Page 9 of 19

Re: Vaše plocha

Posted: 14:04 16. Aug 2010
by EXITUS999
Its not easy to be blue... ;)

Re: Vaše plocha

Posted: 18:52 16. Aug 2010
by Sobik
EXITUS999 wrote:Its not easy to be blue... ;)
Co to je za OS?

Re: Vaše plocha

Posted: 20:12 16. Aug 2010
by EXITUS999
Sobik wrote:
EXITUS999 wrote:Its not easy to be blue... ;)
Co to je za OS?
win 7 :)

Re: Vaše plocha

Posted: 20:21 16. Aug 2010
by de Aers
23877.jpg

Re: Vaše plocha

Posted: 20:34 16. Aug 2010
by Žorž
Ad Luelle: Jó, s tou mapičkou jsem se vyblnul. Onehdá pár měsíců zpátky jsem se měl učit na zkoušku k první světový, tak si onu karikaturu otevřel a se záminkou, že se vlastně vzdělávám, jsem na ni vydržel zírat dobrý dvě hodinky.

A abych tady také přispěl. Ano, jsem poněkud staromódní, co se počítačových vizáží týče:
Plocha I.jpg
PS. Všímejte si nenápadně narafičené spodní lišty. To abyste věděli, že kronikáři nikdy nespí.

Re: Vaše plocha

Posted: 20:43 16. Aug 2010
by Bahnak
to nevydržím: že zveřejníš obsah toho texťáku vpavo nahoře!!!??? Plííís

Edit Žorž: Hehe, klidně. Takže:

Fajnůstky, pomníky, pamětihodnosti a další zajímavosti do přátelských oblastí povrchu


Podstatné a majestátní pozůstatky minulosti

Meč Světla (//obrovská socha meče vztyčená na břehu původně Jiskřivého, dnes zkaženě špinavého jezera – takže řekněme BB 40, ale může bejt zapíchnutej kdekoliv po okraji, kam se hodí jako poutní místo, takže i ze strany Pralesa, hor....)

Obrovitý kus mramoru, stesaný do podoby rytířské zbraně, vyčnívá vysoko nad pochmurnou a holou krajinou. Starodávná bronzová plaketka hlásá:

„V tomto bodě bodem padla po obklíčení spravedlivými královna Astarothova plemene, démonka Sarak´nyel. Bohové, nedejte jí návratu.“

Memento Zemského pognómu (//na viditelném místě v jakékoli z karathských obcí, spíše vzdálené od centra)

„V těchto místech padly tucty bezbranných gnómů jen pro ukojení choutek Krvavého Sedembrada a dalších lidských stvůr. Budiž to připomenutím, že se vůle Helgaronova dokáže vkrást i do našeho společenství a rukou vrchnostenskou konat bezpráví. Bohové zaopatřete, nechť už nikdy děti Lilithiny, ani žádné jiné, takové vraždění nepotká.“

Nejspíše se jedná o bolestivé místo karathské minulosti. Dosvědčují to ulámané rohy měděné destičky a po fasádě kolem ní uhlíkem načmárané nápisy: „Lžy!“, „Se nikdá neztalo!“, „Chcýpněte fšichny! Eště jednou!“ a „Gňoumy k Zeyrovy!“ Vše stejným písmem.

Nápis (//u dveří do té magické věže v Prahvozdu)

Zvláštní. Už dávno se stalo pravidlem, že elfové veřejná znamení udávají i ve smluvní řeči. Jenže zde překlad chybí. V tom případě zde buď nápis vyvěsil někdo velice izolacionistický, nebo se tak stalo opravdu v pravěku. Ať tak či onak, čas rozežral kdysi elegantní pozlacené písmo natolik, že nelze rozluštit jedinou elfskou literku.

Vedle plaketky s nečitelným znamením je vyzděna prohloubenina. Možná pozůstatek po nějakém druhu klepadla či zvonku.

