Za mě bylo zavedení relevelů překvapení, docela silná zbraň v rukou hráčů, která mohla hodně pomoci v době častých úprav, ale zároveň škodit při neúměrném vyúžívání/zneužívání. Na druhou stranu je to taková zajímavá featura, která dodává hráči určitý pocit bezpečí. Když se uklikne, nebo něco dopočítá špatně, je tu možnost opravy bez nutnosti někoho otravovat a žádat. Pro někoho by relevel mohl být také paradoxní cestou, jak směřovat cestu postavy v rámci RP. Kdy se postava něčemu učí, o něco třeba věkem přichází (body síly a odolnosti dělají prostor mentálním schopnostem, jak to s věkem bývá). Takže po tomto zvážení okolností mi příjde relevel jako dobrý nástroj při velmi omezené frekvenci užití.
Sám bych navrhl se zamyslet třeba nad možností, dát hráčům jednou za čas přirozenou možnost relevelu. Například jednou za rok k Vánocům(jako dárek za rok hraní na thalce), nebo teď při změne nechat postavám jeden relevelovací bod k dobru. Takový bod zároveň dá prostor k menším korekcím, nebo opravě, ale není to dost na to, aby si postava upravila build třeba před každým dungem. A mohlo by se předejít dříve běžné situaci nutnosti uhánení DM, nebo hraní s postavou, kterou si hráč nedopatřením pokazil.
Excuse me, what the duck?
Re: Excuse me, what the duck?
Tohle mi přijde jako super alternativa, za me velice dobrý nápad.Goran wrote:Sám bych navrhl se zamyslet třeba nad možností, dát hráčům jednou za čas přirozenou možnost relevelu. Například jednou za rok k Vánocům(jako dárek za rok hraní na thalce), nebo teď při změne nechat postavám jeden relevelovací bod k dobru. Takový bod zároveň dá prostor k menším korekcím, nebo opravě, ale není to dost na to, aby si postava upravila build třeba před každým dungem. A mohlo by se předejít dříve běžné situaci nutnosti uhánení DM, nebo hraní s postavou, kterou si hráč nedopatřením pokazil.
=============
Seart
Seart
- Bruciacullo
- DM Thalie
- Posts: 2779
- Joined: 20:49 21. Jan 2010
- Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
- Contact:
Re: Excuse me, what the duck?
S tím se tak nějak do budoucna počítá, je to ve fázi zvažování možných alternativ.XŠevyX wrote:Tohle mi přijde jako super alternativa, za me velice dobrý nápad.Goran wrote:Sám bych navrhl se zamyslet třeba nad možností, dát hráčům jednou za čas přirozenou možnost relevelu. Například jednou za rok k Vánocům(jako dárek za rok hraní na thalce), nebo teď při změne nechat postavám jeden relevelovací bod k dobru. Takový bod zároveň dá prostor k menším korekcím, nebo opravě, ale není to dost na to, aby si postava upravila build třeba před každým dungem. A mohlo by se předejít dříve běžné situaci nutnosti uhánení DM, nebo hraní s postavou, kterou si hráč nedopatřením pokazil.
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"
QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.
"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith
DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.
"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith
DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
Re: Excuse me, what the duck?
Za mě osobně to spíš RP kazí. Když už si dáš tu práci, abys řádné poznal postavu (sledováním, pobýváním v její společnosti atd...) , její možnosti, schopnosti a slabiny a pak najednou před tebou stojí někdo hodně odlišný. Nejen v případě konfliktů to komplikuje hraní ať už z pohledu hráče nebo osoby za DM konzolí.Goran wrote:... Pro někoho by relevel mohl být také paradoxní cestou, jak směřovat cestu postavy v rámci RP. Kdy se postava něčemu učí, o něco třeba věkem přichází (body síly a odolnosti dělají prostor mentálním schopnostem, jak to s věkem bývá). ...
To co popisuješ je ta nejlepší možnost, která může nastat (kromě opravy nějaké chyby a zachování v podstatě toho samého). Ta ovšem vyžaduje dost vyspělého hráče s citem pro takové záležitosti.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
Re: Excuse me, what the duck?
Situace kdy někdo relevel využije (či možná zneužije) k úplnému překopání postavy z válečníka na mága (nebo podobná zhovadilost) je nemilá, to uznávám. Pokud by se povedlo pro tohle nastavit nějaký rámec, který by zachoval RPfriendly a opravovací relevely, ale znesnadnil zneužívání, byl by to ideál. Já třeba vycházím ze zkušeností předešlých let, kdy relevely vytěžovaly DM nezáživnými úkoly, nebo plodily různé záště pro toho komu nebyl povolen apod... Z tohoto pohledu tedy zohledňuji i přínosy díky lepší atmosféře, nebo třeba volnějšímu času DM, které oklikou vedou také k pěkným RP zážitkům.Fryn wrote:Za mě osobně to spíš RP kazí. Když už si dáš tu práci, abys řádné poznal postavu (sledováním, pobýváním v její společnosti atd...) , její možnosti, schopnosti a slabiny a pak najednou před tebou stojí někdo hodně odlišný. Nejen v případě konfliktů to komplikuje hraní ať už z pohledu hráče nebo osoby za DM konzolí.Goran wrote:... Pro někoho by relevel mohl být také paradoxní cestou, jak směřovat cestu postavy v rámci RP. Kdy se postava něčemu učí, o něco třeba věkem přichází (body síly a odolnosti dělají prostor mentálním schopnostem, jak to s věkem bývá). ...
To co popisuješ je ta nejlepší možnost, která může nastat (kromě opravy nějaké chyby a zachování v podstatě toho samého). Ta ovšem vyžaduje dost vyspělého hráče s citem pro takové záležitosti.
Re: Excuse me, what the duck?
Jak už nadnesl Galli, toto se zvažuje. Ale je otázka v jaké formě.Goran wrote:Sám bych navrhl se zamyslet třeba nad možností, dát hráčům jednou za čas přirozenou možnost relevelu. Například jednou za rok k Vánocům(jako dárek za rok hraní na thalce), nebo teď při změne nechat postavám jeden relevelovací bod k dobru. Takový bod zároveň dá prostor k menším korekcím, nebo opravě, ale není to dost na to, aby si postava upravila build třeba před každým dungem. A mohlo by se předejít dříve běžné situaci nutnosti uhánení DM, nebo hraní s postavou, kterou si hráč nedopatřením pokazil.
Kdysi na ST platila možnost relevelu, ale byla s tím spojena značná ztráta XP (tuším, že většina postava padala z epicu na lvl 10 asi).
Z jiných světů mám zkušenost, že pokud tam RP hrálo primární roli, tak:
- relevel nebyl vůbec
- pouze po schválení DM týmem a formou znovuzaložení a lvlení od 1. lvlu
- pouze po schválení DM týmem a formou strhnutí X lvlů bez náhrady, aby bylo možné poupravit build
Je tedy otázka zda to umožnit, co umožnit, za jakou cenu a případně do jaké míry.
.