NWN hudba a bardí hudba

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

NWN a TH bardí hudbu...

nezapínám.
4
9%
mám staženou a mám neustále zaplou.
15
33%
mám staženou, ale zapínám jen když potkám barda.
12
27%
mám staženou, ale zapínám jen vzácně (tzn. i když potkám barda, tak nutně nezapínám).
10
22%
netuším, co je TH bardí hudba. (pak viz první příspěvek)
2
4%
(jiná odpověď)
2
4%
 
Total votes: 45

User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

NWN hudba a bardí hudba

Post by Nalkanar »

S mým klonem jménem Amber jsme došli k otázce - kolik lidí poslouchá NWN hudbu a tedy může slyšet bardy hrát? A proto je tu tato anketa. Proto pokud možno zahlasujte a tak dále. ;)


Pro ty co nevědí, co je bardská hudba:
Bardská hudba představuje různé skladby, které je možné hrát na hudební nástroje přímo ve hře. Skladby jsou to různé, celkem zajímavé a mnohdy skvěle dokreslují atmosféru (divadlo, turnaj prince Doriela, plesy aj.), anebo jsou "jen" RP nástrojem potulného hudebníka.

K poslechu je nutno mít správnou verzi konfiguračního haku TH a balíček bardí hudby:
http://thalie.pilsfree.cz/download/thalie_cfg_1_7.zip (není nutno stahovat nyní specielně, funguje to již víc jak půlroku, jedině že byste zázrakem měli nějaký starší)
http://thalie.pilsfree.cz/download/bard_music.rar do složky music ve vaší složce s NWN

AČKOLIV JSEM TÉMA ZALOŽIL JÁ, TAK JDE O VÁŽNOU VĚC A PROSIL BYCH, ABY TU NEBYL ŽÁDNÝ SPAM, NEBO KOMENTÁŘE V PODOBĚ OBRÁZKŮ.
Last edited by Nalkanar on 00:36 16. May 2012, edited 2 times in total.
.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: NWN hudba a bardí hudba

Post by Prasokralik »

Zapínám to občas, hudbu mám staženou.

Bardská hudba mi nevadí, spíš to ostatní co hraje.

S kytarou +12 ostatně Rien dost často něco hraje sám. Jižní vítr ftw (a 0 bodů v umění v základu)

Dal jsem možnost číslo 2
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
Amber
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5386
Joined: 18:45 22. Jan 2012

Re: NWN hudba a bardí hudba

Post by Amber »

Jak už napsala moje kopie Nalk, bardské skladby i podle mě hezky dokreslují atmosféru. NWN hudbu lokací nemám zapnutou neustále, protože některé melodie lokací se časem oposlouchají a začnou být otravné. Naopak kdykoli je šance, že zazní bardské písně (třéééba od mé postavičky), zapínám repráčky/sluchátka :wink:


Edit: Zdůrazněn rozdíl NWN hudby a bardské hudby z hudebních nástrojů :)
Last edited by Amber on 00:28 16. May 2012, edited 1 time in total.
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
User avatar
Absinthorix
Bůh
Posts: 3017
Joined: 23:28 05. Feb 2010

Re: NWN hudba a bardí hudba

Post by Absinthorix »

Na akce ji zapínám, jinak (dílny, hospoda) vypínám, protože už ji nesnáším jak je pořád dokola ta stejná. Jakmile někdo zahvězdičkuje, že brnká, tak okamžitě zapínám
Vojen Bouřný
„Hudba je klíč k ženskému srdci.“

horlivý bojovník za krásu a estetično
ʇoıpı ɐ ʇuɐɹoubı ýuןsʎɯoɹoɥɔ ýusnʞʌǝu


Balík kompletní bardské hudby - funkční a správný ke stažení
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: NWN hudba a bardí hudba

Post by Molly23 »

Asi jako absinthorix. Když není bard, hraje mi převážně metal.
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: NWN hudba a bardí hudba

Post by Bahnak »

Hlavně si ji zapínejte na Questech, někteří DMs pro dokreslování atmosféry pouští coby DJs hudbu hodící se k situacím...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: NWN hudba a bardí hudba

Post by davidsoft »

Hudbu v NWN mám standardně zapnutou (jak hudbu lokací, tak bardskou hudbu).
Když však začne hrát nějaká hudba lokací, která v dané lokaci obvykle nehraje, někdy si vypnu zvuk, protože mě to rozptyluje. Bardskou hudbu většinou nechávám hrát (staženou ji mám), pokud mi připadá příjemná na poslech a vhodně zvolená a není jí moc.

