Tento textík jsem sepsal v pokecu a protože počítám s tím, že pokec DM možná nečtou a věřím, že to určitou informační hodnotu má, tak to házím i sem. Vím, že na mnohé z toho zrovna nejsou lidi, něco se plánuje (a často zřejmě i lépe) něco je třeba neproveditelné (a čeká se na nový patch)... Berte to to prostě jako takový obecně zaměřený brainstorming.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Věci co by návštěvnosti Thálie mohly podle mne prospět - netvrdím že to má nebo nemá někdo dělat, jen mně to prostě napadlo:
Aktualizace webu
Hlavně co se týče provedených úprav v nastavení, subras... Na fórum chodí spíš hráči co už hrají (pokud vůbec) a tak pokud někdo přijde nový, tak kouká na webu kdy byly poslední změny a jak je to nastavené... Je mi jasné, že web není asi tak snadné upravovat, pokud není redakční systém...
Reklama
články o Thalii a jejích novinkách, informace o Thalii na různých fórech o hrách, i samotné novinky na hlavní stránce webu (kterému by mimochodem spíš slušelo dobře optimalizovatelné html a vlastní doména, ale to jen tak bokem).
Kraft - odladění alchymie a další krafty
tohle podle mne Thalii do budoucna dost prospěje, pokud se uhlídá vyváženost a nesklouzne to do něčeho, kvůli čemu bude mít tým za třičtvrtě roku chuť udělat další wipe. Je ale fakt, že teď už se to snad dělá víc profi, s většími zkušenostmi a dlouhodobějším plánováním, navíc v týmu jsou i lidé, co chápou systém a jeho rovnováhu (doufám). Trochu se už teď bojím alchymie, aby se neukázalo, že na počátku to bude hrozná díra na peníze, a po čase až tam někdo přijde na pár kombinací, tak to zase bude nehorázně silné - no snad se to bude odlaďovat.
Frakční napětí, konflikty, boje
tohle už se začíná trochu projevovat v rámci podsvětí, železné pěsti... zárodky se formují (doufám) a snad to bude pokračovat. Ohromný potenciál sebou nese podtemno, které sice rozdělilo hráče do dvou jakoby světů, ale jejich střetávání může přinášet zábavy high levelům. Na druhou stranu je to do budoucna potencionálně nejproblematičtější oblast - pvp nebo cvc je vždy hrozně o emocích, málokdo ho vždy ustojí a když už teď vidím kolik lidí hraje v podtemnu, jímají mne obavy. Mimochodem trochu se bojím, aby se resist co mají drowové šlechtici neukázal moc vysoký proti buildům, které nejsou pure caster. Ale snad se to zvládne a bude to přínos. Je to obrovské téma samo o sobě.
Vyšší levely, trh mezi hráči, obchod, pohyb peněz
tohle může dost prospět. Ono jak jsou vyšší levely ve hře, tak prostě i ty nižší mají lepší možnost dostat se nahoru a to přes jakákoli omezení o nejnižší ceně zbraní a podobně. Zkrátka někoho potkáte, ten vás vezme na výpravu, nechá vám loot, nastahuje vám kůže, vezme do gildy a můžete se tak dostat na vysoký level i s postavou, co by sama moc chcípala. Věci se leckdy dají koupit použité od jiných hráčů....
Různá drobná vylepšení nebo vyvážení povolání
Myslím teď hlavně nové možnosti a hlavně pro ta povolání, co lidi moc nehrají nebo by se jim něco hodilo. Je podle mne chyba dělat drobné výhody a možnosti přednostně pro ta povolání, která hraje nejvíc lidí. Je sice fakt, že to nejvíc lidí ocení, ale spíš se podle mně dlouhodobě vyplatí podporovat různorodost. Takže třeba - odladit pána smrti, aby byl hratelný upravením caster levelu a třeba nemrtvých co má, možná nějaký menší bonus pro hraničáře - třeba něco jako je vábnička, předělat lektvary pro harper scouty, když už je nová alchymie a celkově nezapomínat na věci pro méně rozšířené prestižní povolání... Udělat se toho může hodně, ideálně způsobem, že se doladí špatně nastavená povolání a nějakou unikátní drobnost dostane každý (pokud možno najednou) a budou to vážně spíš maličkosti, které potěší. Je to podle po všem tom omezování lepší cesta (pokud se neukáže nějaká výrazná nevyváženost). Také by si nápady na toto možná zasloužily samostatné téma.
Nemovitosti, tituly, RP kariéra
Pěkná věc, sice nevím zda má pravdu spíš Photter s pronájmem nebo je více fajn kupování nemovitostí, ale oboje se mi zamlouvá. Tituly a vůbec kariéra v RP samozřejmě souvisí s questama od DM.
Questy a dění od DM
Pro mně jsou to hlavně turnaje, oslavy, politika a vůbec pohyb hlavních událostí. Věci, kterých se nemusím účastnit, nikoho nějak výrazně neštvou (což se u questů dlouhodobých, vyvraždovacích... někdy stává, ale je vidět, že se něco děje.
Stálé questy
Je třeba se vyhnout nelogičnostem (záchrana Niany po 50. unesené). Ale třeba to co navrhoval Darien by mohlo být fajn a nemusí to být ani bráno jako questy. Prostě určitá dynamičnost, něco co je možno plnit mimo špičku, když nechcete jen tak expit. Na Ultimě jsem kdysi různé takové věci dělal a prostě své hráče si to najde. Je to další možnost a na druhou stranu pokud z toho nepadají skvělé věci (jako že by neměly), tak není důvod, aby to někomu vadilo, byť ho to nezajímá.
Nové lokace, města
Samozřejmě lidé se tam budou chtít podívat, rozšíří to svět. To, že má Thalie velký a pěkný svět je jednou z jejích charakteristických rysů a tím pádem i předností. Nejméně stejně důležité jako je přidávání dalších lokací je podle mne i zaplňování/ladění/piplání/sem tam změna těch současných. Je to na dlouho, krátkodobě to nikdo moc neocení, projeví se to jen pokud toho bude hodně, ale dlouhodobě je to významný přínos.
Reálie
Už teď je to moc fajn, je sepsaná historie, věci o rasách, bozích... Jsem v podstatě v úžasu, když si uvědomím, že to se to zde vůbec povedlo. Bravo! Další a další věci v tomto, které to budou moudře rozšířovat jsou jedině plus. Pomoct by také mohly čitatelné knihy s informacemi přímo ve hře - tedy v knihovnách. Tam by se časem mohly octnout věci jako zákoníky, informace o okolí, historie, herbáře... Má to svou atmosféru. Není třeba snažit se dohnat Equilibrii, která je v tomto úžasná, ale pár knih by jistě nebylo na škodu.
Dobrý tým DM a fajn hráči
Modleme se, ať nám vydrží aspoň to co je.
