Page 9 of 15

Re: Můj pohled na kraft

Posted: 21:15 25. Apr 2010
by efu_redo
pilnik wrote:..
PM.

Jen dodám poslední reakci, já nemám problém s craftem a ani tím, že je někdo silnej a druhej slabej. Klidně budu ten slabej. Jsem tu z jiného důvodu.

Re: Můj pohled na kraft

Posted: 21:50 25. Apr 2010
by kucik
Napriklad ten RDD by mel mit zase slabinu v zachranejch hodech, coz rozhodily sperky - to uz je snad taky na ceste k naprave.

Ale aby si to nekdo nevylozil spatne: Nikdy nebudou vsechny classy vyrovnane. Neni to cilem a neni to imho ani mozne.

Re: Můj pohled na kraft

Posted: 01:13 26. Apr 2010
by pilnik
to kucik : RDD nema slabinu v zachranych hodech ba naopak bard ma will ref, rdd fort will a hlavne bard ma spelcraft kerej zvysuje savy

Re: Můj pohled na kraft

Posted: 07:26 26. Apr 2010
by -RoF-
Já tušil, že skončíte u RDD :roll:
Je fakt že je to silné povolání a každý hned člověka s tímhle označí za PB. Zvlaštní je, že ho tu ale moc lidí nehraje, vím ted tak max o 3 postavách co hrají pravidelnějc.

No nic už sem trošku mimo topic.

Re: Můj pohled na kraft

Posted: 09:22 26. Apr 2010
by pilnik
to rof:
jasny a proto vsechny RDD slavnostne upalme
*skrtne sirkou ale pochvili ji sfoukne*achjo oni maji imunitu na ohen :D
nema cenu resit,kterej build je nejsilnejsi dycky nejakej bude

Re: Můj pohled na kraft

Posted: 10:00 26. Apr 2010
by kucik
Jo. To jsem právě řešil nechtěl, že je ten a ten build silnější.

Re: Můj pohled na kraft

Posted: 11:42 26. Apr 2010
by sandoftime
efu_redo wrote:
pilnik wrote:....
Co třeba neřešit rozdíly, které jsou mezi dex a str chary. Co třeba řešit jak oslabit monka, který je přesílený už v základním nwn a je to hrozný prase? Když už chcete změnu, začal bych u jednotlivých charakterů, kteří rovnováhu velmi narušují.
monk bez možnosti multiclassu vůbec přesílený není, je pravda že s možností ho namixovat s jiným povoláním se z něho stáívá dost silný zabiják, ale bez téhle možnosti je mi ho docela líto

je ale fakt že díky rukavicím je to jediná z dexterů který má aspoň nějaký dmg

Re: Můj pohled na kraft

Posted: 12:33 26. Apr 2010
by KaTo
sandoftime wrote:monk bez možnosti multiclassu vůbec přesílený není, je pravda že s možností ho namixovat s jiným povoláním se z něho stáívá dost silný zabiják, ale bez téhle možnosti je mi ho docela líto

je ale fakt že díky rukavicím je to jediná z dexterů který má aspoň nějaký dmg
Dovolím si nesouhlasit - monk je "přesílený prasopes" sám osobě, natož v buildu s čímkoli. A mnich, který "kašle" na DEX a jeden STR...v kombinaci s jeho útoky za kolo *významně se zazubí* ani snad nic jiné povolání nepotřebuje (oka, oka, ty 4lvl CoTa, aby měl další útok navíc :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a nějaký ten sejv :twisted: ).

Re: Můj pohled na kraft

Posted: 13:35 26. Apr 2010
by nomis_b
černý vlk wrote: nemá smysl něco teoreticky řešit,..a rozhodovat "z kanceláře" jak změní praxe, je opravdu špatný krok
ja docela hraju a nevidel bych v tom takovej problem. klerik/fighter treba ma dmg silne i kdyz ma jednoruc z boostu,
wizarda se to nedotkne, valecnici maj devast, zlodeji maj vetsi sneak nez elem. dmg, lukaru se to nedotklo,

ano dotkne se to monku, a dextaru bez sneaku. ty to tady pises, jak kdyby to bylo na 3. svetovou. Ano, hraju osobne za dextare, citim to, ale neni to likvidacni.

no vidim ze co sem napsal, tak ste stejne ohodnotili predtimm, tak nic no.


Takze zaver:

Vsici jsou stastni, a tesi se az bude upraven i zbytek craftu (lobbing)

Re: Můj pohled na kraft

Posted: 17:53 26. Apr 2010
by sandoftime
KaTo wrote:
sandoftime wrote:monk bez možnosti multiclassu vůbec přesílený není, je pravda že s možností ho namixovat s jiným povoláním se z něho stáívá dost silný zabiják, ale bez téhle možnosti je mi ho docela líto

je ale fakt že díky rukavicím je to jediná z dexterů který má aspoň nějaký dmg
Dovolím si nesouhlasit - monk je "přesílený prasopes" sám osobě, natož v buildu s čímkoli. A mnich, který "kašle" na DEX a jeden STR...v kombinaci s jeho útoky za kolo *významně se zazubí* ani snad nic jiné povolání nepotřebuje (oka, oka, ty 4lvl CoTa, aby měl další útok navíc :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a nějaký ten sejv :twisted: ).
monka na sílu zabije každý zkušenější hráč a každá silnější potvora

AC fakt mizerné a ač má hafo utoků, k čemu mu jsou když nic netrefí?

malá nápověda - bojovník s devastem, vs. low ac monk přes sílu, na koho si vsadíš?

ps: bojovníka namísto CoTka, +6 dmg za epickou specializaci je výhodnější

Re: Můj pohled na kraft

Posted: 18:05 26. Apr 2010
by černý vlk
sandoftime wrote: monka na sílu zabije každý zkušenější hráč a každá silnější potvora

AC fakt mizerné a ač má hafo utoků, k čemu mu jsou když nic netrefí?

malá nápověda - bojovník s devastem, vs. low ac monk přes sílu, na koho si vsadíš?

ps: bojovníka, +6 dmg za epickou specializaci
a jak zkušenější hráč zabije silového monka? :) co to znamená, mizerné AC? Low AC monk na sílu bude mít pořád větší AC než bojovníček s devastem ;) ..navíc nikde není psáno, že silový monk nemůže mít devast na ruce ;)

Re: Můj pohled na kraft

Posted: 19:17 26. Apr 2010
by sandoftime
zajímavé takže řekneme si rozdíly

bojovník se scimitarem rozsah 15-20 / monk rozsah 19-20

bojovník utočné číslo 30 + bonus za sílu +4 za featy / monk 25 + bonus za sílu + 4 za featy

bojovník 4 útoky za kolo / monk 5 útoků za kolo

bojovník obrané číslo maximální 3+20 štít 8+20 zbroj +1 obratnost +20 dodge +20 natural +20 odražení +8 tumble (ano, bojovník lze mixovat se zlodějem) tedy suma sumárum AC 120

monk obranné číslo maximální (jede-li přes sílu) +8 za 40 úrovní monka, 6+(1-2) za obratnost 6+(1-2) za moudrost (ano u obojího beru vlastnosti na maximální hodnotě), +20 za zbroj(robu) +20 dodge, +20 odražení, +20 natural +8 tumble tedy suma sumárum AC 112

ano, monk dělaný přes sílu s byť s dobrými vlastnostmi ostatními (moudrost a dexa oboje +2) dá stále menší AC oproti štítu

nwn není nic než matematika, nějaké připomínky vlčku?

Re: Můj pohled na kraft

Posted: 19:24 26. Apr 2010
by sandoftime
kucik wrote:Ale aby si to nekdo nevylozil spatne: Nikdy nebudou vsechny classy vyrovnane. Neni to cilem a neni to imho ani mozne.
a která je teda ta nejsilnější? ptám se samozřejmě jen informativně *vymýšlí mezitím jméno nové postavy*

Re: Můj pohled na kraft

Posted: 19:32 26. Apr 2010
by gimlicek
Ahoj,
měla bych dotaz k tomu očarování. Používám scimitar a nechala jsem si ho očarovat malou duší (40%). Dostala jsem navíc 1 ke zranění zvukem. Časem jsem si pořídila novou šavličku a nechala ji očarovat silnějším kamenem opět na zvuk. A ejhle, nové očarování dělá to samé co to původní. Můj dotaz zní, k čemu je vlastně to očarování lepším kamenem, když mi za značně více peněz poskytne stejné vlastnosti?

Re: Můj pohled na kraft

Posted: 19:39 26. Apr 2010
by černý vlk
sandoftime wrote:zajímavé takže řekneme si rozdíly

bojovník se scimitarem rozsah 15-20 / monk rozsah 19-20

bojovník utočné číslo 30 + bonus za sílu +4 za featy / monk 25 + bonus za sílu + 4 za featy

bojovník 4 útoky za kolo / monk 5 útoků za kolo

bojovník obrané číslo maximální 3+20 štít 8+20 zbroj +1 obratnost +20 dodge +20 natural +20 odražení +8 tumble (ano, bojovník lze mixovat se zlodějem) tedy suma sumárum AC 120

monk obranné číslo maximální (jede-li přes sílu) +8 za 40 úrovní monka, 6+(1-2) za obratnost 6+(1-2) za moudrost (ano u obojího beru vlastnosti na maximální hodnotě), +20 za zbroj(robu) +20 dodge, +20 odražení, +20 natural +8 tumble tedy suma sumárum AC 112

ano, monk dělaný přes sílu s byť s dobrými vlastnostmi ostatními (moudrost a dexa oboje +2) dá stále menší AC oproti štítu

nwn není nic než matematika, nějaké připomínky vlčku?
jistě, nic než matematika? zkus trefit monka s AC 112 :D ty maxime...poskládej válečníka s normální výbavou na lvlu 30 a monka na sílu s levlem 30. S monkem máš větší vztah k alchymii a je to pro monka velmi žádoucí...ale bojovník? Jak s ním dáš +20 dodge? +20 natural? ty matematiku jeden :D porovnávej reálné možnosti a ne teoretické nesmysly...a i tak jak jsi to psal, tak s monkem 6 útoků a zásah na 20, bojovník 4 se zásahem na 20, pořád mi tu uniká, v čem bude mít bojovník s AC 120 navrch :D