Page 9 of 17
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 19:15 18. Apr 2012
by Bahnak
Druid a slabej? Uf... koukal tady vůbec někdo na jeho útočné mňamky???
Jako shiftera jsem na Thalii zavrhnul, s tím omezením itemů je to se shifterem dost na nic.
Drak je sice hezké lákadlo, ale kdo to má bez něj tak vysoko levlit?
Druid summoner či s přítelíčkem? Jak říkáte - k ničemu. Na Thalii jsou bohužel bobíci moc slabí.
Ale že by byl kouzlící druid slabej, to si opravdu rozhodně nemyslím. Kupříkladu neznám jiné povolání které umí sesílat kouzla v PvM s větším DMG než on.
CvC verzi jsem nestavěl, ale věřím že taktéž nebude vůbec špatněj.
Neříkám že je jednoduchý na hraní, ale rozhodně nevidím druida jako srákoru.
Na Thalii jsou dle mě dva druhy druida:
1) RP druid - tady je fuk co umí, hraje si se zvířátky a basta.
2) PB druid - v družině skvělý caster který srovná se zemí co si zamane.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 19:47 18. Apr 2012
by Nalkanar
Bahňák - no mě osobně příjde, že Shaman ty buildy všecky dost konstruuje jen na sólování (což je fakt, že to je těžší složit). A proto asi ignoruje druida spellera, protože (můj názor následuje) sám prostě celý ten dung neukouzlí. Summoni člověku vystačí jen do určitého bodu, pak nemá summon šanci (krom opakování štíťáků v řadě).
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 19:57 18. Apr 2012
by xxxMajkyxxx
Podle mne je zasadni problem druida v jeho schopnosti se branit.....utocne je v kouzlech silny, ale protikouzlit ho magem neni problem, srazit ho bojovnikem neni problem, rozfoukat mu plosny kouzla bardem neni problem, napit se volnosti pohybu nebo se schovat do utociste neni problem. Ma prilis slabin na to aby byl silnej.
Z pohledu CvC teda....
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 20:52 18. Apr 2012
by -darkvision-
Takovej druid zenko.
Ab 41, 4útoky. Když k tomu přidáme bop, haste.
Na úkor malého ac, to sice ano, ale s kouzly co druid má by se nepřítel neměl k němu ani dostat.
EDIT: A když ho dáte ještě do party, například k mágovi a bárdovi. Nóó to by byla slast *olízne se*
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 21:08 18. Apr 2012
by xxxMajkyxxx
-darkvision- wrote:Takovej druid zenko.
Ab 41, 4útoky. Když k tomu přidáme bop, haste.
Na úkor malého ac, to sice ano, ale s kouzly co druid má by se nepřítel neměl k němu ani dostat.
EDIT: A když ho dáte ještě do party, například k mágovi a bárdovi. Nóó to by byla slast *olízne se*
Težkej sarkasmus?
Jo no....k magovi a bardovi se hodi....nez vypije haste a bop, vsechno kolem lezi

Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 21:32 18. Apr 2012
by -darkvision-
U toho druida je jediná chyba. Malé AC.
Pokad ho dáš ale do party, tak parta s ním zvládne i bosse, které by jinak nedala.
Krom krásného ab má spousty imek (nebrečte tu nad sloty, omg, to fakt dělaj jen děcka, mít 6x mass heal se mi nezdá málo).
Dá se s ním i solovat, ale novacek by to dle me nezvládl.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 09:23 19. Apr 2012
by Krysak
Druid je IMHO na Thalii hodně silnej, kdyby to někdo s ním uměl. Na rozdíl od knězů a magů neprošel revizí teamu za účelem jeho oslabení. Problém je, že pokud to někdo postaví opravdu správně a bude silnej, tak to nebude na dlouho, což je ale správné.
Zásadní nedostatky druida: Disciplína a AC, které z něj dělají v rychlém CVC relativně snadný cíl. Ovšem s dobrým loutkovodičem se třeba sakra pletu.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 11:23 19. Apr 2012
by KaTo
...btw - že ho ti drowíci nehrajou (jako čaroděje), když je tak "silnej". Mno a na povrchu jsem zaznamenal vysokolevelového druida jen jako alta u RoFa.
P.S.
Ať nejsem (úplně) OT.
U druida je dost milá imka na jedy od 9.lvlu. To mu na Thalii taky "hodně" pomůže. Co se pamatuju s Tulačkou, "trávilo" mě tu kdejaké NPC od zmijí, pavouků, přes skřety, mantikory až po mumie a spol.
to krysak: Disciplína a AC ho budou stát život i tváří tvář (pokud taková situace nastane) i proti NPC. Z toho důvodu je nutnost (takřka "životní") ho s něčím na vyšším lvlu říznout.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:11 19. Apr 2012
by Krysak
Osobne jsem resil build druida celkem dlouho, sem do prostředí thalie mi přijde jako jedinej zajímavej ranger/druid. Ale spis nez silna postava by to byla fajn RP postavička:)
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 13:30 19. Apr 2012
by Shaman88
Nemáš lepší normálně druida s bojovníkem jako devastátora na scimitar....
Možná by se s tím dalo krásně solovat....
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 17:12 19. Apr 2012
by Prasokralik
chtěl bych vidět jak bys obhájil na thalii ten scimitar, když druid nesmí nic kovového
jinak tohle mi přišlo jako slušný build druid/thorm/monk na scimitar s kouzly a bez kouzel proměna v elementála/pantera/draka, widsdom k ac jde znát
ale holt nemožnost triple class a omezení na nekovové věci (moje varianta má samozřejmě plátovku nebo aspon kroužky), nebo nemožnost monka obecně pro mě osobně druida absolutně zabíjí
k čemu jsou druidovi dobrý jeho kouzla, když se tu možnost restu táhne jak nudle z nosu a thalijské "žádný železo, seš grínpís voe" mu v podstatě zakazuje jakýkoliv efektivní způsob se chránit
jediné co má smysl je naroubovat to se shifterem a běhat se spamem ledových bouří, ale přiběhne npc, plácne sražení a jsme tam kde jsme byli...
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 18:15 19. Apr 2012
by Shaman88
Prasokralik wrote:chtěl bych vidět jak bys obhájil na thalii ten scimitar, když druid nesmí nic kovového
jinak tohle mi přišlo jako slušný build druid/thorm/monk na scimitar s kouzly a bez kouzel proměna v elementála/pantera/draka, widsdom k ac jde znát
ale holt nemožnost triple class a omezení na nekovové věci (moje varianta má samozřejmě plátovku nebo aspon kroužky), nebo nemožnost monka obecně pro mě osobně druida absolutně zabíjí
k čemu jsou druidovi dobrý jeho kouzla, když se tu možnost restu táhne jak nudle z nosu a thalijské "žádný železo, seš grínpís voe" mu v podstatě zakazuje jakýkoliv efektivní způsob se chránit
jediné co má smysl je naroubovat to se shifterem a běhat se spamem ledových bouří, ale přiběhne npc, plácne sražení a jsme tam kde jsme byli...
Prasokrálíku, než začneš něco vymýšlet zjisti si fakta....
Druid scimitar může... máš to napsaný i na hlavní stránce.
Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 18:48 19. Apr 2012
by Prasokralik
super, co to jako mění na mém příspěvku, kde mluvím o zbrojích? scimitar si obhajuj v rp rovině, i když ta se tě podle všeho stejně vůbec netýká, takže máš pravdu

Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 19:28 19. Apr 2012
by Shaman88
Proč bych si měl scimitar obhajovat? Je to jedna ze základních zbraní druidů

(alespon podle nwn)

Re: Příručka k povoláním - diskuse
Posted: 07:30 20. Apr 2012
by Theogil I
KaTo wrote:...btw - že ho ti drowíci nehrajou (jako čaroděje), když je tak "silnej". Mno a na povrchu jsem zaznamenal vysokolevelového druida jen jako alta u RoFa.
Ešivá to nebude tím, že drow dle reálií má ruida tak nějak zapovězeného, tudíž max. otrokové viz. bráchův "Cossi".