Page 8 of 12

Re: !!PÁDY SERVERU!!

Posted: 18:45 12. Apr 2009
by nomis_b
Skipp wrote:To Nomis: Diky za vysvetlenie, táto nová informácia nemala problém najsť si v mojej hlave volne sedadlo, takže už pekne sedí a spieva ,aj keď je zatial dosť osamelá, ale takýmto postupom budem stále viac a viac informovaný a konečne sa zaplní celá sála :?
zkus si v nastaveni prehodit vyfoceni obrazovky na jine tlacitko. treba +
mozna ma NWN u tebe problem prave s tim jedinym tlacitkem, protoze to by melo vyfotit cokoliv, a muze se mlatit NWN s WIN co vyfotit drive :mrgreen:

nic jineho me asi moc nenapada, krome nahrani nove instalacky (ci zkopirovani NWN)

Re: !!PÁDY SERVERU!!

Posted: 09:09 13. Apr 2009
by paja13
nomis_b wrote:
Skipp wrote:To Nomis: Diky za vysvetlenie, táto nová informácia nemala problém najsť si v mojej hlave volne sedadlo, takže už pekne sedí a spieva ,aj keď je zatial dosť osamelá, ale takýmto postupom budem stále viac a viac informovaný a konečne sa zaplní celá sála :?
zkus si v nastaveni prehodit vyfoceni obrazovky na jine tlacitko. treba +
mozna ma NWN u tebe problem prave s tim jedinym tlacitkem, protoze to by melo vyfotit cokoliv, a muze se mlatit NWN s WIN co vyfotit drive :mrgreen:

nic jineho me asi moc nenapada, krome nahrani nove instalacky (ci zkopirovani NWN)
jeste muzes stahnout program na delani obrazku z her a nastavit si jinou klavesu myslim ze neco takovyho maji i ovladace ke grafarne od ATI ze muzes delat videjka ze hry nebo tipat fotky

Re: !!PÁDY SERVERU!!

Posted: 13:30 13. Apr 2009
by innfra
Kdo by neznal fraps, ale problém je s převodem do jinýho formátu ;-)

Pád 13.28 karathská dílna, obchodovaní s Grombem, prodej uhlí

Re: !!PÁDY SERVERU!!

Posted: 16:01 13. Apr 2009
by DenGrasse
jestli ty pády způsobuje to, že se server vytíží až na 100% a pak se prosě na některej jeho program nedostane (třeba přenos dat :-) ) může to bejt způsobený blbě napsanym skriptem, kterej někde dělá kartézskej součin nebo tak něco. Taky může jít o problém sdílení - pokud víc skriptů sdílí stejnou tabulku v databázi, můžou se o ní poprat...

Re: !!PÁDY SERVERU!!

Posted: 18:45 13. Apr 2009
by jaara
Je pravda, že špatný skript může proces zacyklit a ten pak přestane odpovídat, to už se mi stalo.

Problém sdílení to snad být nemůže, tak to nefunguje. To by muselo být napsaný špatně nwnx.

Re: !!PÁDY SERVERU!!

Posted: 00:48 14. Apr 2009
by DenGrasse
nevim jak je napsaný nwnx, ale předpokládám, že někde je tam nějaký řadič, který rozhoduje, kdo kdy bude mít přístupk datům, jako v jakýkoli jiný databázi, pokud je trochu slušná... při malym vytížení je to v poho,a le když vytížení požadavkama na zápis/čtení stoupne přes nějakou kriticko mez (obvykle 90%), většinou ten řadič omezí některý přístupy... ale možná je to v nwnx nějak úplně jinak, já nevim.

Re: !!PÁDY SERVERU!!

Posted: 09:28 14. Apr 2009
by kucik
Zápisy do databáze a selecty nejsou moc častý. Zacyklenej script si většinou umí nwn ohlídat na časovej interval.
Craft to dělat klidně může. Typicky generování příliš velkýho počtu předmětů v jeden okamžik - třeba tim, že se script zacyklí - může server v pohodě shodit.

Re: !!PÁDY SERVERU!!

Posted: 09:33 14. Apr 2009
by nomis_b
kucik wrote:Zápisy do databáze a selecty nejsou moc častý. Zacyklenej script si většinou umí nwn ohlídat na časovej interval.
Craft to dělat klidně může. Typicky generování příliš velkýho počtu předmětů v jeden okamžik - třeba tim, že se script zacyklí - může server v pohodě shodit.
hm, tak ze bych zrusil genrovani nahodnych vzhledu?
delam to pres CopyAndModifyItem.

ale prave ted se stalo, ze mam blbe udelane boty. tedy vysvetlim:
menim vzhled zbroje(ruk, stehen atd), coz se neda u bot docilit a generovani neskonci, dokud nebudou boty vygenrovane spravne, tedy NIKDY.

hodi to ale jenom chybu: tag: no_platner chyba scriptu no_pl_func

ani to nehodilo lag (pri 30 lidech na serveru) v dobe toho spatneho generovani a to fakt nevim, kolik tech boty vyzkousel , dokud nezjistil, ze opravdu nemuzou byt platne.

btw: ale to ukladani craftu do databaze jeste nejni na serveru. sou tam nejake mensi problemy.

Re: !!PÁDY SERVERU!!

Posted: 18:44 14. Apr 2009
by Hacanus
Takze pad 18:43 sedeli sme u ohne :D

Re: !!PÁDY SERVERU!!

Posted: 18:53 14. Apr 2009
by innfra
cca 18.46 čistil jíl v tartenu (celej den :D )

Re: !!PÁDY SERVERU!!

Posted: 17:29 21. Apr 2009
by Bahnak
mmm, mě to parkrat taky spadlo když jsem dělal keramiku..... souvislost?

Re: !!PÁDY SERVERU!!

Posted: 17:43 21. Apr 2009
by nomis_b
me to prijde, ze craft dela tolik lidi, ze by to padalo vice casteji tedy myslim pravidelneji.

ja treba crfatim, spadne server, zase dal craftim a server uz pak nespadne... to by bylo dosti podivne chovani scriptu.

Re: !!PÁDY SERVERU!!

Posted: 17:59 21. Apr 2009
by Bahnak
je fakt že nejčastěji to prostě spadlo přesně ve chvili kdy se nic važnyho nedělo.....

Re: !!PÁDY SERVERU!!

Posted: 18:47 21. Apr 2009
by nomis_b
Bahnak wrote:je fakt že nejčastěji to prostě spadlo přesně ve chvili kdy se nic važnyho nedělo.....
hm, s tebou mozna, ale klidne mohlo 20 lidi mezi sebou bojovat aniz by si o tom vedel :wink:

me prijde ze to padne at delam co delam, takze na to proste nemyslim. xpy a gp se vraceji celkem automaticky. Akorat je pak probelm, kdyz se clovek spawne primo u nejakyho bossaka.. ale to uz je riziko povolani..

Re: !!PÁDY SERVERU!!

Posted: 18:49 21. Apr 2009
by Neithan1
btw asi trosku neskoro ale v ankete chyba moznost "sledoval som porno"