Anketa : povolání

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Máte zájem o netradiční povolání?

Ano
13
33%
Občas by se to hodilo
6
15%
Ani ne
8
20%
Ne
11
28%
Nevím
2
5%
 
Total votes: 40

User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by Braenn »

davidsoft wrote:Takže na otázku "chci větší variabilitu podobných povolání ve hře" se dá odpovědět jen "ne", protože nevidím nic, co tu variabilitu omezuje, kromě reálií - a proti těm nepůjde ani systém. Jediná překážka je ochota a schopnost sehrávat RP. A to je na každém.Záměrem návodů tak, jak si je představuji, by mělo být právě překonání určité "neschopnosti hrát RP". Uvedu příklad: Záměrem příručky o hraní druida by bylo umožnit rozumně hrát za druida na Thalii hráči, který strom viděl párkrát v životě a zvířata jedině v zoologické zahradě. Takovému hráči prostě chybí zkušenosti a znalosti o daných jevech, a pokud se spolehne jen na svou intuici, bude hrát nesmysly a věci, které budou v rozporu s reáliemi.
Jo, a vem si, jak to dopadlo, když si jsme si naposled dovolili dát jako vzor, nikoli povinnost, jistou příručku přímo od AD&D. :))
A obávám se, že tam kde je překážkou ochota a schopnost hraní RP, tam ani tisíc příruček nepomůže, protože kde není vůle, nejsou činy. A naopak!
]Líbilo by se mi, kdyby existovaly na foru sepsané ucelené reáílie k povoláním, která mají/můžou mít svůj základ v nějakém vzoru/řádu fungujícího NPC uskupení, ať jsou to Rytíři úsvitu, Shardonští druidi, Dornovi hraničáři, nějaký cech zlodějů, Azuroví mágové a já nevím, co ještě. A hráč by mohl, ale nemusel hrát v souladu s nimi. Inspirovat se, nebo alespoň vědět, že to dělá jinak, než je zvykem.
Ovšem představa námahy a času s tím spojeného, s předvídanou dávkou reakcí, které by automaticky následovaly na foru? Šel bys do toho?
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Anketa : povolání

Post by Nalkanar »

Když to bude podané skutečně jen jako doporučení a ne "jediný správný smysl toho slova", tak proč ne. (zas a opět :wall: )


Jen by mě zajímalo, co by hráče bez vztahu k přírodě, zvířatům nebo tak něčemu, táhlo k hraní druida?
.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Anketa : povolání

Post by -darkvision- »

Nalkanar wrote: Jen by mě zajímalo, co by hráče bez vztahu k přírodě, zvířatům nebo tak něčemu, táhlo k hraní druida?
PB? :oops:
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by KaTo »

Nalkanar wrote:...Jen by mě zajímalo, co by hráče bez vztahu k přírodě, zvířatům nebo tak něčemu, táhlo k hraní druida?
Na Thálii...třeba Dragon shape? :lol: :lol: :lol:
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
xpm335
Obyvatel
Posts: 147
Joined: 19:19 24. Mar 2011

Re: Anketa : povolání

Post by xpm335 »

Tož heleĎ dá se považovat Platina za vzácný kov?
Svenn Bjornsonn
"Je jedno jestli jsi král nebo sedlák...stejně tě pošlu tam kde slunce nesvítí."
Zemřel tak jak žil, jako idiot.
https://www.youtube.com/watch?v=0YuKhXZPAgQ

Magistr Stregan Kane
„Všechno, co lidstvo udělalo, vymyslelo, čeho dosáhlo, i to, čím je, všechno to leží zázračně uchováno na stránkách knih. “
Aktivně hrán s chutí někomu pokazit den.
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by davidsoft »

