Page 80 of 142
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 16:20 14. Feb 2013
by Nalkanar
Krysak wrote:Pardon za spam, ale on nevidí, co píšu , tak si to užívám:).
Ale vidím

A jestli nadále budeš spojovat moji osobu s komunistickými zločiny, tak to budu brát jako urážku. Že ty jsi dokonalý a nevidíš si na špičku nosu a vidíš odraz tohodle svého ega na druhých, neznamená, že to tak je.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 16:23 14. Feb 2013
by kucik
Tarten
Opět vytahujeme Tarten. Každej si o tom myslíme svý, snad už úplně každej pochopil, že o svém názoru druhého nepřesvědčí, ale... pořád se to bude vytahovat. Tuhle posedlost vytahovat na světlo staré křivdy nepochopim. Co se stalo, stalo se. Všechno ostatní už je jen opakování toho, co se řeklo mnohokrát předtim.
Odvalení průchodů
Asi jsem to nenapsal dost jasně. Zavalení průchodů bylo následkem IC dění. Odvalení může bejt zase jen následkem IC dění. Vytvoření jiných cest povrch<->podtemno bylo a bude zas jen následkem IC dění.
Pokud má být zpřístupnění více cest povrch-podtemno založeno jen na základě debat na OOC foru, tak já osobně za to prostě lobovat nebudu.
Ještě tu zrekapituluju stav průchodů, co já si pamatuju.
1. Zavalení - na IC podnět hráčských postav
2. Zrušení několika závalů - bez IC hráčského přispění.
3. Vytvoření alternativních tras - bez přispění hráčů podtemna.
4. Dosavadní hráčská IC snaha o rozšíření tras - žádná.
Takže z mého pohledu zatím DM sami tlačí zpřístupňování cest a hráči se buď vezou, nebo (ač třeba nechtěně) zařizují jejich znepřístupňování.
Myslim si, že DM jsou ochotni přistoupit na lecos a osobně vidím dost možností, jak zlepšit průchodnost povrch<->podtemno, ale opakuju, že za tím musí být IC činnost a nikoliv tlaky na foru.
@Krysak
Ty tvoje počty mi trochu neseděj. Dvě hodiny cesty (to projdeš z jednoho konce thalie na druhej a ještě dáš párkrát pauzu na cigáro). Dvě hodiny creepu (ok, když je to delší dung), dvě hodiny zpět. To je dohromady šest. Kde je těch zbylých 14?
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 16:37 14. Feb 2013
by Krysak
To Kucík:
1. IC návrhy a snahy na odvalení cest byly, viz nase guildvní forum, Desmendo nam tehdá řekl, že to nepůjde. Řekl nám to jak IC, tak v OOC rovině. Důvodem IC bylo, že kromě nás všem drowům zavalení cest vyhovuje. OOC bylo naznačeno, že se se starými cestami ani alternativami, krom jedné, co jsme dostali nepočítá.
Opravdu jsme se o to snažili ne že ne.
2. Jsem RP hráč, začínám v Olath
1. Cesta na povrch cca 30 minut minmálně.
0,5 h
2. Mám průměrnou smůlu den je zrovna tesně po svítání 1,5 hodiny čekám (nedej bůh aby bylo 2 v noci a ja čekal 3 a více hodin. (neplatí premisa, hraj když je ve hře noc, platí hraju kdy mám čas)
0,5 h + 1,5 h = 2 h čekání
3. Vyrážím na cestu - bažiny, obcházení silných npc atd, jen jdu, počítám cca 2 hodiny do krynu + první dung
2 h + 2 h = 4 hodiny
4. Je světlo, zůstávám v dungu a čekám na noc
4 + 2 hodiny = 6 hodin.
5. Dodělávám základní Kryn a v posledním dungu cekám na noc
6+2 = 8 hodin
6. Plazím se zpátky a odjízdím lodí domů
8 + 2,5 = 10,5 hodiny
Ok maličko jsem přestřelil. Stále si však myslím, že hratelnost spočívá v tom, že se dá věnovat hře i méně času než celý den kdy nespím, nejím a nčistim si zuby.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 16:50 14. Feb 2013
by kucik
@Krysak
Měl jsem to upřesnit na jiné nápady, než opětovné prokopání známých průchodů. Nechci mluvit za Dese, ale nemyslim si, že by rezolutně zamítnul jakékoliv alternativní cesty. Kór když jsme tou dobou alternativní cesty vymejšleli.
