Galerie - tvorba
Re: Galerie - tvorba
Konečně jsem našel model lodě, který se mi líbí, a dodělal animaci. Nyní je možné se projet po skutečně se pohybujícím moři, což jsem v NWN ještě nikde neviděl. Pro zájemce jsem připravil jsem i malý demo-modul: http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xhroma06/ds_more.zip.
Pro co nejlepší zážitek doporučuji vypnout ve hře efekt "zářící vody" a pusit si k projížďce Call of Destiny.
Animace se spouští příkazem /start zadaným do chatu a trvá 4 minuty.
Pro co nejlepší zážitek doporučuji vypnout ve hře efekt "zářící vody" a pusit si k projížďce Call of Destiny.
Animace se spouští příkazem /start zadaným do chatu a trvá 4 minuty.
Last edited by davidsoft on 11:42 20. Jan 2012, edited 1 time in total.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Re: Galerie - tvorba
To je zajímavý. Jak jsi v nwn vyřešil, že se ti měněj dlaždice, nebo jak to funguje? Na to se fakt budu muset podívat.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Galerie - tvorba
Podívej. Je to řešené tak, že veškerá grafika kromě lodě je tvořena jedním nestatickým animovaným umístitelným objektem (značně rozměrným, což ale enginu nijak nevadí, pokud takový objekt nemá pwk a není použitelný). Nestatické umístitelné objekty se zobrazují tehdy a jen tehdy, když je od nich hráčská postava vzdálena nanejvýš 45 metrů, což omezení walkmeshe na lodi dovoluje vynutit (platí, že celá přístupná walkable-plocha oblasti se vejde do koule o poloměru 45 m).kucik wrote:To je zajímavý. Jak jsi v nwn vyřešil, že se ti měněj dlaždice, nebo jak to funguje? Na to se fakt budu muset podívat.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Re: Galerie - tvorba
Eh..jde to dat do hry ?
. Což mě napada...kdyby to šlo tak by byla bomba mit možnost si ve hře zakoupit loď .Třeba i nějakou malinkou a mit možnost třeba jen v jedne lokaci si na ni dělat vyjižďky.Hodně by to spestřilo hru. Samozřejmě že takovy luxus by musel byt vavženy pořadnou sumou v penězich.
ACC Bziik
Awken Nord-Nabručeny zaklinač,druh překrasne bardky Sally a hrdy otec
Robert Ness-Kněz na baterky
Dermond Meynolds-Chladně arogantni synek Kory a Falliona
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Všechno v životě se dá přežít,kromě smrti
Awken Nord-Nabručeny zaklinač,druh překrasne bardky Sally a hrdy otec
Robert Ness-Kněz na baterky
Dermond Meynolds-Chladně arogantni synek Kory a Falliona
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Všechno v životě se dá přežít,kromě smrti
Re: Galerie - tvorba
davidsoft: vysvětlení pro lajky by šlo? Aneb funkce v praxi?
Zatím to chápu tak, že máš loď, na tý stojí postavičky a ten terén okolo neodpovídá skutečným lokacím na pobřeží, ale prostě jen simuluje to, jak loď putuje kolem. Takže v případě vylodění se přesune postava do nějaké té odpovídající lokace.
Zatím to chápu tak, že máš loď, na tý stojí postavičky a ten terén okolo neodpovídá skutečným lokacím na pobřeží, ale prostě jen simuluje to, jak loď putuje kolem. Takže v případě vylodění se přesune postava do nějaké té odpovídající lokace.
.
Re: Galerie - tvorba
Ano, myslím, že to chápeš správně.Nalkanar wrote:davidsoft: vysvětlení pro lajky by šlo? Aneb funkce v praxi?
Zatím to chápu tak, že máš loď, na tý stojí postavičky a ten terén okolo neodpovídá skutečným lokacím na pobřeží, ale prostě jen simuluje to, jak loď putuje kolem. Takže v případě vylodění se přesune postava do nějaké té odpovídající lokace.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Re: Galerie - tvorba
J.F.Payne wrote:Chlape, to je nádhera!
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Re: Galerie - tvorba
Tzn. ale že nemůže se postava pohybovat po krajině co?
A ještě by mě zajímalo jak dlouho ti trvalo to vytvořit?
A ještě by mě zajímalo jak dlouho ti trvalo to vytvořit?
Re: Galerie - tvorba
Ano, po krajině se postava v dané oblasti pohybovat nemůže, takže na plavání po potůčku někde po městě to použitelné není. Na to existuje jiný způsob, kde se pak ale zase postava nemůže pohybovat po lodi.Shaman88 wrote:Tzn. ale že nemůže se postava pohybovat po krajině co?
