Page 8 of 14

Re: Literární koutek

Posted: 17:31 11. Sep 2012
by Ragmon
Teď jsme dočetl Markus Heitz - Legendy Alfů. Pěkné čtivo pro drowa i kohokoliv jiného.

Re: Literární koutek

Posted: 15:41 12. Sep 2012
by Theogil I
kucik wrote:Doporučuju i zbytek od Kulhánka. Poslední ,,Vyhlídka na smrt" není zas taková bomba, ale taky to jde.
Jo, je to brak, ale na odreagování se to čte fakt příjemně.

BTW: Na netu leží i několik povídek od Kulhánka.

Z podobného soudku doporučuju třeba Líheň od Žǎmbocha.
Já byl mnohem více zklamaný ze Stroncia, ale ... přelouskat se dá, za několik pikosekund :lol:, vše.
Žamboch se dá, dále doporučuji vcelku povedené dílo pana Martina Moudrého - Konec křížů.
http://www.bookfan.eu/kniha/86702/Konec-krizu
Je to čtivé, Moudrý se nechal Kulhánkem hodně inspirovat (viz. jeho Temné záblesky a nebo třetí díl ke Kulhánkově Cestě krve). Z Kulhánka si vzal jeho přístup k humoru, mrtvolám, krvi a relaxačnímu přístupu k četbě. :mrgreen:

Re: Literární koutek

Posted: 22:06 12. Sep 2012
by Absinthorix
Ragmon wrote:Teď jsme dočetl Markus Heitz - Legendy Alfů. Pěkné čtivo pro drowa i kohokoliv jiného.
To je ten první díl, nebo už druhej?

Re: Literární koutek

Posted: 12:52 14. Sep 2012
by Ragmon
Absinthorix wrote:
Ragmon wrote:Teď jsme dočetl Markus Heitz - Legendy Alfů. Pěkné čtivo pro drowa i kohokoliv jiného.
To je ten první díl, nebo už druhej?
Z legend alfů je to první, myslím. Spravedlivý hněv to je.

Re: Literární koutek

Posted: 15:30 16. Sep 2012
by Absinthorix
Jj ten mám, hned jak vyšel a netrpělivě čekám na druhej :)

Re: Literární koutek

Posted: 16:58 16. Sep 2012
by Ragmon
Po dočtení jsem se docela držel, aby Balodil přežil a nezaložil jsme si nějakého Sinthorase dole :D

Re: Literární koutek

Posted: 16:44 18. Oct 2012
by -RoF-
Tak další kniha dočtena :) Blanka Jehlíková - Čarodějka

Hezká knížka o čarodějce Johaně (*zamrká na Johnnyho* :) ) žijící v moderní době, která se živí svým čarodějným řemeslem a díky němu i vydělává. Jsou tam napsány různé příběhy, které jsou občas teda drsné. Líbilo se mi hlavně užívání té magie ..... věštění, vyvolávání, iluze, něco i nekromancie :twisted: a tak dále.

Fajnová knížka, která se dobře čte.

Re: Literární koutek

Posted: 19:59 18. Oct 2012
by Absinthorix
Absinthorix wrote:Jj ten mám, hned jak vyšel a netrpělivě čekám na druhej :)
Už vyšel další díl

Spalující nenávist

Re: Literární koutek

Posted: 22:54 06. Nov 2012
by Amber
Jestli se vám líbil film Inception, zkuste si přečíst něco od Jorge Luise Borgese. U nás vyšly jeho povídky ve sbírkách Zahrada, v níž se cestičky rozvětvují a Artefakty, obojí tuším i společně v jednom svazku.
Nolanův film se inspiroval minimálně dvěma povídkami, a to Kruhovými ruinami a Tajným zázrakem, ale i ostatní rozhodně stojí za přečtení. ;)

Re: Literární koutek

Posted: 23:00 06. Nov 2012
by Absinthorix
Lukjaněnko, Spektrum... :shock: dlouho jsme se tomu vyhýbal... ale je to nářez


Už od něj nemám jen Trixe Soliera a Rytíře 40 ostrovů, abych ho měl kompletního

Re: Literární koutek

Posted: 23:23 06. Nov 2012
by pavad
Asi vybocim dost mimo trend... Ale doporucuji k precteni nasledujici F.A.Hayek: "Soukrome penize - potrebujeme centralni banku?"

Chapu ze je to doporucene (nutne?) ctivo pro adepty z VSE, ale i pro laika ma sve kouzlo. Specialne, kdyz se nyni, temer 40 let po vydani teto knihy, plni temne predpovedi sepsane v roce 1976 (evropska supermena a jake problemy prinese a podobne). K zahozeni take neni historicka exkurze do taju emisi penez (potazmo dluhopisu) a provazanost vlivu socialne-politickych s ekonomikou at v nedavne nebo davne minulosti.

