Nováčkovské dotazy
Re: Nováčkovské dotazy
když je řeč o svitcích, zajímalo mne zda li se dají sehnat prázdné svitky, na které by šla psát kouzla?
Sareth - *Leč temnota nezvítezila, odpočívá rukou své milované, pokoj mu*
Kvas - Tož ja to nezvdam! Öing!
Cornelius *připravuje se*
Kvas - Tož ja to nezvdam! Öing!
Cornelius *připravuje se*
Re: Nováčkovské dotazy
me by se zase hodil nejaky slovnik ruznych zkratek a nekdy anglickych nazvu, ja bud hledam na netu coz a ted se nesmejte jsem nevedela co je AFK. a pak i jine veci, jako je treba craft - na to jsem se zeptala syna sice za cenu toho ze se mi rehtal jako kun jak jsem neschopna ale aspon to vim. nejsem z pocitacove generace tak s tim mam trosicku problem. jinak musim uznat ze hra se mi moc libi, po mem prvnim vstupu a paru kopancu co jsem udelala ale je tady spousta lidi co radi poradi a vysvetli kdyz neco nevim.bylo to pro me hodne tezke ze zacatku protoze jsem tam byla sama ale postupne se seznamuji jak s lidmi tak lokacemi.jen mi chybi neco jako mapa - ktera by se treba mohla koupit nekde v kramku nemusela by byt podrobna ale tak nejak strucne abych vedela kam se mam smerovat. do dneska treba nevim kde je sherdonsky hajek protoze jsem ho proste nenasla ani na mape v realiich.
Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
Lina Arna - zlatooká černovláska
Re: Nováčkovské dotazy
Jo tak to tě plně chápu, když jsem začínal, taky jsem na ty zkratky čuměl, co to jako jerosnicka wrote:me by se zase hodil nejaky slovnik ruznych zkratek a nekdy anglickych nazvu, ja bud hledam na netu coz a ted se nesmejte jsem nevedela co je AFK. a pak i jine veci, jako je treba craft - na to jsem se zeptala syna sice za cenu toho ze se mi rehtal jako kun jak jsem neschopna ale aspon to vim. nejsem z pocitacove generace tak s tim mam trosicku problem. jinak musim uznat ze hra se mi moc libi, po mem prvnim vstupu a paru kopancu co jsem udelala ale je tady spousta lidi co radi poradi a vysvetli kdyz neco nevim.bylo to pro me hodne tezke ze zacatku protoze jsem tam byla sama ale postupne se seznamuji jak s lidmi tak lokacemi.jen mi chybi neco jako mapa - ktera by se treba mohla koupit nekde v kramku nemusela by byt podrobna ale tak nejak strucne abych vedela kam se mam smerovat. do dneska treba nevim kde je sherdonsky hajek protoze jsem ho proste nenasla ani na mape v realiich.
Podívej se tady, něco tam najdeš http://www.labirlab.cz/eq3/slovnicek_pojmu.php
Jinak s tou mapou. Rád bych ji udělal, ale ještě mi toho hodně chybí nakreslit
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.
*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
Re: Nováčkovské dotazy
Svitky není možné vyrábět.
Ne moc obsáhlý slovník je tady:
http://thalie.pilsfree.cz/par-rad-pro-nove-hrace-78.htm
a trochu lepší:
http://neverwinter.cz/modules.php?name= ... tent&eid=1
Mapa je zde, ikdyž nepříliš aktuální
http://thalie.pilsfree.cz/zemepis-povrchu-87.htm a Shardonský hájek je holt trošku schovaný, jak už bývá druidí přirozeností. Ale ne zas tolik.
Ne moc obsáhlý slovník je tady:
http://thalie.pilsfree.cz/par-rad-pro-nove-hrace-78.htm
a trochu lepší:
http://neverwinter.cz/modules.php?name= ... tent&eid=1
Mapa je zde, ikdyž nepříliš aktuální
http://thalie.pilsfree.cz/zemepis-povrchu-87.htm a Shardonský hájek je holt trošku schovaný, jak už bývá druidí přirozeností. Ale ne zas tolik.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Nováčkovské dotazy
Je možné v knize ve hře udělat zalomení řádku a přitom mít text v jedné "stránce" knihy?
Aneb jak psát verše do knihy, bez zalamování tím, že bych tam dával lomítka bo tak místo řádků.
Aneb jak psát verše do knihy, bez zalamování tím, že bych tam dával lomítka bo tak místo řádků.
