Page 70 of 142
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 16:30 18. Dec 2012
by J.F.Payne
A kolik z těch perma smrtí bylo DM vynucených?
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 16:33 18. Dec 2012
by Derken-
J.F.Payne wrote:A kolik z těch perma smrtí bylo DM vynucených?
Tak otázka nezněla ne?
3 byly volby co vím
2 nevim jak se staly
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 16:35 18. Dec 2012
by Prasokralik
Každá permka je volba. Jen si ji každý zvolí jinak. Třeba Laise si ji zvolil v momentě, kdy šel mlátit Gardisty, protože se mu zašklebili na píchalenku. A Finn si ji zvolil ve chvíli, kdy uřezával hlavu Goranovi. Je to jednoduché.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 16:37 18. Dec 2012
by J.F.Payne
Prasokralik wrote:Každá permka je volba. Jen si ji každý zvolí jinak. Třeba Laise si ji zvolil v momentě, kdy šel mlátit Gardisty, protože se mu zašklebili na píchalenku. A Finn si ji zvolil ve chvíli, kdy uřezával hlavu Goranovi. Je to jednoduché.
No, oba se z toho v ty zmíněný chvíle mohli ještě v pohodě dostat... kdyby hráči těch postav chtěli. Ale principielně.... se dá říct, že svou volbou vědomě přijali riziko, že jim něco vážného hrozí.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 16:39 18. Dec 2012
by Aulus
Prasokralik wrote:Každá permka je volba. Jen si ji každý zvolí jinak. Třeba Laise si ji zvolil v momentě, kdy šel mlátit Gardisty, protože se mu zašklebili na píchalenku. A Finn si ji zvolil ve chvíli, kdy uřezával hlavu Goranovi. Je to jednoduché.
Upřesnil bych to "zvolil" na "vystavil se nebezpečí".

Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 16:40 18. Dec 2012
by Pajule
Permky sou prostě správný, sice nejsou nic hezkýho, ale kdyby nebyla jejich "hrozba" tak by každá postava mohla jít a bejt drzá na ambita či na kohokoliv, kdyby hráč věděl, že se nemůže nic stát.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 16:43 18. Dec 2012
by Prasokralik
Aulus wrote:Prasokralik wrote:Každá permka je volba. Jen si ji každý zvolí jinak. Třeba Laise si ji zvolil v momentě, kdy šel mlátit Gardisty, protože se mu zašklebili na píchalenku. A Finn si ji zvolil ve chvíli, kdy uřezával hlavu Goranovi. Je to jednoduché.
Upřesnil bych to "zvolil" na "vystavil se nebezpečí".

Ale houby. Azhael už má taky permku. Jen k němu ještě nedorazila.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 16:58 18. Dec 2012
by Krysak
Ohledne Laiseho, tam si myslím, že měl minimálně několik možností jak se tomu vyhnout. Osobně si myslím, že diky epickému vnímaní světa daného jedince zasaženého hrou na jiném serveru, došlo k poruše racionálního vnímání následků svých činnů. Následkem toho byla permka, ale osobně bych to nazval spíše sebevraždou.
Osoba, která sedne na koně a rozjede se proti vlaku s kopím bude taky nazývána sebevrahem a magorem, nikoliv hrdinou.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 17:33 18. Dec 2012
by Nalkanar
Co se permky týče, tak mi vadí obsazení Bhardrilu, případně neexistence jiné cesty mezi Karathským královstvím a Prahvozdem.
Bhardril se sice dá projít s DM, ale ne každý to zvládne. A tím pádem nemají hledané osoby moc jak zmizet z království.

Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 17:40 18. Dec 2012
by Aulus
Prasokralik wrote:Aulus wrote:Prasokralik wrote:Každá permka je volba. Jen si ji každý zvolí jinak. Třeba Laise si ji zvolil v momentě, kdy šel mlátit Gardisty, protože se mu zašklebili na píchalenku. A Finn si ji zvolil ve chvíli, kdy uřezával hlavu Goranovi. Je to jednoduché.
Upřesnil bych to "zvolil" na "vystavil se nebezpečí".

Ale houby. Azhael už má taky permku. Jen k němu ještě nedorazila.
Stejne jako Johannes.

Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 18:22 18. Dec 2012
by Theogil I
Nazdar lidi, tak jsem zpět, práce už mě nebaví.
Naprosto správně bylo uvedeno, že jsem neodpověděl na dotazy oponentů a tak tak alespoň ve zkratce učiním. Vybral jsem ty, které jsem teď zpětně očima vyhledal.
Jsou to:
Jak dlouho ho nechat vraždit?
Reakce na vraha na náměstí?
IC logika?
Řešení probíraného tématu.
Rozdíl pvrch podtemno v přístupu k rasám/povoláním atd..
Kompetence a funkce DM?
Než začnu s jednotlivými body, rád bych se omluvil Aulovi a J.F.. Po rozboru dané problematiky s Kucikem jsem musel uznat, že mé výrazové prostředky nebyly košér. Takže tu veřejnou omluvu vezmu ze široka a zakončím ji neústupným postojem sebe sama. První příspěvek co jsem napsal byl myšlen naprosto vážně, nicméně se objevil na špatném místě, tj. v žádném případě to neměl být a nebyl útok na jakékoli DM a jakoukoli reálnou právě probíhající událost. Jak J.F. správně podotkl do nedávna jsem o tom nevěděl nic a nyní vím jen pár základních bodů získaných OOC cestou (anichž bych o ně žádal). Jednalo se čistě o vyjádření mého osobního názoru a v jistých ohledech nejen mého k problematice pernamentní smrti. Můj vyhraněný názor na permasmrt z rukou DM má svůj reálný základ, nicméně jak Kucik správně podotkl, lidé o které šlo a kteří byli strůjci toho zážitku tu dávno nejsou a s dnešním DM teamem to nemá nic společného, bylo tedy nefér to vytahovat a užít jak část argumentace, protože málokdo ví o co šlo. Takže pánové, pokud to bylo bráno jako osobní útok pak se omlouvám - nebylo to tak v žádném případě myšleno, nicméně na permasmrt z rukou DM a můj osobní názor na toto téma to vliv nemá a nemění se. Nadále to považuji (teď použiji trošku kulantnější výrazivo) za velmi zlou a špatnou věc. Jedu teď domů a budu pokračovat od tamtud po jednotlivých bodech.
P.S. Děkuji opětovně Kucikovi za morální korekturu.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 20:08 18. Dec 2012
by Aillen
Pajule wrote:Desmond, Elenë, Werdigo (nebo jak to měl), Bers, pak nějakej drowák měl myslim permku...
Yoshi
Ahwar Mochazi
hm ale byli to usvědčení vrazi
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 20:29 18. Dec 2012
by Theogil I
Jak dlouho ho nechat vraždit?
Záleží na herní situaci, Bers, Azík, drowové, duergaři (i povrchňané v podtemnu) vraždí a vraždili velmi dlouho, zmíněny byly vraždy v Ivory nebo třeba i Karathě, to je dle mého proti pravidlů pokud to budeme brát jako bezdůvodné zabíjení NPC a PC, tam je na místě trest (ban, stržení lvl, atd..). Hraní zlouna jako charakteru a zabíjení mimo město, pak ho nechat přesně do té doby než ho jiné PC nebo skupina nechytne a neoplatí mu stejnou mincí - postih 5% je dostatečnou motivační složkou. Pokud je jedná o PK pak opět jsou porušena pravidla a měl by následovat trest.
Reakce na vraha chodícího po náměstí?
Jak se tam ten vrah dostane? Kdo ví že je daná postava vrah? Strážní nejen u bran mívali skrip na odhalování hledaných, nutili příchozí odložit kápi či helmu, pokud je tedy daná postava onačena systémem (myšleno DM) jako vrah (stejné to je u zlodějů) neměl by se, při funkčnosti tohoto opatření, tento vrah vůbec dostat mezi obyčejný lid a pokud dostane, mělo by jít o velmi riskantní podnik. A ano i já párkrát vykrvácel před branou, když mě straže poslali k zemi.
IC logika?
Těžká otázka, jaká je IC logika zabití a ožívení když to provede NPC, drow. Já nevím, já v tom logiku nehledám, hledám v tom pouze hru a zábavu.
Řešení?
Znovu zpřístupnit město pro tyto charaktery či ostrovy, lodě pořád ještě jsou i se svou pirátskou posádkou, potom by bylo vcelku jednoduché někoho vyhnat do exilu, zakázat mu přístup do království a udělit mu status odpadlíka (například úpravou frakce).
Poslední dvě věci si nechám zase na zítra, přeci jen mě dostihla práce a to co jsem chtěl nechat na zítřek. Takže pokračování zítra.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 23:17 18. Dec 2012
by kokosak
Krysak wrote:Ohledne Laiseho, tam si myslím, že měl minimálně několik možností jak se tomu vyhnout. Osobně si myslím, že diky epickému vnímaní světa daného jedince zasaženého hrou na jiném serveru, došlo k poruše racionálního vnímání následků svých činnů. Následkem toho byla permka, ale osobně bych to nazval spíše sebevraždou.
Osoba, která sedne na koně a rozjede se proti vlaku s kopím bude taky nazývána sebevrahem a magorem, nikoliv hrdinou.
jenom doplním, že kdyby to bylo jen na Laisem, tak by se z toho s největší pravděpodobností dostal. Ale dorazily ho jiné postavy, které ho, ve snaze mu pomoct, pěkně potopily

Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 16:20 19. Dec 2012
by Koninho87
a nejvetší borec s kapucou Homer jí taky vyfasoval

měsíc u drowů ve vězení a pak příjde nahoru a je nahoře ve vězení

ani slunce neviděl
Kdo neví tak to byl chudak s těžkým cepem
V mém případě se tomu snažily DM vyhnout,ale bohužel už to bylo zamotaný tak že to nešlo.