Page 8 of 11

Re: Stínová zraneni

Posted: 00:35 30. May 2008
by Marvin
Shifter wrote:Jako bych nepsal, že nevim jesli jsou další, ale doufám že ano :roll:
a zatym si dodal ze pochybujes ...ale aj tak som to myslel s humorom, nevadi :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Re: Stínová zraneni

Posted: 05:45 30. May 2008
by Krata
Stejně vás všechny jednou zotročíme, je to nevyhnutelné


(joke)

Re: Stínová zraneni

Posted: 06:29 30. May 2008
by Daanri
Jestli vam skor nespadne strop na hlavu. :wink:

Re: Stínová zraneni

Posted: 09:46 30. May 2008
by Zyga
Daanri wrote:Jestli vam skor nespadne strop na hlavu. :wink:
proto potrebujem tolik otroku, aby nam ho drzeli :mrgreen:

Re: Stínová zraneni

Posted: 10:23 30. May 2008
by DenGrasse
Podtemno, krátce po úplném zotročení všech Povrchňanů:

Nejvyšší kněžka: něco mi kazí výhled z okna věže. Co to je?
Služebník: ehm, no, to jsou otroci, má paní.
Nejvyšší kněžka: otroci? A proč stojí na náměstí? To nemají nic na práci?
Služebník: ehm, mám paní, je jich tu tolik, že už se nikam nevejdou...
Nejvyšší kněžka: jo tak. Tak nějaký vobětujte nebo hoďte pavoukům.
Služebník: ehm, má paní, pavouky snědli otroci včera. Pár jich na to umřelo, ale moc to nepomohlo. Hlavního obětníka s pomocníky snědli už před týdnem.
Nejvyšší kněžka: Cože? proč mi to někdo nehlásil?
Služebník: no, jaksi, nebyl kdo. Všichni jsou snědení. neměli jsme pro tolik otroků jídlo...
Nejvyšší kněžka: Zavolejte chrámové stráže, ať tu chátru pobijí.
Služebník: ehm, má paní, poslední ze stráží byla snědena včera.
Nejvyšší kněžka: Cože? No to je strašné! A proč ti otroci jdou sem? A co to křičí?
Dav otroků: Máme hlad! Máme hlad! Máme...

Re: Stínová zraneni

Posted: 11:24 30. May 2008
by Daanri
Velmi zlej konec drowu...zjedeni otrokmi. :lol: :lol: :lol: :lol:

Re: Stínová zraneni

Posted: 11:39 30. May 2008
by Neithan1
igor wrote:...
Ja som ale napisal ze zalozil odboj, nie ze sa mu donho niekto prihlasil :D :D

Re: Stínová zraneni

Posted: 12:36 30. May 2008
by Shifter
Neithan1 wrote:Ja som ale napisal ze zalozil odboj, nie ze sa mu donho niekto prihlasil :D :D
No taky jsi první od koho slyším, že někdo nějakej "odboj" založil a to s dormalhirem mluvim docela často. Asi s ním na to téma hodím řeč a trochu rozjedeme propagaci, jsem zvědavej kolik lidí (i jinejch ras :wink: ) se přidá, když je na povrchu tolik seekerů Něco takového však CvC vyloženě přitahuje....

Re: Stínová zraneni

Posted: 12:43 30. May 2008
by DenGrasse
no jo, dá se předpokládat, že nějaká forma obrany na povrchu vznikne... jen mne udivuje že se k tomu dosud nevyjádřila oficiální místa, jako zeman z Ivory nabo královská kancelář, přitom od útoku na Ivory je už nezpochybnitelné, že se jedná o drowy... nejsou vypsané žádné odměny na nalezení průchodu, na hlavy drowů, nikde neslídí královští špiclové, prostě mrtvo.

Re: Stínová zraneni

Posted: 12:44 30. May 2008
by Neithan1
Shifter wrote:...
Bolo to na nastenke, mozno to zrusil.

Re: Stínová zraneni

Posted: 14:05 30. May 2008
by Daanri
V podtemne taky nikto nevyhlasuje odmenu za dovedenie otrokov alebo zistenie vychodov na povrch, resp. zautocenie na osady. Ked sa daju hraci dokopy a vznikne naka aktivita od nich (nie ze 1-2 hladaju obcas niekde nieco) tak bude podpora aj od autorit. Ja som napriklad pred wipom rozjel vcelku schopny odboj proti ostrovom a dokonca sme sa v Q dostali aj na ostrovy, potopili nake ostrovanske lode a oslobodili otrokov, ale nato treba proste postavu (hraca), ktory to bude vsetko viest.

