Nováčkovské dotazy

Vše, co se netýká hry samotné.

Moderators: DM, WB

User avatar
Tarja
Nováček
Posts: 45
Joined: 17:44 23. Sep 2011
Location: Ostrava-Poruba

Nováčkovské dotazy

Post by Tarja »

Zdravím,
nevím si rady s nastavením statů na Zaklínače, jediné co vím je, že musí mít vysokou charismu, měl by mít vyšší inteligenci a odlnost, ale rozložení bodů mi dělá krapet problém. Neměl by někdo návrhy? Pokud jo PM prosím, děkuji.
Co nemůžeš zabít, alespoň pronásleduj!
Postava na nové Thalii: Aurenriel Foina "Urulókeo Nosseo"
Momentálně v podtemnu jako Tra'lesta
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Bahnak »

Zaklínač to bude solo prskavka nebo to budeš něčím veselým řezat? Podle toho se pak odvíjí staty.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by KaTo »

Jedna doplňující otázka, ale ten build má být na stávající Thalii, na novou Thalii nebo na jiný server?
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Derken- »

Jeden mudrc z dávných dob, kterého nesmím jmenovat povídal, že exhalt sorcky budou na NT vládnout 8) A určitě by ti doporučil staty:

str: 13
dex: 8
con: 14
wis: 8
int: 14
char: 17

Edit: Human samozřejmě
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
Tarja
Nováček
Posts: 45
Joined: 17:44 23. Sep 2011
Location: Ostrava-Poruba

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Tarja »

Derken- wrote:Jeden mudrc z dávných dob, kterého nesmím jmenovat povídal, že exhalt sorcky budou na NT vládnout 8) A určitě by ti doporučil staty:

str: 13
dex: 8
con: 14
wis: 8
int: 14
char: 17

Edit: Human samozřejmě
O.K. To vypadá zajímavě. Děkuji mnohokrát.
Co nemůžeš zabít, alespoň pronásleduj!
Postava na nové Thalii: Aurenriel Foina "Urulókeo Nosseo"
Momentálně v podtemnu jako Tra'lesta
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Nováčkovské dotazy

Post by mandos »

Derken- wrote:Jeden mudrc z dávných dob, kterého nesmím jmenovat povídal, že exhalt sorcky budou na NT vládnout 8) A určitě by ti doporučil staty:

str: 13
dex: 8
con: 14
wis: 8
int: 14
char: 17

Edit: Human samozřejmě
Čistě ze zvědavosti, proč síla 13? Na to aby šel se zbraní je to málo a na čistou socku je to zbytečné ne? Já jel vždycky 8/10/14/8/14/18 nebo 8/8/14/10/14/18 podle toho jestli jsem chtěl spíš zredukovat postih -1 dex a ac nebo -1 wis (např u EQ na vyvolání)
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Shaman88 »

mandos wrote:
Derken- wrote:Jeden mudrc z dávných dob, kterého nesmím jmenovat povídal, že exhalt sorcky budou na NT vládnout 8) A určitě by ti doporučil staty:

str: 13
dex: 8
con: 14
wis: 8
int: 14
char: 17

Edit: Human samozřejmě
Čistě ze zvědavosti, proč síla 13? Na to aby šel se zbraní je to málo a na čistou socku je to zbytečné ne? Já jel vždycky 8/10/14/8/14/18 nebo 8/8/14/10/14/18 podle toho jestli jsem chtěl spíš zredukovat postih -1 dex a ac nebo -1 wis (např u EQ na vyvolání)
Ono se tady nikde nepsalo o čisté sorcce ne?
Abys měl drtivý útok. Zkombinuješ s minimálně 3 lvly paladina nebo heretika vezmeš si feat božský štít. Zaklínač má charisma velké takže máš zdarma velmi vysoký krátkodobý bonus do AC.
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Nováčkovské dotazy

Post by mandos »

Shaman88 wrote:
mandos wrote:
Derken- wrote:Jeden mudrc z dávných dob, kterého nesmím jmenovat povídal, že exhalt sorcky budou na NT vládnout 8) A určitě by ti doporučil staty:

str: 13
dex: 8
con: 14
wis: 8
int: 14
char: 17

Edit: Human samozřejmě
Čistě ze zvědavosti, proč síla 13? Na to aby šel se zbraní je to málo a na čistou socku je to zbytečné ne? Já jel vždycky 8/10/14/8/14/18 nebo 8/8/14/10/14/18 podle toho jestli jsem chtěl spíš zredukovat postih -1 dex a ac nebo -1 wis (např u EQ na vyvolání)
Ono se tady nikde nepsalo o čisté sorcce ne?
Abys měl drtivý útok. Zkombinuješ s minimálně 3 lvly paladina nebo heretika vezmeš si feat božský štít. Zaklínač má charisma velké takže máš zdarma velmi vysoký krátkodobý bonus do AC.
EEE jo jsem napsal čisté socce, tak oprava. Žádný build exalted sorc co jsem našel na netu nemá power attack ani divine shield přesto že berou level paladina většinou 1 nebo 2. To mě právě vrtalo hlavou. Pokud tohle má bejt na divine shield tak to chápu.
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Shaman88 »

