Page 10 of 17
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 14:51 12. Oct 2011
by Nalkanar
rosnicka wrote:ja ho pouzivam, ale problem je v tom ze najdes napsane to ze muzes u ohniste se vyspat, coz se bere jako
bezpecne misto, ale nikde neni ze to neni
bezpecne v noci. a nerikej ze se to nebude hodit nekomu uplne novemu?

Kontext všeho je důležitý. Ohniště jako bezpečné místo = okecávka toho, že nemůžeš prostě ležet kdekoliv v listí s postavou a prostě spát - je třeba k tomu "bezpečné" místo.
Bezpečné v obecném slova smyslu říká, že pokud nejsi ve správných lokacích ve správný čas, tak tě nic nechrání před jakýmkoliv napadením.
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 14:52 12. Oct 2011
by kucik
Oheň je bezpečné místo - proti zimě. Když hoří oheň, postava neprochladá a může spát.
...pokud teda někdo nesešle ledovou bouři...
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 00:12 13. Oct 2011
by sendys
kucik wrote:Oheň je bezpečné místo - proti zimě. Když hoří oheň, postava neprochladá a může spát.
...pokud teda někdo nesešle ledovou bouři...
a taky proti zviřatum

)) pac se ohne boji

Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 06:46 16. Oct 2011
by davidsoft
Elverin wrote:V noci je to kdekoliv za zdmi osidleni nebezpecne. A nekdy i uvnitr

S výjimkou Eraniny zahrady. Tam je bezpečno vždy.
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 09:21 16. Oct 2011
by de Aers
davidsoft wrote:Elverin wrote:V noci je to kdekoliv za zdmi osidleni nebezpecne. A nekdy i uvnitr

S výjimkou Eraniny zahrady. Tam je bezpečno vždy.
A to myslíš jako jen protože je tam noPVP lokace ?

Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 10:52 16. Oct 2011
by Nalkanar
To je zajímavý dotaz ...
Co se z RP hlediska stane v lokaci bez PvP, kdyby někdo násilí hvězdičkoval (svázání, odnos, jiné horší věci)? Bych řekl, že by ho ta socha tam spálila na popel ne?

Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 10:54 16. Oct 2011
by KaTo
de Aers wrote:...noPVP lokace ?

Taky jsem tu lokaci tak chápal. Tak jako Podtemno má debuffy pro povrchňany (díky "kletbě" bohů). Tak jsem Eraninu zahradu bral že má debuff zakazující násilí (díky "kouzlu" čarodějky). Same way.
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 00:27 17. Oct 2011
by Nalkanar
Nebyla podobně pojmenovaná lokace v jedné staré DOSové RPG hře, kde když se v té lokaci udělalo kouzlo útočné tak se člověk probral v lese?

Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 00:34 17. Oct 2011
by J.F.Payne
Jasně! Ta lokace je z Quest for Glory, včetně designu a názvu. Geniální série adventur, mimochodem, se skvělým příběhem.
EDIT:
Tady je to místo v překresleným prvním dílu série:
A tady je ve čtvrtým:

Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 07:29 17. Oct 2011
by de Aers
Hehe, m
i (podívá se na jistou osobu) připomělo vždycky ten opadávající strom v prince of persia, kdy sem dělal všechno možný, jen né zachránit tu princeznu

Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 10:39 17. Oct 2011
by -darkvision-
KaTo wrote:de Aers wrote:...noPVP lokace ?

Taky jsem tu lokaci tak chápal. Tak jako Podtemno má debuffy pro povrchňany (díky "kletbě" bohů). Tak jsem Eraninu zahradu bral že má debuff zakazující násilí (díky "kouzlu" čarodějky). Same way.
Počkej až se tam jednou potká povrchnan a podtemnan .. To bude něco.
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 11:26 17. Oct 2011
by Prasokralik
-darkvision- wrote:KaTo wrote:de Aers wrote:...noPVP lokace ?

Taky jsem tu lokaci tak chápal. Tak jako Podtemno má debuffy pro povrchňany (díky "kletbě" bohů). Tak jsem Eraninu zahradu bral že má debuff zakazující násilí (díky "kouzlu" čarodějky). Same way.
Počkej až se tam jednou potká povrchnan a podtemnan .. To bude něco.
vytvořej zebroida jo?
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 11:31 17. Oct 2011
by Nalkanar
Se nestane s drowí mentalitou.. leda budou čekat vedle v lokaci v hidu a invisech atd.
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 11:34 17. Oct 2011
by Prasokralik
Nalkanar wrote:Se nestane s drowí mentalitou.. leda budou čekat vedle v lokaci v hidu a invisech atd.
hehe to můžou

do 7 do rána žejo

Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 11:49 17. Oct 2011
by -RoF-
Tak teoreticky jde bojovat i v NOPvP ne? Možná stačí vyvolat balora nebo tak.