Page 8 of 66

Re: Volby

Posted: 12:52 12. Jan 2013
by Prasokralik
Já vás nechápu, že se necháte i po těch letech šamanem vytrolit.

Re: Volby

Posted: 15:28 12. Jan 2013
by kucik
Prasokralik wrote:Já vás nechápu, že se necháte i po těch letech šamanem vytrolit.
Shaman je profi troll.

Re: Volby

Posted: 15:55 12. Jan 2013
by Aulus
kucik wrote: Shaman je profi troll.
To bezpochyby. Otázkou je, kdo ho platí. :mrgreen:

Re: Volby

Posted: 16:22 12. Jan 2013
by zachy
Tak to vypadá, že prezidentem bude senátor Palpatine alá Zeman :mrgreen:

Re: Volby

Posted: 16:43 12. Jan 2013
by Žorž
zachy wrote:Tak to vypadá, že prezidentem bude senátor Palpatine alá Zeman :mrgreen:
Tak to tak vypadá mnohem míň než, kdyby postoupil Fischer, nemyslíš? Respektive, tak to tak vypadá takřka na paladinského Jedi Old Bena Kennobyho. ;)

PS. UF.

Re: Volby

Posted: 16:52 12. Jan 2013
by zachy
Žorž wrote:
zachy wrote:Tak to vypadá, že prezidentem bude senátor Palpatine alá Zeman :mrgreen:
Tak to tak vypadá mnohem míň než, kdyby postoupil Fischer, nemyslíš? Respektive, tak to tak vypadá takřka na paladinského Jedi Old Bena Kennobyho. ;)

PS. UF.
No já jsem spokojen :) Zeman je můj favorit :mrgreen:

Doufám že.... *máchne rukou jako Jedi* Voliči budou stačit! :mrgreen:

Re: Volby

Posted: 16:56 12. Jan 2013
by kucik
Trolle.

Re: Volby

Posted: 19:07 12. Jan 2013
by KaTo
Ugh a už je to víceméně jasný - druhý kolo voleb bude parodie na Sofiinu volbu.
Na jedný straně je modrokrevná svině, která se zavřenýma očima (obrazně i doslova) zobe z ruky Kalouskovi s Nečasem, aniž by každý večer zvracel z toho čemu z vlastní vůle přihlíží a za co hlasuje :roll: vs zelenodeché Klausovo dvojče z mokrý čtvrti (teda prognosťáku), který s veselým úsměvem odkývl akci "zpronevěřte co se vám zachce" a já budu dělat že my nic :roll: .
Potěškoště, asi až pojedu zase okolo CHKO Blaník, zkusím se stavit u Sváti Vašků, jestli není čas vyjet...

Re: Volby

Posted: 19:16 12. Jan 2013
by J.F.Payne
Jak "za co hlasuje"? Ministr za nic nehlasuje, nese odpovědnost pouze za svoje ministerstvo, případně navrhuje legislativní změny (v rámci svého ministerstva). Není zároveň poslancem, aby o něčem hlasoval. To je nutné si uvědomit - poslanci jsou moc zákonodárná, vláda výkonná.

A svoje ministerstvo Schwarzenberg vede skvěle... Pokud někdo nese odpovědnost za celou vládu, je to premiér.

EDIT: A z postu ministra zahraničí se těžko prosazují nějaké změny na vládní úrovni.

Re: Volby

Posted: 19:18 12. Jan 2013
by KaTo
...hlasoval i přihlíží. Howg!

Re: Volby

Posted: 19:20 12. Jan 2013
by Aulus
Asi budu muset zavřít taky oči a slepě doufat, že modrá krev se probudí po dosednutí na "trůn" (z kterého snad nebude vládnout) a "zbaví se" pochybných (z)rádců. Já vím, naivní, ale stejně... :?

Pokud jsou jen dvě možnosti, už je bohužel volba "menšího zla" nutná, protože neaktivitou automaticky dochází k volbě "zla většího". Tím se situace odlišuje třeba od parlamentních voleb.

Re: Volby

Posted: 19:21 12. Jan 2013
by Aulus
J.F.Payne wrote:Jak "za co hlasuje"? Ministr za nic nehlasuje, nese odpovědnost pouze za svoje ministerstvo, případně navrhuje legislativní změny (v rámci svého ministerstva). Není zároveň poslancem, aby o něčem hlasoval. To je nutné si uvědomit - poslanci jsou moc zákonodárná, vláda výkonná.

