Page 9 of 9

Re: Zlatník

Posted: 15:47 15. Aug 2013
by kucik
Co je na něm špatně? To ILR je počítané z hodnoty předmětu.

Re: Zlatník

Posted: 15:48 15. Aug 2013
by innfra
Stínovka je levnější než li meteor.
to znamená, že by neměla mít větší IRL než meteor.
Vzhledem k tomu že stříbrný amulet je IRL tuším 12 stínový by měl mít 14 a meteor pak má správně 16.
Problém je, že stínový amulet obrany má momentálně IRL 18.

Edit: tak stříbro dokonce 9.

Re: Zlatník

Posted: 15:53 15. Aug 2013
by kucik
Jo už to vidim. Jsem čuměl na jiná čísla. A jak se to ILR chová ve skutečnosti?

Re: Zlatník

Posted: 16:36 15. Aug 2013
by Bahnak
IRL se ve skutečnosti projevuje stejně tak jako je napsáno.
Tedy amulety můžeš obléknout od následujících úrovní:
AC4 - 9.lvl
AC5 - 18.lvl
AC6 - 16.lvl
S cenou itemu to nemá bohužel nic společného, ta stoupá v závislosti na ceně leštidla, legur a kouzelného prachu. Čili teoreticky by mělo být právě ILR odstupňováno od nejnižšího po nejvyšší. Nikdo tedy nemá důvod vyrábět amulet +5AC, neboť daleko dříve si rovnou nasadí +6.
Takto to vylezlo z pece, perzistentního obchodníka ani jakéhokoliv trezoru se to vživotě nedotklo.

Re: Zlatník

Posted: 16:46 15. Aug 2013
by kucik
ILR je vždy o ceně itemu. Proto změna ceny rozhodí ILR. Ale mluvíme o ceně spočítané nwn. Nikoliv craftových nákladech na výrobu nebo výkupní cenou výrobku.
Pro 16. lvl je to 65 000
Pro 18. lvl 90 000

Teď jde o to, jestli je chyba v tabulkách a AC5 je opravdu dražší než AC6, což se mi nezdá, protože ty tabulky jsem před časem kontroloval a navíc by to nebylo jen u jednoho druhu itemu.
Nebo něco nějak zvedlo cenu itemu, ale jak? když tam žádná další vlastnost není.
Nebo je chyba jen v popisku.

Re: Zlatník

Posted: 17:37 15. Aug 2013
by Bahnak
kucik wrote:Teď jde o to, jestli je chyba v tabulkách a AC5 je opravdu dražší než AC6, což se mi nezdá, protože ty tabulky jsem před časem kontroloval a navíc by to nebylo jen u jednoho druhu itemu.
Tak je možný že chybka se může vloudit, zrovna u AC amuletu (jedinný způsob jak na sebe itemem narvat natural AC bonus) je to jeden druh itemu. Vlastně mě ani nic jiného nenapadá, než že bude ta chybka v tabulce :-D
Chyba v popisku to "ASI" není, tedy nevím no, ten amulet AC+5 mi na 15.tém levlu nejde oblíknout, můžu se obětovat a zkoušet ho nasadit i na 16tém a 17tém levlu, aby pokusům bylo učiněno zadost :biggrin: :oops:
Ale pakliže je nastavení ILR pro AC+4 a AC+6 v pořádku, tipoval bych že AC+5 půjde nasadit na 12.-13. levlu.

Amulet AC+4 jsem zkoušel equipnout i na tom 9tém levlu - šlo to v pohodě.
Amulet AC+6 jsem také zkoušel equipnout na tom 16tém levlu, a tak OK.
Takže to asi nebude chybkou v popisku.

Jinak mimochodem já měl zato že u craftových předmětů se ILR v popisku negeneruje nějak náhodně, ale že je mu přiřazena "tvrdá" hodnota rovnou v samotném craftu. Takže se dnes probouzím z dalšího bludu a koukám že systém je v tom případě daleko více "random efekt" než jsem čekal :oops: :mrgreen: :oops:

Pod čarou:
Nejde nějak celý tento systém přiřazování ILR předmětům podle ceny obejít a dosadit je do itemů ručně?
Bych se i obětoval, protože to co občas vidím v dobrodruhově krámku za nesmyslný ILR mě dostává do kolen, u craftu totéž a nedejbože když se do toho pustí trezory nebo perzistentní obchodník.

Re: Zlatník

Posted: 10:38 16. Aug 2013
by kucik
ILR je pevně vázané na cenu a počítá ho vždy jen a pouze NWN engine.
Z toho co píšeš vyplývá, že musí být z nějakého důvodu špatná cena předmětu.
ILR proto nejde spočítat jinak. Lze jedině ILR zrušit a vymyslet vlastní systém.

Re: Zlatník

Posted: 14:31 16. Aug 2013
by Bahnak
kucik wrote:Lze jedině ILR zrušit a vymyslet vlastní systém.
:wink: Na ksichtbůku bych okamžitě odmáčkl "to se mi líbí" :wink:

Re: Zlatník

Posted: 14:33 16. Aug 2013
by kucik
No jo, ale té práce...

Re: Zlatník

Posted: 08:43 18. Aug 2013
by klobouk
Já jsem nad těmihle alternativními ILR systémy přemýšlel a došel jsem k názoru, že nejdou nikdy udělat 100% funkční, protože je třeba odladit je pro spoustu eventů, a některá opatření jdou nwn enginem stejně obejít.

Takže result: kdybych do takového systému šel, vykašlal bych se na všechny eventy, udělal bych jeden úsporný globální timer, který by čas od času postupně projel všechny postavy a věci, kterými jsou ověšeny a kdyby byly nepovolené, sebral bych postavě ownera na 2s, věc bych hodil na zem a zas bych hráčovi kontrolu nad postavu vrátil.

Jednoduché pro scriptera a tečka.

Re: Zlatník

Posted: 16:08 18. Aug 2013
by Bahnak
Takže jeden nadšený scripter by koukám byl, teď už jen se do toho pustit a půl bude hotovo.

Re: Zlatník

Posted: 10:06 19. Aug 2013
by kucik
klobouk wrote: Takže result: kdybych do takového systému šel, vykašlal bych se na všechny eventy, udělal bych jeden úsporný globální timer, který by čas od času postupně projel všechny postavy a věci, kterými jsou ověšeny a kdyby byly nepovolené, sebral bych postavě ownera na 2s, věc bych hodil na zem a zas bych hráčovi kontrolu nad postavu vrátil.

Jednoduché pro scriptera a tečka.
Nebylo by to trochu časově náročný?