Page 10 of 15
Re: Můj pohled na kraft
Posted: 20:21 26. Apr 2010
by černý vlk
gimlicek wrote:Ahoj,
měla bych dotaz k tomu očarování. Používám scimitar a nechala jsem si ho očarovat malou duší (40%). Dostala jsem navíc 1 ke zranění zvukem. Časem jsem si pořídila novou šavličku a nechala ji očarovat silnějším kamenem opět na zvuk. A ejhle, nové očarování dělá to samé co to původní. Můj dotaz zní, k čemu je vlastně to očarování lepším kamenem, když mi za značně více peněz poskytne stejné vlastnosti?
zranění zvukem roste pomaleji než zranění obyčejnějším elementem...proto nárůst o 20% v kameni se neprojeví vůbec. A maximum pro scimitar je stejně 80% kámen, takže +2 element
Re: Můj pohled na kraft
Posted: 20:27 26. Apr 2010
by gimlicek
Bylo to očarovávané kamenem 80%, ale šavle vzala jen 60% a DMG bylo po očarování opět 1 DMG zvukem.
Re: Můj pohled na kraft
Posted: 20:30 26. Apr 2010
by černý vlk
gimlicek wrote:Bylo to očarovávané kamenem 80%, ale šavle vzala jen 60% a DMG bylo po očarování opět 1 DMG zvukem.
aha pardon, tak pro šavli je to asi max těch 60%, víc na to nedostaneš, je to TOP ve hře pro scim
Re: Můj pohled na kraft
Posted: 20:34 26. Apr 2010
by gimlicek
aha

Re: Můj pohled na kraft
Posted: 20:58 26. Apr 2010
by sandoftime
monk lvl 30 přes sílu - +6 AC za levely monka, +6 tumble, za veci +20(+5 natural +5 dodge +5 deflect +5 armor) moudrost a obratnost +16 ale pouze s full boostem ktery ti shodi jeden svitek na dispell magic, bez neho s vecmi +4 dex +4 wis to bude +8 takže celkové +AC je 40/48 na full boost
bojovnik lvl 30 pres sílu - +8 za plátovku, stejné věci jako monk (dodge/natural/deflect/armor po pěti) +20, +8 za pavézu (3 +5) +6 za tumble(ano stále lze multiclass s rogunou) a +1 za dex což je celkem (a nezavisle na boostech) +AC 43 (a svitek s dispellem v kapse)
ted attack bonus s +5 scimem/rukavicema
bojovník má tedy v základu 25 bab +4 za featy +5 zbran +síla coz na 30 levelu může být pro oba buildy stejné tedy rekneme +13(síla 36)
monk má v základu 20 bab a zbytek uplne shodny
tedy máme tu na jedné straně bojovníka s AC 53 a AB 47
a poak tu máme mnicha s AC 50(58 v pripade spolehani na kouzla) a AB 42
dál už si to spočítej sám iqoši
Re: Můj pohled na kraft
Posted: 21:01 26. Apr 2010
by KaTo
sandoftime wrote:..
bojovník s AC 53 a AB 47
mnich s AC 50 (58 v pripade spolehani na kouzla) a AB 42
dál už si to spočítej sám iqoši
No, takže ve výsledku stejně platí, že oba musí spoléhat na 20tku, ne? A v tom případě "vede" mnich s více útoky za kolo...? A tím pádem...vede mnich. Ještě mě napadá Expertíza + Imp.Expertíza (to kdyby někde něco selhalo).
(sorry za OT

)
Re: Můj pohled na kraft
Posted: 21:02 26. Apr 2010
by černý vlk
sandoftime wrote:monk lvl 30 přes sílu - +6 AC za levely monka, +6 tumble, za veci +20(+5 natural +5 dodge +5 deflect +5 armor) moudrost a obratnost +16 ale pouze s full boostem ktery ti shodi jeden svitek na dispell magic, bez neho s vecmi +4 dex +4 wis to bude +8 takže celkové +AC je 40/48 na full boost
bojovnik lvl 30 pres sílu - +8 za plátovku, stejné věci jako monk (dodge/natural/deflect/armor po pěti) +20, +8 za pavézu (3 +5) +6 za tumble(ano stále lze multiclass s rogunou) a +1 za dex což je celkem (a nezavisle na boostech) +AC 43 (a svitek s dispellem v kapse)
ted attack bonus s +5 scimem/rukavicema
bojovník má tedy v základu 25 bab +4 za featy +5 zbran +síla coz na 30 levelu může být pro oba buildy stejné tedy rekneme +13(síla 36)
monk má v základu 20 bab a zbytek uplne shodny
tedy máme tu na jedné straně bojovníka s AC 53 a AB 47
a poak tu máme mnicha s AC 50(58 v pripade spolehani na kouzla) a AB 42
dál už si to spočítej sám iqoši
no, tak to se nedivím, že se ti silový monk nepozdává, když bys ho postavil dost špatně

přemýšlej

Re: Můj pohled na kraft
Posted: 21:33 26. Apr 2010
by sandoftime
KaTo wrote:sandoftime wrote:..
bojovník s AC 53 a AB 47
mnich s AC 50 (58 v pripade spolehani na kouzla) a AB 42
dál už si to spočítej sám iqoši
No, takže ve výsledku stejně platí, že oba musí spoléhat na 20tku, ne? A v tom případě "vede" mnich s více útoky za kolo...? A tím pádem...vede mnich. Ještě mě napadá Expertíza + Imp.Expertíza (to kdyby někde něco selhalo).
(sorry za OT

