Tak jsem tu opět já s mojima reportama z koncertů!
Včera jsem navštívil koncert Metallicy, které předskakovali francoužští Gojira a američtí Machine Head.
Měl jsem s tátou výborné místa na sezení, přímo naproti bubnům, prostě skoro VIP. Lístky byli tátovi k narozeninám a jelikož má bolavé koleno, tak jsme hold seděli, jinak bych šel do kotle!

Ale i tak to bylo super.
První hrála Gojira, francouzká atmosférická kapelka, muzika prvotřídní kvality, dá se říct, že byli na konzertě neumělečtější. Jejich hudba vskutku navodí všelijaké nálady a pocity. Je to trochu náročnější styl, ale pro mě to bylo výborné vystoupení. Mladí hoši předvedli neskutečnou show! Běhali po podiu, hráli bez sebemenší chybičky! Dokonce i otec, co je pro mě měkota, uznal, že chlapci umí. Jediné co mě mrzelo, že si snad na nich technici zkoušeli zvuk, bylo slyšet jak furt s něčím štelují. Tak i tak byl zvuk na dobré úrovni, to se však nedalo říct o další kapelce.
http://www.youtube.com/watch?v=uBW5iDvkMHU
Druhým uskupením byli Machine Head. Tihle amerikáni se na nás vyšvihli s nudnou show a rádobi poetickými a drsnými videi na obrazovkách. Zvuk zněl jakoby zvukař ovládal mix svou zadnicí. Bicí trpěli, kopáky duněli na celý stadion a zbytek bicích nebyl slyšet, semtam se ozvalo cinknutí činelu, nebo se zbloudili virbl prokleštil basovou bariérou. Kytary byli taky horší než u Gojiry. Prostě typická amerika... já šel raděj na klobásu a neprohloupil sem.
http://www.youtube.com/watch?v=9_LEoluCHJA
A třetí parta byla Metallica! Co dodat... prostě Metallica. Výborná show, James předvedl mistrovský výkon (ale Mastera šmelili holomci!), Kirt zas ukázal co ho naučil Satriani, Lars nám potvrdil jak "úžasný" to bubeník a Roberto nám ukázal jak se hraje na basu při vykonávání potřeby (viz obrázek níže)

Zahráli pár fláků (Master of Puppets, Hit the Light, Shortest strow, Blackened, For whom the bells tolls) a pak se vrhli na celé Black Album, které zahráli pozpátku (pořadí písniček, nikoli komplet pozpátku). Pak přidali ještě několik písniček jako Fuel, One, Seek and destroy.. a to je asi vše

. Ohnostroje! Plameny! Laserová show... no byl to zážitek! Rozhodně jsem rád, že jsem tam byl.
http://www.youtube.com/watch?v=1QP-SIW6iKY
