Page 9 of 10

Re: Rada s buildem

Posted: 10:53 15. Apr 2011
by LDamian
maxik wrote:mám dotaz ohledně dostupnosti itemů na mého dlouho připravovaného klerika/torma, snažil jsem se ho postavit na itemy asi této kvality:

- +5 zbraň
- +5AC full plate brnění
- +4AC pavéza
- +4AC plášť
- +3AC a +3odolnost botky (nebo alespoň to AC)
- +5univerzální záchranný hody nějaký šperk
- +8 moudrost z ostatních šperků
- +6 síla z rukavic a pásku

nemám moc zkušenosti se světem thalie a nerad bych pak byl zklamanej ze špatně zvoleného buildu
+5 universal sperk nesezenes. Muzes to samozrejme naskladat treba plast+3 + neco.

Pokud vis, ze to budes hrat vic nez rok aktivne a ze dokazes velmi dlouho cekat a smirovat se s tim, ze ten build bude silny (v porovnani klerik/bojovnik) az nekde na 30.-35. levelu, proc ne.

Jinak doporucuji bud toho klerika postavit jako kouzliciho/strelce a silu mit tak 13 (velky stit). Nebo ho postavit zblizka s poradnou zbroji a mixnout ho s bojovnikem. Ale samozrejme to co chces postavit ma svuj smysl a pokud to vazne dokazes vytahnout na potrebny level, bude to velmi dobre.

Re: Rada s buildem

Posted: 08:27 25. Jul 2011
by Hafen
Pro lepsi hrani s kamaradem jsem se rozhodl udelat novou postavu. Je planovana max na 21lvl, chci s nim hrat do doby nez ziska lvl co ma moje zlodejka. Aby mu to slo lip tak jsem se rozhodl pro klerika a ano, jsem silenec co se snazi vse tlacit na dual wield :biggrin:

Cleric 15 / Fighter 6

Strengh 10
Dexterity 20
Constituce 10
Inteligence 13
Wisdom 18
Charisma 10

Drow ECL2

BA 17
Fortitude 13
Reflex 11
Will 14

Zbran: rapier, sest utoku, +19 kazda ruka bez buffu, +42 se vsim na sobe (jen obycejny rapier)
AC: 18 bez buffu, az 33 se vsim vsudy (beze zbroje, itemu, proste naha postava) muzu dosahnout az 35 pro 5 kol, 40 s expertise.

Domeny: WAR. MAGIC
Featy:
Ambidexterity
Armour skin
Dodge
Expertise
Extended spell
Greater spell Penetration
Improved critical
Two weapon fighting
Improved two weapon fighting
Weapon focus: rapier

Bohuzel vycvik jen 18, akrobacie 10, konentrace 21 a spellcraft kolem 20.

Premyslim ze vyhodim dodge (?) nebo armour skin. A taky ze vymenim zbran za kratke mece tim by mi utok stoupl o dva body na kazde ruce. Urcite bych tam namichal toho zlodeje aspon tri levely na uncanny dodge a sneaky a pak bojoval ve tme ale to tu bohuzel nejde :biggrin:

Re: Rada s buildem

Posted: 08:39 25. Jul 2011
by Alvarion
Imho je to neobvyklé, aleje to tovje vec.

Podle mnenema smysl spell penetrace dodge taky nemá moc smsl v tomto buildu myslim.
Zvysoval bych si útok... focusama tad a pak na epiku aby jsi dosahl na featy spojene s dmg zbrane.

Nemoznost nosit pořadnou zbroj kompenzujes dex, ale budes moci jen malej štít kdyz pujde do tuheho.

Dole to asi jde, tam nesráží každá druhá bytost (maj jiné vlastnosti). Nahoře by jsi byl ulechtaný každým druhým bossem s KD.

Re: Rada s buildem

Posted: 09:00 25. Jul 2011
by Hafen
Spoliham na to ze vycvik nejak vytahnu itemama. Ono to omezeni max +3 body do skillu dost limituje :biggrin:

A zapomnel jsem ze je tam i weapon finesse :oops:

Re: Rada s buildem

Posted: 10:57 25. Jul 2011
by Shaman88
Když uz tak bych to jel na sílu s obratností 15. A inteligencí 14.
Proč dáváš drowa s ecl 2 když charisma +2 te nijak nevytrhne akorát se ti bude výrazně hůře expit.
Pokud nejedeš na spelly klerika tak průraznost je zbytečná.

