčci ptejte na cokoliv co vám není jasné, zde, nebo klidně pošlete PM (tedy zprávou tak že kliknete na obrázek dopisu u mě pod obrázkem) mě, rozhodně se za nevědomost nemusíte stydět, každej si tím prošel a nikdo nikdá učenej z nebe nespadl.

Jinak téže můžete často v tellech narazit na zkratky jednotlivých povolání.
Nelekejte se, je to holt z angličtiny.
BG - Black Guard - Černý strážce
AA - Arcane Archer - Tajemný lučištník
CHoT - Champion of Thorm - Thormuv hrdina
DD - Dwarf Defender - Trpasličí obránce
WM - Weapon Master - Pán zbraně
PM - Pale Mater - Nekrouš
ASAS - Assasin - Vrah
SD - Shadow Dancer - Stínový tanečník
WAR - Warior, Fighter - bojovník
RDD - Red Dragon Disciple - Dračí učedník

a často též zkomoleniny, zkratky či NWN nářečí:
WIZNA - Wizard - Čaroděj
SORCKA - Sorcerer - Zaklínač
ROGUNA - Rogue - Tulák
KLERDA - Cleric - Klerik
TFUJ - Tiefling
Kombajn - označení dvou postav WAR a WIZNA
Dýler - Damage Dealer - Ten který zasazuje ranou velké poškození
NEGR - Drow
Černá huba/Bubák - podtemňan
Plyšák - povrchňan libující si v emotech či sebevražedných sklonech
Fízl, Cajt - DM
Rybaření/Vytahávání - taktika boje kdy cíleně změnou vzdáleností k sobě hráč vábí potvory kus po kuse
Snejk - Snake - zákeřný útok
Alkáč - Alchymista
Prevít/Mornatohocajzla - označení hráče který loguje do hry ve 4-5 ráno a vybíjí creep aby jsme my, normálně žijící lidé na koncích jeskyní nenašli šéfíka s lootem
Lút - Loot - Peněžitá odměna ve formě zlatek či předmětů na prodej a použití
Šéf, Šéfík, Boss - hlavní potvora, obvykle na konci jeskyně chránící poklad, ještě obvykleji silnější než ostatní potvory v jeskyni
Dung, Štola - Dungeon - jeskyně (obvykle nevhodné označení pro místo kde jsou poklady a potvory)
Bahno, Bažiňák, Blátomaz, Kazi*uk, Mornaněj, Bahňáček, Pouliii - DM Bahnak :oops:

Je toho daleko víc, ale to prostě zjistíte no...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Prasokralik »

CoT ne CHoT ty amatére ubahněná :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

champion of throm a nutno podotknout že na thalii se tomu říká boží bojovník protože thorm jako bůh tu nejni

*mrksne po něm talíř*
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by G-ladiator »

V reakci na diskusi ohledně cenové kategorie hostince U Racka - kolik peněz vydělá za rok sedlák/řemeslník/stráž/zeman atd. za rok?
User avatar
Elverin
Měšťan
Posts: 229
Joined: 13:50 30. Apr 2010

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Elverin »

Mohl by mi prosim nekdo rict jaky je rozdil mezi V2 animacemi boje co jsou ke stazeni na strankach a temi normalnimi? Pripadne co dalsiho se vyplatit stahnout z te nepovinne sekce :)
Elverin z rodu Darwolf - Všechno ví, všechno zná, všude byla dvakrát, za moře vidí a klíče má i od lesa
User avatar
rosnicka
Velmistr
Posts: 1152
Joined: 17:36 27. Jul 2011
Location: Stod

Re: Nováčkovské dotazy

Post by rosnicka »

malý technický dotaz. vím že můžu spát u ohniště když nejsem někde poblíž města, vesnice a podobně. relativně by to mělo být bezpečné místo.Ale co když tam někde zkejsnu a budu muset zůstat přes noc abych se nedostala do spárů nějakého zlouna? Je to bezpečný? A vědí to taky ti zlí? myslím to co lítá v noci venku - NPC a taky drowáci? Protože jestli ano tak by se teoreticky mohlo stát že ja budu sedět u ohniště( pár jich je bez ochrany) a mě za zádama drow se kterým si tam popovídám? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Nalkanar »

rosnicka wrote:...
Přesně tak.. ohniště neznamená hradbu a stráže, takže klidně u nich mohou číhat drowové a jiní. Zkus se v reálu natáhnout někde na lavičce v parku... :lol:
.
Post Reply