Grokův konec (//jednoduchý šutr nejlépe kolem Gardalských močálů či v nich, např. BH 51)

Dávno nahrubo upravený a mechem olezlý balvan připomíná:

„Právě zde byl po bitvě na Karathském poli a po dlouhých pohraničních šarvátkách orků proti spojeným silám elfů, trpaslíků a thalijských lidí šípem usmrcen nepřirozeně duševně schopný a přirozeně hanebný orčí vůdce Grok. Tímto činem bylo krvavým bojům konečně dáno zadost. Lučištník se dokázal nepozorován proplížit přímo do útrob orčího ležení. Dle legend byl statečným střelcem hraničář zvaný Fujt, pravděpodobně murgondského či úplně jiného původu.“

Zpola zasypaný meč (//v neosídlené poušti, vztyčen na jakémkoliv místě, kde padl některý z Rytířů Úsvitu při honbě za pohárem – proto by se tento nález měl opakovat na více místech)

Letitá zbraň pevně zabodnutá do podloží musela být již mnohokrát zaváta a opět odkryta pískem. Zarážející je, že na zlaté hlavici je vyobrazena plátová rukavice karathského Řádu rytířů Úsvitu.

Otesaný kůl (//prostě nějaký ukazatel, uprostřed pouště, nejlépe v jakémsi kráteru)

„Na toto místo za dávných časů padla pozornost Lilithina, když sežehla sněm nomádů Chán-Balík nebeskou skalou, jak Ohnivý derviš prorokoval.“

Šedá soutěska (//pomník padlým – na ve středu místa bitvy trpaslíků s elfy, tedy POMEZÍ PRALESU A KRYNSKÝCH HOR, kolem něj plánovaná temná pole se stovkami duchů zbytečně mrtvých vojáků elfů a trpaslíků a la průrva z Pána Prstenů – BD 23/24)

Na široké desce, z jedné strany kamenné, na rubu opřené o hustou křovinu, jsou následující slova vyryta v trpasličích runách vedle lehkého elfího písma: „K památce všem trpaslíkům i elfům, elfům i trpaslíkům, kdož nadarmo padli ve falešné válce. Nechť dobří bohové dají i jejich duším spočinutí. Khar-durnské klany při bitvě u Šedé soutěsky porazily sebevědomou alwarielskou armádu, ale brzy bylo poznáno, že tento, předcházející i následující střety byly pouze vítězstvím sil Chaosu. Kéž smír trvá navěky.“

Následuje dlouhý seznam jmen. Ta elfská převládají.

Tar (//hrobeček na jednom konci osady Tarten – K16)

„Zde odpočívá spoluzakladatel hornické osady, předák Tar. Nord mu dodej síly i v čelení Astarothovi.“

Ten (//hrobeček na druhém konci osady Tarten – K16)

„Zde odpočívá spoluzakladatel hornické osady, předák Ten. Nord mu dodej bystrosti i v čelení Astarothovi.“

„Plačící Juana“ (//socha kdekoliv, kam by se za ní mohli plahočit poutníci, třeba W26)

Tak toto je ona legendární socha plačící Juany, za níž se sbíhají věřící z celé země! Jistě, určitě existuje alespoň tisíc přísně rozumových vysvětlení - může to mít na svědomí zvláštní podnebí, srážení vody, po pozornosti prahnoucí podvodník...nicméně od koutků Juaniných očí opravdu kanou krůpěje čiré tekutiny. Působivé.

Ani při opakovaném obejití kamenné skulptury nedokážeš zpozorovat žádný mechanismus, který by mohl slzy přivodit. Každopádně po světě lze nalézt nespočet důvodů, po nichž musí být Milosrdné paní k breku.

„Eranina zahrada“ (//u Gruberiku)

„Za starých časů v Gruberiku bylinkářský um svůj provozovala Erana, čarodějka duše čisté. Její pomoc vyhledávali malomocní, zmrzačení, prokletí i ze života zoufalí. Když zmizeti z Gruberiku jí bylo nakázáno, zanechala po sobě překrásnou zahradu, již jako jedinou porůstá nejvzácnější květena, sadbě kdekoliv jinde se vzoupející. Tak i nadále nás Erana léčitelskou mocí obdarovává, prostřednictvím zázračného místa a bylinek.

Našlapujte obezřetně, neboť každé stéblo trávy prostupuje Eranina laskavost.

Na prosbu Starýho Herdy upomínku napsal potulný umělec, jehož jméno jest zbytečné uvádět a který si pouze váží lidské dobroty a skromnosti, jaké Erana prokázala.“



Buďte vítáni v Imraxiliu (//nejspíš to nebude možné, ale bylo by pěkné, kdyby v ruinách Imraxilia, které zmrazil ledový drak, tento nápis visel ve vzduchu. Doslova. Kamenná deska, která by v síních poletovala. – AK 15)

Znamení levituje ve vzduchu, jiné možnosti není. Vlasce by jej neudržely. Pod hlavním nadpisem je s gnómským umem ztvárněno mnoho dalších, ledem obalených písmen:

„Vidíte-li tento nápis, pak to znamená, že vítáni skutečně jste. Ne, neděste se. Jinak bychom vám město nezjevili. Vážně. No tak, nemusíte nakračovat opatrně, hrdě k hodovnímu stolu! Gnómové jsou přátelé. Jak čí? Zkrátka vstupte, osobo, ano?
...
Počkejte, nikam nechodit! Když o tom tak přemýšlím, vskutku existuje vzdálená možnost, že uvidíte uvítací ceduli a zároveň vítáni NEBUDETE. Leda kdyby...je to nesmysl, leč když jste tak zvědavý, zvědavá, zvědavé, návštěvníku, návštěvnice, návštěvňátko, pak Vám to sdělím. Bylo by to uskutečnitelné jen v případě, že by gnómský národní arcidumal, tohoto času já, už nežil. Pak by se celá iluze rozplynula. Ale jak píši, jedná se o absolutní nelogičnost. Vždyť se úřad dědí z mistra na učně po staletí, i já jsem si již vybral nástupce plus dvanáct rezervních pro všechny případy. Cha, cha cha! Aby taková pitomina nastala, to by muselo úplně celé Imraxilium vymřít a vystěhovat se a já nevím co. Hoh! To jsme se nasmáli.

Nuže, nač čekáte? Hybajte na balustrádu, u všech drahokamů! Jistě vás tam již dávno čeká uvítací slavnost. Zatímco jeden ubohý arcidumal trčí v arcilabu a nechává lenivé kouzlo vyřezávat uvítací znamení.“

Ohňová pláň Mocného Žehu (//nedaleko Hazru, takže dejme tomu AZ 71?)

Bílá mramorová deska uprostřed vyprahlé pouště vpaluje do očí následující řádky:

„Posvátné místo, kde Rudý drak dechem sežehl démonické voje zrůdného monstra, jež se usídlilo v Krat-Photu. Dračím zázrakem byl uchráněn Kel-A-Hazr před naprostým zničením a tato pouští růže může i nadále rozkvétat.“

Jeskyně Prorokova (//naprosté nic, jen cedulka u jeskyně a leda tak prodavač limonády :), ale přesto se za tím ženou davy jižanských turistů – asi tak někde BL 70? Zkrátka ne moc daleko od kráteru, v kamenité poušti s jeskyní)

Obyčejná cedule, za níž se nachází naprosto prázdná jeskyně, hlásá:

„Buď vítán, poutníku! Skloň hlavu k písku, neboť se nacházíš na místě, kam prchl vševidoucí Ohnivý derviš, uchráněn tak od mučení divokých nomádských kmenů v Chán-Báliku. Jeskyni obhlédni důkladně, nasávej Prorokovu věčnou přítomnost, pomysli na sílu Plamene a odevzdej dobrovolný příspěvek Kultu Ohně, sic tě stihne Lilithina neláska.“

Teď si všimneš, že je k dřevu provazem připoutána i malá kasička, prázdná jak ona pamětihodná jeskyně.

