Page 8 of 9

Re: Zlatník

Posted: 19:33 13. Apr 2010
by -RoF-
de Aers wrote:Když už někdo umí kovat ze 180% a může tedy kombinovat ve větších poměrech... proč by to neměl využívat ? Ty chceš říct, že když umíš těch 180%... tak se snažíš vykovat plácnu : 100% na 20%... ale to nejde... protože už umíš vyrábět ze 180% to by ti 60% vysublimovalo kamsi... jestli si myslel tohle, tak je to správně jak to funguje. (snad ste to pochopily)

A to nastavování že hlavní část 80% a vedlejší 100% je jasný že nejde... přece nebude mít hlavní část menší poměr než vedlejší...

Uf... sem se rozemlel... snad to někdo pochopil... prostě to takhle funguje v pohodě i v plátnéřině.
Tak tos špatně pochopil :wink: Zkoušel sem to na věcech kde těch 180% neuplatním, tohle není platnéřina nebo zbrojařina.

Zkoušel sem to na stříbře, kde je max 160%.
Adamant je max 120%.

Takže je to asi fakt chyba craftu :wink:

Re: Zlatník

Posted: 20:50 13. Apr 2010
by maliarda
já na tu chybu upozorňovala, že pokud nastavím vedlejší kámen na víc %, ta se to samo překlopí na kámen hlavní... je to někde o pár stránek zpátky..a přesně napsané jak to píše RoF

ani jsem nezkoušela, jestli je to už opravené a rovnou s tím tak počítám..že to prostě nejde...

takže co se týče těch poměrů.. pokud umím 180%, tak dokud se tohle nespraví, není šance dělat stříbro 80%:80%.. vždycky to udělá 100:80 a ten nastavený vedlejší šutr se přehodí jako hlavní..

Re: Zlatník

Posted: 12:25 21. Apr 2010
by nomis_b
-RoF- wrote:Tak ted nechápu logiku výroby.

Byl sem 13 lvl zlatník, dělám stinovku s rubínem a s granátem - výroba skákala po 1,5 - 2%.

Ted sem 15 lvl zlatník, pokračuju ve výrobě toho samého výrobku - výroba skáče po 0,1-0,3%.

To tak má být, že čím vyšší lvl, tím pomalejc vyrábím? Proč? Čekal bych že to půjde opačně.
jo protoze "system" poznal, ze vyrobek nebude mit vysledne maximum (placam) 120% , ale 140% a prehodnotil opravdepodobnost +dobu vyroby.


Jo a jinac mrknu na to prehazovani. asi sem to nekde zapomnel to nastavene prehazovani %. melo by jit nastavit i 80 a 80% samozrejme. (a halvni material dat i na trebas 20%, at jdou ze 40% sperku delat 20% a 20%)

Re: Zlatník

Posted: 12:52 24. May 2010
by maliarda
jachyra wrote:Ja bych chcela nahlásiť zaujímavú chybu ...
a celkom prekérnu, myslím si ;)

Týka sa to zlatníctva a krajčieriny. Keď vložíte polotovar + prísadu + kamienok ... ale ten kamienok je povedzme zostackovaný = 5ks vkope ... tak vám krásne vyrobí ten ktorý produkt, ale zožerie to z kopy len 1 kamienok a nie dva ;) to znamená ostane vám kopa = 4ks

V platnierine, kováčstve funguje sťahovanie 2ks prútov zo zostackovanej hromady v pohode.
já jen k těm nastackovaným kamínkům - pokud ve zlatničině dám dva kamínky ve stacku - vyrobený šperk je správně - prsten s jedním kamenem a jedním bonusem.. pokud dám kameny každý zvlášť, vyrobí se prsten se dvěma kameny...výsledek závisí na nasatavených %..a výkupní cena u NPC je taky správně

pokud chci použít hlavní kamínek na max % a použít na doplnění "lacinější kámen" - hlástí to pořád chybu, na kterou jsem upozorňovala při spuštění nového zlatníka, a dělá to i u krejčího:


maliarda wrote:zkoušela jsem titanový prstýnek.. pokud přidám dva stejné kameny, je všechno v pořádku, ale jakmile zkusím smíchat dva různé, píše mi to, že musím přidat další kameny dle nastavení..

příklad:
hl. kámen ametyst, vedlejší ohnivý achát... chce to po mě další kámen, přidám další ametyst... sežere to všechny tři kameny a výsledný šperk je titanový prsten s ametystem a ametystem
ten achát z toho úplně vypadne, poměr smíchání jsem měla na max % hlavního kamene

Re: Zlatník

Posted: 21:01 14. Jun 2010
by Dr.Lizard
No já si taky přijdu se svou troškou.
Jednak teda "finta" použití jednoho kamene a její vliv na cenu, která dělá ze zlatnictví stroj na prachy.

zlato + alexandridit jako prsten, ale s použitím stacknutého kamene takže to místo dvou sluplo jenom jeden
náklady 12418zl, npc zlatnik v karatske dílně nabídl 16903zl, tedy zisk 4485zl, evidentně ten prsten chápe jako by byli použité dva kameny a tomu uspůsobuje cenu na výsledných 485zl zisku pro řemeslníka (což je dle mého teda pěkně mizerná částka na takovéhle úrovni, ale v sumě přimaximu zisku materiálu na jedné otočce to tvoří dejme tomu 100-200% ekvivalentu hmotného lootu prošlých dungů), není to ojedinělá chyba analogicky to bude u každého kovu a kamene cena je prostě nastavená jako by byly užity dva kameny.
Příkladem budiž prsten alexandridit + živec, také zlato
náklady 14118zl prodáno za 14534, zisk 416zl

Druhá věc cena prachu pro zlato, jeden kus 8k deset kusů 64k? Je to systematická podpora řemeslníku ve snaze importovat do Karathy více zlata nebo bug?

Re: Zlatník

Posted: 09:05 15. Jun 2010
by nomis_b
jo mrknu na to . nekdy...

Re: Zlatník

Posted: 18:26 07. Jul 2010
by maliarda
tak jsem tu po nějaké době opět s dotazem...

zkoušela jsem prsteny z meteoru..pokud jsem vyráběla prsten s jednou vlastností na maximum procent...výsledek byl bonus +5 do vlastnosti

pokud jsem ale zkoušela kombinaci dvou vlastností..nedostala jsem se na víc než +3 a +1

můj dotaz je, zda to tak je v pořádku a při kombinaci více vlastností se na kombinaci +4 a +1 vlastnosti nedosáhne

+3 a +2 lze, to mám odzkoušeno

Re: Zlatník

Posted: 11:32 12. Sep 2010
by nomis_b
+1 a +4 by jit melo. napis kdzytak PM, jak presne co si zkousel.

Re: Zlatník

Posted: 20:17 14. Aug 2011
by Derken-
Chybné ILR u amuletů

Re: Zlatník

Posted: 13:07 16. Aug 2011
by Nalkanar
Je správně, že prsten odolnosti 10/- na oheň má ILR 1? :mrgreen:

Re: Zlatník

Posted: 13:10 16. Aug 2011
by kucik
Asi ho někdo dal obchodníkovi hodně pod cenou. LVL 1 je asi málo.

Re: Zlatník

Posted: 13:13 16. Aug 2011
by Nalkanar
kucik wrote:Asi ho někdo dal obchodníkovi hodně pod cenou. LVL 1 je asi málo.
Ale kdeže, to jsem zrovna vyrobil a trošku rozpačitě na to koukám.

Re: Zlatník

Posted: 13:27 16. Aug 2011
by kucik
Zkus to nějakýmu jednolevelovi dát do ruky. Skoro bych řekl, že to nebude sedět. (příp. DM to taky uvidí)

Přijde mi to na 1. level dost, no, ale možná ty elementy fakt nejsou tak ceněný.

Re: Zlatník

Posted: 21:53 14. Aug 2013
by karolina
+5 amulet ze stinové oceli je IRL 18, +6 amulet z meteoru je IRL 16, záměr nebo chyba?

Re: Zlatník

Posted: 15:30 15. Aug 2013
by Bahnak
Již hlášená chyba.