Page 70 of 214
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 16:03 23. Sep 2010
by KaTo
Anderson I wrote:...
Pokud vím, tak lékárna se v kraftu vyrobit nedá (lze ji koupit). Btw - lékárna má oproti lektvarům i další výhody, pro které se vyplatí:
1) při použití nevyhazuje z Hide.
2) při použití nedostává Útok do odkrytí (snad se nepletu).
3) postava na vyšším(

) lvlu (a co teprve druid/klerik zaměřený na skill) léčí lékárnou víc jak většinou vlastních kouzel.
4) při vyšším skillu 5x 0,1 libry lektvar vyléčí víc než 1x 0,5 lékárna, ale co se stane za čas, kdy se pije 5x kol lektvary

místo 1x lékárna může rozhodnout o bytí/nebytí postavy. Nemluvě o ceně za lektvar vs lékárna (cena za 60 HP léčicí lektvar vs lékárna je dost rozdílný

).
5) lékárna léčí jedy a nemoci, ušetří se za další lektvary na neutralizaci jedu/nemoci.
6) viz kucik
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 16:47 23. Sep 2010
by Muthor6
Pozor na to, nejlepší poměr Cena/Výkon mají obyčejné Lektvary malého léčení co léči 4 hp

Za 60zl(10lahví) vyléčí 40hp. Za předpokladu, že nakupujete po jednom lektvaru a ne po desítkách (je tam cenový rozdíl asi 4zl) nemá tahle kombinace konkurenci
Teda... jenom v případě, že zrovna nebojujete
A z RP hlediska... Představme si Epického bojovníka s 400hp co vypije 4,5 litru léčivé vody po každém fightu

(1 lahev má 0,1 ibs = 0,045kg = 45ml x100 = 4500ml [za předpokladu, že má léčivý lektvar stejnou hustotu jako voda]) A co teprve ta spotřeba skla

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 18:26 23. Sep 2010
by venomeq
nomis_b wrote:neni jich totiz vubec treba. predtim platner rukavice mel, ale byl moc nudny vyber.
Proto se to sjednotilo s rukavicema a chranicema u krejciho, kde se da kombinovat vice veci a je to tak celkove zajimavejsi.
U platovych rukavic slo imho jen o AC, coz se da vyresit pouzitim jednoho specielniho druhu kamene do nich.
No rukavice taky davaly dost bodu do Vycviku...dokaze to same davat i krejci???
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 19:55 23. Sep 2010
by kucik
Ano, rukavice a chranice na vycvik jsou.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 12:05 24. Sep 2010
by nomis_b
Anderson I wrote:Chtěl bych se zeptat, jestli se dá v craftu vytvořit Healer's_kit (před wipem to šlo)?
No uvazuju uz o tom delsi dobu. Ale urcite nebude jako pred wipem z bavlniku a aloe. Bude nutne tam dat nejakou slozku, ktesa se bude kupovat a rekneme, ze vyroba taky bude trosku trvat. Tipuju, ze kdzbz treba pri soucasnych cenach lekarny cca 100gp byly naklady 70gp tak by to bylo tak akorat. otazka pak ale je, koupi to nekdo ? Je to opravdu treba to pridavat, kdyz se to da jednodseji poridit v obchode ? Ale na nacviceni siti.. proc ne. i kdyz zrovna krejci ma vyrobku habakuk.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 12:49 24. Sep 2010
by LDamian
nomis_b wrote:Anderson I wrote:Chtěl bych se zeptat, jestli se dá v craftu vytvořit Healer's_kit (před wipem to šlo)?
No uvazuju uz o tom delsi dobu. Ale urcite nebude jako pred wipem z bavlniku a aloe. Bude nutne tam dat nejakou slozku, ktesa se bude kupovat a rekneme, ze vyroba taky bude trosku trvat. Tipuju, ze kdzbz treba pri soucasnych cenach lekarny cca 100gp byly naklady 70gp tak by to bylo tak akorat. otazka pak ale je, koupi to nekdo ? Je to opravdu treba to pridavat, kdyz se to da jednodseji poridit v obchode ? Ale na nacviceni siti.. proc ne. i kdyz zrovna krejci ma vyrobku habakuk.
Mohl by to vyrabet alchymista (podstatna je ta leciva slozka). Nakupoval by pak prave tu obycejnou lekarnu - obycejny nemagicky obvaz (pokud bys chtel, mohl bys ho dat i do vyroby krejcim na velmi nizky level narocnosti). A podle levelu a pouzitych bylin (+ pripadne katalyzatoru) by mohl vyrabet az treba lekarny +10 (na 20. levelu). Lekarny +10 uz by se pak mohly vyplatit vyrabet i oproti cene za nakoupeni.
V podstate lecivy obvaz je obycejny obvaz + leciva mast a podobne do nej vpravena. Vyrobou a druhem pouziti (jednorazovy spotrebak) je to spis podobnejsi tomu, co dela alchymista nez tomu, co dela krejci.
Kdyz by nekdo pak mel tu nejlepsi knihu na leceni, mel by zamereni na skill leceni a byl by to treba klerik s vysokou moudrosti, tak by pomoci tech lektvaru uz mohl i celkem ucinne lecit v boji obvazovanim spolecniku. Byla by to takova tezsi, ale vsestranejsi alternativa pro hulky.
PS: nejsem si tim jisty, ale dalsi, uznavam ze dost okrajovy, rozdil obvazu proti lektvarum/kouzlum z hulky je pri leceni nemrtvych a zejmena pri leceni shiftera v promene do nemrtveho.
Je to jen okamzity napad, nemam to nejak zvlast promyslene.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 15:31 24. Sep 2010
by Anderson I
nomis_b wrote:.....Je to opravdu treba to pridavat, kdyz se to da jednodseji poridit v obchode ?.....
Tak nutný to není, jistě je spousta jiných, zajímavějších věcí, co udělat. Jen mě zajímalo, jestli to je v craftu nebo ne. Že nestačí strčit do stavu 10 bavln, 20 aloe a nevypadne z toho 10 kitů zadara je mi jasný

