Page 8 of 14
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 11:03 22. Jan 2008
by OneHeart
jiromir wrote:
Lepsi by byl system, ze pokud nemas feat, mas na danou zbran (zbroj) penalty, ale ne ze to nemuzes vybavit.
=defaultní DnD. Pokud nemáš potřebný feat na zbraně/zbore (nejsi trénován pro boj s nima) tak máš -4 penaltu do útoku.
V NWN je to pro jednoduchost nastaveno tak ,že zbraň vůbec nevybavíš.
Photter má pravdu, je to velký zásah do systému. Ale imho dobrej -omezení PG se vždycky hodí
pilnik wrote:Jak jsem psal pokud chcete omezeni zbrani podle sily ,snizte pozadavky o 2 at...
...ať to maj ty zakovaný prasečiny -které si hrají na klerika- lehčí?
Tohle je primárně vůči tomuhle PG přístupu k povolání klerika...
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 11:11 22. Jan 2008
by photter
naopak si myslim, že tohle k PG a stavění buildů přivede i ty, který to doteď neřešili
daleko účinnější by mi přišlo zakázat klerikovi multiclassovat a jestli to de, dát mu selhávaní kouzel ve zbroji
DnD charakter má 6 atributů a todle dělá ze síly atribut non plus ultra, poškozuje veškerý postavy, pro který síla je okrajovou záležitostí a nic to neřeší
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 11:19 22. Jan 2008
by pilnik
to oneheart:
no lehci takhle jak jsem psal to o tolik tezsi mit zas nebudou ver mi ja chci bojovyho klerika od Dei Ananga hrat
jak jsem psal 16 sila halapartna 1K10+1K6-no nevim jestli to oproti drive nebudou silnejsi bijci.Zbroje jak jsem psal klidne nechte na silu jak sou ,ale hlavne at sou puvodni DMG obourucnich zbrani.
Dalsi vec je zda to neudelat se zbrojemi jak je to v DND a omezit v nich tu pohyblivost jak jsem psal.ALe to by chtelo vyjadreni nejakeho DM.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 11:19 22. Jan 2008
by nomis_b
myslim, ze to kleriky tak neovlivni.. rozumej: nebudou z nich jen zabijeci masiny se vsim v sile
Kdyz si daji ty bodiky do sily, budou jim chybet. Klerici maji velkous silu spis diky vsemoznym boostum.
Tohle omezeni jim trosku rozmysli, kam bodiky dat. A pochybuji, ze to vsichni vyresi tak, ze budou silni, moudri a naprosto hnusni a hloupi.
Myslim, ze je to donuti, na kolik prece jen tu silu potrebuju mit velkou, aby neprisli o moudrost..
A k tomu ta omezeni jsou.
Ad lucistnici na serveru: nevim jak je to ma ohrozit. Luky muzou pouzivat porad, a naroky na ne velke nejsou
Ad ostatni povolani: kratke mece, rapiry a pod maji hodne male omezeni, takze napr zlodeje to snad ani nemuze ovlivnit, protoze i zbroje jako kozene a vycpavane taky potrebuji malou silu.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 11:27 22. Jan 2008
by Theogil I
Myslím, že už se tu všichni docela nudíte.

Jednoduchá matematika ... pokud budu chtít hrát war./cler. v plné plátové zbroji a s obouručným mečem tak se přizpůsobím i zavedení minimální síly na zbraň a zbroj. Síla byla v NWN vždy užitečná a vázalo se na ni hodně věcí ... zásah, dmg, nostnost. To se nezmění. I pro lučistníky s vyšší silou jsou tu kompozitní luky, které propisují daný bonus ze síly do dmg. Pokud se někomu ekluje klerik ve full plátu s obouručkou (nedivím se tomu je to přinejmenším zvláštní - byť jsem to jednou zkoušel ale s hraničářem) moc s tím nenaděláte/me, diktovat někomu jak má jeho postavička vypadat jak ji má hrát aby vám se to líbilo ... to nemůžete myslet vážně. Klerika postihla stejná úprava kouzel jako čaroděje ... tím má situaci opět jinou než ve standartním NWN, potřebná síla k využívání zbraní/brnění mu rovněž zadává nějaký limit dle kterého se bude muset řídit. Já osobně vždy podporoval úpravy jež by měli srovnat nerovnováhu mezi rasami (to méně) a hlavně povoláními, ale pokud se to začne přehánět a řešit s prominutím kraviny, potažmo diktovat a unifikovat postavy, pak končí fantazie a hra o zábavě nemluvě. A ještě jedna věc ... čím více takovýchto věcí se budeme snažit protlačit do Thalie tím bude zasekanější, bude mít vícero bugů a datum spuštění se zase oddálí. Je tedy nutno pro splnění vlastních a osobních představ riskovat neúspěch a zmar pro všechny. Za mě .... NE.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 11:27 22. Jan 2008
by photter
@nomis: to sou tlachy z fóra, obvykle od lidí, který to nehráli, nehrajou a nehodlaj hrát, počkej si, kolik jich uvidíš ve hře a pak pokecáme
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 11:27 22. Jan 2008
by pilnik
to photer
no zakazat klerikovi multiklasovani- to pak uz muzem chodit od povolani k povolani a zakazat multiclass kvuli tomu a tomu ...
no a selhani ve zbroji neni taky moc dobra volba , prec jenom klerikovsky kouzla nejsou tak silna jako magovska
a klerik v dnd je delany jako charakter pouzivajici vsechny druhy zbroji.
Ja osobne jsem rad ze se snizili durace kouzel ,ktere klerikove na sebe casto hazely, tato eliminace je naprosto korektni a doslo k ni i v DnD 3,5 edici.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 11:30 22. Jan 2008
by nomis_b
photter wrote:@nomis: to sou tlachy z fóra, obvykle od lidí, který to nehráli, nehrajou a nehodlaj hrát, počkej si, kolik jich uvidíš ve hře a pak pokecáme
no to sem zvedavej.. jestli ses dival na hlasvani, co za povolani budete hrat.. neni tam 90%kleriku..
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 11:33 22. Jan 2008
by OneHeart
photter wrote:daleko účinnější by mi přišlo zakázat klerikovi multiclassovat a jestli to de, dát mu selhávaní kouzel ve zbroji
tohle by bylo vůbec nejlepší. Ale nevim, jestli je možný nastavit aracane spell failure pro klerickou magii.
pilnik wrote:
Dalsi vec je zda to neudelat se zbrojemi jak je to v DND a omezit v nich tu pohyblivost jak jsem psal.ALe to by chtelo vyjadreni nejakeho DM.
Kdyby šlo u těžkých zbrojí nastavit, aby se v nich nedalo běhat, tak by to bylo super. Ale nevim jestli to jde udělat jinak, než jim dát nějakou ultrahmotnost.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 11:41 22. Jan 2008
by photter
nomis_b wrote:photter wrote:@nomis: to sou tlachy z fóra, obvykle od lidí, který to nehráli, nehrajou a nehodlaj hrát, počkej si, kolik jich uvidíš ve hře a pak pokecáme
no to sem zvedavej.. jestli ses dival na hlasvani, co za povolani budete hrat.. neni tam 90%kleriku..
to sou ale pořád jenom tlachy z fóra, nech promluvit realitu
(a věř mi, že sem v NWN viděl koně blejt a hada couvat

)
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 11:42 22. Jan 2008
by nomis_b
OneHeart wrote:
Kdyby šlo u těžkých zbrojí nastavit, aby se v nich nedalo běhat, tak by to bylo super. Ale nevim jestli to jde udělat jinak, než jim dát nějakou ultrahmotnost.
To je dobrej napad.. a myslim, ez by to uplne vystacilo nastavit na postavu seslani slow, stejne jak se sesila, kdyz blbe spite...
