Page 8 of 9
Re: Emoteri
Posted: 15:06 05. Sep 2010
by menderon
DenGrasse wrote:Einstein wa not existing in this world. We have Zweistein only...
Pěkně prosím, nevíte někdo co je "wa" a co je "Zweistein"?
Dále proč bylo použito gerundium pro minulost bez časového omezení od do? Mohu se jen domnívat o smyslu věty, ale domnívám se, že by měl být použit čas minulý prostý.
zachy
jo jo, to je dobrý dotaz, nedávno jsem si řikal, že by armády mohly využít křídlatců pro špionáž ve výšce nebo jako kluzáků při dobývání opevnění. Předpokládejme, že rozpětí a fyziologie neumožnuje plnohodnotné létání, není přítomen stabilizační prvek pro let - mohla by však umožnit kratší skoky a při silném větru s vyladěním těžište by bylo možné i létání na provázku

Re: Emoteri
Posted: 15:24 05. Sep 2010
by DenGrasse
menderon wrote:...
asi měl, co já vim. neumim anglicky. Ty zas neumíš německy, jinak bys pochopil smysl vtipu.
Re: Emoteri
Posted: 15:41 05. Sep 2010
by menderon
Ach tak, ne, nemluvím po Germánsky. Se slovníkem jsme se poradili a víme o tom vtipu dohromady, síla teamu.

Re: Emoteri
Posted: 15:52 05. Sep 2010
by DenGrasse
Člověče, ty seš těžkej případ...
Re: Emoteri
Posted: 15:53 05. Sep 2010
by Sorrow
K popukání

Re: Emoteri
Posted: 17:22 05. Sep 2010
by zachy
Tak znovu zopakuju otazku aby se na ni nezapomelo
Muže se tiefling naučit létat?
Re: Emoteri
Posted: 17:31 05. Sep 2010
by venomeq
zachy wrote:Tak znovu zopakuju otazku aby se na ni nezapomelo
Muže se tiefling naučit létat?
odpověď : Lítá i pštros??
Re: Emoteri
Posted: 18:20 05. Sep 2010
by menderon
zachy wrote:Tak znovu zopakuju otazku aby se na ni nezapomelo
Muže se tiefling naučit létat?
Myslím, že jako každá rasa, stačí si ochočit griffina, draka nebo jinou látací jízdní potvoru.
Sám o sobě by to nezvládl, křídla maji rozpětí cca 2/3 dělky těla maximálně. Aby mohl létat při váze 80-100 kilo, musel by mít křídla s rozpětím 5 metrů
taky jak říká muj bratr - lvl dve ADND - levitace, Lvl 3 - flying - NWN nemožnují tato kouzla, systémove ani křídlatci nikdy nepoletí.
Re: Emoteri
Posted: 18:33 05. Sep 2010
by zachy
Budu ocekavat odpoved od nekoho z Thalijskyho tymu. Odpovedi typu lita pstros nebo ochoc si griffina sice odpovídaj části Fóra kde je tento Topic, ale moc mi to nepomůže.

Re: Emoteri
Posted: 19:03 05. Sep 2010
by Muthor6
No co jsem se bavil kdysi s kucikem, tak je to s lítáním neurčité. Bylo mi řečeno, že Avariel(elf-holub

) a další křídlatci můžou např. při questu využít křídla k plachtění. Osobně o s Muthem hraju tak, že do vzduchu vyletí, ale skoro okamžitě spadne zas na zem, protože je slabý

Re: Emoteri
Posted: 19:11 05. Sep 2010
by Pajule
ten kdo lejtá by měl mít dutý kosti

Re: Emoteri
Posted: 19:16 05. Sep 2010
by Tretas
Pajule wrote:ten kdo lejtá by měl mít dutý kosti

Nestačila by jen hlava? To by létalo 50% postav.

Re: Emoteri
Posted: 19:38 05. Sep 2010
by zachy
Mno mě by dávalo smysl, že pokud má křídla a dostatečně velký, tak pokud není přetížen tak vlastně je dost silný nato, aby se vznesl. Ale určitě to chce IC trénovat
Re: Emoteri
Posted: 21:14 05. Sep 2010
by menderon
zachy wrote:Mno mě by dávalo smysl, že pokud má křídla a dostatečně velký, tak pokud není přetížen tak vlastně je dost silný nato, aby se vznesl. Ale určitě to chce IC trénovat
pokud mas křidla dostatečně velká jsi na zemi neohrabanej, pokud nebudes moci křídla zapojit je to jen gigantickej neskladnej batoh - rozpětí 5 metrů je opravdu pro hopsavé letce, pro plachtení tak 7 poskládej si to na záda....
Ty křidla te zpomalují, věřím, že by se to dalo nejak systémove vyřesit - na planinách a otevřeném prostoru bonus, jinde parádní postih - v lese se houštím s křídlama neprotáhnes, v dungu to samé ::D - něco jako husa na pekáči
Chceš lítat? pak ti patří vyšiny zem a podzemí bude na jinejch
PS: předpokládejme klasická křídla o dvou dlouhách kostech v nosné kontrukci, pro hopkavé letce - pak lze minimální rozměr předpokládat na úrovni 5 metrů - fakt jen hopkání jako třeba perlička, husa domácí max - délka jednoho křídla cca 2,5 m délka hlavní kosti )není na ni nazev ruce to nejsou) cca 1,4 m jako winged mas vysku cca 1,7 m kridla jsou usazena na zadech ve vysce nižší, při složených křídlech musis mit zvednutá ramena aby jsi nedřel křídly o zem..... křidla vsech hračských bytosti na NWN jsou z logiky veci urcena k roznováze jako u pštrosů....
Nepotřebujes radu GM staci premýšlet ::D
Editek: argumentace, že použvaji magii neprojde, to by mohli letat i magove a socky
Editek II. - ptac křidla maji tři časti snizuji délku na 1,4 m , platí to samé
Re: Emoteri
Posted: 21:21 05. Sep 2010
by Muthor6
Právě proto, je Neverwinter Nights fantasy a Thalie fantasy svět
