Page 74 of 96
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 20:49 17. Apr 2015
by Caehan
LDamian wrote:Hledám dobré, zábavné dokumenty o vědě. Něco třeba ve stylu seriálu Zázraky vědy. Má někdo nějaké tipy?
Za jakým účelem?
...ne, KaTo, neptám se, jestli za tím účelem.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 21:05 17. Apr 2015
by Puxina
LDamian wrote:Hledám dobré, zábavné dokumenty o vědě. Něco třeba ve stylu seriálu Zázraky vědy. Má někdo nějaké tipy?
Já občas sledoval tohle. Je to dost dobře udělané a zajímavé.
http://www.csfd.cz/film/366865-kosmos-c ... va-odysea/
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 22:00 17. Apr 2015
by Caehan
Pustil jsem si jeden díl z těch zázraků vědy a vykouknuli na mě perpetuum mobile a kult Nikoly Tesly (toho pána, co vynalezl střídavý proud... nebo možná nevynalezl... jak sedával na fotkách vedle stroje, ze kterého jde na fotce ta hrozná spousta blesků - určitě díky tajemným fyzikálním principům a tehdejší fotografii s dlouhou expozicí), tak mě, přirozeně, zajímá, co přesně se myslí vědou, když píšete "dokument o vědě".
Čímž neříkám, že na danou problematiku mám názor, jen, že tomu seriálu sedí víc nálepka "populární", než ta nálepska "věděcký".
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 22:31 18. Apr 2015
by LDamian
Caehan wrote:Pustil jsem si jeden díl z těch zázraků vědy a vykouknuli na mě perpetuum mobile a kult Nikoly Tesly (toho pána, co vynalezl střídavý proud... nebo možná nevynalezl... jak sedával na fotkách vedle stroje, ze kterého jde na fotce ta hrozná spousta blesků - určitě díky tajemným fyzikálním principům a tehdejší fotografii s dlouhou expozicí), tak mě, přirozeně, zajímá, co přesně se myslí vědou, když píšete "dokument o vědě".
Čímž neříkám, že na danou problematiku mám názor, jen, že tomu seriálu sedí víc nálepka "populární", než ta nálepska "věděcký".
Já viděl z té série zatím pouze první díl o teorii chaosu, ten se mi líbil. Mluví tam o efektu motýlích křídel, o atraktorech, zmiňují a částečně vysvětlují fraktály a Mandelbrotovu množinu a celkově jsem si z toho odnesl určité pochopení toho, proč je tak těžké až principiálně nemožné dělat dlouhodobé, přesné předpovědi počasí, ekonomiky a podobně. A že jsou to věci, u kterých na řešení nebude stačit pouze lepší výkon a přesnější měření.
Můj hlavní důvod je potřeba pracovat na svém všeobecném rozhledu.
A co si představuji pod vědou... no asi nic až tak moc vědeckého. Prostě chci získat aspoň hrubý přehled o tom, jaké jsou nové materiály a kde jsou zhruba jejich možnosti, jaké jsou současné hlavní teorie týkající se hmoty, energie, času, prostoru, rád bych shlédl něco, kde se bude laicky srozumitelně vysvětlovat třeba teorie relativity, kvantová fyzika, teorie superstrun, teorie her a další věci, o kterých se sice píše a možná zhruba vím, čím se ta teorie zabývá, ale moc jim nerozumím, protože jsem často prostě myšlenkově zůstal (budu si fandit) na úrovni Newtonovy mechaniky.
Stejně tak mně zajímají jakákoli srozumitelná shrnutí toho, kam se přibližně ubírá výzkum i třeba v biologii a robotice, i věda ve smyslu její aplikace. Tedy třeba, jak to reálně vypadá se solárními články a jejich skutečnou využitelností, jaké jsou nové drogy a vůbec látky ovlivňující člověka, kam dospěla genetika a čím se zabývá, jaké jsou současné trendy a problémy v oblasti AI a kde se čekají v příštích letech průlomy...
Je toho vážně hodně co mně zajímá.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 23:04 18. Apr 2015
by LDamian
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 23:07 18. Apr 2015
by Goran
Pokud jde o novinky v podobě pořadů, bohužel o ničem zajímavém osobně nevím. Sám jsem kdysi sledoval bořiče mýtů. To je takové populární, ale zajímavosti tam najdeš, hlavně je to prakticky testované. Tak leda to. Novinky ve vědě sleduji hlavně na
http://www.scienceweek.cz a v radiu (magazín meteor - Český rozhlas). To jsou takové mé dva prameny zajímavých aktualit.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 12:30 19. Apr 2015
by Puxina
LDamian wrote:
Díky moc. Podívám se.
Takových podobných seriálů je víc. Já sledoval hlavně ty o vesmíru

.
Celkem mě bavilo i tohle
http://www.csfd.cz/film/295327-technicke-souvislosti/
Jsou tam hezky vysvětlené různé věci, které se například používaji ke stabilizování letadlové lodi, katapultování letadel a podobně.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 11:30 20. Apr 2015
by Puxina
Tak jsem shlédl rozšířenou verzi Aliens a škoda že v normální verzi to nebylo. Se mi hodně líbila část, jak tam měli ty automaticky střílející věžičky, které kosily vetřelce a ti pak hledali jinou cestu.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 20:14 20. Apr 2015
by Bahnak
Héj, nespoiluj!
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 21:41 20. Apr 2015
by Puxina
Bahnak wrote:Héj, nespoiluj!
Ale jestli najdeš nějakou fajn verzi celou s titulkama, tak dej vědět. Já našel jen verzi, kde klasická část byla dabovaný a ty přidané části byly s titulkama. Na druhou stranu, aspoň šlo poznat co je tam přidané

.
Ted se dívám po druhé na Prometheuse. Proč neudělali ten film tak, co se dělo předtím než havarovala ta lod, tam kde byly ty už klasické vajíčka s facehuggerama. Bylo by to mnohem zajímavější.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 22:27 20. Apr 2015
by J.F.Payne
Threads.
Doporučuju. Něco mezi dokumentem, postapem a v podstatě hororem.
Fakt. Kulervoucí.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 22:48 20. Apr 2015
by Caehan
J.F.Payne wrote:Threads.
Doporučuju. Něco mezi dokumentem, postapem a v podstatě hororem.
Fakt. Kulervoucí.
The Day After byl dobrý... prý je to slabší odvar "vláken", ale také se na to nekouká dobře.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 00:39 21. Apr 2015
by Caehan
Tenhle film bude pořádná pecka... má to být pocta filmům z 80. let.
Vřele doporučuji i
předělávku klipu nahoře do hudebního klipu)
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 07:42 21. Apr 2015
by skarbi
Někde jsem četl, že z Kickstarteru nevymlátili vše, co potřebovali a mají zatím prostředky na cca 30 min. "film". Ale dušují se, že jestli seženou zbytek, určit to dodělají.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 09:04 21. Apr 2015
by Caehan
skarbi wrote:Někde jsem četl, že z Kickstarteru nevymlátili vše, co potřebovali a mají zatím prostředky na cca 30 min. "film". Ale dušují se, že jestli seženou zbytek, určit to dodělají.
Na výrobu třicetiminutového filmu jim stačilo 200 tisíc, vybrali 600+, na celovečerní by byli prý potřebovali milión. Kdo ví, co z toho nakonec vznikne...