Historie postav
Re: Historie postav
Mno asi mate pravdu.
Co do strucnosti popisu bych tedy navrhoval nasledujici.
Pokud hrac chce skutecne psat dlouhy a podrobny popis ( popisem myslim skutecne jen to, co je mozne na postave videt - do popisu nepatri jakakoliv historie, ani nic podobneho), co kdyby tam byla nahore strucna verze, konec odstavce nebo nejakej border a potom ten detailni popis.
Kdyz postavu zbezne potkam a nemam cas, prectu si to strucne a kdyz jsem s postavou dele a mam chut se zacist poradne, prectu si to cele.
Co do strucnosti popisu bych tedy navrhoval nasledujici.
Pokud hrac chce skutecne psat dlouhy a podrobny popis ( popisem myslim skutecne jen to, co je mozne na postave videt - do popisu nepatri jakakoliv historie, ani nic podobneho), co kdyby tam byla nahore strucna verze, konec odstavce nebo nejakej border a potom ten detailni popis.
Kdyz postavu zbezne potkam a nemam cas, prectu si to strucne a kdyz jsem s postavou dele a mam chut se zacist poradne, prectu si to cele.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Historie postav
To je dobrej napad.kucik wrote:... co kdyby tam byla nahore strucna verze, konec odstavce nebo nejakej border a potom ten detailni popis. ...
Ora et Labora
Re: Historie postav
Nooo... nevim ale na to mam asi takovej nazor.Kdyz kolem sebe hraci jen probehnou a hrac si nestaci precist popisu je to asi tak ze si ani nestacil vsimnout ze treba ma jen jedno oko a podobne.Je to i logicke a zda ho bude chtit znat poradne musi se snim videt delsi dobu na kratkou vzdalenost at si ho muze zapamatovat a tam jiste staci i precist popisku. 
Re: Historie postav
To potom muzeme na forum psat uplne vsechno jak tu nekdo psal kde je takova prisera a kde je takova ruda a podobne.Takove veci si hrac s postavou musi zjistit sam najit a zapamatovat si mista. 
Re: Historie postav
Jooo. Nebudem spoustet zadnej modul, udelame z toho papiraka a budem hrat pres forum. Vite, jak se tim ulehci serveru? A scriptovani jak se zjednodusi a kolik odpadne bugu a ...
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
- nomis_b
- Čestný člen týmu Thalie
- Posts: 3090
- Joined: 18:00 26. Aug 2007
- Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
- Contact:
Re: Historie postav
To bych chtel vedet, jak casto pak hracum budou "nahodne" padat criticalykucik wrote:Jooo. Nebudem spoustet zadnej modul, udelame z toho papiraka a budem hrat pres forum. Vite, jak se tim ulehci serveru? A scriptovani jak se zjednodusi a kolik odpadne bugu a ...
A zase se craftí...
Re: Historie postav
Jaj jak bys ještě brečel za starým NWN, až by bylo v jedné papírové hře třeba 40-50 postav hráčských a na ně třeba 4-5 DM. To mi zní tak šíleně, že bych to snad i zkusil.kucik wrote:Jooo. Nebudem spoustet zadnej modul, udelame z toho papiraka a budem hrat pres forum. Vite, jak se tim ulehci serveru? A scriptovani jak se zjednodusi a kolik odpadne bugu a ...
EDIT: ale napadla mne taková asi nerealizovatelná myšlenka na NWN minilarp při nějakém tom víkendovém sjezdu Thalie nebo jiné podobné akci, pokud by se dělal v přírodě. Každý by si hezky svou postavičku co má ve hře zkusil zahrát naživo. Já bych pobíhal s těžkým naložením a každýho zdravil BU! UGHR!, nosil bych ostrej alkohol a připíjel bych si, dokud bych někde neodpadl. A kdo by si nepřipil, toho bych zmasakroval molitanovým kyjem!!
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)
Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
Re: Historie postav
Na to zapomen.
Umis si predstavit, jak tam budu pobihat jako polonaha elfka s chlupatejma nohama? To fakt ne.
Umis si predstavit, jak tam budu pobihat jako polonaha elfka s chlupatejma nohama? To fakt ne.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Historie postav
Tohle neni blbost rejty. Popisek je imho o tom, aby byl pokud mozno strucnej a vystiznej. Nebo-li aby opravdu vystihnul ty nejzakladnejsi vizualni a charakterovy znamky a aby jsi to stihl precist pokud mozno za pár (desítek) vterin. Ono kdyz potkas postavu a ma v popisku clanek co by se tak tak vesel na A4ku, tak nez to doctes, je uz postava pryc.Rejty wrote:A k cemu? Precist si to muzes ve hre. Uz fakt z nudy vymyslite hlouposti.Snad tu nebude popis vsech postav, i kdyz ste je v zivote nepoznali. Nebo se nekdo logne do hry a vy si reknete: Aaaa lognul se pan XXX, to je silny valecnik s jizvou na prave tvari.
