Page 8 of 12

Re: Craft

Posted: 21:34 22. Jan 2009
by kaz
nomis_b wrote:Moje přítelkyně vzkazuje: Prašť jak uhoď :lol:
:lol: smířená to žena, takovou bych chtěl taky :D :mrgreen:

Re: Craft

Posted: 12:20 23. Jan 2009
by PiAn0
Říkal jsem si jestli by nebylo dobré, aby se váha dřeva postupem opracování snižovala a ne aby vážilo hrube dřevo stejně jako osekane a potom ještě stejně váží třeba Lať :)

Re: Craft

Posted: 23:24 23. Jan 2009
by nomis_b
hm, a kolik sou ty vahy ted? vse ma 5.5 liber?

Muzu to totiz udelat systemove jen takto:
0,5
5,5
10,5
20,5
50,5 a
100,5

Takze by se to celkem prihorsilo a mula by se rozplacla pod nakladem uz 3 vetvi :mrgreen:


Ale jestli nekoho napadnou dobre vahove pomery...

Re: Craft

Posted: 08:27 26. Jan 2009
by Theogil I
No nevím jestli tohle je to co je nutno právě teď upravit, popravdě stejně to všichni dřevaři taháme v mulách. Pravda zákon o zachování hmoty dostává trošku nazadek, ale je to jen hra a tohle mi přijde hodně okrajové. Spíše bych se přimluvil za Kucikovu skvělou náladu a chuť udělat pořádně perzistenci, protože vzhledem k náročnosti craftu jež je na bázi několika komponent je to opruz a není to kam odložit a jít si pro další surovinu.

Re: Craft

Posted: 09:50 26. Jan 2009
by nomis_b
NO uvazoval sem o moznosti, ze by se ty hotove dily , jako treba nasady, late, atd , mohly vypadat jako pruty (jako vahove, ne vzhledove :D) proste ze by meli velikost 1x1, vazili by 0,1 a stackovali by se.
Je tomu totiz tak u keramiky, slevarenstvi i u brusicstvi, tak proc to znevyhodnovat.

Samozrejme by se to muselo udelat i u kozisku, ze by byly male a stavckovali by se. Tim padem by asi vypadali zhuba jako ty cinidla a cinidla bych predelal na jinci vzhled.

Re: Craft

Posted: 10:46 26. Jan 2009
by Theogil I
nomis_b wrote:NO uvazoval sem o moznosti, ze by se ty hotove dily , jako treba nasady, late, atd , mohly vypadat jako pruty (jako vahove, ne vzhledove :D) proste ze by meli velikost 1x1, vazili by 0,1 a stackovali by se.
Je tomu totiz tak u keramiky, slevarenstvi i u brusicstvi, tak proc to znevyhodnovat.

Samozrejme by se to muselo udelat i u kozisku, ze by byly male a stavckovali by se. Tim padem by asi vypadali zhuba jako ty cinidla a cinidla bych predelal na jinci vzhled.
To je čistě na tobě a teamu, nejsem v zasadě proti, ale myslel jsem, že by bylo lepší to naskládat do perzistentních truhlic, polic, kontejnerů, trezorů atd.. I v upravené verzi se mi po pravdě moc nelíbí představa že si sebou tahám 100 prutů různých kovů, 100 latí a desek různých dřev atd.atd.. Pokud to tak bude, zase budu mít vše pod kontrolou ... tak nevím nevím co je lepší.

Re: Craft

Posted: 11:52 26. Jan 2009
by kucik
nomis_b wrote:hm, a kolik sou ty vahy ted? vse ma 5.5 liber?

Muzu to totiz udelat systemove jen takto:
0,5
5,5
10,5
20,5
50,5 a
100,5
...
Pošlu ti interface k nwnx_funcs - pomocí toho můžeš libovolně nastavovat váhu už existujícího předmětu.

Re: Craft

Posted: 15:25 26. Jan 2009
by nomis_b
no s tou nwnX + padum serveru atd... radsi bych to odlozil tuhle moznost :wink:

Jinak bych to spise videl vyresenim toho stackovani, bo ti to zaplacava inventar a to je ten hlavni duvod. I v perzist truhel je pocet omezenych zalozek a proste tam 200dreva nedas. Kdezto 200 pri stacknuti sou jen 2 policka a kdyz mas silu, ses v pohode (kdyz ne, koupis si prsten :mrgreen: )

Re: Craft

Posted: 15:48 26. Jan 2009
by kucik
Já si nemyslim, že je dobrej nápad, aby se velký věci stackovaly. To je zas krok k hromadný výrobě.

Re: Craft

Posted: 16:53 26. Jan 2009
by nomis_b
vidis ted server preplneny hromadnou vyrobou?
ja teda moc ne.

Sice zlatnik udela dejme tomu 50 prstenu za den.. ale to mi prijde jako realne cislo a aspon se mezi nima da udelat nejakej unikatni kousek. Taky na to radne dlouho sbira a zpracovava suroviny.
A realnej cas je jinej, nez ten ve hre..

prijde mi to nastaveny tak akorat na tu rychlost + k hromadne vyrobe stackovani pomuze maximalne tim, ez nebudes muset jak debil furt klikat na kazdej predmet zvalst a to nejni anti hormadne, ale antidemolicni (rozumej nezdemolujes si svuj pocitas, nez to naklikas ).

