Re: Na jakých PC hrách ujíždíte?
Posted: 22:12 06. Oct 2018
Persistentní svět hry Neverwinter Nights
https://thalienwn.cz/forum/
To tam tak jako visela a čekala až se to postaví, aby se z tama mohla dostat?
Já ji koupil a nějakou dobu i hrál. Jde vlastně o to, co tě na takové hře táhne. Se Skyrimem bych ji asi nesrovnával, možná po té grafické stránce. Spíš taková rychlomlátička a rychloklikačka HOTkey (něco takového, jako boj v Risen zde rozhodně nečekej). Ale jinak je tam možností opravdu hodně, neomezený pohyb, různé teleporty, mnoho míst k objevování, questy (i různé denní), do kterých tě nikdo nenutí (...ale z kraje budeš muset překousnout, že se vás najde v jeden okamžik třeba několik z těch, který daný quest dělá, což je kolikrát trochu taková schíza). Jen asi občas narazíš na to, že pokud máš základní verzi, nesejdeš se s ostatními, kteří budou mít přikoupené lokace event. pár denních questů bude mířit tam.Caehan wrote:Jaké vlastně jsou Elder Scrolls Online? Má někdo zkušenost? Sandoftime je zmínil v jiném topicu.
Tak s tímhle souhlasím, se Skyrimem to nemá nic společného. a je to přesně tak jak píše barbar. taky jsem hrála.Barbar321 wrote:Já ji koupil a nějakou dobu i hrál. Jde vlastně o to, co tě na takové hře táhne. Se Skyrimem bych ji asi nesrovnával, možná po té grafické stránce. Spíš taková rychlomlátička a rychloklikačka HOTkey (něco takového, jako boj v Risen zde rozhodně nečekej). Ale jinak je tam možností opravdu hodně, neomezený pohyb, různé teleporty, mnoho míst k objevování, questy (i různé denní), do kterých tě nikdo nenutí (...ale z kraje budeš muset překousnout, že se vás najde v jeden okamžik třeba několik z těch, který daný quest dělá, což je kolikrát trochu taková schíza). Jen asi občas narazíš na to, že pokud máš základní verzi, nesejdeš se s ostatními, kteří budou mít přikoupené lokace event. pár denních questů bude mířit tam.Caehan wrote:Jaké vlastně jsou Elder Scrolls Online? Má někdo zkušenost? Sandoftime je zmínil v jiném topicu.
Výhodou je, že se tu najdou i české guildy, které ti mohou z kraje pomoct zapadnout a naučit se nějaké vychytávky.
Mourisson1 wrote:Hrál jsem asi tři měsíce, názor:
Hra se hraje zezačátku opravdu hezky, lokace vypadají zajímavě, pro milovníky Elder Scrolls minimálně na příběh je to dobré. Nicméně ty lepší příběhy jsou imo v DLC takže stojí poněkud více. Bohužel dál už začíná hra poněkud upadat.
Mechanika 4 povolání které mohou používat všechny zbraně, zbroje atp a jejich skilly je opravdu zajímavá, leč provedení je bohužel poněkud špatné. Tankování je na tom dobře, s mečem a štítem může opravdu celkem dobře tankovat kterákoliv z těch class, nicméně tím to končí. Pak už máš u každého povolání na DPS 1-2 buildy, které dávají seriozní dmg, zbytek většinou poletíš z random složeného dungu dříve než se načteš. A co se týče healerů, je to Templar-or-kick.
Obsah který hrát je taky ... ne až tak dobrý... po projití questů (hlavních i vedlejších) máš možnost za stejnou postavu dělat i questy ostatních frakcí, což je dobré, a přidá to dost hodin hraní. Nicméně equipování v dungách atp mně osobně zabralo tři týdny (včetně legendary equipu a raid lootu) a potom už ti zbývá víceméně jen PVP. (A také dungů není až tolik, po týdnu jsem byl schopný 90% z nich projít poslepu, jelikož jsem je byl opravdu mnohokrát)
PvP mi přijde jako pokus o okopírování Guild Wars 2 World vs World, který poněkud nevyšel. Je tam velká mapa, z které se aktivně využívá a bojuje jen asi o 20% budov a míst. Balanc PvP jaksi neexistuje, buď hraješ Nightblade na obouručku na on-hit-proc-itemy, nebo hraješ něco jiného a již řečení nightbladi tě ruší v řádech milisekund.
Optimalizace hry je věc tvůrcům neznámá. Pro mně je to něco co tu hru nejvíce zabilo. Pro srovnání na GW2 nemám problém s world bossama kde je 60+ lidí, sice mi klesnou FPS, ale hratelné to je. V ESO pokud jsem v PvP potkal více jak +-12 lidí, hra se začla sekat a spadla.
Mechanika boje a podobně je zajímavá, leč z mého pohledu pouze okoukaná z Guild Wars 2.
Shrnutí: Pokud jsi fanoušek Elder Scrolls a nevadí ti ty peníze zaplatit za něco co budeš hrát dejme tomu dva měsíce (ale dobré dva měsíce, díky příběhu) tak je to dobrá volba. Pokud ti jde o dobré PvP, raidy a tak dále, sáhl bych spíše například po již řečeném GW2.
Nudí? To jde? Sakra, co to je nuda?soul1 wrote:tak taky je to stale ve vyvojíještě je čeká hodně práce ale když se člověk nudí tak už teď zabaví