Re: Vtípky
Posted: 23:09 25. Sep 2010
Netuším jestli to tu není,ale tohle mě fakt dostalo.
Synek se ptá otce:"Tati,co je vlastně politika?"
Otec odpoví:"Milý synku to je velmi jednoduché. Podívej,já nosím domů peníze,takže jsem KAPITALISMUS. Tvá matka s penězi hospodaří,takže ona je VLÁDA. Dědeček dbá,aby zde bylo vše v pořádku,takže on je ODBORY. Naše služebná je DĚLNICKÁ TŘÍDA. My všichni máme jen jeden cíl a to,aby ses měl dobře. Takže ty jsi LID. A tvůj malý bratr ,který je ještě v plenkách,je BUDOUCNOST. Pochopil si synku?"
Malý přemýšlí a pak otce požádá,jestli se na to může ještě vyspat. V noci se chlapec probudí,protože si jeho malý bráška nadělal do planek a strašně smrdí. Jelikož neví,co má dělat jde do ložnice rodičů. Tam ale leží jen matka a spí tak tvrdě,že ji nedokáže probudit. Jde tedy do pokoje služebné,kde si s ní otec zrovna užívá,zatímco dědeček nenápadně přihlíží oknem. Všichni jsou tak zaneprázdněni,že si ho nikdo nepovšimne,a tak se nakonec rozhodne jít s nepořízenou zase spát. Druhý den ráno se otec ptá,zda mu může vlastními slovy vysvětlit,co ta politika je.
"Ano tatínku,je to velmi jednoduché",odpoví synek,"KAPITALISMUS zneužívá DĚLNICKOU TŘÍDU a ODBORY přihlížejí,zatímco VLÁDA spí,LID je úplně ignorován a BUDOUCNOST se válí ve sračkách.."
Synek se ptá otce:"Tati,co je vlastně politika?"
Otec odpoví:"Milý synku to je velmi jednoduché. Podívej,já nosím domů peníze,takže jsem KAPITALISMUS. Tvá matka s penězi hospodaří,takže ona je VLÁDA. Dědeček dbá,aby zde bylo vše v pořádku,takže on je ODBORY. Naše služebná je DĚLNICKÁ TŘÍDA. My všichni máme jen jeden cíl a to,aby ses měl dobře. Takže ty jsi LID. A tvůj malý bratr ,který je ještě v plenkách,je BUDOUCNOST. Pochopil si synku?"
Malý přemýšlí a pak otce požádá,jestli se na to může ještě vyspat. V noci se chlapec probudí,protože si jeho malý bráška nadělal do planek a strašně smrdí. Jelikož neví,co má dělat jde do ložnice rodičů. Tam ale leží jen matka a spí tak tvrdě,že ji nedokáže probudit. Jde tedy do pokoje služebné,kde si s ní otec zrovna užívá,zatímco dědeček nenápadně přihlíží oknem. Všichni jsou tak zaneprázdněni,že si ho nikdo nepovšimne,a tak se nakonec rozhodne jít s nepořízenou zase spát. Druhý den ráno se otec ptá,zda mu může vlastními slovy vysvětlit,co ta politika je.
"Ano tatínku,je to velmi jednoduché",odpoví synek,"KAPITALISMUS zneužívá DĚLNICKOU TŘÍDU a ODBORY přihlížejí,zatímco VLÁDA spí,LID je úplně ignorován a BUDOUCNOST se válí ve sračkách.."