Re: Stínová zraneni

Posted: 14:09 30. May 2008
by igor
DenGrasse wrote:no jo, dá se předpokládat, že nějaká forma obrany na povrchu vznikne... jen mne udivuje že se k tomu dosud nevyjádřila oficiální místa, jako zeman z Ivory nabo královská kancelář, přitom od útoku na Ivory je už nezpochybnitelné, že se jedná o drowy... nejsou vypsané žádné odměny na nalezení průchodu, na hlavy drowů, nikde neslídí královští špiclové, prostě mrtvo.
Asi ivorskej zeman (s malym "z") je něco jako náš Klaus s globálnim oteplováním. Nebojte se drowů, je to přirozené že v určitých časových úsecích začnou vylejzat ven a vraždit, tohle se děje od nepaměti a je to přirozený jev. Zrovna že my jsem v tom období, neznamená že s tím bdueme něco dělat :)

Re: Stínová zraneni

Posted: 14:11 30. May 2008
by Neithan1
Ale v podtemne je to trosku ine. Ludia z povrchu su nasrani takze odmena by bola na mieste za akekolvek info o "votrelcoch" (ibaze by vladcom povrchu mensie drowske vypady neprekazali) ktori ohrozuju zivot na povrchu, je to hrozba. Pre podtemno povrch hrozbou nieje, aspon vtom ziju, naviac ako odmenu z lovov maju otrokov ktorych mozu dobre predat na trhu alebo pre domace vyuzitie.

Vsadim sa ze casom sa nejaka inteligentna vodcovska osobnost ukaze.

Igor : nech uz vyliezate kedykolvek ste hrozbou aj ked pripadne kratkodobou, alebo momentalnou, ale hrozbou.

Re: Stínová zraneni

Posted: 14:15 30. May 2008
by DenGrasse
Daanri wrote:V podtemne taky nikto nevyhlasuje odmenu za dovedenie otrokov alebo zistenie vychodov na povrch, resp. zautocenie na osady. Ked sa daju hraci dokopy a vznikne naka aktivita od nich (nie ze 1-2 hladaju obcas niekde nieco) tak bude podpora aj od autorit. Ja som napriklad pred wipom rozjel vcelku schopny odboj proti ostrovom a dokonca sme sa v Q dostali aj na ostrovy, potopili nake ostrovanske lode a oslobodili otrokov, ale nato treba proste postavu (hraca), ktory to bude vsetko viest.
chápu jak to myslíš, Daanri, ale nepřijde mi to srovnání úplně přesné. Podtemno možná kuje nějaké plány jako celek, ale to co se zatím dělo, byly v podstatě soukromé akce jedné rodiny.
Jedná se o jejich vlastní vyvíjenou aktivitu, jejímž cíclem je ukojit přirozenou krvežíznivost drowů, případně získat kořist a otroky - otrok je ziskem sám o sobě (některý :mrgreen: ).
Na druhé straně, povrch - respektive Ivory, je v tomto případě stranou napadenou, která nic nepodnítila, ale je donucena k obraně. Přijde mi naprosto přirozené, že svět - v tomto případě město, král atd. - budou na tak hrozivý fakt jako návrat drowů na povrch nějak reagovat, ať už prohlášením, proklamací, vyhláškou (třeba i o tom že se nic neděje a panikáři budou potrestáni), nebo odesláním vojska do Ivory (které ho třeba bude pár týdnů vyjídat a pak zase odtáhne). Nebo vypsáním odměny. nebo čímkoli. Ty dvě situace (drowové a Ivory) jsou prostě natolik různé, že je nemůžeš srovnávat.
Nejde mi o nějaké výhody, podporu či zatěžování DM, ale o přirozenou reakci světa, která by prostě měla nastat... to je právě to, co tvoří dynamický svět, schopnost reagovat na vývoj situace. Ano, je to čistě na DM, aspoň pokud DM rozhodují za příslušné orgány... opravdu bych jako hráč ocenil, kdyby svět nějak reagoval a nebyl jen nehybnou kulisou v pozadí.

Re: Stínová zraneni

Posted: 14:19 30. May 2008
by nomis_b
No jestli si cetl IC sekci.. tak podle daanriho byli drowove rozpraseni ivorskou domobranou. takze proc by melo jeste Ivory prispivat vice, kdyz se jejich obrana vyplatila :lol:

Srry musel sem si rypnout :wink: