Page 77 of 142

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 12:52 08. Jan 2013
by -darkvision-
Thurms wrote: A opravdu mi nejde o to, že mi někdo daný dungeon vybije. Jediné co má dle mého pohledu na vyšších levlech pro postavičku z výprav cenu jsou právě ty zmiňované expy (a samozřejmě z toho pramenící zábava).
Thurms wrote:Dungeony, kde jsou nerozbitné a zamčené dveře – tzn. klíč u sebe mívá boss. Co vím, tak respawn bossů je poměrně dlouhý (někdo tvrdil cca 8 hodin, co je na tom pravdy, nevím), tedy mnohem delší než respawn obyčejných potvor. Tudíž je pak daný dungeon víceméně nedostupný ani pro obyčejný creep.
Milý Thurmsi o co ti tedy jde?

Vadí Ti dungeony s dveřmi, kam se nedostaneš pokad nemáš klíč. Vadí ti, že takový dungeon je pak nedostupný pro creep.

..ale zárověn ti nejde o to, že ti to někdo vybije.

Jakej je rozdíl mezi tím když ti to někdo vybije, nebo když nemáš klíč?
Žádnej.
Tak či onak z toho prostě expy mít nebudeš a to je dle mého to co ti vadí. Pokad se pletu, oprav mě.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 13:08 08. Jan 2013
by xxxMajkyxxx
-darkvision- wrote:
Thurms wrote: A opravdu mi nejde o to, že mi někdo daný dungeon vybije. Jediné co má dle mého pohledu na vyšších levlech pro postavičku z výprav cenu jsou právě ty zmiňované expy (a samozřejmě z toho pramenící zábava).
Thurms wrote:Dungeony, kde jsou nerozbitné a zamčené dveře – tzn. klíč u sebe mívá boss. Co vím, tak respawn bossů je poměrně dlouhý (někdo tvrdil cca 8 hodin, co je na tom pravdy, nevím), tedy mnohem delší než respawn obyčejných potvor. Tudíž je pak daný dungeon víceméně nedostupný ani pro obyčejný creep.
Milý Thurmsi o co ti tedy jde?

Vadí Ti dungeony s dveřmi, kam se nedostaneš pokad nemáš klíč. Vadí ti, že takový dungeon je pak nedostupný pro creep.

..ale zárověn ti nejde o to, že ti to někdo vybije.

Jakej je rozdíl mezi tím když ti to někdo vybije, nebo když nemáš klíč?
Žádnej.
Tak či onak z toho prostě expy mít nebudeš a to je dle mého to co ti vadí. Pokad se pletu, oprav mě.
Jde o to že klíč má delší spawn než creepy v dungu...

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 14:02 08. Jan 2013
by -darkvision-
Tak samozřejmě, když ten klíč padne z bossáka. A asi byl i dán tomu bossákovi z nějakého důvodu.

Ale zas se to točí kolem toho že někdo čoruje klíč jim před nosem a oni si tam nemohou jit EXPIT. A propo by se to mělo upravit, aby si tam mohli chodit expit furt přece :wink:
Takže nějaký že to vo tom není tu neplatí ... zas v tom jsou jen EXP EXP EXP ! A jak jich snážeji dosáhnout ... :wall: :wall: :wall:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 14:40 08. Jan 2013
by Braenn
Hm, možná jde stěžovatelům o expy, ale to vybírání klíčů opravdu není zrovna košér chování, a pokud už odsuzovat, tak nevím proč jen stranu, které to vadí.

Krom apelu na dotyčné ale asi není, jak to změnit.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 14:54 08. Jan 2013
by Prasokralik
Dveře zůstanou zamčené pouze pokud někdo sundá bosse a klíč odnese, dveře tedy neodemkne. Opačně to nefunguje.

Chápu, že blokovat někomu jinému dung může být cílená strategie, ale dotyčný by to měl dělat jinak než využíváním systému nerozbitných dveří. Pokud chci někoho zablokovat, holt to tam musím hlídat, zapastit nebo nějakým skutečným questem znemožnit přístup uplně (příkladem budiž zasypané průchody povrch/podtemno)

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 17:45 08. Jan 2013
by Thurms
-darkvision- wrote:Tak samozřejmě, když ten klíč padne z bossáka. A asi byl i dán tomu bossákovi z nějakého důvodu.

Ale zas se to točí kolem toho že někdo čoruje klíč jim před nosem a oni si tam nemohou jit EXPIT. A propo by se to mělo upravit, aby si tam mohli chodit expit furt přece :wink:
Takže nějaký že to vo tom není tu neplatí ... zas v tom jsou jen EXP EXP EXP ! A jak jich snážeji dosáhnout ... :wall: :wall: :wall:
Ano, cílem mých příspěvků je zjistit, proč tam ty nerozbitné dveře otevírající se klíčem jsou, abych se vyjádřil přesně - jaký je důvod jejich existence v dungeonech. Už pár lidí psalo, že to důvod má, ale stále jsem se nedobral k tomu, jaký. Myslím si, že jsem to ve svých příspěvcích snad vyjádřil dostatečně srozumitelně. Důvodů jsem uvedl více než jen ty expy. Jen tak na okraj, s quotáváním příspěvků opatrně, pokud vytáhneš jen část a ještě třeba ze dvou různých příspěvků uživatele, tak může být zamlžen smysl sdělení.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 17:52 08. Jan 2013
by kucik
Ten důvod jsem už jednou psal. Aby nebylo možné dung procházet bez vybití potvor.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 17:55 08. Jan 2013
by -darkvision-
Já to vemu ze svého pohledu: Proč si doma zamykám dveře? Proto, že kdyby přišli zloději, tak aby to měli těžší, ne-li vůbec nedobytný.

