Page 8 of 9

Re: OBCHODNÍCI

Posted: 01:00 25. Feb 2008
by DenGrasse
magická věž v ivory: róba slabšího boje stojí 1 zl.

Re: OBCHODNÍCI

Posted: 01:53 25. Feb 2008
by Sorrow
DenGrasse wrote:magická věž v ivory: róba slabšího boje stojí 1 zl.
Vubec ted veci v obchodech neberte vazne.Vse se predelava k vetsimu uspokojeni.

Re: OBCHODNÍCI

Posted: 02:15 25. Feb 2008
by Darien
A smíme si je kupovat?:))

Re: OBCHODNÍCI

Posted: 02:26 25. Feb 2008
by kucik
Urcite to nekdo nastavil jako plot item.

Re: OBCHODNÍCI

Posted: 08:15 07. Mar 2008
by Theogil I
Tak se nám stal druhý extrém:
Vypravili jsme se koupit obouručnou železnou sekeru, obchodník byl příznivý, cena uvedená v popisu zbraně na stojanu 24.001,-zl. - doteď fungovala jako maximální cena, při přeptání na cenu přímo obchodníka vypsal cenu 28.900,-zl., to je v pořádku? to už zase obchodníci zdražili po prvním 100% zdražení o dalších 20% za příznivého stavu? kolik % je to v nepříznivém 50%? začíná mě to drobátko rozpalovat - nejprve šetříme 12.000,-zl. a když už je skoro máme zdraží na 24.001,-zl. a teď po dvou měsících škudlení dvou postav se to opět zdraží - to mi přijde jako černý humor či škodolibý úmysl. No čekám smysluplné vyjádření a vysvětlení.

S úctou Theogil.

Re: OBCHODNÍCI

Posted: 08:23 07. Mar 2008
by Lord_Berserk
Theogil I wrote:Tak se nám stal druhý extrém:
Vypravili jsme se koupit obouručnou železnou sekeru, obchodník byl příznivý, cena uvedená v popisu zbraně na stojanu 24.001,-zl. - doteď fungovala jako maximální cena, při přeptání na cenu přímo obchodníka vypsal cenu 28.900,-zl., to je v pořádku? to už zase obchodníci zdražili po prvním 100% zdražení o dalších 20% za příznivého stavu? kolik % je to v nepříznivém 50%? začíná mě to drobátko rozpalovat - nejprve šetříme 12.000,-zl. a když už je skoro máme zdraží na 24.001,-zl. a teď po dvou měsících škudlení dvou postav se to opět zdraží - to mi přijde jako černý humor či škodolibý úmysl. No čekám smysluplné vyjádření a vysvětlení.

S úctou Theogil.
Jo to zdrazovani mi prislo taky jako cernej humor... ale ja kdyz sem ji kupoval stala 24000 ptat sem se neptal tak ji zkus rovnou koupit a zaplatis mam pocit tech 24001 :)

Re: OBCHODNÍCI

Posted: 08:51 07. Mar 2008
by Daanri
Je tam mozno naka chybka, pokial viem v poslednej dobe sa nic nezdrazovalo a ani sa nak neplanuje. Prave naopak, chystaju sa predelat cele obchody, aby bola v nich vacsia a lepsia ponuka a viac prijatelnejsia pre postavy. Takze trpezlivost. :wink:

Re: OBCHODNÍCI

Posted: 09:46 07. Mar 2008
by Aznar
[quote="Theogil I"][/quote]
melo by to souviset s odhadem ceny a inteligenci postavy, uz jsem na to upozornoval driv, ze se muzes pak dostat do zapornych hodnot...
resenim pro tebe muze byt, ze se nebudes ridit cenou jaka je uvedena u veci, ale ze se zeptas obchodnika, kolik za ni od tebe bude chtit, abys vedel, kolik nasetrit :wink:

Re: OBCHODNÍCI

Posted: 09:57 07. Mar 2008
by Theogil I
Aznar wrote:
Theogil I wrote:
melo by to souviset s odhadem ceny a inteligenci postavy, uz jsem na to upozornoval driv, ze se muzes pak dostat do zapornych hodnot...
resenim pro tebe muze byt, ze se nebudes ridit cenou jaka je uvedena u veci, ale ze se zeptas obchodnika, kolik za ni od tebe bude chtit, abys vedel, kolik nasetrit :wink:
A to si právě myslím, že je špatně ... odhad ceny je mizerný neb body v něm nejsou a mod. z CHA ... nu trpaslík co k tomu dodat, ... inteligence nadprůměrná ..... nic to ale nemění na faktu, že ty ceny jsou tak pak na enec, jen lidi dráždí a popuzují, pokud to takto bude pak tedy navrhuji ty ceny úplně vynechat a je to ... pak se zeptáš přiznivý/neutrální/nepříznivý dostaneš tři ceny a dle nich se řídíš. Krom toho tento stav (odhad ceny a mod. CHA.) trvá od počátku hry a v příznivém okamžiku nám obchodníci prodávali své zboží pod hranicí určenou v nabídkovém infu tak předpokládám, že je někde zakopaný pes a je třeba zavolat veterinárního zřízence.

