Jo, a vem si, jak to dopadlo, když si jsme si naposled dovolili dát jako vzor, nikoli povinnost, jistou příručku přímo od AD&D.davidsoft wrote:Takže na otázku "chci větší variabilitu podobných povolání ve hře" se dá odpovědět jen "ne", protože nevidím nic, co tu variabilitu omezuje, kromě reálií - a proti těm nepůjde ani systém. Jediná překážka je ochota a schopnost sehrávat RP. A to je na každém.Záměrem návodů tak, jak si je představuji, by mělo být právě překonání určité "neschopnosti hrát RP". Uvedu příklad: Záměrem příručky o hraní druida by bylo umožnit rozumně hrát za druida na Thalii hráči, který strom viděl párkrát v životě a zvířata jedině v zoologické zahradě. Takovému hráči prostě chybí zkušenosti a znalosti o daných jevech, a pokud se spolehne jen na svou intuici, bude hrát nesmysly a věci, které budou v rozporu s reáliemi.
A obávám se, že tam kde je překážkou ochota a schopnost hraní RP, tam ani tisíc příruček nepomůže, protože kde není vůle, nejsou činy. A naopak!
]Líbilo by se mi, kdyby existovaly na foru sepsané ucelené reáílie k povoláním, která mají/můžou mít svůj základ v nějakém vzoru/řádu fungujícího NPC uskupení, ať jsou to Rytíři úsvitu, Shardonští druidi, Dornovi hraničáři, nějaký cech zlodějů, Azuroví mágové a já nevím, co ještě. A hráč by mohl, ale nemusel hrát v souladu s nimi. Inspirovat se, nebo alespoň vědět, že to dělá jinak, než je zvykem.
Ovšem představa námahy a času s tím spojeného, s předvídanou dávkou reakcí, které by automaticky následovaly na foru? Šel bys do toho?