Galerie - tvorba

Screenshoty ze hry, fotky, atd.

Moderators: DM, WB

User avatar
jachyra
Velmistr
Posts: 1159
Joined: 15:14 19. Jan 2009

Re: Galerie - tvorba

Post by jachyra »

Aillen wrote:Bylo by krásné, kdyby ti kteří mají křídla mohli opravdu létat. Jinak jsou křídla jenom na okrasu a to je škoda.

Jestli je to jenom trochu realizovatelné, tak se za létání přimlouvám :) I když moje postava křídla nemá.

Olwen
Blbé je to, že ani aasimari ani okrídlení elfovia nevedia lietať :D a ani nedokážu (mám taký dojem, že takto sa to určilo, keď sa niekedy o tom debatilo)
V podstate jediná postava, u ktorej som videla, že s ňou aj DMs hrali lietanie je Fallion
Totiž ani okrídlené postavy pomaly vôbec RP nehrajú, že majú krídla. Všetko robia komplet akoby ich nemali ;)
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Galerie - tvorba

Post by davidsoft »

Do třetice jsem připravil další zajímavost: barvitelné hrnky. Nyní je možné vhodně upraveným modelům měnit barvu hrnku i nápoje uvnitř, a to stejným způsobem jako se nastavuje barva zbroje (a nezávisle na ní).

Demo-modul je tentokrát trochu větší, především kvůli správnému držení hrnku pro všechny rasy a fenotypy (animace pochází z nejnovějšího CEPu): http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xhroma06/ds_hrnky.zip (343 kB). Kvůli sadě dlaždic potřebuje také Hak Pak RL_gothic_int.hak (http://nwvault.ign.com/fms/Download.php?id=81098, 14,9 MB)(stránka na Vaultu) Odkazovaný archiv rl_gothic_int_1_4.zip obsahuje i další soubory, ale potřeba je jen RL_gothic_int.hak.

Diskusi směřujte i tentokrát do http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtopic.php?f=111&t=5647.

V demo-modulu narazíte na barvíře, který funguje velmi podobně jako ten thalijský. Čísla pro barvu hrnků určíte podle palety kovů (hrnky jsou kovové) a čísla pro barvu nápoje podle palety pro látky a kůže. Obojí je přehledně uvedeno v barvířově vzorníku: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtopic.php?p=18159.
Attachments
Barvíř hrnků.
Barvíř hrnků.
Různobarevné hrnky.
Různobarevné hrnky.
V toolsetu se barvitelné hrnky zobrazují bez textury.
V toolsetu se barvitelné hrnky zobrazují bez textury.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Galerie - tvorba

Post by davidsoft »

Připravil jsem ještě jednu, skromnější a na delší dobu zřejmě poslední věc. Jde o rybářský prut s nahazováním. Připadá mi realističtější než model používaný na Thalii v době, kdy jsem hrál. (Obrázek reálného prutu např. na http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=743.)

I tentokrát je ke stažení demo-modul: http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xhroma06/ds_prut.zip

Diskusi směřujte i tentokrát do http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtopic.php?f=111&t=5647.

V demo-modulu dostane vaše postava prut a bude s ním moci rybařit. Rybaření se spouští stejně jako na Thalii ("použitím" předmětu) a trvá necelou minutu. Zvláště si všimněte, že vlasec se na prutu objeví až během rybaření a po vylovení ryby či přerušení rybaření opět zmizí.

Model pochází z umístitelného objektu plc_fishin.mdl z CEPu (původem z projektu CODI). Není složité předělat jakýkoliv umístitelný objekt na vybavitelný předmět, takže samotná konverze i s doladěním polohy a natočení mi trvala sotva půl hodiny.
Attachments
Nahazování a průběh rybaření.
Nahazování a průběh rybaření.
Úlovek.
Úlovek.
Prut v toolsetu.
Prut v toolsetu.
ds_prut3.jpg (6.48 KiB) Viewed 10611 times
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Galerie - tvorba

Post by davidsoft »

Sice nemám času na zbyt, ale nedá mi to, abych se nepochlubil aktuálním stavem jednoho svého soukromého grafického projektu. Jedná se o animovanou vodu s odleskem a vlnkami. Mým cílem je mít v NWN hezčí vodu než ve Skyrimu. :twisted:

Jde zatím o polotovar, ale pokud budete mít nějaké zajímavé postřehy, byl bych za ně vděčný zde nebo po PM. Nečekejte brzké reakce, nemám moc času chodit na fórum a už vůbec ne na něj psát. :|

Na co se soustředit:
  • detail textury (pohybuje se, i když máte vypnuté animované textury)
  • vlnky
  • neviditelné (bezešvé) hranice mezi modely
  • Vypadá to jako voda? Jak by to mělo vypadat lépe?
  • zda se vám to vůbec zobrazí, případně jakékoliv neobvyklé chování hry pravděpodobně způsobené přítomností těchto modelů vody
  • problikávání (nemělo by tam být)
Co naopak budu určitě vylepšovat:
  • odlesky
  • dno
Pokud se vám nezobrazují odlesky, je potřeba si v nastavení videa zapnout Environmental mapping ("nanášení prostředí na bytosti").

Malý a jednoduchý DEMO modul: http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xhroma06/ds_voda.zip
Attachments
Voda.
Voda.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
Amber
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5386
Joined: 18:45 22. Jan 2012

Re: Galerie - tvorba

Post by Amber »

Na ukázku (a pokochání) několik screenů z testování nejrůznějších jízdních zvířat: :wink:


Image - Image

Image - Image


PS: Jsem jen pokusný králík, případné dotazy prosím směřujte na Shamana. :P
PS 2: Vybrala jsem namátkou ta, co se mi líbila nejvíc. Taky mají moc hezké animace nasednutí (zvíře se skloní k zemi a postava se mu vyhoupne na hřbet). Sesednutí obdobně jako u současných thalijských koní probíhá tak, že zvíře na chvíli zmizí (1 sekunda?) a pak se objeví vedle postavy.
Lareth Belle - rudovlasá bardka a špionka. Sirya Walda - culíkaté elfítko. Yasstra - stvoření noci. Jeduha Fištrón - nejroztržitější geniální gnómský vynálezce a krotitel oslů.

Bylo tu hezky, vděčím Thalii za spoustu zábavy a skvělé hry, ale je čas jít dál. Nastal čas pověsit grammarbičík na háček. Děkuju a mějte se fajně...
User avatar
XŠevyX
Rytíř
Posts: 541
Joined: 13:58 03. Oct 2009
Location: R.p.R

Re: Galerie - tvorba

Post by XŠevyX »

Ten pavouk je parádní! :wink:
=============
Seart
Post Reply