Re: Literární koutek

Posted: 00:26 07. Nov 2012
by Braenn
A toto, toto znáte? Jonathan Strange a pan Norrel.
http://en.wikipedia.org/wiki/Jonathan_S ... Mr_Norrell
http://www.fandsf.cz/index.php?page=10&id_clanek=123

Asi to není pro nikoho, kdo potřebuje super uber hrdiny, děj plynoucí jako o závod a charaktery vystřižené z Ramba.
Tohle takové není - je to britské, od obálky, formátu, názvu, úpravu až po děj a hrdiny. Je to seriózní, pakliže se tohle slovo dá použít ve spojení s "fantasy". Je to bohaté na jazyk, klidné, ale strhující, pánové jsou gentlemani, dámy jsou dámy, je to záhadné, ale stále decentní, je to jako číst knihu, kterou napsali před sto a padesáti lety, ale ne-tak-docela z naší historie. Seriózní,opravdu. Už jsem se zmínila?
Četli jste jako malí Hrdinného kapitána Korkorána? A teď opravdu nemyslím to s Burianem. A později Verneovky? Austenovou?
Tak toto se vám bude líbit.
Alternativní Británie a mágové, jak je neznáte z kterékoli jiného fantasy.
Doporučuji!!

A hlavně, je to tlusté a má to záložku. Tahle kombinace vždy osloví:))

Re: Literární koutek

Posted: 11:22 07. Nov 2012
by KaTo
Braenn wrote:...jako malí Hrdinného kapitána Korkorána? A teď opravdu nemyslím to s Burianem. A později Verneovky? Austenovou?
Tak toto se vám bude líbit. ...
Až do tý Austenový, kterou považuju za podivnou růžovou knihovnu 8) , to na mě sedí. Tak jako tak díky za tip a když už tu spamuju, přihodím taky něco "hutnějšího". Dámy a pánové, TKKT (trollí kancelář KaTo) doporučuje:
R. Scott Bakker - Princ ničeho. Jedná se o dost "tlustou" fantazy trilogii (v češtine již kompletní, díkybohu :? ), pro mě dosud neznámého kanaďana. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak se to "složitostí" děje dost podobá Duně, až na to že mi to přijde "čtivější". (To neznamená, že bych Dunu nepovažoval ze skvělou!)
Kromě "decentních" akčních scén a nějakého toho násilí na plebsu, jsou tam hlavně geniálně (a uvěřitelně) vykreslené charaktery (HC-RP hráči, musí zaslintat, nad pohnutky jednotlivých Hlavních postav, co kterou žene kupředu a "drží" pohromadě). Co mě dost nadchlo, je vymyšlený "cizí" svět, který ale netrpí rádobyoriginálními naprosto zbytečnými "vymyšlenostmi", skrz který prosvítá mentalita národů z "naší" Země (Nansůrové jsou Číňani, Trojmoří bych přirovnal k EU :mrgreen: , apod.). Hodně knížce dodávají "myšlenky" na začátku každé kapitoly, z fiktivní kroniky, jedné z postav - čaroděje Školy, které dává neuvěřitelnou moc pradávný (mrtvý :mrgreen: ) mág, který ovšem prostřednictvím snů také celý Řád "ovládá" a nemilosrdně žene do boje proti jeho odvěkému (démonskému) nepříteli (podobnost Poslání s některými paladinskými řády, čistě náhodná :lol: , nicméně takhle v podání čarodějů je to...o dost strašidelnější :twisted: ).

Abych použil příměr Braenn, kdo se v mládí s potěšením prokousával skrz J. Loukotkovou, L. Vaňkovou (ne že by tyhle ženský psaly fantazy, ale styl jejich "historicky-beletristických" románů přesně sedí na Bakkerovu fantazy), případně si smlsl na výše zmíněném F. Herbertovi, ten u R. S. Bakkera bude chrochtat blahem!

Re: Literární koutek

Posted: 11:42 07. Nov 2012
by Snekoun
Doporučuji :
Dobrodružný Simplicius Simplicissimus, Ladislav Kuncíř, Praha 1929, přeložil Jaroslav Zaorálek, znovu Vyšehrad, Praha 1951, Naše vojsko, Praha 1959 a Odeon, Praha 1976.

Román napsaný v roce 1668. Líčí období třicetileté války :ewink:

Re: Literární koutek

Posted: 14:46 07. Nov 2012
by J.F.Payne
Braenn wrote:A toto, toto znáte? Jonathan Strange a pan Norrel.
Znám, zbožňuju, jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec.