Page 9 of 17

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 16:56 09. Oct 2011
by rosnicka
sakra, takze se nemuzu vydat na vypravu bez toho abych nekde zustala v noci sama. no alespon ze to vim, takze vyrazit brzy rano a do setmeni se dostat do bezpecneho mista. diky

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 17:00 09. Oct 2011
by Nalkanar
rosnicka wrote:sakra, takze se nemuzu vydat na vypravu bez toho abych nekde zustala v noci sama. no alespon ze to vim, takze vyrazit brzy rano a do setmeni se dostat do bezpecneho mista. diky
No ohniště je na spánek = spi v noci ve městě, ráno vyrážej, večer se vracej.. jednoduché ne?

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 17:03 09. Oct 2011
by rosnicka
rozkaz :mrgreen: :mrgreen: nerada bych se dostala do sparu nejake potvory. pred temi skrytymi zlymi stejne nejsem chranena ani ve dne.

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 21:59 09. Oct 2011
by G-ladiator
Ještě mě napadlo - existují učitelé prestige classu Harper scout (Zvěd harfeníků)? Nechci vědět kde, pouze zda vůbec jsou.

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 22:24 09. Oct 2011
by Prasokralik
Konkrétně harped scout existuje.

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 11:41 10. Oct 2011
by davidsoft
rosnicka wrote:malý technický dotaz. vím že můžu spát u ohniště když nejsem někde poblíž města, vesnice a podobně. relativně by to mělo být bezpečné místo.Ale co když tam někde zkejsnu a budu muset zůstat přes noc abych se nedostala do spárů nějakého zlouna? Je to bezpečný? A vědí to taky ti zlí? myslím to co lítá v noci venku - NPC a taky drowáci? Protože jestli ano tak by se teoreticky mohlo stát že ja budu sedět u ohniště( pár jich je bez ochrany) a mě za zádama drow se kterým si tam popovídám? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pokud musí Tvá postava přečkat noc mimo město (např. u ohniště), doporučuji vyspat se u ohniště, ještě dokud je světlo, pak vylézt na nějaký kopec, zalézt do dolíku daleko od cest, sundat si všechno, co svítí (prsteny, róby světla apod.) a být tam zticha. Sedět u zapáleného ohniště u cesty je jako volat do krajiny "Drowové, tady jsem!"

Drowové sice vidí ve tmě, ale většinou se nevyžívají ve šplhání po horách a nevidí za roh (když hráč stiskne Tab, někdy vidí za roh, ale proti tomu je zase obrana omezený dohled ve hře) a pravděpodobnost, že polezou do odlehlých dolíků, kde nic není a nikam tudy nedojdou, je malá. Spíš je šance, že tam vleze nějaké zvíře, ale na to musí být dobrodruh připravený a bdělý a zvířata nejsou tak nebezpečná jako drowové.

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 12:53 10. Oct 2011
by rosnicka
dobrá rada nad zlato, tohle je uzitecne vedet. co ja bych bez vas delala? :mrgreen:

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 12:58 10. Oct 2011
by Maya
davidsoft wrote:..... ale na to musí být dobrodruh připravený a bdělý a zvířata nejsou tak nebezpečná jako drowové.
Takový pekelně nas*raný jezevec si strčí všechny drowy do kapsy co se nebezpečnosti týče! :-D


Abych nebyla OT:
Existuje pár tábořišť, kam si prostě drowové a zlouni nezajdou, protože je tak malá šance a je to přes pár přechodů, že se jim prostě nevyplatí si tam zajít jen na čumendu. Z 90% chycení jsou to vytipovaná místa, kam hráči chodí a těm je potřeba se v noci vyhýbat... (Blízko Ivory, mobové pro lvl 0-15 lvl atp)

Pokud ale tedy není jiná možnost a musíš venku prostě tu noc přečkat, vyhýbej se cestám a komunikacím, aneb jak řekl Šmajdalf: "Cestuj jen vedne a mimo cesty"

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 13:00 10. Oct 2011
by KaTo
rosnicka wrote:dobrá rada nad zlato, tohle je uzitecne vedet. co ja bych bez vas delala? :mrgreen:
Napadlo mě nadčasové (a možná malinko jedovaté): "Začala bys používat vlastní mozek?" :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :biggrin: :mrgreen:

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 13:08 10. Oct 2011
by rosnicka
Maya wrote:
davidsoft wrote:..... ale na to musí být dobrodruh připravený a bdělý a zvířata nejsou tak nebezpečná jako drowové.
Takový pekelně nas*raný jezevec si strčí všechny drowy do kapsy co se nebezpečnosti týče! :-D


Abych nebyla OT:
Existuje pár tábořišť, kam si prostě drowové a zlouni nezajdou, protože je tak malá šance a je to přes pár přechodů, že se jim prostě nevyplatí si tam zajít jen na čumendu. Z 90% chycení jsou to vytipovaná místa, kam hráči chodí a těm je potřeba se v noci vyhýbat... (Blízko Ivory, mobové pro lvl 0-15 lvl atp)

Pokud ale tedy není jiná možnost a musíš venku prostě tu noc přečkat, vyhýbej se cestám a komunikacím, aneb jak řekl Šmajdalf: "Cestuj jen vedne a mimo cesty"
kdyby jen jezevec, hodlam prochazet hory, doly, dlouhy les hihi a nevim jak budu stihat se vratit a s klasickou zenskou orientaci mam obavy ze se nekde ztratim a pak nemuzu zadat po nekom aby me sel zachranit a vyvest z lesa.nastartovat nozicky na rychly uprk pred temi na koho zatim nestacim a ze jich je. je velka skoda ze nezustavaji spendliky v minimapach coz by se nekdy hodilo, vlezu tam a podivam se..jo tady je tohle a ejhle vim kde jsem a ze mam jit tudy nebo radsi jinudy. ono kdyz se utika v noci a jsem klasicky pripad co neumi se pohybovat klavesnici ( statecne se to na stara kolena ucim ) tak se proste obcas ztratim, uz jen tim ze bezim na druhou stranu, nebo udelam chybku a roztoci se mi mapa a ja jsem pak v haji :mrgreen: a vsem fakt diky za rady

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 20:26 10. Oct 2011
by G-ladiator
G-ladiator wrote:V reakci na diskusi ohledně cenové kategorie hostince U Racka - kolik peněz vydělá za rok sedlák/řemeslník/stráž/zeman atd. za rok?
Dovolím si tady bumpnout svůj dotaz :)

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 22:53 10. Oct 2011
by DenGrasse
To raději nechtěj vědět. :mrgreen:

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 23:41 10. Oct 2011
by G-ladiator
No, já to vědět chci, proto se ptám :)

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 00:52 11. Oct 2011
by rosnicka
KaTo wrote:
rosnicka wrote:dobrá rada nad zlato, tohle je uzitecne vedet. co ja bych bez vas delala? :mrgreen:
Napadlo mě nadčasové (a možná malinko jedovaté): "Začala bys používat vlastní mozek?" :P :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :biggrin: :mrgreen:
ja ho pouzivam, ale problem je v tom ze najdes napsane to ze muzes u ohniste se vyspat, coz se bere jako bezpecne misto, ale nikde neni ze to neni bezpecne v noci. a nerikej ze se to nebude hodit nekomu uplne novemu? :wink: :wink:

Re: Nováčkovské dotazy

Posted: 14:37 12. Oct 2011
by Elverin
V noci je to kdekoliv za zdmi osidleni nebezpecne. A nekdy i uvnitr :D