+ postavil bych to tak abys na 21. měl 6. lvl bojovníka tzn. 2 featy tzn. epické změření a epickou specku za zbraň.

Re: Rada s buildem

Posted: 11:06 25. Jul 2011
by Hafen
Premyslel jsem jeste o tom ze misto toho barbara, na druhem ziska uncanny dodge. Jak moc mi bude vadit flatofooted? Ja si myslim ze hodne...kdyz to necham na obratnost.

ECL2 kvuli +2 int, SR, a tme.

Kdyz to dam na barbara, tak tam nebude dodge, expertise, spell penetration, improved critical. Misto toho zamereni a epicke zamereni na kratky mec/rapier. Z tech featu bych neco stejne povyhazel, abych mohl vzit tyhle dva. Kdyz vezmu kratky mec ziskam +2 na utok na obe ruce. Rapier ma zase lepsi kritik, ale nevim jestli se to vyplati (ten psotih -4, je to stredni zbran) kdyz nevezmu vylepseny kritik. S kratkyma mecama a featama na ne jsem to vytahl az na nejakych 50.

Predpokladam ze pruraznost kouzel teto postavy asi nebude nijak obdivuhodna?

Re: Rada s buildem

Posted: 11:13 25. Jul 2011
by Shaman88
Me by zajímalo jakýma spellama bys chtěl prorážet?
Jako jestli jedeš ecl2 kvůli featu tma o 5 větší SR - no nevím. Tmu máš jako klerik na druhém okruhu a trvá ti i dýl.

Re: Rada s buildem

Posted: 11:14 25. Jul 2011
by Hafen
No ma pristup k hold person, destruction, slay living, a dalsi.

Re: Rada s buildem

Posted: 11:18 25. Jul 2011
by Shaman88
Stejně DC bude malý.
Jinak kdyz uz chces jet toho barbara tak ho dej na prvním lvlu - barbar má víc skillpointů.

Re: Rada s buildem

Posted: 10:45 27. Jul 2011
by Hafen
Tak jsem to vyresil jinak.

10
18 (21-22)
16 (17-18?)
14
8

Naredim to zlodejem (7), ziskam nejaky sneaky, UMD 22 (bo charisma mi to snizi na 19 kdybych bral jen sest urovni zlodeje) pro pouzivani vetsiny predmetu, tumble 20 (+4 AC), zbydou mi i body na plizeni, odemykani, pokladani a odstranovani pasti :mrgreen:

Hlavni ruka jen 3 utoky, vedlejsi dva. Extended divine power (trvani 28 kol) + haste = 7 utoku, z toho 3x na maximalni AB. Kdybych to rozvijel dal, tak zlodej na 13 (crippling strike, improved evasion) a zbytek cleric. Zakladem by byl boj ve tme kde by kazdy utok mel sneaky, zakladni obranne cislo (uplne naha postava) = 30. Ale s vic jak 21 nepocitam.

Re: Rada s buildem

Posted: 11:01 27. Jul 2011
by -darkvision-
Jen tak bokem, polovina npc dole je na sneaky imunní ..

Re: Rada s buildem

Posted: 11:37 27. Jul 2011
by Hafen
To ja bohuzel vim az moc dobre :biggrin:

Re: Rada s buildem

Posted: 13:06 27. Jul 2011
by Ikstremist
Poraďte mi build na AAčko na Thalii prosim, zkoušel jsem něco vymyslet, ale nějak mi to nejde.. :wall:

Re: Rada s buildem

Posted: 13:10 27. Jul 2011
by J.F.Payne
No, jelikož nejdou kobinovat tři povolání, musíš asi přes barda.

Re: Rada s buildem

Posted: 13:10 27. Jul 2011
by Prasokralik
Tam není co vymýšlet. bard/AA, nic jiného tu nejde. Wiznu ani sorcku bych tam místo barda necpal. Maxovat akrobacii a skrývání. Okřídlený elf, protože běhá jak fretka a určitě pořídit cílený zásah.