Už jsem také uvažoval nad možností hudbu vypnout a pouštět si ke hře pomocí přehravače úplně jinou hudbu, ale zatím jsem se spokojil s tou původní.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: NWN hudba a bardí hudba

Post by pavad »

Možnost č. 4. Hudbu si vybírám podle své nálady, popřípadě podle toho do jaké nálady se chci dostat. Často však nemám žádnou hudbu, protože potřebuji slyšet projevy reálného světa.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: NWN hudba a bardí hudba

Post by Caehan »

Bardakou hudbu mám staženou a vypadá to, že nefunguje. Hudba lokací na druhou stranu ano.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: NWN hudba a bardí hudba

Post by Aulus »

Caehan wrote:Bardakou hudbu mám staženou a vypadá to, že nefunguje. Hudba lokací na druhou stranu ano.
Asi ji máš ve špatné složce nebo je tam jiný problém. Jinak mi (a asi většině hráčů) funguje normálně.

Já mám hudbu puštěnou skoro pořád. Má to tu výhodu, že po příchodu do lokace poznám, že se v ní nachází postava barda (většinou sama a znuděná). :wink:

Hudba je podle mého názoru moc pěkná a stojí za to, si ji poslechnout.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: NWN hudba a bardí hudba

Post by Lord_Berserk »

Ja NWN hudbu mam zaplou porad a do toho casto pustim WinAmp :) 2v1
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
Aillen
Urozený
Posts: 1520
Joined: 01:01 27. Aug 2011

Re: NWN hudba a bardí hudba

Post by Aillen »

Mám staženou bardskou hudbu, občas moje postava hraje sama, i když pro to nemá vlohy :D - ušila si specielně kvůli tomu kouzelné rukavice a šaty :)
Hudba lokací se mi ještě neomrzela a bardská hudba už vůbec ne, je skvělé, že ta možnost ve hře je.

NWN hraju většinou se zapnutým zvukem, zvuk vypínám jenom výjimečně .
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
User avatar
Elverin
Měšťan
Posts: 229
Joined: 13:50 30. Apr 2010

Re: NWN hudba a bardí hudba

Post by Elverin »

Mam stazenou, ale nefunguje :wall:
Elverin z rodu Darwolf - Všechno ví, všechno zná, všude byla dvakrát, za moře vidí a klíče má i od lesa
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: NWN hudba a bardí hudba

Post by Caehan »

Nemá někdo skutečně polopatický návod, jak to rozchodit? Nebo alespoň - neví někdo, kde bych si tu hudbu mohl poslechnout mimo NWN, ať vím, co hraji?
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
klobouk
Velmistr
Posts: 1400
Joined: 11:21 20. Aug 2011

Re: NWN hudba a bardí hudba

Post by klobouk »

Polopaticky:
Na této stránce: http://thalie.pilsfree.cz/ke-stazeni-35.htm
Stáhneš archiv s bardskou hudbou.
A nejnovější konfigurační hak.
Archiv s hudbou rozbalíš do adresáře music v nwn adresáři.
Takže máš soubory přímo v adresáři music. Kupříkladu: \music\br_mus_fletna_01.bmu
Kdo nemá nastavené ve windows zobrazování přípon, bude tam mít zobrazené bez .bmu.
Ujistíš se, že nemáš staženou hudbu ve hře.
Konfigurační hak rozbalíš do adresáře \hak.

Když si ve windows zapneš zobrazování přípon, můžeš umazat .bmu a přejmenovat na .mp3 a přehraješ to (mp3 nepřehraje nwn). Nebo můžeš přímo .bmu soubor přehrát v přehrávači, třeba to vezme.

Nenapadá mě, proč to někomu nehraje. Ale třeba mne se stoprocentně nepřehrává jedna hudba a ač jsem ten soubor stahoval, opravoval stokrát, kdyby byl náhodou poškozen, přehrál to na jiné místo na disku, tak se mi dotyčná prostě nepřehaje. Jako mp3 ano, v nwn ne. Taky nevím proč. Jiným hraje.
Last edited by klobouk on 16:54 21. Oct 2012, edited 3 times in total.
Locked