Proto bych nezavrhoval takovy veci jako je "rozsirenej" popisek na fóru. Ne nějaká historie postavy, to ne, ale proste takovy ty veci, kterejch si na postave vsimnes uplne podvedome uz kdyz s ni nekde sedíš a ani ji jinak nemusis poradne znat. Kdyz si na tom nekdo ujede, tak toho muze bejt fakt hodne a zaroven bych to nenazval vynasenim IC informaci...
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Re: Historie postav
No holt ste mi zas donutitli reagovat...podle me esi je "Historie postav" jen pro DM .....tak davat sem verejnej popis panacku je kravina.RES wrote:Nooo... nevim ale na to mam asi takovej nazor.Kdyz kolem sebe hraci jen probehnou a hrac si nestaci precist popisu je to asi tak ze si ani nestacil vsimnout ze treba ma jen jedno oko a podobne.Je to i logicke a zda ho bude chtit znat poradne musi se snim videt delsi dobu na kratkou vzdalenost at si ho muze zapamatovat a tam jiste staci i precist popisku.
RES to asi vystih se mi zda... todle me ani nenapadlo
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Re: Historie postav
Nevím, přijde mi to škoda ... moc rád si čtu historii a příhody postav, které se jim stali během putování světem. Na jiných fórech (neříkam že tomu má být tak i zde) jsou tyto životní příběhy psány v IC sekci. Vznikají tam pěkné příběhy, někdy bych řekl až povídky. Je to něco co může po postavě zůstat i když zemře.
Takové to:
(in game)
.......
chlapec: pomóóóc *udýchaně* trolové přepadli karavanu z Tartenu do Ivorýýý .... pomóóc
babi kde tu seženu pomoc nebo je pobijou
babka: jó panáčku byl tu jeden takový, Balian mu říkali a ten z každou nepravostí zatočil, ale kdo by ti pomoch teď to netuším, od tý doby co pán Balian umřel se nás nikdo nezastane
chlapec: tak musím do Karaty pro královskou stráž, snad pomohou
.......
No a pak až skončím s hraním tak na fóru si najdu povídání s názvem: "Ze zápisků paladina" a přečtu si o tomto hrdinovi ... prožiju alespoň očima jeho příběh.
Prostě mě se to líbí a historii našich postav jsem psal tak aby byla publikovatelná ... ono 4A4 si dát do popisku ... no nevím. Tak pokud to nebude vyloženě proti pravidlům a zakázané, tak do IC bych to chtěl umístit. Vše záleží na domluvě asi s Reitym ...... zdravím tě, doufám že budeš večer doma, poslal bych ti příběh a pokud to půjde i návrh jak by mohli vypadat naši borci z šedého štítu, něco jsme splácali v Toolsetu.
Samo nikdy nepůjdu proti všeobecnému mínění a tu hořkou pilulku bych spolknul, ale možná by stálo za to pro ty jež jsou příběhůchtiví a nebojí se zneužití OCC informací něco takového povolit.
Takové to:
(in game)
.......
chlapec: pomóóóc *udýchaně* trolové přepadli karavanu z Tartenu do Ivorýýý .... pomóóc
babi kde tu seženu pomoc nebo je pobijou
babka: jó panáčku byl tu jeden takový, Balian mu říkali a ten z každou nepravostí zatočil, ale kdo by ti pomoch teď to netuším, od tý doby co pán Balian umřel se nás nikdo nezastane
chlapec: tak musím do Karaty pro královskou stráž, snad pomohou
.......
No a pak až skončím s hraním tak na fóru si najdu povídání s názvem: "Ze zápisků paladina" a přečtu si o tomto hrdinovi ... prožiju alespoň očima jeho příběh.
Prostě mě se to líbí a historii našich postav jsem psal tak aby byla publikovatelná ... ono 4A4 si dát do popisku ... no nevím. Tak pokud to nebude vyloženě proti pravidlům a zakázané, tak do IC bych to chtěl umístit. Vše záleží na domluvě asi s Reitym ...... zdravím tě, doufám že budeš večer doma, poslal bych ti příběh a pokud to půjde i návrh jak by mohli vypadat naši borci z šedého štítu, něco jsme splácali v Toolsetu.
Samo nikdy nepůjdu proti všeobecnému mínění a tu hořkou pilulku bych spolknul, ale možná by stálo za to pro ty jež jsou příběhůchtiví a nebojí se zneužití OCC informací něco takového povolit.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
- Lord_Berserk
- Velmistr
- Posts: 1056
- Joined: 11:23 28. Apr 2007
- Location: Plzeň
- Contact:
Re: Historie postav
Co naplat taky sem myslel ze to bude verejny ...sem si chtel pocist co kdo splodil za krasyTheogil I wrote:Nevím, přijde mi to škoda ... moc rád si čtu historii a příhody postav, které se jim stali během putování světem. Na jiných fórech (neříkam že tomu má být tak i zde) jsou tyto životní příběhy psány v IC sekci. Vznikají tam pěkné příběhy, někdy bych řekl až povídky. Je to něco co může po postavě zůstat i když zemře.
...VIKINGS are back...your agony begins !!! 
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
Re: Historie postav
Jo, bylo by to divný si moct o každym tady přečíst, o čem by pak bylo poznávání novejch lidí když o všech vim z fora
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.