Page 10 of 96
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 20:23 18. Jul 2011
by Braenn
A co z japonské strany? Vynikající Letters from Iwo Jima, z civilního prostřední Hrob světlušek...
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 21:18 18. Jul 2011
by Hafen
Iwo Jimu jsem videl a par dalsich japonskych filmu (ty uz zas tak dobre nebyly).
Obecne me zajima spis Evropa. Kdyz jsme nedavno soupali tech 40 tanciku a mraky pesaku na nasi grilovacce v osmi lidech svorne jsme se shodli ze nam chybi neco jako film o nemeckem paraganovi z krety, pripadne z normandie, ofenziva v Ardenach ocima prislusniku sboru SS a tak.
Stalingrad, ten jak tam hral i nas herec, byl celkem slusne natocenej. Vojaci nebyli nabuchana ramba z posilky ale proste normalni kluci-odvedenci jak to tehdy bylo, kulky si prilis nevybiraly mezi nepritelem a jimi, chybel tomu nejaky vyraznejsi hrdinsky patos a tak
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 01:13 19. Jul 2011
by Sielencer
Oddechová nápaditá parodie s komiksovými prvky pro pozdní večer
http://www.csfd.cz/film/230559-scott-pi ... tku-sveta/
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 16:00 19. Jul 2011
by Thuereg
Hafen wrote:....
V tomhle ti doporučuju knížku od Roberta Merleho.. "Smrt je mým řemeslem"
edit... příběh německýho vojáka a později člena SS a velitele osvětimi.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 17:07 19. Jul 2011
by Braenn
Thuereg wrote:Hafen wrote:....
V tomhle ti doporučuju knížku od Roberta Merleho.. "Smrt je mým řemeslem"
edit... příběh německýho vojáka a později člena SS a velitele osvětimi.
A vůbec všechny knížky od Merleho, Malevilem počínaje... to je snad nejlepší postapo, co jsem kdy četla.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 19:58 19. Jul 2011
by Thuereg
Braenn wrote:.....
A vůbec všechny knížky od Merleho, Malevilem počínaje... to je snad nejlepší postapo, co jsem kdy četla.
Malevil byla první knížka co sem od něj čet... souhlasim.

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 23:11 19. Jul 2011
by Bahnak
Příjemné překvapení, díky za tip.
Netuším co mě na tom filmu tak potěšilo (kromě dobrýho castingu a všech těch komiksovejch vsuvek) ale rozhodně to byla výborná oddechovka, mimojiné i s dobrou hudbou.
Český dabing tenhle film rozhodně zničí, díkybohu jsem stáhl ENG verzi.
Nejspíše to podruhý už nikdy nezkouknu, ale rozhodně zajímavě natočený počin.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 00:35 21. Jul 2011
by Prasokralik
Braenn wrote:Ted jsem zkoukla Princ a pruďas ...a tedy, mohu doporučit každému znalci fantasy žánrů. Ten režisér snad hrál wow nebo nwn, protože to je naprosto přesná parodie:) Sice na můj vkus zbytečně plýtvají vulgarismy, ale teda sranda je...

) Hlavně minotaur, kterému nejdou odřezat rohy je dokonalý.
Na odlehčení výborné.
Koukali jsme na to s Rouk. Při Lezaarově zjevení se na svatbě prohlásila "To je fakt jak na Thálii. Přijde nějakej podtemák a začne si honit ego"
Jen mě napadla myšlenka, jak by zareagoval jistý drowolapka na návštěvě u "moudrého čaroděje" kdyby "hádanka" byla pro vyšší dobro

Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 00:40 21. Jul 2011
by Braenn
haha:)) obávám se že pro paladina je sice větší dobro, ale rozhodně ne pak menší zlo:) Takže by se hledala jiná cesta.
Nicméně summon Stevan a uřezávání trofejí, haha! A ten epický barbar! Každý milovník fantasy RPG to prostě musí vidět.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 02:39 21. Jul 2011
by pavad
Hafen wrote:Jestli nekdo vi o druhovalecnem filmu tocenem z nemecke strany tak prosim aby dal vedet. Tedy krome Die Brucke, Stalingrad. Ne ze bych mel neco proti valecnym filmum, ale kdyz uz clovek hraje wargaming zjistuje ze nejen jemu uz vadi videt nemce jen jako nemotorne vojacky v nalestenych holinkach, co se zmatene motaji kolem a umiraji po desitkach