Braenn wrote:
davidsoft wrote:Takže na otázku "chci větší variabilitu podobných povolání ve hře" se dá odpovědět jen "ne", protože nevidím nic, co tu variabilitu omezuje, kromě reálií - a proti těm nepůjde ani systém. Jediná překážka je ochota a schopnost sehrávat RP. A to je na každém.Záměrem návodů tak, jak si je představuji, by mělo být právě překonání určité "neschopnosti hrát RP". Uvedu příklad: Záměrem příručky o hraní druida by bylo umožnit rozumně hrát za druida na Thalii hráči, který strom viděl párkrát v životě a zvířata jedině v zoologické zahradě. Takovému hráči prostě chybí zkušenosti a znalosti o daných jevech, a pokud se spolehne jen na svou intuici, bude hrát nesmysly a věci, které budou v rozporu s reáliemi.
Jo, a vem si, jak to dopadlo, když si jsme si naposled dovolili dát jako vzor, nikoli povinnost, jistou příručku přímo od AD&D. :))
A obávám se, že tam kde je překážkou ochota a schopnost hraní RP, tam ani tisíc příruček nepomůže, protože kde není vůle, nejsou činy. A naopak!
]Líbilo by se mi, kdyby existovaly na foru sepsané ucelené reáílie k povoláním, která mají/můžou mít svůj základ v nějakém vzoru/řádu fungujícího NPC uskupení, ať jsou to Rytíři úsvitu, Shardonští druidi, Dornovi hraničáři, nějaký cech zlodějů, Azuroví mágové a já nevím, co ještě. A hráč by mohl, ale nemusel hrát v souladu s nimi. Inspirovat se, nebo alespoň vědět, že to dělá jinak, než je zvykem.
Ovšem představa námahy a času s tím spojeného, s předvídanou dávkou reakcí, které by automaticky následovaly na foru? Šel bys do toho?
Čas na to nemám, a i kdybych jej měl, mám už přichystané jiné projekty. (OT: Slibuji, že až to bude, dočkáte se nějakého screenshotu v Galerii.)

Jinak souhlasím, že tam, kde není ochota, je příručka zbytečná.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
xpm335
Obyvatel
Posts: 147
Joined: 19:19 24. Mar 2011

Re: Anketa : povolání

Post by xpm335 »

Hele tak když už někdo dáAno mohli byste sem napsat o co tak máte zájem? :) díky
Svenn Bjornsonn
"Je jedno jestli jsi král nebo sedlák...stejně tě pošlu tam kde slunce nesvítí."
Zemřel tak jak žil, jako idiot.
https://www.youtube.com/watch?v=0YuKhXZPAgQ

Magistr Stregan Kane
„Všechno, co lidstvo udělalo, vymyslelo, čeho dosáhlo, i to, čím je, všechno to leží zázračně uchováno na stránkách knih. “
Aktivně hrán s chutí někomu pokazit den.
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by Molly23 »

O otroka, sluhu, podkoního, malíře (ale jedině pokud bude skutečně kreslit), servírky v hospodách, prostitutky, gigolové, maséři, básníci (skládání básní na zakázku), nosič, poslíček.... uuuf no určo bych ještě něco vymyslel
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Anketa : povolání

Post by Nalkanar »

Zvaž, co je tvoje postava ochotná dělat a ptej se IC těch prachatých :lol: :roll: ;)
.
User avatar
Darebák
Nováček
Posts: 20
Joined: 00:39 09. Oct 2011

Re: Anketa : povolání

Post by Darebák »

Molly23 wrote:O otroka, sluhu, podkoního, malíře (ale jedině pokud bude skutečně kreslit), servírky v hospodách, prostitutky, gigolové, maséři, básníci (skládání básní na zakázku), nosič, poslíček.... uuuf no určo bych ještě něco vymyslel
Nejkrásnější na těhlech povolání je, že člověku stačí * * * * hvězdičky, aby se mohl takto uplatnit a nepotřebuje nějaký systém jako při normálních řemeslech, které už ve hře jsou.
User avatar
Kathermara
Šlechtic
Posts: 454
Joined: 21:00 13. Jul 2010

Re: Anketa : povolání

Post by Kathermara »