Re: Craft

Posted: 17:02 26. Jan 2009
by kucik
nomis_b wrote:vidis ted server preplneny hromadnou vyrobou?
ja teda moc ne.
Nevidim a ani s nemyslim, že bych brzo viděl a právě proto bych to neměnil.

Re: Craft

Posted: 20:03 26. Jan 2009
by nomis_b
ehm, asi si to nepochopil. ja sem mel na mysli, ze jestli je predmet 1x1, nebo 2x2 tak to hromadnost vyroby neovlivni. Vyrobni cas bude stejny.

Jen se usetri cas tim, ze nebudes klikat jak magor, coz uprimen asi moc lidi ani nebavi :mrgreen:

Ale to ti usetri cca z 20sekund asi 0.5 sekundy (ale dvoje nervy).

Re: Craft

Posted: 13:09 27. Jan 2009
by DenGrasse
v reálu zlatník 50 prstenů neudělá, leda by to byla pásová výroba... :|

jenom bych chtěl říct k alchymii - pokud se jí teda někdo zabejvá, když teď neni melvik - považoval bych za dobrý tyhle věci:

1) v obchodě nabízet katalyzátory a ředidla po větším balení, ideálně asi po 10 kusech (resp. obojí, po 1 a po 10) - asi se o tom ví a čeká se na nové obchody.

2) při zpracování surovin udělat nějakou lepší animaci (vlastně ani nevim esli ty krámy na drcení atd. jdou vzít do ruky, nikdy jsem to nezkusil... kdyby postava držela moždíř a paličku a seděla, bylo by to lepší...

3) zpracování surovin je hroznej vopruz, semlel, rozdrtil a vylouhoval jsem už tisíce kusů surovin. Byl bych rád, kdyby se na to dalo nějak kliknout a jelo to samo - třeba že by se suroviny daly dovnitře a zpracovávalo by se to furt. Čas klidně může zůstat stejnej... anebo

4) dát někam do dílny zpracovávače, kterej za mírnej poplatek suroviny zpracuje. Dala by se mu surovina a řeklo by se jak jí má zpracovat (aby se zachovala nutnost znát postup), on by po nějakém čase vydal zpracovanou...

sou to takový nápady.

Re: Craft

Posted: 13:31 27. Jan 2009
by nomis_b
hm tak odvetvi alchymie prevzal Kucik. takze i zmeny v nem muze delat jen on, protoze ma nejaktulanejsi verze a prostredky, debugy atd. Ale zrovna nema v poradku kompl.

Jinak se rozjela urcita diskuze, co by se melo vypisovat pri ziskavani xpu + v remeslnickem deniku. Jestli ma tedy nekdo nejakej SMYSLUPLNEJ navrh, jak by to melo vypadat, tak napiste.
Zatim jeden z navrhu:

vyroba:
ziskano 15xp v Truhlarstvi
v Truhlarstvi mas 12000 z 13000xp


remeslnicky denik:
Truhlářství : 5lvl, 12000/13000xp

PS: navrhy prosim ve stejnem formatu, jak by se vam to libilo , tedy mezery, brava atd... hacky, carky scripty neumi!!

Re: Craft

Posted: 22:25 27. Jan 2009
by paja13
DenGrasse wrote:1) v obchodě nabízet katalyzátory a ředidla po větším balení, ideálně asi po 10 kusech (resp. obojí, po 1 a po 10) - asi se o tom ví a čeká se na nové obchody.
nemluvici varicka lektvaru bude jecet radosti! :o)
DenGrasse wrote: 2) při zpracování surovin udělat nějakou lepší animaci (vlastně ani nevim esli ty krámy na drcení atd. jdou vzít do ruky, nikdy jsem to nezkusil... kdyby postava držela moždíř a paličku a seděla, bylo by to lepší...
bylo by to sice hezky ale vi se o dulezitejsich vecech
DenGrasse wrote: 3) zpracování surovin je hroznej vopruz, semlel, rozdrtil a vylouhoval jsem už tisíce kusů surovin. Byl bych rád, kdyby se na to dalo nějak kliknout a jelo to samo - třeba že by se suroviny daly dovnitře a zpracovávalo by se to furt. Čas klidně může zůstat stejnej... anebo

4) dát někam do dílny zpracovávače, kterej za mírnej poplatek suroviny zpracuje. Dala by se mu surovina a řeklo by se jak jí má zpracovat (aby se zachovala nutnost znát postup), on by po nějakém čase vydal zpracovanou...
to 3) se nelibi moc mi to smrdi tim postavit postavu do rohu a jit si na pivko nez ona vsechno splaca
a 4) uz vubec ne je rozdil kdyz mi jiny postavy donesou na vykup surovinu co nadrtili ony a kdyz ji vyluhuju ja
krom toho ani pres svou vysokou uroven ve vareni lektvaru mi neprijde ze je zrovna luhovani a drceni to co nejvic s**e - nejhorsi je to potupny klikani v rozdelavani hromadek na kusy a to by slo udelat nejakym itemem ne?
oprava: teda nejhorsi je to kupovani cinidel a katalizatoru po jednom a pak zase jejich rozdelavani :o/