Sice nemám času na zbyt, ale nedá mi to, abych se nepochlubil aktuálním stavem jednoho svého soukromého grafického projektu. Jedná se o animovanou vodu s odleskem a vlnkami. Mým cílem je mít v NWN hezčí vodu než ve Skyrimu.
Jde zatím o polotovar, ale pokud budete mít nějaké zajímavé postřehy, byl bych za ně vděčný
zde nebo po PM. Nečekejte brzké reakce, nemám moc času chodit na fórum a už vůbec ne na něj psát.
Na co se soustředit:
- detail textury (pohybuje se, i když máte vypnuté animované textury)
- vlnky
- neviditelné (bezešvé) hranice mezi modely
- Vypadá to jako voda? Jak by to mělo vypadat lépe?
- zda se vám to vůbec zobrazí, případně jakékoliv neobvyklé chování hry pravděpodobně způsobené přítomností těchto modelů vody
- problikávání (nemělo by tam být)
Co naopak budu určitě vylepšovat:
Pokud se vám nezobrazují odlesky, je potřeba si v nastavení videa zapnout Environmental mapping ("nanášení prostředí na bytosti").
Malý a jednoduchý DEMO modul:
http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xhroma06/ds_voda.zip