A ještě by mě zajímalo jak dlouho ti trvalo to vytvořit?
Za základ terénu jsem vzal model wsf10_d02_02 ze sady dlaždic WoRm_Forest_Seasons, takže jsem nemusel generovat původní terén (rovněž původní textura je zachována). Díky tomu mi to zabralo asi dva dny, už si přesně nevzpomínám. Moře nepočítám, to už jsem měl před tím; ty dva dny zabralo vymýšlení a odladění transformací terénu, aby ta krajina vypadala přijatelně, navržení matematického popisu animace na papíře a jeho naprogramování a poslední dvě hodiny odladění animace ve hře.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Re: Galerie - tvorba
Sestavil jsem animaci plavání. Nyní mohou postavy v NWN plavat pod vodou, a to v různých výškových úrovních a tyto úrovně lze dynamicky přepínat - chvilku postava plave u dna, chvilku zase o několik metrů výš. Navíc může na jednom místě plavat víc postav nad sebou.
Abych vás neochudil o tento v NWN nevšední zážitek, připravil jsem i tentokrát malý demo modul: http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xhroma06/ds_usea.zip (67,6 kB). Je nutno si stáhnout také HAK se sadou dlažic wrm_undersea.hak: http://nwvault.ign.com/fms/Download.php?id=95300 (19,6 MB) (stránka na Vaultu).
Diskusi prosím směřujte do http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 111&t=5647, ať nespamujeme zde v galerii.
Poznámka: Přepínání výškových úrovní plavání si můžete sami vyzkoušet, ale vaše postava pro to musí splnit následující podmínky: Rasa: člověk/půlelf. Pohlaví: žena. Ovládání probíhá pomocí příkazů zadávaných do chatu: /0 přepne postavu do módu chůze po dně, /1 znamená plavání ve výšce 0 metrů nad dnem, /2 plavání ve výšce 0,5 metru, ..., /9 plavání ve výšce 4 metry nad dnem a /10 plavání ve výšce 8 metrů nad dnem.
Technicky je možné zajistit odpovídající funkčnost pro všechny rasy, fenotypy a pohlaví, ale znamenalo by to vytvořit 240 modelů (6 ras * 2 fenotypy * 2 pohlaví * 10 souborů = 240), což by dalo spoustu další práce a pro předvedení použité technologie to nepovažuji za podstatné.
Abych vás neochudil o tento v NWN nevšední zážitek, připravil jsem i tentokrát malý demo modul: http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xhroma06/ds_usea.zip (67,6 kB). Je nutno si stáhnout také HAK se sadou dlažic wrm_undersea.hak: http://nwvault.ign.com/fms/Download.php?id=95300 (19,6 MB) (stránka na Vaultu).
Diskusi prosím směřujte do http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 111&t=5647, ať nespamujeme zde v galerii.
Poznámka: Přepínání výškových úrovní plavání si můžete sami vyzkoušet, ale vaše postava pro to musí splnit následující podmínky: Rasa: člověk/půlelf. Pohlaví: žena. Ovládání probíhá pomocí příkazů zadávaných do chatu: /0 přepne postavu do módu chůze po dně, /1 znamená plavání ve výšce 0 metrů nad dnem, /2 plavání ve výšce 0,5 metru, ..., /9 plavání ve výšce 4 metry nad dnem a /10 plavání ve výšce 8 metrů nad dnem.
Technicky je možné zajistit odpovídající funkčnost pro všechny rasy, fenotypy a pohlaví, ale znamenalo by to vytvořit 240 modelů (6 ras * 2 fenotypy * 2 pohlaví * 10 souborů = 240), což by dalo spoustu další práce a pro předvedení použité technologie to nepovažuji za podstatné.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
<Aktivita ve hře: neaktivní>
[Desatero přikázání pro role-playera] [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Re: Galerie - tvorba
Nemám slov,to je luxusní co vytváříš za kousky
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
Re: Galerie - tvorba
*dívá se jak plavou a napadá ho* ...že bez vody by takhle mohli..některé "xenotypy" i lítat, ne?* 
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Galerie - tvorba
Bylo by krásné, kdyby ti kteří mají křídla mohli opravdu létat. Jinak jsou křídla jenom na okrasu a to je škoda.
Jestli je to jenom trochu realizovatelné, tak se za létání přimlouvám
I když moje postava křídla nemá.
Olwen
Jestli je to jenom trochu realizovatelné, tak se za létání přimlouvám
Olwen
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Re: Galerie - tvorba
Trošku se pak bojím situace:
A: "Povidám, pojď dolů!"
B: "Povidám, pojď ty nahoru!"
......................................

A: "Povidám, pojď dolů!"
B: "Povidám, pojď ty nahoru!"
......................................
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1