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 16:30 24. Sep 2010
by Pajule
hlavně když už by se to dělalo,já bych to dala spíš na inteligenci(přece to nemůže dělat neinteligentní-léékárnu)
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 17:03 24. Sep 2010
by nomis_b
Pajule wrote:hlavně když už by se to dělalo,já bych to dala spíš na inteligenci(přece to nemůže dělat neinteligentní-léékárnu)
a ani clovek, co nejni obratnej, jinak by mu to trvalo vecnost, a musi mit i silu, aby ten obvaz pak utahl dobre, a musi byt moudry, aby vedel jakou bylinku pouzit a jak pouzit, a musi mit charisma, aby tu vec dovedl prodat a musi byt odolny, protoze bez pevnych nervu to nejde...
Takze to bude novej craft pro supermana... aneb obkecat se da vse.
Takez dost uz tkaoveho SPAMu... az to bude, jeslti ot bude, dozvite se v novinkach.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 07:39 25. Sep 2010
by menderon
Dobrý den,
přemýšlel jsem, zda to mám napsat, protože sám jsem míval mága a možná si ho zase za nějaký čas zahraji, ale kvůli opravdu vyrovanosti a hratelnosti.... proč ne....
Takže v tomto případě se jedá o: Co mi přebývá, nikoliv chybí,ale nový topic na to je zbytečný.
Tak k věci, jedná se o přítelíčka zvaný faerie - v současnosti se jedná o ultimátního zloděje, který otevře skoro všechno, jasně není to žádný válečník, ale to se od něj nečeká. Díky faerii může mag/socka procházet a vybírat větší spektrum dungů sám než ostatní. Myslím, že by nebylo špatné zmenit vlastnosti faerie, aby se stala třeba milým kouzelníčkem, nebo cokoliv jiného, ale otevrání a odstraňování pastí bymělo být významně omezeno, dojde tak k posílení nutnosti teamové hry.
Díky za zamyšlení,
*kryje se hluboko v noře*
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 14:02 25. Sep 2010
by Anderson I
menderon wrote:.........přítelíčka zvaný faerie - v současnosti se jedná o ultimátního zloděje..........Myslím, že by nebylo špatné zmenit vlastnosti faerie......otevrání a odstraňování pastí by mělo být významně omezeno....
Nelze než podepsat. Kouzelník je od toho, aby kouzlil, ne aby se hrabal v pastech a zámcích.
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 15:02 25. Sep 2010
by -RoF-
Anderson I wrote:menderon wrote:.........přítelíčka zvaný faerie - v současnosti se jedná o ultimátního zloděje..........Myslím, že by nebylo špatné zmenit vlastnosti faerie......otevrání a odstraňování pastí by mělo být významně omezeno....
Nelze než podepsat. Kouzelník je od toho, aby kouzlil, ne aby se hrabal v pastech a zámcích.
jistě jistě a na co má teda mág tohle?
http://nwn.wikia.com/wiki/Knock
http://nwn.wikia.com/wiki/Find_traps
závist?

Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 15:33 25. Sep 2010
by Lambijec
Stím neodemkneš a neodpastíš skoro nic... zatímco hodná víla ti odemkne a odpastí skoro vše

nehledě nato že tahle kouzla se mi zdají na thalii upravená zatímco vílka nikoliv což je trochu divný...
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 15:41 25. Sep 2010
by -RoF-
Lambijec wrote:
Stím neodemkneš a neodpastíš skoro nic... zatímco hodná víla ti odemkne a odpastí skoro vše

nehledě nato že tahle kouzla se mi zdají na thalii upravená zatímco vílka nikoliv což je trochu divný...
Ono je třeba to zkusit na vyšším lvlu. Já s tím problémy moc nemám
Re: CO VAM NA THALII CHYBI?
Posted: 20:21 25. Sep 2010
by Anderson I
Proč se sem tahají kouzla, když se bavíme o víle? Že by pokus o slovíčkaření?
Mág luskne prsty, zničeho se zhmotní víla, obletí pasti a zámky, mág luskne, víla zmizí a jde se vybírat poklad. K čemu sebou tahat zloděje, že?