Page 8 of 9

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 11:35 06. May 2009
by kucik
Povolil bych překrývání z poloviny, protože to je to, co nwn standartně umožňuje bez nějakejch ochcávek.

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 12:20 06. May 2009
by Anderson I
Polovina, třetina - kdo to určí? Jak se to změří. Co když se překrývají 3 pasti, kolikrát se taková plocha počítá????? :roll:

Prostě když už, tak zakázat zneužívání fronty - celkově. Jednoduché, jasné a universální pravidlo, že je povoleno používat frontu pouze tak, aby výsledku bylo možné dosáhnout i bez fronty, tj. jednotlivými kroky.

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 12:35 06. May 2009
by tao kan
A co to posouzeni nechat na DM jako nejvissi autorite? Myslim ze kazdej hrac podvedomne vi co je a co neni prasarna s pastma. Staci hrat normalne a neni problem. Hrani na hrane pravidel pak vede k lehkemu zklouznuti do poruseni.

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 12:46 06. May 2009
by kucik
Anderson I wrote:Polovina, třetina - kdo to určí? Jak se to změří. Co když se překrývají 3 pasti, kolikrát se taková plocha počítá????? :roll:

Prostě když už, tak zakázat zneužívání fronty - celkově. Jednoduché, jasné a universální pravidlo, že je povoleno používat frontu pouze tak, aby výsledku bylo možné dosáhnout i bez fronty, tj. jednotlivými kroky.
Vždyť jo. To je to samý. NWN ti samo o sobě povolí překrejvat pasti z necelý poloviny. To v praxi znamená, že střed pasti nikdy nepřekrejvá jiná past.

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 13:04 06. May 2009
by nomis_b
jenze kdyz mas past urpostred a polozis do kazdyho rohu jinou past, tak uz mas na kazdym miste puvodni pasti 2pasti naraz a ses v zamotanym kruhu. (tohle NWN umoznuje i bez fornty)

takze bych to zmenil na prekryti max 50% dohromady od VSECH pasti DOHROMADY v lokaci.

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 13:05 06. May 2009
by Rejty
Pasti zakázat překrejvat a povolit pokládat minimálně polovinu obrazovky od přechodu... Nehodlám se s někým dohadovat, jestli to byla polovina a nebo ne.

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 13:10 06. May 2009
by kucik
Aneb jak kvuli jednomu pitomci vymejšlet hromadu pravidel.

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 13:12 06. May 2009
by nomis_b
Rejty wrote:polovinu obrazovky od přechodu...
tohel je nemeritelne prave. Kazdej ma jiny rozliseni, jinak mas oddaleni, pohled z vrchu, z boku, mlaej monitor, velkej monitor...
to radsi pripravim screeny, jak to myslim na 2x (ci 3x) velikost pasti od prechodu at je to jednoznacne.
Prave kvuli te nejednoznacnosti, co je v tom ted vznikl ten flejm.

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 13:14 06. May 2009
by Rejty
2* nebo 3* velikost pasti je málo... Navíc, to si mám dycky brát pravítko?

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 13:20 06. May 2009
by ravangorn
Měřit na kroky... 20 kroků minimálně od přechodu (to je tak ta půlka obrazovky u mě na maximální oddálení)

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 13:22 06. May 2009
by kucik
Rejty wrote:2* nebo 3* velikost pasti je málo... Navíc, to si mám dycky brát pravítko?
To mi právě přijde jako asi nejlepší měřítko. Zkus tam nacpat dvě/tři pasti a pokd se ti to povede, tak je to dost daleko.

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 14:22 06. May 2009
by Anderson I
Není to zbytečně radikální rozhodnutí?

Nesmí se překrývat vůbec - vždyť to engine dovoluje naprosto bez nejmenších problémů. Mimo to, nenašel se tu nikdo, komu by uškodilo pokládání pastí těsně za sebou (tj. s tím polovičním překrytím).

A k hádání se - já si nemyslím, že je nějaký problém poznat pasti kladené normálně a kladené pomocí fronty. Bez fronty je prostě střed mimo oblast již existujících pastí a 5 pastí má už docela velkou rozlohu, tzn. není s tím problém.

Jen mám trochu strach, aby to neskončilo jako s kradením - tj. místo tvrdého trestu pro prasící se nezakázala potencionálně problémová činnost jako celek.

Vzdálenost „3 * velikost pasti“ se mi zdá zcela jednoznačná (podle mě i dostatečná, ale to je na posouzení), 1/2 obrazovky má opravdu každý jinak.

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 14:54 06. May 2009
by nomis_b
Rejty wrote:2* nebo 3* velikost pasti je málo... Navíc, to si mám dycky brát pravítko?
he he tak podle vsech prispevku okolo jedinej REJTY nepochopil, ze prave tohle je zpusob, jak to poznat bez pravitka a s jakymkoliv uzivatelskym nastavenim :wink:

udelam ti doma screeny.

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 16:21 06. May 2009
by DenGrasse
ne, neni. žádná postava co neumí klást pasti nepozná, jestli je to 3x nebo kolikrát od kraje, pokud to hráč nemá v oku. polovina obrazovky je sice relativní měřítko, ale dostačující a dá se vždycky doložit screenem.

teď se bavim o postavě co do tý pasti šlápne, ne co jí klade... protože stěžovat si bude ta co do ní šlápla.

Re: tak tohle je uz moc

Posted: 16:33 06. May 2009
by ravangorn
Anderson I wrote: Nesmí se překrývat vůbec - vždyť to engine dovoluje naprosto bez nejmenších problémů. Mimo to, nenašel se tu nikdo, komu by uškodilo pokládání pastí těsně za sebou (tj. s tím polovičním překrytím).
Možná jsem jedinej koho taková shoda náhod sejmula :) . Dostal jsem 3 pasti naráz (elektrikou za 120, zvukem asi za 60 a nakonec jed na odolnost) v přeměně za trola (cca 200 životů) asi tak měsíc zpátky.
Jen mám trochu strach, aby to neskončilo jako s kradením - tj. místo tvrdého trestu pro prasící se nezakázala potencionálně problémová činnost jako celek.
Taky mě to zrušený okrádání mrzí, páč svého času si opravdu lidi v dílnách zatahovali závěsy proti zlodějům a nahazovali si kouzla na vidění těchto prevítů :) . Dneska zlodějové prostě nekradou.