.
Re: Nováčkovské dotazy
NO a taky by šlo udělat nějak nalistování stran v knize, třeba jako říkání barev barvířovi.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Re: Nováčkovské dotazy
Co se slovníku týče hlavně teda když jde o anglické výrazy ve hře tak doporučuju stáhnout si češtinu. Ta officiální je dobře udělaná. Hlavně většina věcí ve hře je dobře popsaná a snáz se pak chápe co která schopnost přesně dělá a podobně.
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
- Kathermara
- Šlechtic
- Posts: 454
- Joined: 21:00 13. Jul 2010
Re: Nováčkovské dotazy
Když se ti někdo směje, že něco nevíš, dlabej na něj a zeptej se někoho jiného. Smát se začátečníkovi, že něco neví je ubohé. Jinak - na to, kde co je, je nejlepší se vyptat IC, navíc máš třeba námět na rp, že ti může povykládat i něco o tom místě popř. tě tam zavést 
Chaotic Evil Mistress
Gabriel Grym - šikovný po tatínkovi, hodný po mamince, většinou někde v Kelu
Valindra - bardka ze Sluneční říše
Gabriel Grym - šikovný po tatínkovi, hodný po mamince, většinou někde v Kelu
Valindra - bardka ze Sluneční říše
Re: Nováčkovské dotazy
Tak tak, když něco nevím, ptám se. Co já se tenkrát naptal...
Rozhodně se nováčci ptejte na cokoliv co vám není jasné, zde, nebo klidně pošlete PM (tedy zprávou tak že kliknete na obrázek dopisu u mě pod obrázkem) mě, rozhodně se za nevědomost nemusíte stydět, každej si tím prošel a nikdo nikdá učenej z nebe nespadl.
Jinak téže můžete často v tellech narazit na zkratky jednotlivých povolání.
Nelekejte se, je to holt z angličtiny.
BG - Black Guard - Černý strážce
AA - Arcane Archer - Tajemný lučištník
CHoT - Champion of Thorm - Thormuv hrdina
DD - Dwarf Defender - Trpasličí obránce
WM - Weapon Master - Pán zbraně
PM - Pale Mater - Nekrouš
ASAS - Assasin - Vrah
SD - Shadow Dancer - Stínový tanečník
WAR - Warior, Fighter - bojovník
RDD - Red Dragon Disciple - Dračí učedník
a často též zkomoleniny, zkratky či NWN nářečí:
WIZNA - Wizard - Čaroděj
SORCKA - Sorcerer - Zaklínač
ROGUNA - Rogue - Tulák
KLERDA - Cleric - Klerik
TFUJ - Tiefling
Kombajn - označení dvou postav WAR a WIZNA
Dýler - Damage Dealer - Ten který zasazuje ranou velké poškození
NEGR - Drow
Černá huba/Bubák - podtemňan
Plyšák - povrchňan libující si v emotech či sebevražedných sklonech
Fízl, Cajt - DM
Rybaření/Vytahávání - taktika boje kdy cíleně změnou vzdáleností k sobě hráč vábí potvory kus po kuse
Snejk - Snake - zákeřný útok
Alkáč - Alchymista
Prevít/Mornatohocajzla - označení hráče který loguje do hry ve 4-5 ráno a vybíjí creep aby jsme my, normálně žijící lidé na koncích jeskyní nenašli šéfíka s lootem
Lút - Loot - Peněžitá odměna ve formě zlatek či předmětů na prodej a použití
Šéf, Šéfík, Boss - hlavní potvora, obvykle na konci jeskyně chránící poklad, ještě obvykleji silnější než ostatní potvory v jeskyni
Dung, Štola - Dungeon - jeskyně (obvykle nevhodné označení pro místo kde jsou poklady a potvory)
Bahno, Bažiňák, Blátomaz, Kazi*uk, Mornaněj, Bahňáček, Pouliii - DM Bahnak
Je toho daleko víc, ale to prostě zjistíte no...
Rozhodně se nováčci ptejte na cokoliv co vám není jasné, zde, nebo klidně pošlete PM (tedy zprávou tak že kliknete na obrázek dopisu u mě pod obrázkem) mě, rozhodně se za nevědomost nemusíte stydět, každej si tím prošel a nikdo nikdá učenej z nebe nespadl.
Jinak téže můžete často v tellech narazit na zkratky jednotlivých povolání.
Nelekejte se, je to holt z angličtiny.