Re: OBCHODNÍCI

Posted: 10:05 07. Mar 2008
by kucik
Samozrejme je mozne, ze je tam nejaka chyba, ale tak jako vzdy s tim proste nemuzu nic udelat, dokud se nekdo neuraci napsat aspon par podrobnosti.
Podle toho, ze to byla obourucni sekera a ze to bylo u nejakeho obchodnika toho fakt moc nezjistim.
Kolik ma postava v appraise? Jaka inteligence? Jaky to byl obchodnik? Byl i u jinych predmetu odhad zaporny?
Nechapu, podle ceho soudite, ze byl odhad ceny priznivy. Pokud obchodnik zdrazil, tak je snad jasne, ze byl nepriznivy.
Odhad ceny NENI odvozeny z charismy.

Re: OBCHODNÍCI

Posted: 10:11 07. Mar 2008
by Darien
Kucik - no to je mi dotaz, z čeho odhadujete..... při každém oslovení jakéhokoliv obchodníka se vždy napíše - že postoj obchodníka k tobě je příznivý, neutrální, nebo nepříznivý. To se v NWN děje, co ho znám. A tady taky.

Re: OBCHODNÍCI

Posted: 10:21 07. Mar 2008
by Theogil I
kucik wrote:Samozrejme je mozne, ze je tam nejaka chyba, ale tak jako vzdy s tim proste nemuzu nic udelat, dokud se nekdo neuraci napsat aspon par podrobnosti.
Podle toho, ze to byla obourucni sekera a ze to bylo u nejakeho obchodnika toho fakt moc nezjistim.
Kolik ma postava v appraise? Jaka inteligence? Jaky to byl obchodnik? Byl i u jinych predmetu odhad zaporny?
Nechapu, podle ceho soudite, ze byl odhad ceny priznivy. Pokud obchodnik zdrazil, tak je snad jasne, ze byl nepriznivy.
Odhad ceny NENI odvozeny z charismy.
Appraise? Česky prosím ... pokud to je odhad ceny (snad ano) a je to odvislé od INT. pak to skoro přesně typuji na +2. Inteligence 14. Obchodník: Dobrodruhův krámek, západní Karathská brána, včera večer po restartu asi v 18:30 a nějaké sekundy k tomu (ty si nepamatuji). Byl u jiných předmětů odhad záporný?: ano - kovář v tomtéž městě, ale u severní brány .... neměl sekeru, zkoušeli jsme to tedy u obouručného meče efekt tentýž ... procentí zvýšení si bohužel již nepamatuji. Nechapu, podle ceho soudite, ze byl odhad ceny priznivy - z toho že jsme z obchodníkem několik vteřin před tím obchodovali a vypsalo se "odhad ceny příznivý" nebo tak něco ... pokud neplatí pro celé obchodování s postavou fajn ... čekal bych že se to někde dočtu.
Pokud obchodnik zdrazil, tak je snad jasne, ze byl nepriznivy - no to si nejsem úplně jist viz. vysvětlení o dva řádky výš (řadek). Odhad ceny NENI odvozeny z charismy - ano je to možné, pokornou omluvu, jak to dopíšu vrhnu se NWN wikipedii a došprtám.

Pokud chybí jakékoli další informace o mistech či statech postavy rád to tu veřejně na fóru rozbalím. :lol:

S úctou T.

Re: OBCHODNÍCI

Posted: 10:46 07. Mar 2008
by kucik
Darien wrote:Kucik - no to je mi dotaz, z čeho odhadujete..... při každém oslovení jakéhokoliv obchodníka se vždy napíše - že postoj obchodníka k tobě je příznivý, neutrální, nebo nepříznivý. To se v NWN děje, co ho znám. A tady taky.
A plati to jen pro klasicke obchody. Je to bioware funkce, na kterou nesaham. Obchody z truhly maj vlastni odhad.

Re: OBCHODNÍCI

Posted: 10:55 07. Mar 2008
by Zyga
Bacha, kdyz obchodujete pres tu truhlu a dialog tak tam je jinej hod nez na vykup a tak, mam teda podobny staty jako Theogil a vetsinou se mi povede vyhadat nizsi cenu, ale parkrat uz po me taky chteli radove o 10_20% vic, svadim to na 1 :mrgreen:

Re: OBCHODNÍCI

Posted: 11:26 07. Mar 2008
by Theogil I
A je to venku, tak tedy rezume ..... odhad přívětivosti obchodníka při obchodování je dvojí výkup-prodej přímý / prodej přes truhlu (stojan to je fuk) . Je tedy třeba to zkoušet častěji a počkat si až ten všivák bude mít lepší náladu. Zatímco na přímý obchod a vykupování trofejí nemá dovednost odhad ceny vliv (když kucik píše že do toho nevrtá) na prodej z truhly to vliv má a je to zpracováno do tohoto obchodního systému -- chápu dobře. Pokud ano děkuji za vysvětlení, bohatě mi to stačí a lze se podle toho zařídit.