Braenn wrote:Jo, a vem si, jak to dopadlo, když si jsme si naposled dovolili dát jako vzor, nikoli povinnost, jistou příručku přímo od AD&D. :)) A obávám se, že tam kde je překážkou ochota a schopnost hraní RP, tam ani tisíc příruček nepomůže, protože kde není vůle, nejsou činy. A naopak!
Líbilo by se mi, kdyby existovaly na foru sepsané ucelené reáílie k povoláním, která mají/můžou mít svůj základ v nějakém vzoru/řádu fungujícího NPC uskupení, ať jsou to Rytíři úsvitu, Shardonští druidi, Dornovi hraničáři, nějaký cech zlodějů, Azuroví mágové a já nevím, co ještě. A hráč by mohl, ale nemusel hrát v souladu s nimi. Inspirovat se, nebo alespoň vědět, že to dělá jinak, než je zvykem.
Ovšem představa námahy a času s tím spojeného, s předvídanou dávkou reakcí, které by automaticky následovaly na foru? Šel bys do toho?
Pod to bych se klidně podepsala, něco podobného by se mi taky líbilo. Kdesi u WoW rp serveru tuším něco takového měli (info k povoláním) a myslím, že (hlavně začínajícím) hráčům by vůbec neškodilo mít alespoň představu o tom, co hrát. Když pomyslím na to, že někteří klidně sehrají elfského mága, který nadává, pobíhá a chová se jak křupan... jistě, to je extrém, ale ne každý prostě ví jak na to. Zmínění druidové nejen, že chrání přírodu, ale mají s ní vztah, který se dá přirovnat k rodinnému poutu. Pro ně jsou lesy rodiče a zvířata bratři a sestry (mám docela hluboký vztah k přírodě tak to dokážu pochopit :wink: ). Zloději můžou mít svůj zlodějský kodex, to se mi líbilo ve filmu... tuším Dračí doupě, nakonec ho porušili, ale o to nejde :mrgreen: Stejně tak se spoustou jiných povolání se táhnou nějaké předpokládané vzorce chování, ať iž podle nějaké organizace nebo z přirozenosti osob, které k onomu určitému povolání tíhnou. Klidně bych se do takového projektu i sama zapojila, reakcí hráčů se nebojím :D Zvlášť kdyby šlo jen o to doporučení, ne zákon. Komu se to nelíbí, inu, nemusí se tím hned řídit. Tedy se dobrovolně nabízím :D
A co se týče alternativních povolání, myslím, že nejsou třeba. Kdo chce hrát básníka vezme barda a zaměří se na básně, kdo chce být horník, vezme si povolání na sílu a kutá. Možná bych brala jedno spešl povolání zvané obyčejný člověk/elf/trp,... Neuměl by to se zbraněmi, jen třeba s kosou a neměl by žádné spešl schopnosti. Pak by to nesvádělo k tomu od původního záměru být farmářem sklouznout k běhání po dungeonech :)
Chaotic Evil Mistress

Gabriel Grym - šikovný po tatínkovi, hodný po mamince, většinou někde v Kelu
Valindra - bardka ze Sluneční říše
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Anketa : povolání

Post by Prasokralik »

Molly23 wrote:O otroka, sluhu, podkoního, malíře (ale jedině pokud bude skutečně kreslit), servírky v hospodách, prostitutky, gigolové, maséři, básníci (skládání básní na zakázku), nosič, poslíček.... uuuf no určo bych ještě něco vymyslel
to mi připomíná deník vilmy
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by davidsoft »

Kathermara wrote:Možná bych brala jedno spešl povolání zvané obyčejný člověk/elf/trp,... Neuměl by to se zbraněmi, jen třeba s kosou a neměl by žádné spešl schopnosti. Pak by to nesvádělo k tomu od původního záměru být farmářem sklouznout k běhání po dungeonech :)
Souhlasím. Povolání "Obyčejný člověk" mi po celou dobu mého hraní na Thalii velmi chybělo. V NWN toto povolání standardně existuje, ale je k dispozici jen pro NPC. Dovolit jej i hráčským postavám by po technické stránce neměl být problém.

Spíš vidím problém v různých názvech povolání podle rasy. Správně by se mělo patrně jmenovat asi "Obyčejný humanoid". Najít společné pojmenování pro bytosti všech mluvících ras je zajímavé téma k zamyšlení, kterým se lidé zabývali již dávno před dobou počítačovou (např. slovo hnau).
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by G-ladiator »

Ono stačí nebrat slovo člověk ve významu příslušník lidské rasy, a vnímat ho s významem příslušník společnosti případně osoba nebo jedinec.
Případně přeložit z anglického commoner na prosťáček a je to vyřešené :))
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Anketa : povolání

Post by J.F.Payne »

Mně by se líbilo, kdyby to povolání "obyčejný člověk" nešlo s ničím buildovat a dělalo craft rychleji.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Locked