BG - Black Guard - Černý strážce
AA - Arcane Archer - Tajemný lučištník
CHoT - Champion of Thorm - Thormuv hrdina
DD - Dwarf Defender - Trpasličí obránce
WM - Weapon Master - Pán zbraně
PM - Pale Mater - Nekrouš
ASAS - Assasin - Vrah
SD - Shadow Dancer - Stínový tanečník
WAR - Warior, Fighter - bojovník
RDD - Red Dragon Disciple - Dračí učedník
a často též zkomoleniny, zkratky či NWN nářečí:
WIZNA - Wizard - Čaroděj
SORCKA - Sorcerer - Zaklínač
ROGUNA - Rogue - Tulák
KLERDA - Cleric - Klerik
TFUJ - Tiefling
Kombajn - označení dvou postav WAR a WIZNA
Dýler - Damage Dealer - Ten který zasazuje ranou velké poškození
NEGR - Drow
Černá huba/Bubák - podtemňan
Plyšák - povrchňan libující si v emotech či sebevražedných sklonech
Fízl, Cajt - DM
Rybaření/Vytahávání - taktika boje kdy cíleně změnou vzdáleností k sobě hráč vábí potvory kus po kuse
Snejk - Snake - zákeřný útok
Alkáč - Alchymista
Prevít/Mornatohocajzla - označení hráče který loguje do hry ve 4-5 ráno a vybíjí creep aby jsme my, normálně žijící lidé na koncích jeskyní nenašli šéfíka s lootem
Lút - Loot - Peněžitá odměna ve formě zlatek či předmětů na prodej a použití
Šéf, Šéfík, Boss - hlavní potvora, obvykle na konci jeskyně chránící poklad, ještě obvykleji silnější než ostatní potvory v jeskyni
Dung, Štola - Dungeon - jeskyně (obvykle nevhodné označení pro místo kde jsou poklady a potvory)
Bahno, Bažiňák, Blátomaz, Kazi*uk, Mornaněj, Bahňáček, Pouliii - DM Bahnak
Je toho daleko víc, ale to prostě zjistíte no...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
-
Prasokralik
- Bůh
- Posts: 4507
- Joined: 01:53 05. Dec 2010
- Location: Land Down Under
Re: Nováčkovské dotazy
CoT ne CHoT ty amatére ubahněná

champion of throm a nutno podotknout že na thalii se tomu říká boží bojovník protože thorm jako bůh tu nejni
*mrksne po něm talíř*
champion of throm a nutno podotknout že na thalii se tomu říká boží bojovník protože thorm jako bůh tu nejni
*mrksne po něm talíř*
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo
Pain is temporary. Victory is forever.
Pain is temporary. Victory is forever.
- G-ladiator
- Urozený
- Posts: 2163
- Joined: 17:07 12. Nov 2008
- Location: Praha
- Contact:
Re: Nováčkovské dotazy
V reakci na diskusi ohledně cenové kategorie hostince U Racka - kolik peněz vydělá za rok sedlák/řemeslník/stráž/zeman atd. za rok?
Re: Nováčkovské dotazy
Mohl by mi prosim nekdo rict jaky je rozdil mezi V2 animacemi boje co jsou ke stazeni na strankach a temi normalnimi? Pripadne co dalsiho se vyplatit stahnout z te nepovinne sekce 
Elverin z rodu Darwolf - Všechno ví, všechno zná, všude byla dvakrát, za moře vidí a klíče má i od lesa
Re: Nováčkovské dotazy
malý technický dotaz. vím že můžu spát u ohniště když nejsem někde poblíž města, vesnice a podobně. relativně by to mělo být bezpečné místo.Ale co když tam někde zkejsnu a budu muset zůstat přes noc abych se nedostala do spárů nějakého zlouna? Je to bezpečný? A vědí to taky ti zlí? myslím to co lítá v noci venku - NPC a taky drowáci? Protože jestli ano tak by se teoreticky mohlo stát že ja budu sedět u ohniště( pár jich je bez ochrany) a mě za zádama drow se kterým si tam popovídám?

Jsem jaká jsem.
Lina Arna - zlatooká černovláska
Lina Arna - zlatooká černovláska
Re: Nováčkovské dotazy
Přesně tak.. ohniště neznamená hradbu a stráže, takže klidně u nich mohou číhat drowové a jiní. Zkus se v reálu natáhnout někde na lavičce v parku...rosnicka wrote:...
.