A svoje ministerstvo Schwarzenberg vede skvěle... Pokud někdo nese odpovědnost za celou vládu, je to premiér.

EDIT: A z postu ministra zahraničí se těžko prosazují nějaké změny na vládní úrovni.
Jenže on byl i první místopředseda vlády, Jone. Nese odpovědnost za to, co se dělo. Protože když se mu něco nelíbilo, mohl proti tomu vystoupit nebo odejít.

EDIT: Jinak nechci napadat to, že ministerstvo vede skvěle. Ale sám tedy o ničem až tak skvělém nevím. :)

Re: Volby

Posted: 20:22 12. Jan 2013
by Shaman88
Jak to vypadá tak do druhého kola jdu s prázdnou obálkou.

Re: Volby

Posted: 21:52 12. Jan 2013
by Žorž
Aulus wrote:
J.F.Payne wrote: EDIT: Jinak nechci napadat to, že ministerstvo vede skvěle. Ale sám tedy o ničem až tak skvělém nevím. :)
A tak by to mělo být. Pokud o se o nějakém ministerstvu v médiích nemluví, reálně to znamená, že dělá svoji práci nadstandardně dobře. :) Vládní politika by ideálně mela být strašlivě nudná záležitost.

PS, nedá mi to:

Ad vláda jako ohromný škraloup a kdovíco. Teď mě nikdo asi nebude mít rád stejně jako jeho, ale upřímně, podle mě Nečas (se všemi výhradami proti jeho kompromisům a přezírání jader pudlů a podpisu a Klausovi a jeho dávnýmu rivalovi Kalouskovi) dovedl nevídanej realpolitickej kousek, přežít. Pamatuje si ještě někdo, s kým šel v počátcích do koalice?

Já vím, zní to jako moc fantaskní horor na to, aby se na něj ještě vzpomínalo, ale Věci věřejné vážně existovaly (a existují, btw) , včetně Johna a Bárty. Nečas (a Schwarzenberg tedy s ním, když odvíjíme odpovědnost) je dokázal odstříhnout od korupčních ministerstev, a přitom stále se snaží naplňovat volební program, se kterým se zavázal vládnout. A do toho neskutečně oblafnul ministerstvo-chtivou Káju Peake.

Takže dnes místo Dobeše teď máme Fialu, bývalého rektora Masarykovy univerzity - a od té doby se o MŠMT a reformě moc veřejně nemluví, asi protože to dělá vlastně dobře. Místo Bárty máme na ministerstvu dopravy Stanjuru - člověka, o němž nikdo nic moc netuší podobně jako o Přemkovi Sobotkovi, protože je s nejvyšší pravděpodobností čistej; na Drábkovy kauzy se přišlo, a tak slušně odstoupil....apod. Já vím, je tu Kalousek, daně, prznění panen a topení štěňátek, ale když se na to jeden podívá s odstupem, jakou výchozí pozici Nečasova vláda měla a co z ní dokázala vytěžit, považuju za pokrytecký do ní TEĎ kopat. Je to jako kopat do oharku za to, že byl fuj špinavou cigaretou. Zbytečný, opožděný a navíc oharek sotva přežívá. Nenávidět je vážně jednoduchý, vžit se do pozice někoho jinýho už bývá problém.


Čili já Schwarzenbergovu pozici, třebaže po boku Nečase osobně nepovažuju za pražádnej handicap, ať už se z toho Zeman bude snažit těžit sebevíc (byť by to všechno vypadalo dnes mnohem líp, kdyby se Schwarzenberg od svého zvolení skutečně dovedl ve stranické politice angažovat, srovnal si Kalouska do latě a...no, vlastně na vládní úrovni něco dělal, nejn u svého ministerstva).

Re: Volby

Posted: 21:53 12. Jan 2013
by kokosak
Tak kupříkladu ostré odsouzení poklonkování Číně bych nebral jako přitakávání.

Kdepak, kníže je super. I kdybyste nesouhlasili s jeho názory, tak si stačí uvědomit, že to bude volba prezidenta, tedy člověka, který musí zastupovat a reprezentovat zemi. A bude to volba mezi důchodcem z Vysočiny, jehož "bonmoty" snížili laťku politické debaty o hezkých pár stupínků dolů a na druhé straně tu pak máme distingovaného džentlmena s motýlkem a dýmkou, jemuž nedělá nejmenší problémy se pohybovat ve vysoké společnosti.

Má volba je jasná a jsem opravdu hodně rád, že mám v druhém kole koho volit.