Page 8 of 26

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 07:49 04. Apr 2013
by xxxMajkyxxx
Barbar321 wrote:
Shaman88 wrote: A co když tihle hráči nejsou? Né všechny baví hrát léčitele či jiné vyhraněné role. Co pak? Alchymie je právě to co zajištuje že i když tady hráči nebudou tak svět bude hratelný.
Holt budou použvat alchymii NWN, která je málo účinná. Nastavení a úroveň světa by pak bylo možné o něco snížit (předpokládám, že právě kvůli alchymii se zvyšovala obtížnost před nějakou dobou)
Thalijská alchymie zahrnuje i lektvary, které se partou, respektive kouzly nahradit nedají....

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 07:54 04. Apr 2013
by Barbar321
Molly23 wrote:Jo na ty party to je fakt. A ještě vílce od mága sebrat šperháky!
Na pravidlech nějakého serveru jsem se dočetl, že pixíí byla nahrazena nějakým jiným summonem. Je pravda, že když bezpečně otevře zámek s TO50, tak je to dost na pováženou (vzhledem k tomu, že průměrný zloděj si o tom může nechat leda tak zdát)

Na druhou stranu je celá sorta přítelíčků dost drsně na Thalii nepoužitelná. Takže myslím, že by to mělo souviset s komplexním nastavením Thalie (o summonech a přítelíčcích toho tu bylo řečeno už dost)

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 07:57 04. Apr 2013
by Barbar321
xxxMajkyxxx wrote: Thalijská alchymie zahrnuje i lektvary, které se partou, respektive kouzly nahradit nedají....
To je možné, ale buď by se daly nahradit slabou variantou od permaalchymisty (něco jako doplnění standardní škály NWN alchymie) nebo vypustit a upravit nastavení světa (vhodným příkladem může být lektvar sko).

Pokud tě napadne ještě nějaký lektvar, který je nenahraditelný, rád si to vyposlechnu.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 08:01 04. Apr 2013
by Bahnak
:var_49:

RE: Aulusuv čtyřboj:
1) Jak zajistit, aby nebyl čistě creeperský přístup výhodnější pro postavu než RP snaha?
Definuj slovo "výhodnější".
2) Jak zajistit, aby svět nebyl jen městem duchů a nereagujících NPC?
Co třeba více DM?
3) Jak usnadnit utváření skupin, které spolu mohou jít do dungeonu (a něco jim to přinese)?
Zvýšené XP v družině doscriptil Kucik před cca 1/2 až rokem a on už se hledá další způsob jak z toho vytřískat ještě víc XPů?
4) Jak zmírnit rozdíl síly postav mezi nolifery a "rekreačními hráči"?
Tahle otázka prostě popírá samu sebe. Je to jako ptát se jak zmírnit rozdíly mezi topmanažery a bezdomovci...

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 08:06 04. Apr 2013
by xxxMajkyxxx
Barbar321 wrote:
xxxMajkyxxx wrote: Thalijská alchymie zahrnuje i lektvary, které se partou, respektive kouzly nahradit nedají....
To je možné, ale buď by se daly nahradit slabou variantou od permaalchymisty (něco jako doplnění standardní škály NWN alchymie) nebo vypustit a upravit nastavení světa (vhodným příkladem může být lektvar sko).

Pokud tě napadne ještě nějaký lektvar, který je nenahraditelný, rád si to vyposlechnu.
Seznam lektvarů tu vypisovat nebudu. Možná jsou už drtivé většině hráčů známé, přesto to zavání vynášením IC infa, ale z notoricky známých zmíním třeba zek, omy, sle, a další.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 08:08 04. Apr 2013
by J.F.Payne
Je jediné řešení. Všem stejně prostředků, expů, postů i výhod!

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 08:11 04. Apr 2013
by Aulus
Thalijsky komunismus? :-D

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 08:15 04. Apr 2013
by Barbar321
xxxMajkyxxx wrote: Seznam lektvarů tu vypisovat nebudu. Možná jsou už drtivé většině hráčů známé, přesto to zavání vynášením IC infa, ale z notoricky známých zmíním třeba zek, omy, sle, a další.
Jasně, jasně. Ale z těch, co tu píšeš se jedná jen o úsporu náhrady. Pořád je možné použít nějaký (třeba i méně účinný) předmět, dostupné kouzlo nebo NWN lektvar. Zek je obdobný případ, jako sko tj. umožnil by snížení nastavení síly světa (event. je možné ho nahradit ne vždy fungující obdobou kouzla).

