Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by RainMan »

Ad čekání na dostavníky

Mě osobně to nijak nepřekáží. Někdy je to skutečně pruda, čekat dobu na dostavník, ale tak to holt nějak vydržím a nebo cestuju po svých. Ta chvíle v dostavníku, případně na lodi mi nevadí vůbec. Jak bylo napsáno výše, je to přesně ten čas, kdy se postava stihne v klidu najíst, schrupnout si, nachystat výstroj apod.

Kdyby to mělo být o kompromisu, tak ponechám stávající a přidám možnost najmout si expres dostavník, nebo loď, která by odplula hned a odvezla členy družiny okamžitě. Samozřejmě za náležitý bakšiš pro vozku a ne za směšných 100 grešliček. Tak by mohly být spokojení všichni. RPíci by si užili čekání a ti co spěchají by jeli rovnou, výměnou za část zisku z výpravy.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

RainMan wrote: Kdyby to mělo být o kompromisu, tak ponechám stávající a přidám možnost najmout si expres dostavník, nebo loď, která by odplula hned a odvezla členy družiny okamžitě. Samozřejmě za náležitý bakšiš pro vozku a ne za směšných 100 grešliček. Tak by mohly být spokojení všichni. RPíci by si užili čekání a ti co spěchají by jeli rovnou, výměnou za část zisku z výpravy.
To se mi líbí taky :)
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
DarkKnight
Měšťan
Posts: 226
Joined: 16:52 27. Aug 2011
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by DarkKnight »

Barbar321 wrote:
RainMan wrote: Kdyby to mělo být o kompromisu, tak ponechám stávající a přidám možnost najmout si expres dostavník, nebo loď, která by odplula hned a odvezla členy družiny okamžitě. Samozřejmě za náležitý bakšiš pro vozku a ne za směšných 100 grešliček. Tak by mohly být spokojení všichni. RPíci by si užili čekání a ti co spěchají by jeli rovnou, výměnou za část zisku z výpravy.
To se mi líbí taky :)

taky souhlasím
Vladimír Zručný- Velký Válečník s halapartnou
Merroiry- Šílený gnomí mág
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Goran »

Tak by mohly být spokojení všichni. RPíci by si užili čekání a ti co spěchají by jeli rovnou, výměnou za část zisku z výpravy.
Kdybys tam dal možnost "Uplať vozku k okamžitému odjezdu" tak by na to mohli klikat i RPíci s čistou duší :-).

edit: I když s mírou. Pokud příjde pět postav a každá si najme svého vozku... :-D
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by RainMan »

Goran wrote:
Tak by mohly být spokojení všichni. RPíci by si užili čekání a ti co spěchají by jeli rovnou, výměnou za část zisku z výpravy.
Kdybys tam dal možnost "Uplať vozku k okamžitému odjezdu" tak by na to mohli klikat i RPíci s čistou duší :-).

edit: I když s mírou. Pokud příjde pět postav a každá si najme svého vozku... :-D
Jsem měl původně na mysli, že by mohla cestovat celá družina po kupě.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
Goran
Mistr
Posts: 969
Joined: 15:13 27. Sep 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Goran »

RainMan wrote:
Goran wrote:
Tak by mohly být spokojení všichni. RPíci by si užili čekání a ti co spěchají by jeli rovnou, výměnou za část zisku z výpravy.
Kdybys tam dal možnost "Uplať vozku k okamžitému odjezdu" tak by na to mohli klikat i RPíci s čistou duší :-).

edit: I když s mírou. Pokud příjde pět postav a každá si najme svého vozku... :-D
Jsem měl původně na mysli, že by mohla cestovat celá družina po kupě.
Tak to potom ano.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

...a v případě, že se jeden rozhodne, že nepojede, ale ve skupině stále bude, to bude zbytek družiny čekat na standard loď? :O
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

Měl bych jeden návrh na úpravu pravidel.

