Page 10 of 12
Re: Podtemno vs povrch
Posted: 02:08 30. Apr 2008
by Neithan1
//edit : mazem svoj prispevok. Zda sa ze nema vyznam pisat sem cokolvek aj ked je to myslene v dobrom.
Re: Podtemno vs povrch
Posted: 06:26 30. Apr 2008
by Krata
Neitha: nezabili jsme ještě jedinýho povrchčana

pokud nepočítám NPC, a ani nebudem pokud k tomu nebudem mít důvod, když nás napadnete nebo se budete snažit utýct tak nečekejte že vám zamáváme a popřejem dobrou cestu
Huhulak: jee, a já už myslel že tě argumenty přesvědčili.. Povrchčan může dolu kdykoliv, takže drow je pořád tak nějak v nevýhodě, až najdete vchody tak si asi i podtemnáci dávaj bacha kam lezou.. zatimco podtemnáci můžou nahoru jen v noci, všimnul sis někdy jak je ta noc kráktá? Co ji te potřebuju tak to vidim a je to docela málo času

.. jinak co pozoruju naše dva otroky tak nevidim moc velkou nevhody, jo berserk dává menší kritiky.. ale to snad přežijete ne? je tam tma a řidkej vzduch.. a neprobírejte zas že to je podle výšky a že se na to dá zvyknout, a ani nějaký nápady na skill "život v podtemnu" prostě to tak je

Re: Podtemno vs povrch
Posted: 10:21 30. Apr 2008
by DenGrasse
huhulak wrote:ale kdys se potka jeden podtemnak v noci s povrchnanem tak jsou vyrovnani
ale kdys se potkaj dole tak je povrchnan degradovan o dost levelu dolu
no naštěstí mé postavě je úplně jedno, jestli přijde jeden drow nebo tucet drowů, a to kdekoliv. dopadne to stejně. dopadlo by to stejně, i kdyby přišel slepý, hluchý, opilý, a téměř mrtvý svirfneblin

Re: Podtemno vs povrch
Posted: 10:24 30. Apr 2008
by nomis_b
DenGrasse wrote:no naštěstí mé postavě je úplně jedno, jestli přijde jeden drow nebo tucet drowů, a to kdekoliv. dopadne to stejně. dopadlo by to stejně, i kdyby přišel slepý, hluchý, opilý, a téměř mrtvý svirfneblin

Tvoje postava nema specialni item 1 pouziti / za zivot:
Vyvolej prerostleho, legendarniho naboosteneho Stribrneho draka se znalosti vsech kouzel i tech, co jeste nevymysleli?
tak to te lituju.. doufej, ze te pri me slepote prehlidnu

Re: Podtemno vs povrch
Posted: 10:34 30. Apr 2008
by huhulak
bohuzel to nejsou jen mensi kritiky, je to dost velkej postih do utoku a obrany - rovnajici se postihum za slepotu (a trvají stále), ten kouzelnickej postich se asi da unyst, ale ty bojovnicky sou podle myho nazoru velky, sice je tam tma, ale m povrhnane nosime vetsinou svetlo, a kdys ma rasa night vision tak zadnej problem s malym umelym osvetlenim,
povrchnan mozna muze prezit dole jako otrok, ale bohuzel ne jako souper pokud nebude o mnoho levelu vys,
a noc je stejne kratka jako den
a az najdemem v chody tak bude v bezpeci protoze tak velka skupina aby to bylo aspon vyrovnany se na povrchu nenajde
Re: Podtemno vs povrch
Posted: 10:45 30. Apr 2008
by DenGrasse
nomis_b wrote:Tvoje postava nema specialni item 1 pouziti / za zivot:
Vyvolej prerostleho, legendarniho naboosteneho Stribrneho draka se znalosti vsech kouzel i tech, co jeste nevymysleli?

tak to te lituju.. doufej, ze te pri me slepote prehlidnu

možná překvapivě... nemá

ale být tebou, psal bych o tom opatrně, protože pokud si to nějaký škodolibý DM přečte, nelze zaručit, že ho příště mít nebude
PS: to DM: doufám, že nikoho nenapadne mi něco takového dát. při mém štěstí (viz. zkoušení lektvarů) by ta bestie sežrala mou postavu jako první... pokud by ta vůbec přežila save, které by při tom vyvolávání určitě bylo...
EDIT:
stříbrný drak má sice rád jemné drowí masíčko, ovšem rozhodně odmítá být vyvoláván kdejakým lowlevlem a to i za cenu, že přijde o plný stůl. od toho se rozhodně distancuje.
Navíc na to nemá čas, protože musí nosit monolity.

