Page 83 of 96
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 15:51 15. Oct 2015
by Puxina
Jo a mimochodem
http://kultura.zpravy.idnes.cz/navrat-d ... mvideo_vha
U nás to budou dávat o den pozdějc

zajdu na to, dlouho jsem ten film neviděl.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 12:51 16. Oct 2015
by Bahnak
hmmmmmmm
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 13:25 19. Oct 2015
by Puxina
Tak jsem zkoukl tenhle drsný válečný film
http://www.csfd.cz/film/297051-na-zivot ... t/prehled/
A ani nevím proč mě minul tenhle film
http://www.csfd.cz/film/227786-interstellar/prehled/ Moc pěkný film za 5 hvězd

, super atmosféra a dobré teorie ohledně různých dimenzí času, prostoru a podobně.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 14:28 19. Oct 2015
by KaTo
Btw - skoukl jsem
Marťana a musím se připojit k jednomu komentáři:
Code: Select all
Spíš dobrodružné než sci-fi, spíš crowd-pleasure než survival, spíš feel-good než intelligent.
Prostě řemeslně dobrý film pro "průměrné davy", kterým nevadí sledovat online chat mezi planetami, mezi kterými letí světlo od čtyř do dvaceti minut (
přiznám se, že mi uteklo v které konjuknci Země k Marsu byla), že Mars má "poněkud" nižší gravitaci, atd. Zkrátka, žádné detaily, které by "nenáročného" diváka zbytečně rozptylovaly od nípání se v kapitánčině mraženém exkrementu

.
Matt jako Robinson byl i celkem "uvěřitelnej". Jen by mě zajímalo co bral za drogy, že byl pořád tak optimistickej

.
Poněkud méně už byl uvěřitelný tým NASA

- trochu mě "zklamalo" obsazení poplatné dnešní Americe (které jsem pro sebe tipnul hned po titulkách a ono se splnilo...

) aneb "klasicky" gender-rasově vyrovnaný film. Starý bílý tlusťoch je špatný, mladý hubený černoch je dobrý a kapitán lodi je žena

.
Když to srovnám s Apollem 13...
Závěrem. Nic co by stálo za opakování. Asi nejvíc mě asi tepalo zjednodušování...ale to asi vycházelo z mého očekávání SCI-FI (nedejbože HC SCI-FI), zatímco to byl spíš fantazy

.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 14:38 19. Oct 2015
by pavad
KaTo wrote:Btw - skoukl jsem
Marťana a musím se připojit k jednomu komentáři:
Code: Select all
Spíš dobrodružné než sci-fi, spíš crowd-pleasure než survival, spíš feel-good než intelligent.
Prostě řemeslně dobrý film pro "průměrné davy", kterým nevadí sledovat online chat mezi planetami, mezi kterými letí světlo od čtyř do dvaceti minut (
přiznám se, že mi uteklo v které konjuknci Země k Marsu byla), že Mars má "poněkud" nižší gravitaci, atd. Zkrátka, žádné detaily, které by "nenáročného" diváka zbytečně rozptylovaly od nípání se v kapitánčině mraženém exkrementu

.
Matt jako Robinson byl i celkem "uvěřitelnej". Jen by mě zajímalo co bral za drogy, že byl pořád tak optimistickej

.
Poněkud méně už byl uvěřitelný tým NASA

- trochu mě "zklamalo" obsazení poplatné dnešní Americe (které jsem pro sebe tipnul hned po titulkách a ono se splnilo...

) aneb "klasicky" gender-rasově vyrovnaný film. Starý bílý tlusťoch je špatný, mladý hubený černoch je dobrý a kapitán lodi je žena

.
Když to srovnám s Apollem 13...
Závěrem. Nic co by stálo za opakování. Asi nejvíc mě asi tepalo zjednodušování...ale to asi vycházelo z mého očekávání SCI-FI (nedejbože HC SCI-FI), zatímco to byl spíš fantazy

.
Opravte si chut necim co zatim zfilmovano - diky boze! - nebylo:
Robert Lull Forward: "Dragon's Egg" (v CZ lokalizaci "Draci vejce")
Vyborna kniha po strance fyzikalni i pribehove. A zcela se ztotoznuji s nazorem ze (hrube prelozeno z EN): "... tato kniha je ucebnici fyziky neutronovych hvezd, ovsem jde o ucebnici maskujici se do roucha novely."
Btw: Kniha byla napsana jiz roku 1980...
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 20:44 19. Oct 2015
by sandoftime
Přítelkyně mě donutila dokoukat s ní seriál Avatar. Teď koukáme na Legendu o Koře. Obojí pěkné.
Prosím neplést se šmoulovitými příšerkami ze stejnojmenované holywoodské slátaniny.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 23:26 19. Oct 2015
by Aillen
sandoftime wrote:Přítelkyně mě donutila dokoukat s ní seriál Avatar. Teď koukáme na Legendu o Koře. Obojí pěkné.
Prosím neplést se šmoulovitými příšerkami ze stejnojmenované holywoodské slátaniny.
Tak Avatar, ta holywoodská slátanina, vcelku souhlasím, jako příběh noooo .... sci-fi červená knihovna

, ale pastva pro oči to byla, to zase ano, alespoň místy

, to se tomu filmu upřít nedá.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 09:43 20. Oct 2015
by Puxina
Na Avatar se chodí hlavně skrz ty efekty a prostředí. Jak jsem už kdysi psal, děj je takový oný no
Já se zkouším dívat na Red Dwarf tak uvidím, zda mě to chytne.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 11:33 20. Oct 2015
by kokosak
Neplést si
Avatar (kočkošmoulové od Camerona) a
Avatar the last airbender - anime inspirovaný animovaný seriál plný vtipu, humoru a sem tam dramat, též zpracovaný M.Nigth Šamalánem do
filmové podoby, bez vtipu, humoru, nebo jen koukatelného děje
Jinak nevím proč, ale Kora mě nějak nechytla :/
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 14:04 20. Oct 2015
by G-ladiator
Pro ty koho to zajímá - začala 2. sezóna Star Wars Rebels.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 17:11 20. Oct 2015
by Miell
kokosak wrote:Neplést si
Avatar (kočkošmoulové od Camerona) a
Avatar the last airbender - anime inspirovaný animovaný seriál plný vtipu, humoru a sem tam dramat, též zpracovaný M.Nigth Šamalánem do
filmové podoby, bez vtipu, humoru, nebo jen koukatelného děje
Jinak nevím proč, ale Kora mě nějak nechytla :/
Koukala jsem na to s holkama.. Avatar fajn.. Koru jsme přestaly sledovat docela rychle.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 17:21 20. Oct 2015
by G-ladiator
Co Vám vadí na té Koře? Mě to přišlo fajn (viděl jsem tedy jen první dvě sezony teda)
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 17:23 20. Oct 2015
by KaTo
G-ladiator wrote:Co Vám vadí na té Koře? Mě to přišlo fajn (viděl jsem tedy jen první dvě sezony teda)
Jedno slovo: Nuda. A navíc Kora vypadá jak chlap.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 17:50 20. Oct 2015
by kokosak
No za mě to ani není tak o tom, co mi vadí, jako o tom, jestli mě to něco přineslo. Původní Avatar měl objevování, tajemno, vtip... Kora je tak nějak.. meh.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 06:49 21. Oct 2015
by sandoftime
G-ladiator wrote:Co Vám vadí na té Koře? Mě to přišlo fajn (viděl jsem tedy jen první dvě sezony teda)
Já to považuju za právoplatného nástupce Avatara a líbí se.
A Kato má špatnej vkus na ženský.