mandos wrote: EEE jo jsem napsal čisté socce, tak oprava. Žádný build exalted sorc co jsem našel na netu nemá power attack ani divine shield přesto že berou level paladina většinou 1 nebo 2. To mě právě vrtalo hlavou. Pokud tohle má bejt na divine shield tak to chápu.
Pokud si to pamatuju dobře tak exalted sorcky se prvně dělali na antiworldu a je to sorcka postavena prioritně na AC. Resp. na to aby zvládla tankovat a zároveň castit. Většinou se jednalo o build (sorc 36 / 2 monk / 2 paladin nebo BG). Na netu nanejdeš verzi s divine shield, který se nebere protože často na zahraničních akčních světech mají výbavu i třeba +10 (takže máš +10 boty +5 ema, + 4 haste a +1 ma a jsi na stropu AC z uhýbání).
Ten paladin nebo BG se bral kvůli divine grace, který přidává bonus z charisma do záchraných hodů a mnich pak na to aby jsi měl vysoké AC (vymaxoval jsi akrobacii a díky hodně silným itemům i moudrost a obratnost a měl jsi dalších 10 od AC, a samozřejmě výcvik)

Pro NT tohle z důvodu dualclassu a omezení 3 skillpointů na lvl nepostavíš. To co můžeš postavit je armored exalted sorc (alternativní verze, která se taky později objevila na akčních světech). Tedy se statama co psal derken na verzi sorcerer 28 / 11 paladin, navlíct to do fullplatu a pavézy. A jet na divine shield.
Na topu to dáš AC 77(10 + 5 + 5 + 5 + 5+ 20 + 2 + 8 +3 +4 +10)
Kady
Nováček
Posts: 14
Joined: 12:41 27. Apr 2012

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Kady »

Zdravím, mám notebook s integrovanou grafikou (mám ho 5 let a nic novějšího 128 grafárna) a NWN 1 na něm neběží hratelně, ale zato NWN 2 běží jako po másle.

Nevíte je nějaký program jak to rozjet i za takových podmínek?
User avatar
G-ladiator
Urozený
Posts: 2163
Joined: 17:07 12. Nov 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by G-ladiator »

Nepoužíváš nějaký GameBooster program? Ten můj od Razeru činí NWN naprosto nehratelným (a ani nemusí být ten boost aktivovaný).
Zkus taky ořezat nastavení grafiky. Mě třeba dělala docela slušné problémy tráva.
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Nováčkovské dotazy

Post by mandos »

(Co přesně je nehratelný? sekání?) Spousta lokací na Thálii se teď seká nezávisle na strojích, jinak...No tak jako vždy nový drivery updaty a podobně. Pohrát si s kompatibilitou, zkusit to rozjet pod XP packem nebo nastavit správce. Nadruhou stranu pokud máš tyhle dvě zapnutý zkus je vypnout (mě třeba na jednom kompu běželi NWN líp s kompatibilitou a na druhém se s tím ani nezapnuly. Jestli máš třeba HD Chipset zvlášť a GPU tak se podívej jestli máš u GPU nastavený aby ty NWN šli přes něj. Pohrát si s nastvením, z vlastní zkušenosti je nejhorší Vsync, stíny a obloha...Snad něco z toho pomůže.
PS:Program bohužel neznám který by zlepšoval chod NWN
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
Kady
Nováček
Posts: 14
Joined: 12:41 27. Apr 2012

Re: Nováčkovské dotazy

Post by Kady »

Běží to 1 - 3 obrázky za sekundu v normální kampani, Thálie se vůbec nenačte.

Xp pack a nastavení správce nic nezměnilo.

Po upravě grafiky sem se jednou dostal na 5 obrázků za sek.

Asi budu muset počkat na jinej stroj no...

Moc děkuju za rady snad to poběží na novém stroji (až bude)
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Nováčkovské dotazy

Post by pavad »

Kady wrote:Běží to 1 - 3 obrázky za sekundu v normální kampani, Thálie se vůbec nenačte.

Xp pack a nastavení správce nic nezměnilo.

Po upravě grafiky sem se jednou dostal na 5 obrázků za sek.

Asi budu muset počkat na jinej stroj no...

Moc děkuju za rady snad to poběží na novém stroji (až bude)
IMHO s integrovanou grafarnou by mely byt problemy minimalni... Osobne to vidim na nejaky konflikt.

ad "pockat na jinej stroj": Sveho casu jsem hraval nwn na 32 MB grafice - a bezela mi lepe jak ted s 512 MB.

Edit: Mozna stupidni dotaz- ale jake mas vytizeni procesoru a RAMky, ev. jak moc Ti zerou dalsi (=jine jak nwn) procesy techto zdroju? Dale bych patral po preplnenem nadefragmentovanem HDD.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Nováčkovské dotazy

Post by kucik »

NWN opravdu dokáže ,,běžet" na 500MHz s 256MB paměti a 32MB grafikou. Tady bych hledal opravdu problém někde v ovladačích.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Post Reply