Zamyšlení nad NWN a Thalií

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by karolina »

Krysak wrote:To kucík:
zadání :
1. lvl 13 - 3% ztráta xp
2. lvl 20 - 1% ztráta
3. lvl 25 - 1,0 % ztráta
4, lvl 40 - 0,5 % ztráta


Pokud souhlasiš, udělám ti na to vzoreček.
Hmm, mezi 25 a 40 je moc velký skok zdá se mi.. klidně udělejte na 40 lvlu 0,1 %..ono kdo má 40. lvl klerdu?

Nebudu nikomu říkat důvody proč by měl lognout, to je jak když dítě brečí že se nudí a přitom sedí a čučí do blba. Ale nestěžujte si, že nejsou hráči když sami nehrajete.. Já se celkem snažím něco ve hře vymýšlet, ale už mě to taky moc nebaví, když je odezva nulová.
Na vyžádání.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by kucik »

Krysak wrote:To kucík:
zadání :
1. lvl 13 - 3% ztráta xp
2. lvl 20 - 1% ztráta
4, lvl 40 - 0,5 % ztráta


Pokud souhlasiš, udělám ti na to vzoreček.
To by na vyssich levelch zas neztracel nic. Na 20 by ztracel min jak na 13.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Krysak »

Nepochopil jsi mne, to je lvl kněze. Poprvé kněz sešle kouzlo na lvl 13, proto je to tam uvedené.
Tohle má za kolik má kněz zvedat, zkusim to taylorem 2 stupne aproximovat. Jen se musí dohodnout kolik.
Můj návrh:
lvl 13 - 3% ztráta xp postavy oživené knězem
lvl 20 - 1% ztráta xp postavy oživené knězem
lvl 40 - 0,2 % ztráta xp postavy oživené knězem
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by kucik »

Jo takhle. Zrovna u zavislosti knezova levelu bych to neresil a udelal to linearni.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Krysak »

Ja bych zase udelal lineární ztrátu xp postavou a omezil to maximem 10 000 v případě průchodu přes démona, 2000 cca při ressu.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Barbar321 »

Krysak wrote:Ja bych zase udelal lineární ztrátu xp postavou a omezil to maximem 10 000 v případě průchodu přes démona, 2000 cca při ressu.
...nu proč ne, ale asi by to chtělo omezit ten šílený zisk expů z hvozdu. 2k získáš v partě na rozumném lvl za jeden den a to mi zas tak velký postih nepřijde
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Krysak »

Zkus umřít na lvl 30 s ec+2 a rázem más co hrát na 2-3 mesíce, když jsi tu od rána do večera:).
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Krysak »

Zapomněl jsem to napsat, ted se synem koukáme na Duck Tales (My z kačerova) dal bych to jako povinný seriál pro místní GM na inspisraci, řada geniálních questů. zvratů a nápadů.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Aulus »

Nalkanar wrote: dodatek: a NT mě vůbec neláká. Mám z dobrých zdrojů představu o změnách a bude to sračka. To je můj názor. Budu rád příjemně překvapen, ale nemyslím si, že se překvapení dočkám.
Vyborne, Nalku. Stezujes si na nedostatek hracu, ale sam vytrvale pracujes na jejich znechucovani, straseni a neduverivosti k tymu. Myslim, ze prave projevy tohoto typu z velke casti zpusobuji neaktivitu hracu i DM. Pokud o nekolikarocni snaze, kterou jsi pohromade nikdy nevidel, tvrdis takove veci, bylo by asi pro vsechny velkym prinosem, aby sis hru na NT a dalsi podobne komentare dopredu odpustil. Uz to samo o sobe prispeje k navratu a aktivite hracu.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Theogil I »

Tak tedy progresivní snižování ztráty exp. je asi blbost. Dal jsem si trošku práce a tohle je výsledek, pokud někdo z vás vidí v tabulce rozumné řešení tak sem s ním, protože mě to už nemyslí.
penalizace za smrt.xlsx
(17.3 KiB) Downloaded 297 times
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by LDamian »

Theogil I wrote:Tak tedy progresivní snižování ztráty exp. je asi blbost. Dal jsem si trošku práce a tohle je výsledek, pokud někdo z vás vidí v tabulce rozumné řešení tak sem s ním, protože mě to už nemyslí.
The attachment penalizace za smrt.xlsx is no longer available
No, matematika není má silná stránka. Takhle při prvním pohledu mi to připadá, že z toho jen těžko uděláš rozumný vzorec závisející na aktuálním množství expů a ne jen tabulku stupňů v závislosti na levelu. Navíc tam potřebuješ zohlednit smrt přes ďábla, res přes raise dead, ress přes chrám a případné zvýhodnění ressu od epického klerika. Mně se to nepodařilo udělat jedním procentem a proto jsem prostě vzal nějakou pevnou hodnotu (100 000 expů), ze které se to počítá jednoduše a zbytek expů a dělí tak, aby ve výsledku ta ztráta byla nižší.

