Page 8 of 21
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 13:25 31. Oct 2011
by kokosak
wsweetjane wrote:Sorry ale tohle je děs...Permka jako trest není trest hráči ale je to neschopnost DM reagovat jinným způsobem na vývoj IC událostí...Zabijeme tě aby se nám tu IC nevyvýjelo někam kam to prostě "NECHCEME"...
Předpokládám že DMs by měli být dostatečně vyspělí na to aby to IC zainačili jinak...
Eh... prosím? Takže DM mají poskakovat kolem postav a starat se, aby nepřišly k úhoně? A když to neudělají je to jejich neschopností???
Nejsi hlavní postava v americkym filmu, které se všechno musí povést, protože to má ve scénáři. Dokonce nejsi ani hlavní postava. Nikdo z hráčů, ani DM, není. Je to svět a ten žije a reaguje. Naběhneš na wyrma, nedáš ho, chcípneš. Tvůj problém. Překročíš IC stanovenou a jasně vymezenou hranici, budeš prohlášen za psance. Pokud budeš dopaden, budeš popraven. DM nebudou ohýbat svět tak, aby hráči nenarazili. Nebudou vymýšlet ústupky jen, aby se postavě nic nestalo. Ano, mohou se snažit to celé někam směřovat. V rámci možností se o to většinou snaží, protože rozhazovat permky nikdo nechce. Ale DM ti nebudou dělat deus ex machina, aby vyčistili chlív, co si postavy samy nadrobily.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 13:25 31. Oct 2011
by Rejty
wsweetjane wrote:Sorry ale přišlo ti že sem se smála když sem to psala?!
Ano, jinak si to nedovedu vysvětlit.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 13:26 31. Oct 2011
by G-ladiator
wsweetjane wrote:kokosak wrote:Jose wrote:Poprava postavy je podle mě víc trest pro hráče než pro postavu, ta se z něho nepoučí, narozdíl od toho několik
Sorry ale tohle je děs...Permka jako trest není trest hráči ale je to neschopnost DM reagovat jinným způsobem na vývoj IC událostí...Zabijeme tě aby se nám tu IC nevyvýjelo někam kam to prostě "NECHCEME"...
Předpokládám že DMs by měli být dostatečně vyspělí na to aby to IC zainačili jinak...
Já bych spíš řekl, že je to spíš nějak jinak reagovat, než popravou - útok na vojáka v situaci jaká je, (tedy relativně nedávno byla potlačena vzpoura, a dle informací, co se tu píše, tu většině rebelů byla dána milost) je opravdu, ale opravdu, blbý nápad.
Další věcí je můj pocit, že hráči si nedovedou užít neúspěch (to není výtka). Nicméně nemělo by se očekávat, že se bude vždycky všechno dařit. V souvislosti s permkou - ta permice nebude tolik bolet, pokud po vaší postavě něco ve světě zůstane. Pokud si vytáhnete postavu na epické úrovně, seženete nejlepší equip a pak uděláte něco, co zapříčiní její smrt, aniž byste se mezi tím vším hraním pokusili udělat něco, kvůli čemu si vás bude svět pamatovat (a tím nemyslím "To je taký bijec, že sám zvládl dva draky. Ve spodkách"), pak samozřejmě uvidíte všechen čas, který jste postavě věnovali jako ztracený.
K těm alternativním trestům - věznění postavy je pro mě osobně výrazně horší trest, než hezky odehraná poprava. S jednou postavou (ne na Thalii) jsem strávil, jestli dobře počítám, celkem tři čtvtě roku reál ve vězení (na samotce většinu času, jak jinak) - a to ve dvou sezeních, nebyl to žádný častý host městských šatlav. Nicméně tady to snad chodí jinak. Když už alternativní trest k popravě, tak nějaký, který hráči umožní skutečně hrát a ne jen sedět na cele a dloubat se v nose.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 13:26 31. Oct 2011
by wsweetjane
Rejty wrote:wsweetjane wrote:Sorry ale přišlo ti že sem se smála když sem to psala?!
Ano, jinak si to nedovedu vysvětlit.
Ne, tak to sis vysvětlil špatně...

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 13:29 31. Oct 2011
by Desmond
wsweetjane wrote:A ještě mě tak napdá že když se pokusí někdo zabít gardistu - dostane permku...
Když se pochytali drowi kteří tu zabíjeli hráče jako na běžícím pásu a odtáhli se až do karathy nechali se utéct...
To je zajímavé jak je to riziko za "vraždy" relativní....X-D
Spíš tu pořád někdo nechápe v čem spočívá rozdíl mezi CvC a útokem na NPC. A můžeme to tu psát klidně stokrát.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 13:29 31. Oct 2011
by kokosak
wsweetjane wrote:Ne, tak to sis vysvětlil špatně...


Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 13:32 31. Oct 2011
by de Aers
kokosak wrote: Překročíš IC stanovenou a jasně vymezenou hranici, budeš prohlášen za psance. Pokud budeš dopaden, budeš popraven.
Tady si dovolím vytrhnout toto a ještě dodat : Když už je na vaší postavu vyhlášený zatykač, který má skončit po dopadení popravou, tak to neznamená, že to tak musí skončit ne ? Snad se dokážu vžít do situace té postavy a uvědomit si změněné okolnosti. Uprchnout tedy například z toho města, kde vás chtějí setnout, dál pokračovat v přemýšlení a říct si, že zastávka v Ivory asi nebude to nejlepší, je to blízko městu a sou tam také gardisti. Hmm tak kam ? Třeba doubkov. Tam se uchýlit na chvíli jako do bezpečného útočiště a přemýšlet co dělat. Třeba se pokusit kontaktovat někoho známého, kdo by mi dodával informace z města, ale i tak to nezmění nic na faktu, že mi tu kebuly chtěj useknout, asi budu muset přemýšlet VÍC a vymyslet něco, čím bych si ten krk mohl zachránit a třeba se i vrátit do města.
Pro některé je to bohužel, pro některé je to samozřejmost, ale u téhle hry se musí holt PŘEMÝŠLET.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 13:32 31. Oct 2011
by Rejty
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 13:32 31. Oct 2011
by wsweetjane
Desmond wrote:wsweetjane wrote:A ještě mě tak napdá že když se pokusí někdo zabít gardistu - dostane permku...
Když se pochytali drowi kteří tu zabíjeli hráče jako na běžícím pásu a odtáhli se až do karathy nechali se utéct...
To je zajímavé jak je to riziko za "vraždy" relativní....X-D
Spíš tu pořád někdo nechápe v čem spočívá rozdíl mezi CvC a útokem na NPC. A můžeme to tu psát klidně stokrát.
Tak promiň musela sem si trochu rýpnout;-)
Ale ten rozdíl je udaný v podtstaě jen pravidly...IC očima postavy v tom moc rozdílů nenajdeš...tedy s ohledem na přesvědčení....
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 13:37 31. Oct 2011
by Miell
Z vlastní zkušenosti vím, že domluvit se lze. Přemýšlet se ale musí, když chcete hrát někoho, kdo s daným stavem nesouhlasí. Vlastně, když hrajete tak, že si veřejně dovolíte projevit nesouhlas s kýmkoliv, kdo má povahu a možnosti na to, Vám ručně vysvětlit, že takhle ne.
A vždy je třeba počítat s následky.. ale to už tu melu jako Xtá v řadě jako kafemlejnek. A OOC bych do toho v tomto případě opravdu netahala.. přijde mi to víc než mimo.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 13:51 31. Oct 2011
by Braenn
wsweetjane wrote:A ještě mě tak napdá že když se pokusí někdo zabít gardistu - dostane permku...
Ale kdepak! Když se postava, zamaskovaná, pokusí zabít jednoho či více gardistů (opět se tu odkážu na již zmińovaného zorra), pokud jej nechytnou, nebude se svým činem chlubit po městě a někdo ji nenabonzuje, atd, nehrozí jí nic!
Když si na něj počíhá v temné uličce, nasype mu fikaně jed do vody, obelstí ho, atd, atd, atd.... nehrozí jí nic!
A pak je tu tisíc způsobů, jak jí něco hrozí, když to zkusí blbě a nebo jí to nevyjde.
Jako IR.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 13:58 31. Oct 2011
by wsweetjane
Braenn wrote:wsweetjane wrote:A ještě mě tak napdá že když se pokusí někdo zabít gardistu - dostane permku...
Ale kdepak! Když se postava, zamaskovaná, pokusí zabít jednoho či více gardistů (opět se tu odkážu na již zmińovaného zorra), pokud jej nechytnou, nebude se svým činem chlubit po městě a někdo ji nenabonzuje, atd, nehrozí jí nic!
Když si na něj počíhá v temné uličce, nasype mu fikaně jed do vody, obelstí ho, atd, atd, atd.... nehrozí jí nic!
A pak je tu tisíc způsobů, jak jí něco hrozí, když to zkusí blbě a nebo jí to nevyjde.
Jako IR.
Děkuji za pár milých podnětů...

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 14:03 31. Oct 2011
by KaTo
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 14:04 31. Oct 2011
by kokosak
Holt Braenn tu dlouhou historii evilačení nezapře

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 14:12 31. Oct 2011
by -RoF-
Prosím pořádně si přečti co jsem psal, ano? Díky
-RoF- wrote:
Rejty wrote:
Zajimavé jak jsou občas tajné soudy a popravy a když se jednalo o soud a popravu jisté skupiny, taaaak se to odkládalo a odkládalo až byla dána možnost dané skupině utéct

. Což se jiným osobám stát nemůže.
Zajímavé na tom je jen to, že se jednalo o postavy, které byly zabity v CvC mimo města a jiné postavy je dotáhly na radnici a požadovaly pro ně permky. Také tu jsou postavy, které byly v Podtemnu obětovány na oltáři X´ian a permku nedostaly. Nevíš snad o čem mluvím? Chceš se v tom opravdu šťourat? Toliko k měření každému jiným metrem.
Víš já ale o nějakou permku pro dotyčné nežádal, aspon o tom nevím. Expy ztratili při útěku, tak budiž.