Page 10 of 15
Re: CRAFT
Posted: 02:03 05. Mar 2009
by --Bragner--
Chtel bych se jen optat, ted mne to napadlo kdyz jsem sel na uhli. Kdyz se bude pracovat v peci, tak samotna vyroba bude trvat dlouho ze? To jest v pohode, jen ted premyslim, jak se zmensily zdroje (to jest taky v pohode) jen zmenseni zdroje u uhli, mi vnuklo otazku zda ted nebude problem kdyz crafter bude pracovat s jilem a pak bude chtit si vypalit formy, ci kovar bude cistit kov, pak legovat.
Co vlastne mam na mysli - bude dostatek uhli?

Re: CRAFT
Posted: 04:23 05. Mar 2009
by Kiri
--Bragner-- wrote:Chtel bych se jen optat, ted mne to napadlo kdyz jsem sel na uhli. Kdyz se bude pracovat v peci, tak samotna vyroba bude trvat dlouho ze? To jest v pohode, jen ted premyslim, jak se zmensily zdroje (to jest taky v pohode) jen zmenseni zdroje u uhli, mi vnuklo otazku zda ted nebude problem kdyz crafter bude pracovat s jilem a pak bude chtit si vypalit formy, ci kovar bude cistit kov, pak legovat.
Co vlastne mam na mysli - bude dostatek uhli?

Hledej loziska a nechlub se ostatnim...je to jako obchodni tajemstvi..., nebo prodej informaci at vydelas. Na TH je spousta lokaci a do sposty snad ani nikdo nevleze - jenom hledat ... nebo si najmi hornika, kterej ti bude pravidelne dodavat smluvene mnozstvi huhli ... pred wipem sem mel vlastniho drevorubce, zeme lehka bud starymu Berserkovi, diky craftu se da vyborne obchodovat/vydelat - papir a brk na sepsani smlouvy taky mate a myslim byla i pecet jako sada od Sylma ... Rejty pak muze delat soudce nejenom pro nekromanty a vrahy, corky ...

=> Tak by to asi melo fungovat

ne?! paani CBcka a DMka, JAARO?

Re: CRAFT
Posted: 07:36 05. Mar 2009
by Bahnak
delat nekomu do craftu cast surovin se bohužel už nevyplati, 3 tydny zpatky jsem se tak živil, ale teď se změnami je pro craftera vyhodnějši dělat si všechno sam... nejde totiž dobře pomocníkovi zaplatit... ne s 10 procenty vydelku...
Re: CRAFT
Posted: 10:59 05. Mar 2009
by nomis_b
monstera wrote:Rejty wrote:Zřejmě se to ještě musí vyladit.
To bych řekl !
Zkusil jsem prověřit očarování. Vyrobil jsem dvě shodné zbraně - železoplatinové scimitary s ořechovou násadou, a jednu z nich jsem očaroval zraněním ohněm +2 ( střední kámen s duší, použitelno 40% očarování ohněm, cena 10036 zlatých )
Prodal jsem nákupčímu : scimitar bez očarování za 5109 zlatých
a k mému překvapení : scimitar s očarováním ohněm taky 5109 zlatých.
Očarování zdarma !!!
Nezlobte se kritici, ale to si vykřičník zaslouží !
predtim vsechny ocarovavaci predmety fungovali dobre? tohle je prvni? nic sem na ocarovavani nemenil (ohledne cen)
dobre, zkusim to az se dostanu doma k toolu trosicku "urychlit" ty vyroby + pridat uhli, ale u tech nejlepsich veci moc velkou rychlost necekejte. bude se jednat o zrachyleni hlavne u tech malych az strednich obtiznosti.
Re: CRAFT
Posted: 11:08 05. Mar 2009
by DenGrasse
železoplatino.. co? u Thala, kdo zas tohle vymyslel?

Re: CRAFT
Posted: 11:10 05. Mar 2009
by --Bragner--
Ja jsem nemyslel hned pridat uhli, jen jsem chtel vedet vas nazor. Mne to jen tak prolítlo hlavou a tak jsem se lehce nad tím zamyslel.
Takze zda uhli pridate nebo ne je na vas.

Re: CRAFT
Posted: 11:14 05. Mar 2009
by monstera
DenGrasse wrote:železoplatino.. co? u Thala, kdo zas tohle vymyslel?

To je 100% železný s přídavkem 20% platiny. Pokud chcete být takový ctitel reality, že se vám to nezdá, tak si představujte, že se jedná o šavli pro marnivého boháče, ktetý má záštitu vykládanou platinou...
Jinak platina v této dávce přidává 1 zraněné magií.
Re: CRAFT
Posted: 11:18 05. Mar 2009
by DenGrasse
monstera wrote:To je 100% železný s přídavkem 20% platiny. Pokud chcete být takový ctitel reality, že se vám to nezdá, tak si představujte, že se jedná o šavli pro marnivého boháče, ktetý má záštitu vykládanou platinou...
Jinak platina v této dávce přidává 1 zraněné magií.
Toho jsem se bál...
PS: 100%+20%=120%. Není něco v tom výpočtu špatně?
Re: CRAFT
Posted: 11:23 05. Mar 2009
by monstera
DenGrasse wrote:monstera wrote:To je 100% železný s přídavkem 20% platiny. Pokud chcete být takový ctitel reality, že se vám to nezdá, tak si představujte, že se jedná o šavli pro marnivého boháče, ktetý má záštitu vykládanou platinou...
Jinak platina v této dávce přidává 1 zraněné magií.
Toho jsem se bál...
PS: 100%+20%=120%. Není něco v tom výpočtu špatně?
Na to jsem se již taky ptal, kdybys četl forum důkladně, tak by ses dozvědel, že se nejedná o složení zbraně a netvoří 100%, ale že to je přídavek k celku 100% ve výši 20% navíc .
Re: CRAFT
Posted: 11:25 05. Mar 2009
by kucik
Skrtni si procenta

Re: CRAFT
Posted: 11:25 05. Mar 2009
by Theogil I
nomis_b wrote:
predtim vsechny ocarovavaci predmety fungovali dobre? tohle je prvni? nic sem na ocarovavani nemenil (ohledne cen)
dobre, zkusim to az se dostanu doma k toolu trosicku "urychlit" ty vyroby + pridat uhli, ale u tech nejlepsich veci moc velkou rychlost necekejte. bude se jednat o zrachyleni hlavne u tech malych az strednich obtiznosti.
Marně přemýšlím co si představit pod slovy "trošičku urychlit". Opravdu tomu dost dobře nerozumím jak má "trošičku urychlit" něco provést s těmi výpočty a časy co jsme poskytli. Mám tomu rozumět tak, že jsme opustili myšlenku craftu jako alternatrivy k lootění?
Re: CRAFT
Posted: 11:27 05. Mar 2009
by Rejty
Ta % materiálu znamenají, že lepší řemeslník dokáže z materiálu vytáhnout lepší vlastnosti.
Takže 100% železo + 100 % platina není zbraň z 2* tolik materiálu, ale zbraň 50% železo a 50% platina. Řemeslník ze 50% železa vytáhne ve slitině stejné vlastnosti jako méně zdatný řemeslník ze 100% železa. Ale to neřeště. Ta % měla být jen kvůli skriptům.
Re: CRAFT
Posted: 11:28 05. Mar 2009
by Rejty
Proč to urychlovat? Lepší je vyladit expy a peníze vhledem k době výroby...
Re: CRAFT
Posted: 11:37 05. Mar 2009
by monstera
nomis_b wrote:monstera wrote:Rejty wrote:Zřejmě se to ještě musí vyladit.
To bych řekl !
Zkusil jsem prověřit očarování. Vyrobil jsem dvě shodné zbraně - železoplatinové scimitary s ořechovou násadou, a jednu z nich jsem očaroval zraněním ohněm +2 ( střední kámen s duší, použitelno 40% očarování ohněm, cena 10036 zlatých )
Prodal jsem nákupčímu : scimitar bez očarování za 5109 zlatých
a k mému překvapení : scimitar s očarováním ohněm taky 5109 zlatých.
Očarování zdarma !!!
Nezlobte se kritici, ale to si vykřičník zaslouží !
predtim vsechny ocarovavaci predmety fungovali dobre? tohle je prvni? nic sem na ocarovavani nemenil (ohledne cen)
dobre, zkusim to az se dostanu doma k toolu trosicku "urychlit" ty vyroby + pridat uhli, ale u tech nejlepsich veci moc velkou rychlost necekejte. bude se jednat o zrachyleni hlavne u tech malych az strednich obtiznosti.
K ceně : dříve jsem prodával naivně za cenu, kterou nabídl a nezkoumal jsem podrobnosti. S přechodem na dražší střední kameny mne už do očí praštilo, že jsem pod výrobní cenou. proto jsem udělal ten pokus.
Chyba není nějakou změnou, ta je tam od počátku, nákupčí nebere při stanovení ceny očarování v úvahu.
k uhlí - pokud by nadále měla platit prodloužená doba zpracování, mělo by uhlí hořet úměrně tomu déle. Zároveň se přimlouvám za navrácení vydatnosti ložisek všech zdrojů na původní množství a ponechání na vůli hráče, kolik toho bude chtít nakopat a stěhovat, což si určí podle své potřeby.
Dále se domnívám , že pokud by měla platit prodloužená doba práce, bylo by třeba zvýšit kapacitu dílen - krafteři stojí nedůstojně fronty na to, aby se dostali k výrobnímu prostředku
Re: CRAFT
Posted: 11:44 05. Mar 2009
by --Bragner--
JA BYCH NIC NEURYCHLOVAL!!
... mne to vyhovuje takto jak to je, alespon to chvilicku trva, coz se mi dost zamluvilo