Co zavést zákaz přepadů a PvP bez předchozí OOC "domluvy" event. nutnost RP hry před přepadem ze zálohy. Řekl bych, že teď je vcelku vhodný čas na změnu.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by RainMan »

Barbar321 wrote:...a v případě, že se jeden rozhodne, že nepojede, ale ve skupině stále bude, to bude zbytek družiny čekat na standard loď? :O
To by nemusel. Je tam navrženo, aby to teleportovalo jen členy družiny v určitém okruhu kolem přepravce. Takže kdo by nechtěl jet, případně byl i v jiné lokaci, ten by nejel.

Edit: Aha tak není. Ale počítal jsem s tím. Současný přepravce taky svěže jen ty co stojí v nějaké vzdálenosti od něj. To by se nijak nezměnilo.

Možná bych to měl lépe rozepsat.
Tedy v mě fantazii je to takto:

Alkin přijde k přepravci a otevře stávající dialog:

Pc: Chci lístek
Npc: bude to 100 gr. Odjíždíme za /zde bude doplněn čas odjezdu.

PC:
1. Díky počkám na odjezd. /vyfasuje standard listek
2. A nešlo by to urychlit? Dost spěchám.

Npc: odpověď na výběr 2 : Mno svezu tebe a třeba i tvoje kumpany expres. Ale bude to chtít větší motivaci. Řekněme 1000 gresli by mohla být vhodná motivace.

Pc:
1. Dobrá to za ušetřené čas stojí.
2. Tolik nedám. To bych si nechal raději koleno vrtat.

Pokud si pc vybere možnost rychle cesty, dostane místo klasik lístku předmět, který dejme tomu na 20 vteřin otevře druzinovy portál přímo na loď / dostavnik. Případně rovnou do cílové destinace. Tímto portálem budou moci projít pouze členové družiny toho, kdo předmět vyzvedl, případně jen postava samotná, pokud není s nikým v družině.
Last edited by RainMan on 13:52 19. Sep 2018, edited 1 time in total.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Shaman88 »

Barbar321 wrote:Měl bych jeden návrh na úpravu pravidel.

Co zavést zákaz přepadů a PvP bez předchozí OOC "domluvy" event. nutnost RP hry před přepadem ze zálohy. Řekl bych, že teď je vcelku vhodný čas na změnu.
Jaký je k tomu důvod?
Mě naopak příjde, že konflikty nejsou nijak podporovány.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by kucik »

Barbar321 wrote:Měl bych jeden návrh na úpravu pravidel.

Co zavést zákaz přepadů a PvP bez předchozí OOC "domluvy" event. nutnost RP hry před přepadem ze zálohy. Řekl bych, že teď je vcelku vhodný čas na změnu.
A co když na sebe narazí dvě frakce náhodně?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by RainMan »

Barbar321 wrote:Měl bych jeden návrh na úpravu pravidel.

Co zavést zákaz přepadů a PvP bez předchozí OOC "domluvy" event. nutnost RP hry před přepadem ze zálohy. Řekl bych, že teď je vcelku vhodný čas na změnu.
Já bych byl asi v tomhle opatrný. Ono by se ti snadno mohlo stát, že si nezaprepadas. Ne každý tohle chce hrát a když mu ooc napíšeš, že ho přepadne, tak úplně může změnit chování své postavy (odlognout, dát se jinou cestou bez zjevně ic příčiny apod.) A místo zážitků ze hry máš rázem tahanice přes DM, jestli to bylo nebo nebylo podle pravidel.
Na druhou stranu jsem za to, že pokud je taková hra dohodnuta dopředu, za souhlasu obou stran, tak to může být daleko zajímavější. Všichni si na to vyhradí čas a dobrodružství je na světě. Dohodne-li se u toho ještě ooc nějaká možnost odvety, tím lépe. Ale nechal bych tohle asi na dohodě mezi hráči.
PS: mě osobně taková hra nevadí, takže pokud se v podtemnu budeš už sám nudit, klidně pošli PMku a můžeme nějakou společnou hru na téma přepad i odehrát.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
User avatar
kokosak
Ďábel
Posts: 6104
Joined: 11:18 05. Feb 2008

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by kokosak »

Barbar321 wrote:Měl bych jeden návrh na úpravu pravidel.