Zkus "Das Boot" (
http://www.imdb.com/title/tt0082096/ )
Jeden z nejlepe autenticky natocenych filmu z druhe svetove.
Pomerne slusny film je take "Afera plukovnika Redla"
Kdyz se zde uz nakously knihy psane z pohledu zle strany, tak bych doporucil J. Novotny: Causa Dohihara, L. Degrell: Tazeni v Rusku 1941-1945, velmi dobre a nestranne pise am. autor D. Glantz, pridal bych jeste J. Weal: "Esa na focke-wulfech 190". To by uz mohlo na par veceru stacit...
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 03:02 21. Jul 2011
by Prasokralik
Braenn wrote:haha:)) obávám se že pro paladina je sice větší dobro, ale rozhodně ne pak menší zlo:) Takže by se hledala jiná cesta.
Nicméně summon Stevan a uřezávání trofejí, haha! A ten epický barbar! Každý milovník fantasy RPG to prostě musí vidět.
První setkání s tím nebohým epickým barbarem, kdy má ksicht přes celé plátno a řve. Reakce vedle mé židle "Theureg!"
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 20:50 23. Jul 2011
by Bahnak
Musím si veřejně postěžovat.
Harry Potter - Finále.
Shlédnuto dnes, v ENG + tituly, bez 3D
Film je shazován klišé sračkami o level níže, trapně se snaží držet knižní předlohy, ale vůbec mu to nejde.
Opravdu jedinej zajímavě natočenej díl je pro mě Fénixuv řád, tam to alespoň oba magiči vezmou pěkně od podlahy a finále je FINÁLE.
Ne jako tady. Opravdu netuším kdo pana Yatese majzl po Fénixově řádu po hlavě. Nejspíše hladoví manažeři lační po penízcích z tržebě.
3D...? Nechápu k čemu? Aby v té 99,9% tmy bylo něco 3D? Pozná to vůbec někdo jinde než při závěrečných titulcích?
Opět snaha propašovat 3D za každou cenu ke konzumentovi bez jediné snahy zapojit mozek.
Jinak velké zklamání, začátek velmi zdlouhavý (prvních dvacet minut bych i já dokázal sestříhat na dvě), od Bradavic to frčí jak na běžícím pásu, prostor dostane konečně i Rickman (Snejp mluví!), ovšem jak do toho vstoupí relikvie smrti je zle, rejža to přestává kočírovat a vymyká se mu to z ruky. Konečný epilog měl být více propracovaný a měli v něm alespoň prohodit víc než jednu větu a nebo ho vypustit.
Co se závěrečného fightu týče, čekal jsem alespoň zlomek toho co v knize - nedočkal jsem se. Hery a Voldík po sobě štěknou hulkama a Heryho prskání zabíjí Voldíka.
Kde je ten epickej fight? Kde je Gonagalka? Proč nevidím umírat hrdiny který si ten příběh sám piplal několik generací?
Shrnuto podtrženo: Zakončení série, děj se drží 3/4 doby trvání knižní předlohy a je zbytečně natahován, ke konci je místo důležitých scén ponechán prostor detailním záběrům na rádoby emotivní pohlednice. S Harrym pryč a s náma taky. Pro fandy povinnost, pro ostatní rada: zbytečně utracený prachy za kino.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 20:58 23. Jul 2011
by kucik
Tim chces rict, ze je to jeste horsi nez predchozi dily? Ukaze tam aspon Hermiona kozy?
Nepotesil jsi me, jelikoz jsem uz davno slibil, ze az to vyjde vsechno, tak se na to podivam.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 21:14 23. Jul 2011
by Bahnak
Ne, Hermijóna kozy neukáže
Ale zato si obleče na chvíli rajcovní černou kůži s výstřihem
Nicméně jednotlivý díly bych zhodnotil asi takto:
Šutr mudrce: Dětská pohádka
Skovaný pokojík: Z pohádky...
Vězeň ala kmotr: ...se stává divná pohádka...
Zlatej pohár: ...která začíná mít ponurou...
Fénixovic klub: ...atmosféru, začínaj hustý jatka...
Krvavej prinnc: ..., který se náhle zvrhnou v teenage komedii...
Relikvie I: ..., aby jsme chvilku poznávali cestopisně svět...
Relikvie II: ...a nakonec zapoměli co vlastně chceme.
Re: Pokec o oblíbených filmech a seriálech
Posted: 21:38 23. Jul 2011
by Shaman88
Hmmm asi si opět stahnu e-booky těch knih a radši si to celý znova prečtu bez těch ročních přestávek jak jsem to četl minule....
Určitě radši než jít na ten film...