Velmi často používanou taktikou bylo i klesnutí dolů a zmizení protivníkovy pod čumákem a následný úhyb do libovolné strany. Okamžitě mu zmizíš ze zorného pole a je velká šance, že nezvládne zareagovat na tvůj pohyb a navíc pokud to udělal němec angličanovi tak anglánovi, který se ho snažil pronásledovat vynechal na pár sekund motor, protože karburátor, či něco takového.
Další možností je se vrhnout proti sluníčku a protivníka oslepit a následně zmizet v mracích.
Stáhnout plyn a nechat protivníka tě předletět, na to byl expert Pierre Closterman. Tak se ti dostane protivník dokonce do zaměřovače.
Nejúčinější je ale mít věrného spolubojovníka, který ti bude krýt záda a v případě potřeby ty jemu. Na tohle přišli za občanské války ve španělsku a začali lítat v páru, Rotte. Dva páry potom tvořily Schwarm. Říká se tomu taktika/formace čtyř prstů a používá se to do dnes.