Co si myslíš o tom mém návrhu a vzorci?
ztrata_expu_pri_smrti.xlsx
(13.99 KiB) Downloaded 252 times

Nechtěl bys ho použít třeba od těch 136 000 expů a sám udělat ten vzorec jen do této hodnoty? Možná by to šlo snáz. Pokud to chápu dobře, hlavní rozdíl je v tom, že ty chceš postih za smrt na nízkých levelech naopak zpřísnit oproti současnému stavu?
Last edited by LDamian on 21:06 12. Apr 2013, edited 1 time in total.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Theogil I »

LDamian wrote:
Theogil I wrote:Tak tedy progresivní snižování ztráty exp. je asi blbost. Dal jsem si trošku práce a tohle je výsledek, pokud někdo z vás vidí v tabulce rozumné řešení tak sem s ním, protože mě to už nemyslí.
penalizace za smrt.xlsx
No, matematika není má silná stránka. Takhle při prvním pohledu mi to připadá, že z toho jen těžko uděláš rozumný vzorec závisející na aktuálním množství expů a ne jen tabulku stupňů v závislosti na levelu. Navíc tam potřebuješ zohlednit smrt přes ďábla, res přes raise dead, ress přes chrám a případné zvýhodnění ressu od epického klerika.

Co si myslíš o tom mém návrhu a vzorci? Nechtěl bys ho použít třeba od těch 136 000 expů a sám udělat ten vzorec jen do této hodnoty? Možná by to šlo snáz. Pokud to chápu dobře, hlavní rozdíl je v tom, že ty chceš postih za smrt na nízkých levelech naopak zpřísnit oproti současnému stavu?
Kouknu na to a uvidím, tohle bylo myšleno:
1) jako průchod přes ďábla
2) tak aby i na prvních lvl byla smrt hodnotícím parametrem
3) aby na lvl 30+ byla mírnější než je doposud
4) aby lineárně rostla a nestalo se, že vyšší lvl má v absolutní hodnotě díky snižujícím se procentům i nižší úbytek exp. za smrt

Edit.: Ano do 10 lvl je to přísnější a od 10 to mělo být mírnější.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by -darkvision- »

Aulus wrote:
Nalkanar wrote: dodatek: a NT mě vůbec neláká. Mám z dobrých zdrojů představu o změnách a bude to sračka. To je můj názor. Budu rád příjemně překvapen, ale nemyslím si, že se překvapení dočkám.
Vyborne, Nalku. Stezujes si na nedostatek hracu, ale sam vytrvale pracujes na jejich znechucovani, straseni a neduverivosti k tymu. Myslim, ze prave projevy tohoto typu z velke casti zpusobuji neaktivitu hracu i DM. Pokud o nekolikarocni snaze, kterou jsi pohromade nikdy nevidel, tvrdis takove veci, bylo by asi pro vsechny velkym prinosem, aby sis hru na NT a dalsi podobne komentare dopredu odpustil. Uz to samo o sobe prispeje k navratu a aktivite hracu.
Vy jste Dm, on je hráč. Proč mu to tedy trpíte?
Kdyby tu před rokem někdo napsal něco ve stylu že thalie je sračka, měl by minimálně napomenutí a ted? Nic ..
Celkově, za poslední půl rok se tu vulgarita na foru objevuje dost často a už to nikdo neřeší jako dříve. I tohle bude jeden z koeficientů proč hráči třeba jdou jinam.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Caehan »

No, nevím, trochu jsem si s tím hrál a docela hezky vychází vzorec

y = 22.1 - 1.5*ln(x) kde y je procento ztráty a x je počet xp... jen ošetřit případ, kdy zemře nová postava, popřípadě trochu posunout konstantu o dvě, tři desetiny, pokud jsou ta procenta ke 40 nevyhovující.

Absolutně to je čím dál tím více (alespoň pokud se pohybujeme v lidských možnostech), relativně čím dál méně. Od cca 3000 xp ztrácíte 10% a méně, od 40. je to kolem 1.75%

Maximální ztráta by se dala nastavit na 10% natvrdo, aby to nezlobilo nové hráče co moc umírají, pokud považujete 2.5 milionu zkušeností za dosažitelný cíl, můžete udělat i hranici pro minimální ztrátu zkušeností.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Aulus »

Podle všeho není NT tak blízko, jak jsem si ještě donedávna myslel. Každopádně momentálně nemá žádný smysl se zabývat tím, co se někdy v budoucnu stane. V posledních dnech aktivita DMs stoupla minimálně trojnásobně a došlo ke znovuzavedení sfér vlivu v lépe hlídané a vyvážené podobě, než tomu bylo kdysi.

Thalie se probouzí z dlouhého zimního spánku...
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Locked