)
AC 58 vs AB 47, tzn hody 11 a výš to AC prorazí, to se mi nezdá jako dvacka člověče
Re: Můj pohled na kraft
Posted: 21:43 26. Apr 2010
by černý vlk
sandoftime wrote:
AC 58 vs AB 47, tzn hody 11 a výš to AC prorazí, to se mi nezdá jako dvacka člověče[/quote]
kde je tvých AC 112?

na to je ta reakce s dvackou, už se v tom potápíš
navíc s alchymií jde udělat pohodlně AC 65 proti jednotlivci se silovým monkem

Re: Můj pohled na kraft
Posted: 21:54 26. Apr 2010
by Grunt
AC 53?

To se do něj trefí i shrbený děda s alzhajmrem.
(pozn. Děda = postava lv 20+)
Re: Můj pohled na kraft
Posted: 01:36 27. Apr 2010
by sandoftime
černý vlk wrote:sandoftime wrote:
AC 58 vs AB 47, tzn hody 11 a výš to AC prorazí, to se mi nezdá jako dvacka člověče
kde je tvých AC 112?

na to je ta reakce s dvackou, už se v tom potápíš
jo a proto citoval
sandoftime wrote:
tedy máme tu na jedné straně bojovníka s AC 53 a AB 47
a poak tu máme mnicha s AC 50(58 v pripade spolehani na kouzla) a AB 42
tohle
černý vlk wrote:
navíc s alchymií jde udělat pohodlně AC 65 proti jednotlivci se silovým monkem

ano ano a je to děsně efektivní, proto tu těch silových monků běhá tolik
navíc alchymií a svitkama se může ten plecháč nadopovad taky taaakže

Re: Můj pohled na kraft
Posted: 06:26 27. Apr 2010
by černý vlk
sandoftime wrote:
ano ano a je to děsně efektivní, proto tu těch silových monků běhá tolik
navíc alchymií a svitkama se může ten plecháč nadopovad taky taaakže

no, mě stačí ten jeden

Re: Můj pohled na kraft
Posted: 08:52 27. Apr 2010
by nomis_b
He no podle me cela uvaha vychazi ze zkreslenych udaju a to protoze :
Monk na silu nema tak dobre AC uz coz ho znevyhodnuje, kdezto u valecnika zvyhodnujes +6 za akrobacii, coz nejni zrovna jednoduche u nej, pokud zrovna nemas k nemu multiclass, kterej ho ajko valecnika posila nekam jinam (neni uz to pravy valecnik, kdyz ma treba rogua, nebo barda prece...)
Takez se dostavas zhruba s :
monk pres 58 (+ moznost rustu jeste vyse pomoci boostu)
valecnik AC 47 (bez moznosti roostu pomoci boostu)
(zapomel si u svych vypoctu, ze zaklad AC je 10, ne 0, tedy nahaty mas AC 10 )
monk BAB: 42
valecnik BAB: 47
a to uz je teda o necem jinem... ne ? Bez vsech postoju valcnik zrani jen pri 11+, kdezto monk pri 5+
Kdyz se zapoctou boosty, Mnich na tom vzdy muze byt lepe, protoze AC za obratnost neni omezena (max. teda +12/+12 = +24, ve vypoctech bylo jen +16)
Takze podle me jsou porovnatelne ty postavy.. kazda ma neco napr. mnich se umi i schovavat, ma vysoke hody, valecnik zase hezke kritiky a vetsi dmg, redukce na zbroji dobre, vice HP .... Urcite teda bduou porovnatelnejsi, kdyz nebude mozne dat si +12wiz/+12dex u monka do AC a k tomu i craft speje.
BTW : nechcete si zalozit buildarske forum? tohle je tema muj pohled na craft, a s craftem to teda uz nic spolecnyho nema...
Re: Můj pohled na kraft
Posted: 09:58 27. Apr 2010
by rotona
Teda vy na ty buildy někde studujete ? Určitě někam chodíte na nějake seminaře kde to probíráte , protože já ani nevím pořádně o čem je řeč, ale přesto bych si nefrustrovaně na Thalii ráda zahrála.
Re: Můj pohled na kraft
Posted: 09:59 27. Apr 2010
by Luelle
já na to taky nejsem....ale obvykle je to čistá zkušenost =)
první postavu člověk neskutečně zkurví

pak zjištuje co je špatně a časem zjistí, co mu vyhovuje, aby zachoval charakter a nezabilo ho cokoliv