Co zavést zákaz přepadů a PvP bez předchozí OOC "domluvy" event. nutnost RP hry před přepadem ze zálohy. Řekl bych, že teď je vcelku vhodný čas na změnu.
Proč? Co to přinese? Jaký problém to vyřeší?
PUF!
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Barbar321 »

Tak já o řeknu trochu jinak. Při současném nastavení, pokud s podtemňáckou postavou narazím na povrch, okamžitě jedu PvP (holt právě ten pozůstatek z minulosti) a v případě v případě výhry jednoduše postavu zvednu a jednám s ní z pozice síly. Moc prostoru pro RP to zrovna nedává, protože logicky když začnu psát, tak než dopíšu větu, už je postava v pekle a nebo se všichni rozprchnou na všechny strany.

Zkrátka bych řekl, že není na škodu trochu rozevřít možnosti a vpustit trochu toho RP do náhodného nebo hledaného střetnutí
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
RainMan
Šlechtic
Posts: 400
Joined: 17:24 04. Jan 2016

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by RainMan »

Barbar321 wrote:Tak já o řeknu trochu jinak. Při současném nastavení, pokud s podtemňáckou postavou narazím na povrch, okamžitě jedu PvP (holt právě ten pozůstatek z minulosti) a v případě v případě výhry jednoduše postavu zvednu a jednám s ní z pozice síly. Moc prostoru pro RP to zrovna nedává, protože logicky když začnu psát, tak než dopíšu větu, už je postava v pekle a nebo se všichni rozprchnou na všechny strany.

Zkrátka bych řekl, že není na škodu trochu rozevřít možnosti a vpustit trochu toho RP do náhodného nebo hledaného střetnutí
V tomhle máš určitě pravdu. Moc prostoru tam skutečně není. Na druhou stranu takové pravidlo, které by toto osetrilo bez diskuzí asi těžko někdo sepíše. Pod pojmem předchozí RP si každý představí něco jiného. Takže zatímco ty budeš sepisovat větu "Ha ha ha vzdejte se odporni povrchně, propadli jste svými hrdly." Druhá strana za projev RP napíše "Bacha drow" a stejně se válíš dřív než dojdeš k první čárce ve větě.

Smysl pak skutečně má ta ooc předchozí dohoda. Ale nevynucoval bych ji pravidly. Nechal bych na hráči, jestli mu jde o to si zahrát poněkud neotřelé RP nebo jen tak někoho sejmout. Ostatně ta druhá možnost je pravidly nepřímo ošetřena. Neboť je psáno, že hráč by měl hrát svou hru tak, aby bavila i ostatní.

Edit :
Ono vlastně i to, že některá postava uteče a jiná místo mluvení sáhne rovnou po zbrani je tak trochu RP. Od tupeho barbara, těžko čekat nějaké verbální projevy, kromě zuriveho rvani. Od ještě tupejsiho paladina bych rovněž nějaké dlouhé projevy nečekal. A že malý pulcik, nebo nezkušený tulák vezme roha hned jak to půjde je v rámci hraní postavy také tak nějak v souladu s tím, co by postava asi udělala při spatření drowa na cestě. Blbý je, když má někdo v popisku postavy napsáno, že jeho postava je neohrozeny bojovník světla a pak zdrhne při prvním náznaku boje. Ještě horší je ovšem, když v popisku nemá nic a ty nevíš, co od ní čekat.
Je to tedy celé o tom, jestli hráč má vyplněný popisek své postavy tak aby skutečně odpovídal tomu, jaka ta postava na první pohled je. Tohle bych zavedl do pravidel jako povinnost já. V návaznosti na tom, by pak ale hráč měl také tak za svou postavu jednat.
Pokud by to tak bylo, tak ty jako útočník máš výhodu, že si přečteš ve skrytu popisek a máš na výběr jak začít hru. Na paladina asi nepůjdes s nějakým bu bu bu, protože budeš předpokládat že ti oplatí rovnou svým kladivem. Zatímco na barda to klidně můžeš zkusit, u toho se dá předpokládat, že se bude snažit z toho nejdřív nějak vykecat.
Last edited by RainMan on 15:33 19. Sep 2018, edited 1 time in total.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
Post Reply