OK, ale to je extrémní případ, kdy ti všechno nevyjde. Myslim si, že pokud si to aspoň trošku načasuješ, tak se dostaneš do rozumnejch časů. Taky hraju občas třeba na hoďku, nebo dvě, ale i když jsem na povrchu, tak do takhle krátkýho času nenacpu výlet na druhou stranu světa.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 16:55 14. Feb 2013
by LDamian
Edit: další diskuzi do fóra podtemna, alespoň dokud si nevysvětlíme a neověříme to s tou snahou.
Edit 2: v diskuzi se ukázalo, že hráči podtemna se snažili o vytvoření cest na povrch. Míč je IMHO na straně DM týmu.
Tím s tímto tématem končím.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 19:52 14. Feb 2013
by J.F.Payne
LDamian wrote:Edit: další diskuzi do fóra podtemna, alespoň dokud si nevysvětlíme a neověříme to s tou snahou.
Edit 2: v diskuzi se ukázalo, že hráči podtemna se snažili o vytvoření cest na povrch. Míč je IMHO na straně DM týmu.
Tím s tímto tématem končím.
Hmm... dobrý. Oznámíš, že se udála nějaká diskuze, nikdo neví, co v ní bylo, a nakonec předkládáš svůj závěr. Takhle spolupráce neprobíhá, i kdyby se ukázalo, že na něčí straně došlo k chybě.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 19:57 14. Feb 2013
by kucik
LDamian wrote:
Edit 2: v diskuzi se ukázalo, že hráči podtemna se snažili o vytvoření cest na povrch. Míč je IMHO na straně DM týmu.
Tím s tímto tématem končím.
S tímto verdiktem nesouhlasím. Diskuze probíhá v rámci guildy.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 20:00 14. Feb 2013
by LDamian
Ok oprava. DM tým (Kucík) nakonec řekl, co je třeba přibližně udělat. S tímto tématem zde končím. Díky Kucíkovi i ostatním za jejich čas.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 00:02 15. Feb 2013
by Braenn
Což průchody, ale on třeba takový Tarten by se mohl dostavět. Cirkusáci odjet. Krev u trhů v Karatě po tom buřiči umýt. Skupinky porůznu umístěné po TH buď prořídnout (hlavně pouštní psi před Tartenem, mám tu lokaci na slabším počítači jako diáčkové představení) nebo zmizet. A ze starších věcí zbyla z jednoho moc, moc moc starého Q v Alansii ještě od Bahňáka jedna zapomenutá skřetí hlídka na kopci.
Enti a vinná réva je poměrně čersvá, tu zmíním až tak za půl roku.
Čím více daná věc omezuje svět, tím větší asi bude potřeba NPC a představitelů moci s tím "něco" dělat. Třeba odklidit trosky z magické věže a radnice bude něco, s čím by si jistě pan starosta i s Ambitem pohli, je to vizitka města přímo na náměstí. A také předpokládám z IC hlediska, že platba žoldákům a různé boční výdaje za několikanásobné hlídky po celém království se nevyplatí po IR roce, kdy si tam dotyční spokojeně táboří bez jediného střetu a žerou Ambitův špek.
Zkrátka - jen ať se něco děje, ale perzistence by měly mít časový rámec i v "uklízení" a odstranění následků. Samozřejmě, může za tím vším být propracovaný plán, Q, které pro neaktivitu/odchod DM stojí, ale tím spíš...
Takže se třeba zeptám - je potřeba něco udělat, a tím myslím OOC, aby se s nějakou z výše zmíněných věcí pohlo? Úprava lokace, cokoli? IC je to povětšinou záležitost NPC.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 09:59 15. Feb 2013
by Krysak
To Braen, pěkně napsané:) Jsem rád, že nejsem sám s naázorem na neekonomické a nereálné plýtvání zdroji při hlídání sutě.
Jen malá poznámka, kdyby se nějaký vchod objevil, prosím neemotujte zrovna vy žádné věci, které by mohly zavánět pádem průchodu. Prostě emote *funí jako vlk ze tří prasátek a shazuje odvalený průchod* je zakázaně!!!

Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 11:31 15. Feb 2013
by Lord_Berserk
Taky si tu trochu pobrecim

Thalii znam asi uz 6-let, za tu dobu se toho desne zmenilo. Neco lepcimu, neco holt k min lepcimu
Realie
115x vomilane Realie - napsany sou pekne a pro nektery jedince posedle slohovkama a cetbou Bible, je to urcite ctenarsky porno

Pro orky a ctenarsky barbary - jako sem ja, je to nudny zdlouhavy cteni z 80% vo imaginarnich postavach, mistech, udalostech ...
Já říkám dlouhé ... ty reálie jsou především dlouhé. A to tak dlouhé, že i kdyby byly snad vo polovinu kratší, tak by furt byli dost dlouhé...
To co si myslim, že je taková hlavní výtka, tak je velké množství postav. Tam je nepřehledné množství postav. -
J.Macháček (Katovna)
Takze kdo chce, at je cte, kdo ne - ten se uspokoji s IC novinkama na hlavni strance
Podtemno vs Mlzny ostrovy
Jako stara konzerva a nostalgik ... za me Mlzny ostrovy

Tech par zlounu na par lokacich drzelo pri sobe a snadno se domlouvali a nemuseli absolvovat hodiny cest ze svejch nor a sklepu podtemna, aby si ulovili naky mlady maso. Navic atmosfefa ztemnelyho mesta se mi libila vic
Podtemno je skvele udelany a rozlehly, ale dokud na Thalii nebude tolik hracu jako WoW a nezaplni se mezery, jako vic drowskejch rodin, duergarskejch klanu, obchod a tahanice vo otroky ... bude to nuda, kterou sem dole zazil mockrat. A ty co breci, ze cesta zespoda nahoru je dlouha ... a este k tomu je tam nakej zaval, tak asi nezazili cestu z podtemna v1.0 po wipe

kde HCRP Photter s Kratou na kazdym odpocivadle davali OOC cigaro, prechody nahoru neexistovali - byla jen Photterovo ficuuura - padaci poklop na pudu a na jeho nalezeni se potreboval zlodej se skill spotem aspon 200.

Zadnej z drowu nemel v ty dobe 6-tej smysl v jakym podlazi zrovna je, a i kdyz votrok Kazuko kreslil IC mapy celyho podtemna, tak i pres skvely nacasovani matky rodu dorazili drowove ve skvelem case 2 nocich nahoru v dobe obeda.

Bludnejch korenu je dole plno, dokonce vic jak stromu.
Takze za me podtemno jen kdyz bude vic propojeny, bude mensi (aby se hraci potkavali
CvC Rulezzz - s tim mikro fontem sem chyt asi nakou KaTovinu), cesta nahoru bude kratsi a bude tam hrat vsechna ta pakaz vod otroku, pulciku az po drowy.
Skromny prani

jinak "Podtemno - F8"
Povrch
Sice sem zastance cim mensi - tim lepci a rozloha povrchu je velka jak prase, ale tohle se mi zda OK. Kdo chce na dalekej vejlet, tak si veme chlebnik a vtipnyho paladina na cestu a de. Kdo chce kecat, tak zaleze nekam do chladku nebo do dilny a keca ... jenze !!!

Driv bylo v Ivory ohniste, u kteryho bylo furt narvano a IC se domlouval hromadnej creep. Ted je tam hospoda, u ktery to driv zilo, ted tam maximalne serou kapri do vody. Je to taky vo hracich a jejich poctu, ale proste tu chybi hlavni bod, kde se to vsechno bude potkavat a vrazet do sebe

Treba takovy pekny mesto v pousti a chcip tam pes - pokud tam nekoho potkam, tak jedine kamose, kdyz se domluvim ze tam budeme zacinat a nebo jednotlivce na particce chvilkovyho creepu. Mozna to WB maji vosetreny a vi jak to udelat ... ja ne

NWN holt neni jen bezducha klikacka a uz neni moc v mode...
Nojo nuda v praci *zamackne slzu a vzpomina*
Pokrok nezastavis ... Thalie musi jit s dobou, jen vychytat mouchy

Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 13:43 15. Feb 2013
by Koninho87
Chtělo by to něco udělat s těma průchodama.Bylo lepší, když se šlo na delší výpravu a nastala noc, že jsi drowy někde mohl potkat.Teď nepotkáš vubec nikoho,protože víš že mužou přijít jen jednou a zdlouhavou cestou kterou prostě nepujdou.Bavilo mě žít v napětí, že na mě někdo může vyskočit a začít mě rubat.Nahoře je to bez evilů nebo spíš jeden tu je ale ikdyby moje postava měla hadry nejchudšího člověka v Karathě tak radši bude v hidu.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 13:55 15. Feb 2013
by Aulus
Jenom abych to upřesnil:
DM tým souhlasí s tím, že momentální systém přepravy z podtemna na povrch není doladěný a v pořádku. Nicméně se minulý měsíc udělaly změny, které ten kontakt měly zlepšit. Opět je problém, že zjevně není nový systém doladěný a nesplňuje řadu věcí, které tu psal Damian a podobně. To ale neznamená, že se bude vše vracet k průchodům, které v době začínající války nedávají příliš logiku, protože jsou předvídatelné a snadněji se ničí než budují. Neznamená to, že se sem tam nějaký nový průchod neobjeví a nebo se při nějaké akci nevyrojí hned několik takových. Z dlouhodobého hlediska to ale není řešení.
Pokud někdo stráví čas nad vytvářením nového systému, nebude ho chtít hned pohřbít kvůli počáteční nespokojenosti. Kritika má vývoj posunout dál a ne ho poslat nazpátek.
Takže ano, úpravy se dělat budou (už se dělají) a je v zájmu hratelnosti, aby byl lepší přístup na území opačné frakce.
EDIT: Mimochodem mě velmi pobavilo, že ve chvíli, kdy se začnou dít změny k lepšímu (a těžko někdo popře, že aspoň něco je lepší než nic) a otevřou se některým nové možnosti, tak to vyvolá místo zdravé kritiky v rámci vylepšení změn, jen všeobecnou nespokojenost.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 14:08 15. Feb 2013
by kucik
Tak Bersi, teď si srovnej jak se začínalo na Mlžnejch ostrovech. Na creepení jsi tam měl kanály (už asi neexistujou), skřety (teď součást podtemna) a doly (teď součást podtemna). A to bylo všechno. A na low levelu jsi se odtamtud nedostal. Ne proto, že by to bylo těžký/dlouhý, ale protože to prostě nešlo.
A teď si tenhle obraz Mlžnejch, na kterejch jsme vesele hráli, srovnej s podtemnem, který je tak rozlehlý že jsme v něm byli první rok věčně ztracený a má tři prdele dungů.
A výsledek? DM nám zařezávaj cesty ke creepu.
Re: Co Vám na Thalii vadí?
Posted: 14:48 15. Feb 2013
by Nalkanar
Reálie
Nejsou až tak dlouhé a komplikované. Problém je, že pokud se dohadujete s DG, tak zjistíte, že i když se to naučíte zpaměti, tak DG řekne, že neplatí tohle, tohle a tohle, je to vlastně takhle a vy jste *censored*. Nedávno jsem rozebíral koncept postavy s Žoržem a tam jsem měl z komunikace lepší pocit, bylo mi jasně vysvětleno, kde jsem se asi tak seknul, jak to vylepšit a ať pak kdyžtak pošlu kompletní koncept. Z celé komunikace jsem měl konečně pocit, že nejsem za debila, ale že se mi někdo snaží normálně říct, co je tam špatně a jak to opravit. Takže třeba i v otázce reálií, pokud bude Žorž třeba kronikářovat více, tak se dočkáme i rozumnějšího přístupu.
Shromaždiště povrchu
To mě taky krká. Když jsem tu začínal, tak se v Ivory v hospodě scházeli low lvlíci na výpravy do Dorenu a pak v Karathě buď v dílnách nebo u Racka byly ty vyšší lvly. Jenže nějak postupně lidi přestali zůstávat v Ivory, více v Karathě. Pak krátce fungoval Škopek, který díky aktivitě Vilmy (resp. Mollyho jako hráče), byl centrem pro shromažďování dobrodruhů. A teď projdu město, nakouknu do Škopku, k Rackovi a nikde nikdo. V dílnách jen pár crafterů. A nevím kde je tedy chyba. *pokrčí rameny*