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 08:16 04. Apr 2013
by Barbar321
J.F.Payne wrote:Je jediné řešení. Všem stejně prostředků, expů, postů i výhod!
...a kdo tu bude makat u lopaty? :shock:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 08:27 04. Apr 2013
by xxxMajkyxxx
Barbar321 wrote:
xxxMajkyxxx wrote: Seznam lektvarů tu vypisovat nebudu. Možná jsou už drtivé většině hráčů známé, přesto to zavání vynášením IC infa, ale z notoricky známých zmíním třeba zek, omy, sle, a další.
Jasně, jasně. Ale z těch, co tu píšeš se jedná jen o úsporu náhrady. Pořád je možné použít nějaký (třeba i méně účinný) předmět, dostupné kouzlo nebo NWN lektvar. Zek je obdobný případ, jako sko tj. umožnil by snížení nastavení síly světa (event. je možné ho nahradit ne vždy fungující obdobou kouzla).
Nevybavuji si jediný lektvar z nwn základních, který by tyto nahrazoval. Přenastavení světa co do obtížnosti není malý zásah a domnívám se, že s něčím takovým se musí kalkulovat již na samém počátku tvorby světa. Kdysi jsem tu navrhoval fičuru používanou na serveru Amia, kde se kouzla dark fire a flame weapon dalo pomocí knihy přepínat i na ostatní elementy. Většina ostatních dmg boostů jde seslat pouze na sesilatele.
Neříkám, že nemůžeš mít pravdu. Jen mi to přijde mnohem větší zásah do světa, než si možná i ty sám myslíš.
Absolutní zrušení alchymie jako craftu mi přijde nešťastné ochuzování světa a hráčů o další možnost.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 08:39 04. Apr 2013
by -RoF-
O čem ta diskuze vlastně je? Dle mě o ..... :roll:

Mě se líbí jak se tu o tom bavíte, ale na nějaké to fungování vašeho vysněného světa potřebujete alespoň 100 a víc aktivně hrajících hráčů a kolem dalších tak 50 hráčů, kteří hrajou jen občas. Aby fungovaly nějaké frakce, boje více měst mezi sebou a podobně.

Teď hraje kolik? Aktivně hrajících je možná tak 10-20 v rezervě je rozseto po jiných modulech a tak možná 30 hráčů, kteří by teoreticky uvažovali se do dění světa zapojit.

Takže je nereálné se dostat na to vysoké číslo. Aspoň tedy ne v možnostech české a popřípadě slovenské komunity. :wink:

A diskuze mezi creepery a erpery jsou taky už značně ohrané. :)

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 08:42 04. Apr 2013
by xxxMajkyxxx
*ještě jednou si klacíkem šťouchne do pomyslného h.... a ušklíbne se na Rofa* *a pak ještě jednou když se nedívá* :P

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 08:45 04. Apr 2013
by J.F.Payne
Já bych byl pro větší zapojení hráčů do NPC frakcí v těch případech, kde hráč může bez problému fungovat samostatně. Jasně, nebylo by to pro každého a byl by třeba dlouhodobý zájem... na druhou stranu bych byl rád, aby zapojení se do nějaké frakce trvalo (ne)reálné roky jako na EQ.

Hráčské frakce jsou sice fajn - a stále mohou vznikat - ale s 20-30 stálými hráči stejně nemají valného smyslu.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 08:48 04. Apr 2013
by Barbar321
xxxMajkyxxx wrote: Absolutní zrušení alchymie jako craftu mi přijde nešťastné ochuzování světa a hráčů o další možnost.
Já jsem ten poslední, kdo by chtěl úplné zrušení alchymie. Ani ne tak, že bych se bez ní neobešel nebo jí nedokázal (neefektivně) nahradit, ale spíš mě baví si někam takhle zaběhnout, nasbírat nějaké ty suroviny a pak se piplat s jejich zpracováním.

Dle mého soudu je ale až zbytečně moc silná a vesměs souhlasím s názorem, že jen napomáhá plechařinám k solo hře (což říká ten pravý solista :cry: ), neboť nahrazují snad vše, co může nabídnout kouzelnické povolání (krom protikouzlení)

Ono řešení může být i jiné. Třeba omezit dostupnost některých surovin. Problém je také v penězích. Zatímco pro postavy na nižších lvl je nepředstavitelné použití (konfliktních) lektvarů (pokud nemá známého alchymistu, který mu je udělá třeba výměnou za suroviny), tak později už není problém si alchymistické výrobky za draho kupovat, domluvit se s jiným alchymistou nebo si některé lektvary pro běžné použití (byť na kratší dobu) vyrábět sám.

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Posted: 09:24 04. Apr 2013
by Aulus
-RoF- wrote:O čem ta diskuze vlastně je? Dle mě o ..... :roll:
Ty s Thalkou ale asi taky nejsi spokojen, kdyz hrajes radsi jinde. Takze nejaka diskuze o smerovani smysl mozna ma. :-P