UZAVŘENO - Hlášení o bugování při smrti

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

UZAVŘENO - Hlášení o bugování při smrti

Post by kokosak »

Šli Drobček s Květou do dunžnu, Květa mimo partu, nezasahovala, jen by přišla na řadu, pokud by Drobček nestačil. Drobček nestačil, Květa zasáhla. Jenže zasáhla i Drobčeka a tak ho zabila. On mezitím stačil spadnout mezi 0 a -10 a Květinka ho dorazila.

Naštěstí chodí Květa se zapnutejma stínovkama. Takže vzala kudličku a chtěla Drobka oživit. V dialogu stahovací kudly nebyla možnost oživení, tak ho vzala a že ho odtáhne. Pak sem ověřil v logu, že ho skutečně dorazila, chtěl sem ho položit a skusit znovu. Tělo zmizelo a Drobčekovi se vyhodila hláška o bugování a bez pomoci DM se nemohl dostat z podsvětí.

edit: prý se mu ta hláška už objevila předtím a DM ho už jednou vytahovat muselo.

Květa měla zapnutá stínová zranění (ověřeno). Měla také aktivní Zhoubnou esenci. Log zaslán DM.
edit2: taky byl Drobček modrej, bez odporu
PUF!
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Post by Barbar321 »

Květa mimo partu, nezasahovala, jen by přišla na řadu, pokud by Drobček nestačil.

Už jen tohle je mimo pravidla 8)
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Post by kokosak »

Jestli sem nějakýho takovýho chytrolína nečekal. Proti pravidlum je být mimo partu a boostit. Jedinej boost, kterej černokněžník má funguje jen na partu. Takže pa pa :)
PUF!
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Post by Bahnak »

To pravidlo se netýká jen bůstů, ale to teď řešit nechci.

Pokud si dobře pamatuji, systém nejprve řeší kdo postavu zabil.
Tedy pokud nějaká potvora (samosebou s nezapnutým stínovým zraněním) dá DMG PC a dostane tím jeho HP na rozmezí 0 až -10, je to bráno tak, že je příčinou smrti tato potvora.
Pakliže dotyčné PC v tu chvíli někdo (chtěně nebo nechtěně, to je fuk) dorazí a dá ji DMG, které ji pošle na -11 HP a níže, pouze urychluje její express do říše mrtvých, nestává se tím kdo smrt způsobil.

Z popsaného vyplývá, že Drobeček umřel po ráně potvory a pokud neměl umřít definitivně, měl být léčen.
Nestalo se tak a dostal akorát namísto léčby další ránu, která jej poslala k Astarothovi.
Tedy není na místě řešit bug stínových, žádný totiž nenastal, neboť nebyl zabit stínovým zraněním.

Snad stačí takto.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Post by karolina »

No, moc nechápu to hlášení, jestli ho Květa pufla a on dokrvacel nebo dorazila nějaká nějaká potvora.. Pak by mě zajímalo co měl Drobcek v logu, zda hlasku, ze ho zabila Kvetuska bez použití stinovych zranění, nebo ne o jiného... Otázka dalsipokud stinovky funguji na pufani?

Otázku pravidl doprovodu mimo partu nechá stranou,stejne si každý ohyba pravidla jak se mu hodí..
Na vyžádání.
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Post by kokosak »

Podle hlášení v mým logu ho zabila Květa. Potvory ho nakousaly a Květa dodělala. Ale problém není v tim, že nefungovaly stínovky, problém je v tom, že se Drobček apk nemohl dostat z podsvětí a systém házel hlášku, že je buger.
PUF!
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Post by Bahnak »

Vy nečtete co píšu co?

Netuším na co přesně je ta systémová hláška spjatá, jestli na DMG neutrální frakce do rozmezí 0až-10 HP nebo jestli je to vázané jen na ono rozmezí bez řešení frakce.
Tak nebo tak ta hláška připomíná, že jej nikdo nemá vytahovat z podsvětí, neboť je tam zcela oprávněně.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Post by kokosak »

Bahnak wrote:Tak nebo tak ta hláška připomíná, že jej nikdo nemá vytahovat z podsvětí, neboť je tam zcela oprávněně.
Ahaaaa, už chápu. Jako aby někdo umyslně nepodřezával kamarády stínovkama, protože se pak maj oživit. To dává smysl.
PUF!
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Post by pavad »

karolina wrote:... zda hlasku, ze ho zabila Kvetuska bez použití stinovych zranění, nebo ne o jiného... Otázka dalsipokud stinovky funguji na pufani?
Pokud si pamatuji, tak kucikovo vyjadreni k problematice stinovek a dmg kouzel bylo ze je plno kouzel ktere nedelaji nic jineho nez ze PC zastavi/omami/zachyti. Takze delat stinovy dmg pro kouzla (vcetne instant killu) opravdu nebude a tyto kouzla budou zabijet.

Co to znamena (resp. co by to melo znamenat) v kontextu warlock "pufu" nechavam na dedukci zvidavych ctenaru.
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
FroziKk
Šlechtic
Posts: 318
Joined: 12:49 26. Jun 2010

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Post by FroziKk »

Věc se má tak, že když pc padne po zranění příšerou do stínovek a v okolí je ještě další pc, AI většinou přestává útočit na "mrtvou" postavu, nedoraží jí do -11 a npc se vrhne radši na postavu zdravou. Takže bejvá nějaká šance ji zachránit lékarnou.

Nicméně systém řeší jen to, kdo dostal postavu do zápornejch hp a je mu jedno jestli postavu poslalo k Astarothovi postupný ubejvání hp nebo ho dorazil někdo další.

Každopádně mimo partu nemáš co běhat s lowem v dungu kde xpí a pomáhat když jde do tuhýho. Za to dostalo trest víc než dost lidí.
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Post by kokosak »

FroziKk wrote: Každopádně mimo partu nemáš co běhat s lowem v dungu kde xpí a pomáhat když jde do tuhýho. Za to dostalo trest víc než dost lidí.
Diskuse na tohle téma ve spamu, kam patří.
PUF!
User avatar
Drobček
Nováček
Posts: 46
Joined: 20:02 19. Feb 2009

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Post by Drobček »

Zdravit, len povedat ze problem ked ma nechcet pustit 1x z podsvetia tak pomoct sice mocna admin , ale vtedy tam nebyt ani Kvet. ani iny tvor, len tri krava co byvat vedla Dornovho utociska ci ako sa volat presne, vtedy pekne klesat zivot z -1 pomaly na -10 a potom umret, ale vraj byt buger a nechcet ma to pustit von
Drobček -- dobráčisko od kosti, zväčša sám, túlajúc sa svetom
Máčny Máčik - svojský druid
Obaja skončit vďaka zmena vo svet
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Post by KaTo »

Drobček wrote:Zdravit, len povedat ze problem ked ma nechcet pustit 1x z podsvetia tak pomoct sice mocna admin , ale vtedy tam nebyt ani Kvet. ani iny tvor, len tri krava co byvat vedla Dornovho utociska ci ako sa volat presne, vtedy pekne klesat zivot z -1 pomaly na -10 a potom umret, ale vraj byt buger a nechcet ma to pustit von
...zabils! :lol: :lol: :lol:
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
User avatar
karolina
Bůh
Posts: 4644
Joined: 13:01 26. Mar 2012
Location: Teplice/Praha

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Post by karolina »

Drobčeku a podařilo se ti někdy projít z podsvětí? Bez asistence DM, nebo že by tě někdo nestandartně vytáhnul? Napadá mě ještě jedna věc, a to ta, že jsi řádně neprošel úvodním portálem při zakládání postavy.. Např. DM ti přidělilo xp za vizitku a pak tě hodilo rovnou do světa. Pak by ti mohl démon říkat "Toto je konečná pro všechny bugery". Dalo by se to ozkoušet tak, že tě nějaké dm provede přes úvodní lokaci, nechá tě plivnout do světa, pak tě někdo zabije ve stínovém a zkusí oživit. Pokud bude fungovat, bude to tím opraveno.
Na vyžádání.
User avatar
Drobček
Nováček
Posts: 46
Joined: 20:02 19. Feb 2009

Re: Hlášení o bugování při smrti (konflitk se stínovkama?)

Post by Drobček »

Kedze chodit casto sam, prehladavat nova svet, umret moc krat, vzdy prejst normalne, zle byt len posledna 2x co mi to stat.
Drobček -- dobráčisko od kosti, zväčša sám, túlajúc sa svetom
Máčny Máčik - svojský druid
Obaja skončit vďaka zmena vo svet
Locked