Re: Podtemno vs povrch
Posted: 13:01 30. Apr 2008
by kucik
huhulak wrote:bohuzel to nejsou jen mensi kritiky, je to dost velkej postih do utoku a obrany - rovnajici se postihum za slepotu (a trvají stále), ..
Vazne? Tak to zkusime, ja si necham dat postihy povrchnana v podtemnu, ty si vezmes slepotu a uvidime, jak moc vyrovnane to je.
Ve skutecnosti, kdyby bojovali treba berserk(povrch) proti nekomu z nas i s jeho postihy vsazim na Berserka.
Re: Podtemno vs povrch
Posted: 13:09 30. Apr 2008
by huhulak
tady de vo to ze nikdo nikdy slepyho podtemnana nepotka ( co by tam delal ve dne)
mylsim si ze postihy ktere degradujou bojovnika o ctyry levely dolu sou moc velky, polovicny by podle me byli adekvatni
Re: Podtemno vs povrch
Posted: 14:36 30. Apr 2008
by nomis_b
huhulak wrote:tady de vo to ze nikdo nikdy slepyho podtemnana nepotka ( to by tam delal ve dne)
mylsim si ze postihy ktere degradujou bojovnika o ctyry levely dolu sou moc velky, polovicny by podle me byli adekvatni
Ale slepotu nechat?? no nevim. Uz sem tady rikal, postihy na utok a AC nepostihuji vsechna povolani.. teda jako ze pro ne nejsou zivotne dulezita.
Slepota postihne uplne vsechny.. slepej kouzelnik neudela nic.
Kdyz vas pujde vetsi skupina, tak jsou ti nejake postihy u zadnice. Jestli men berserkr srazi utokem +28, nebo + 24 to je mi opravdu jedno... a to ze se tam nedovedete domluvit, jit na lov je vas problem.
Myslim, ze kdyz pujdete ve ctyrech, tak nas taky muzete "ulovit" .
my opravdu nechodime normalne v 8.
Kdyz se podivas do vypisu hracu, hraje vas na povrchu daleko vice, nez dole.
P.S: uz mne tahle diskuze nudi. prestavam tu psat ajdu si stehovat monolity.
Re: Podtemno vs povrch
Posted: 14:39 30. Apr 2008
by melvik
tak tak, na stehovani monolitu je treba spoustu lidi a veverek , kdyz nam nikdo nepuci stribrnyho draka