Bylo by to dost hezke, kdyby se valecnici opravdu prevlykali do zbroje pred bojem, a kdyz sedeli v hospode, tak meli jinej ohoz. To by bylo podle men naprosto hezke a mozne RP zpestreni, a vyresilo by to hodne.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 11:47 22. Jan 2008
by Sorrow
pilnik wrote:no lehci takhle jak jsem psal to o tolik tezsi mit zas nebudou ver mi ja chci bojovyho klerika od Dei Ananga hrat
jak jsem psal 16 sila halapartna 1K10+1K6-no nevim jestli to oproti drive nebudou silnejsi bijci.Zbroje jak jsem psal klidne nechte na silu jak sou ,ale hlavne at sou puvodni DMG obourucnich zbrani.
Dalsi vec je zda to neudelat se zbrojemi jak je to v DND a omezit v nich tu pohyblivost jak jsem psal.ALe to by chtelo vyjadreni nejakeho DM.
Se me zda, zes to blbe pochopil.To 1k10+1k6 neni brano jako 2k16 jak si nekde psal ale jako normalni 1k10 a k tomu dalsi hod 1k6.To snad zas takove vylepseni neni.A tohle zvyhodneni se delalo proto, ze dvojrucky sou oproti jednorucnim zbranim ochuzeny o OC za stity, tim padem si je moc lidi nebralo.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 11:52 22. Jan 2008
by Theogil I
nomis_b wrote:OneHeart wrote:
Kdyby šlo u těžkých zbrojí nastavit, aby se v nich nedalo běhat, tak by to bylo super. Ale nevim jestli to jde udělat jinak, než jim dát nějakou ultrahmotnost.
To je dobrej napad.. a myslim, ez by to uplne vystacilo nastavit na postavu seslani slow, stejne jak se sesila, kdyz blbe spite...
Bylo by to dost hezke, kdyby se valecnici opravdu prevlykali do zbroje pred bojem, a kdyz sedeli v hospode, tak meli jinej ohoz. To by bylo podle men naprosto hezke a mozne RP zpestreni, a vyresilo by to hodne.
Není to vůbec spatný nápad, ale má to své mouchy ... příliš velká váha zapříčiní nižší pohyblivost i ve stavu kdy bude zbroj sundaná a v invu (lepší batůžek sehnat, to bude po wipu běh na dlouhou trať) a zakoutlení slow má vliv nejen na pohyb, ale i na počet útoků, počítám, že tak jste to nemysleli ... krom toho vaši proklínaní a opovrhovaní klerici by si šoupli v prvém případě byčí sílu a v druhém volnost pohybu a ono by z toho něco vylezlo.
Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 12:01 22. Jan 2008
by Lord_Berserk
OneHeart wrote:Kdyby šlo u těžkých zbrojí nastavit, aby se v nich nedalo běhat, tak by to bylo super. Ale nevim jestli to jde udělat jinak, než jim dát nějakou ultrahmotnost.
No podle me to je takovy divny vem v potaz ze sem si udelal pres Fullplate prehoz kterej ji zakryl celou a vypadalo to jako kozesina...bylo by divny abych se vtom kozichu nemoch hejbat

navic kdo si chce hru uzit tak se ti klidne bude prevlikat sam vod sebe...ja kdyz sem driv nevedel ze neco jako prehozy existuje nosil sem po vesnicich a po svatbach svuj svatecni lehkej barbarskej odev abych vypadal viic Kuuuul
Wipe nepocka zadny zdrzovani netlachejte tady...no este mi napada maximelne drobet upravit vrhaci sekery zdaj se mi bejt dost nedoceneny nikdo s nima nehraje ...rad bych videl nakyho blazna co si bude hrat se sekerkama

Re: Omezeni zbrani a zbroji
Posted: 12:16 22. Jan 2008
by Krata
Muj starej trpoš je používál, ale né moc, vždycky sem jich musel pár vyhodit protože mě spomalovali v pohybu, každá vážila kilo a já měl plnej batoh