Z pohledu npc, vemu kupříkladu asabi, vzhledem vypadaj na humanoidy, zbraně maj, kouzlit umí, takže asi i ten intelekt pochytili.
Jejich pevnůstka má X pater, je tedy logické, že hlavní bossák (král jejich národa, šéf nebo tak něco) chce být v bezpečí, proto nechá jednotlivá patra zamknout a klíč dá svému elitnímu vojákovi (minibossak).

Co je na tomhle k nepochopení? Pokad máme inteligentní bytost, tak zamčené dveře jsou celkem normální situace.

Pokad by takové dveře byly u bytostí neinteligentních tak pak ano, stálo by za zvážení zda ty dveře byly správnou volbou. Ale zde? Asabi, ledový palác, nějaká hrobka ...

Ty chceš aby ti tým opodstatnil proč inteligentní bytosti si zamykaj dveře, proč to dělaj lidi v reálu? Je to úplně stejné.

Ps. Proč jsou nerozbitné? Kdybych v dnešní době měl možnost za malej peníz si pořídit domu nerozbitné dveře, asi bych to taky udělal. Tím šance lupiče taky snížíš.

Na závěr pro zopakování:

Proč jsou v dungeonech kde přebývají inteligentní bytosti zamčené nerozbitné dveře: Asi proto, že se ty bytosti chtějí ochránit, buď před lupiči a nebo před vrahy (což jsou naše postavičky).


Je to takhle dostatečně srozumitelné, nebo ještě v něčem tápeš, popřípadě v čem?

Ps2. Za to vytržení z kontextu se ti omlouvám. Jen to na mě působilo tak, žes ty dveře chtěl odstranit cíleně, abys do toho dungu mohl chodit expit.

edit: No kucik mě předběhl :biggrin: Z OOC hlediska si dostal jeho odpoved, z IC hlediska moji 8)

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 17:58 08. Jan 2013
by J.F.Payne
A co těm nerozbitným dveřím nastavit alespoň nějaké hodně vysoké TO na odemčení, aby byl občas důvod s sebou do dungu vzít i specialistu? :)

(Funkce klíče by byla zachována).

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 18:03 08. Jan 2013
by kucik
J.F.Payne wrote:A co těm nerozbitným dveřím nastavit alespoň nějaké hodně vysoké TO na odemčení, aby byl občas důvod s sebou do dungu vzít i specialistu? :)

(Funkce klíče by byla zachována).
NWN umí zámky buď na klíč, nebo na odemykací skill. Použití obojího není možné (bez hlubších úprav odemykacího skillu).

Krom toho se to tu už rozebíralo a taky to neřeší výše zmíněný důvod.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 18:06 08. Jan 2013
by Prasokralik
Však stačí npc klíčník, normální potvora (může být lehce silnější) za stejné expy se stejným spawnem jako obyčejní mobové v daném místě. Proč musí upustit klíč zrovna boss?

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 18:09 08. Jan 2013
by zachy
To už tam může být tlačítko podobné těm, které bývají v hostinci jako prevence proti uváznutí v pokoji bez klíče. :wall:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 18:12 08. Jan 2013
by kucik
Prasokralik wrote:Však stačí npc klíčník, normální potvora (může být lehce silnější) za stejné expy se stejným spawnem jako obyčejní mobové v daném místě. Proč musí upustit klíč zrovna boss?
A jakej v tom bude rozdíl? Spawn budou mít systémově stejnej, protože z palety ho tam dávat nemůžeš. A pokud by ho stejněj neměli, tak sice projdeš dveřma, ale protože hlavní loot se spawnuje s bossem, tak máš stejně prd.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 19:34 08. Jan 2013
by Prasokralik
kucik wrote:
Prasokralik wrote:Však stačí npc klíčník, normální potvora (může být lehce silnější) za stejné expy se stejným spawnem jako obyčejní mobové v daném místě. Proč musí upustit klíč zrovna boss?
A jakej v tom bude rozdíl? Spawn budou mít systémově stejnej, protože z palety ho tam dávat nemůžeš. A pokud by ho stejněj neměli, tak sice projdeš dveřma, ale protože hlavní loot se spawnuje s bossem, tak máš stejně prd.
Boss má spawn 8 hodin, normální creep ne. tedy lidé kteří se tam chodí mlátit a ne jen vybírat loot se dostanou i do dalších pater k dalším soupeřům. Myslel jsem, že právě o tomhle celou dobu thurms mluví.

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Posted: 20:28 08. Jan 2013
by karolina
Prasokralik wrote:Boss má spawn 8 hodin, normální creep ne. tedy lidé kteří se tam chodí mlátit a ne jen vybírat loot se dostanou i do dalších pater k dalším soupeřům. Myslel jsem, že právě o tomhle celou dobu thurms mluví.
Ne, Thurmsovi šlo o to, že nám přijde jako prasárna, když někdo cíleně sbírá klíček aby mu náhodou někdo nezabil hlavního bosse než logne zbytek party. A opravdu nám nejde o expy nebo peníze.. jen člověka dost otráví, když třeba parta 6 lidí, průběžně rpících při bitvě přijede a po dvou dveřích se může otočit a jet pryč..Když se nám to stalo podruhé, tak jsme neměli chuť hrát cokoliv dál.

Dokonce v jednom případě, jsem zažila že první boss byl, a další už ne.. dle mě to někdo proběhl kolem prvního bossa, protože ten má jeden náhradní klíček, který si mohl nechat od minula.