Re: Podtemno vs povrch
Posted: 14:51 30. Apr 2008
by huhulak
naopak ostatni povolani tyto postihy ovlivni vic protze nemaj tolik hp a kdys se kazdou ranou trefite tak vydrzej tak jedno dve kola(kdys postih defakto neguje stredni zbroj), anetrefej se uz vubec, jediny koho to prilis neovlivni je kouzelnik
a mate hodiny takze vite kdy je na povrchu den a noc( a dve hodiny realnyho casu je myslim dost casu) pak na dve hodky zase zalezete a mate dalsi dve hodiny
kdesto my mame ty postihy v podtemnu furt, a ciselne to vyjde jako slepota akorat bez cerny obrazovky
Re: Podtemno vs povrch
Posted: 16:08 30. Apr 2008
by Krata
Mě už taky začíná unavovat pořád dokola omelvávat stejný argumenty.. můj názor znáš, ten takovej zůstane..v podtemnu je tma, velká tma, není to stejná tma jako v dolu, jeskyni, nebo když strčíš hlavu pod polštář.. ale fakt velká tma která se dá blbě rozehnat i loučí, jsou tam fakt blbý podmínky pro život a proto ty postihy, plus tam může figurovat psychyka.
Povrchčani zvyklý na světlo a krásnej vzdcuh a sluníčko nad hlavou tam budou ztraceni, blbě se jim tam bude dýchat, blbě tam uvidí, může mít strach protože ví, že dyž ho tam něco chytí nebude to nejlepší den jeho života, ale může vlézt na lov podtemna kdykoliv a pokaždé je s sebou dobré vzít bandu kamarádů a pořádně se připravit..
Podtemnan se naučil žít v horších podmínkách a i na podtemnáckou tmu si zvyknul, však i oni si ve městech zapálej svíčku či lucerničku aby viděli lépe, tak jim tma na povrchu v noci nijak nebrání v normálnim fungování, sic tam svítí o něco víc než doma ale pořád je to neoslepuje, vzduch je čerstvej, oni jsou zvyklí na něco mnohem horšího a psychyka? v podtemnu žijou jen nadřazený rasy, tak si to oni myslí.. však jak vyjde slunce, tak podtemňani úplně oslepnou a jsou nepoužitelný, tak velké světlo jim zraňuje oči a záře jim dost vadí, jsou prakticky nepoužitelný na slunečnim světle, plus si jich může všimnout hodný bůh a na místě je zabít
Huhulak: jo tak je to třeba trochu víc času aůe můžem k vám jenom v noci a ve dne s postihama kdy nejsme použitelný, vy k nám kdykoliv s postihama, se kterejma tam žijou dva otroci a dávaj si to
Doufám že už stačilo

Re: Podtemno vs povrch
Posted: 16:37 30. Apr 2008
by Shifter
nomis_b wrote:P.S: uz mne tahle diskuze nudi. prestavam tu psat ajdu si stehovat monolity.
Me uz tahle diskuze nebavi dost dlouho....
Nekteri si hold mysleji, ze podtemno je vyletni misto. Pritom je to naopak misto, kam se pricetnej clovek jen tak nevyda a kdyby nahodou byl hodne silnej duvod, urcite by to byla hodne dobre vybavena skupinka profiku. Neni to zadna hluboka jeskyne, na kazdem kroku ceka nebezpeci. Kdyz nic netusiciho povrchnana nesezerou prisery o kterych v zivote neslysel a vetsina ani necetla, kdyz nepadne do rukou ilithidum, nebo ho nechyteji duergari/drowove, mozna i chvili prezije a muze prijit na "pratelskou" navstevu k drowum/duergarum. Rase ktera je zocelena neustalymi sarvatkami a valkami, podrobena silne selekci, kdy jakykoliv slaby jedinec je ihned usmrcen (nebudeme se dohadovat jesli obetovan, nebo pouzit jako potrava pro pavoucky a podobne...).
Dobre ze takove postihy jsou, takhle si aspon hraci jen tak netroufnou do podtemna jit a nestane se z toho vyletni misto. Pujde se tam jen kdyz bude dobrej duvod a ve velke skupine. Kdyz to nechcete brat tak jak to bylo vysvetleno ze strany DM,berte to z pohledu Forgotten realms, kde meli v podtemnu spickovou vyzbroj (jmeno kovu si uz nepamatuju), ktera se ovsem na povrchu rozpadla.
Dokazu si i predstavit, ze by se odstranili postihy a hracum se dole dali prave takove veci. To by bylo na foru flamu jak nas****!
Posledni vetu berte s rezervou
Re: Podtemno vs povrch
Posted: 16:41 30. Apr 2008
by Daanri
Ja mam jednoduche riesenie. Komu sa postihy v podtemne nepacia, tak nech tam nelezie a je to vyriesene.

Re: Podtemno vs povrch
Posted: 16:53 30. Apr 2008
by Shifter
Daanri wrote:Ja mam jednoduche riesenie. Komu sa postihy v podtemne nepacia, tak nech tam nelezie a je to vyriesene.

Taky se budu muset naucit psat tak strucne prispevky