G’Urumba (Vododar) (//ta oázka, co Daanri posílal jako obrázek)

Toto hlásá neumělý nápis na skále v podobě knihy. Přestože je většina dalších písmen pískem ovátá, s trochou píle se lze dočíst, že G’Urumba je starý bůžek vody. Vododar, jak by se dalo jméno přeložit, má moc nad tvorbou oáz, kam prý ždímá vodu z pramenů svého vousu. A skutečně, loužička pod bradou jeho sochy jako by nikdy nevysychala.

Přírodní svatyni svého klíčového bůžka zde zřídil zaniklý kmen Navahrí jako místo, kde se bylo lze modlit za kapku, i kde rokovali kmetové o vážných záležitostech.

Zarážející se ti zdá, že hlava má velice podobné rysy, pod jakými bývá v civilizovaném světě vyobrazován Thal.

Lionel Udatný Požehnaný (//Ještěří chrám BH 46)

Celá osliznutá a obrostlá bronzová socha je bezesporu dílem lidských rukou a jako taková působí před chrámem dosti nepatřičně. Těžko se ptát, proč a kdo ji před časy odlil a namáhavě přesunul právě doprostřed zrádných brčálů. Ze špinavého popisku lze vyluštit jen:

„Slovutný a (...) -rdina Lionel Udatný Po--hnaný v -trobách py----dy -razil (...) --va. Vděk celého sv--- patří (...).


A tak dále, a tak dále. Vzrušující, že?

Re: Vaše plocha

Posted: 12:39 30. Oct 2010
by Salyr
tos taky se pridam s tou plochou

Re: Vaše plocha

Posted: 00:51 17. Nov 2010
by Molly23
Nová plocha... :oops:

Re: Vaše plocha

Posted: 11:02 17. Nov 2010
by LDamian
Jak tak na ten posledni obrazek koukam, tak by se mi libily nahe zeny sikovne rozmistene a napolohovane jako jednotlive krajiny ve svete (samozrejme Afrika s typickym obyvatelstvem, Asie Asiatky, typicka Ruska, Slovanka, Kavkazanky...). A krasne pomalovane, nesouci vyjevy a symboly krajiny, kterou by reprezentovaly.

Nevite, zda neco takoveho existuje? Takova mapa sveta?

Re: Vaše plocha

Posted: 13:56 17. Nov 2010
by Sorrow
Molly23 wrote:Nová plocha... :oops:
Ty posloucháš Pink floyd?

Re: Vaše plocha

Posted: 14:09 17. Nov 2010
by Molly23
Jo, když jsem byl malej tak mě to nijak nebralo, ale tedka si občas pustím něco jako Wish you were here atd. Docela pěkná muzika :). A taky záměr pro to si dát nahatou ženskou na plochu aniž by máma měla plno keců, že sem prasák :D.

Re: Vaše plocha

Posted: 14:52 17. Nov 2010
by Sorrow
Molly23 wrote:Jo, když jsem byl malej tak mě to nijak nebralo, ale tedka si občas pustím něco jako Wish you were here atd. Docela pěkná muzika :). A taky záměr pro to si dát nahatou ženskou na plochu aniž by máma měla plno keců, že sem prasák :D.
Jasný, na některou muziku musí holt člověk dozrát :D

Re: Vaše plocha

Posted: 08:45 23. Feb 2011
by Jkerry
Aktualizuji plochu ze dne 30. srpna 2009

Teď mám tohle. Jsou to win7 kdyby to někdo nepoznal
plocha.jpg

Re: Vaše plocha

Posted: 08:51 23. Feb 2011
by -RoF-
Jkerry wrote:Aktualizuji plochu ze dne 30. srpna 2009

Teď mám tohle. Jsou to win7 kdyby to někdo nepoznal
:D :D :D Dobré, já si nedávno v práci dal tohle :wink:

Re: Vaše plocha

Posted: 08:58 23. Feb 2011
by Jkerry
-RoF- wrote:
Jkerry wrote:Aktualizuji plochu ze dne 30. srpna 2009

Teď mám tohle. Jsou to win7 kdyby to někdo nepoznal
:D :D :D Dobré, já si nedávno v práci dal tohle :wink:


Mám rád prázdnou šedou tmavou a nezáživnou plochu bez ikon su prostě magor no!