Page 10 of 21
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:15 31. Oct 2011
by Shaman88
kokosak wrote:
Eh... prosím? Takže DM mají poskakovat kolem postav a starat se, aby nepřišly k úhoně? A když to neudělají je to jejich neschopností???
Nejsi hlavní postava v americkym filmu, které se všechno musí povést, protože to má ve scénáři. Dokonce nejsi ani hlavní postava. Nikdo z hráčů, ani DM, není. Je to svět a ten žije a reaguje.........
Právě tato věta se stala zkázou mnoha RP světů....., svět bez hráčů totiž neznamená nic, tudíž oni jsou hlavní postavou.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:20 31. Oct 2011
by DenGrasse
Shamane, rozumím tomu že se ti to nelíbí. Problém je, že to jinak smysluplně nejde.
Světy, které se rozhodly dát hráčům všechno, být mírňoučké a nikoho nezlobit, hráči opustí mnohem dřív než ty "drsné". Prostě proto, že je to (krom pár lidí s neukojitelných egem, kteří se ovšem brzy sežerou navzájem a všechna příkoří od DM si tím bohatě vynahradí) prostě omrzí.
Zkus nastudovat nějaký sociální model.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:21 31. Oct 2011
by jachyra
Áno, hráči sú postavami .. ale nie hlavnými a hlavne vo všetkých hrách na hrdinov platia dve pravidlá:
1) DM je boh, DM má vždy pravdu ... 2) ak DM nemá pravdu, platí pravidlo 1
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:23 31. Oct 2011
by Shaman88
Já neříkám že by svět měl být milý ale že by si měl své hráče hýčkat (alespoň ooc).
Celkově by mě totiž zajímalo... Takovej nápad na anketu..... Proč hráči hrají na Thalii.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:26 31. Oct 2011
by -RoF-
Prasokralik wrote:začerněnej tell je asi tak neprůkaznej, jako tvoje tvrzení, že tys to neřek
Zajisté, ale i tak, pokud už narovinu, tak nezačerním jméno. Ale zajímalo by mě který DM nebo kdo to byl, tak hezky předává info z tellu.
Shaman88 wrote:Já neříkám že by svět měl být milý ale že by si měl své hráče hýčkat (alespoň ooc).
Celkově by mě totiž zajímalo... Takovej nápad na anketu..... Proč hráči hrají na Thalii.
Anketu klidně založ, ale dle mého názoru 40% bude "páč tu mají kamarády a lidi s kterýma se jim fajn hraje"
Klidně dej víc možností na odpověď
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:27 31. Oct 2011
by DenGrasse
Shaman88 wrote:Já neříkám že by svět měl být milý ale že by si měl své hráče hýčkat (alespoň ooc).
Dle mého názoru OOC hýčká Thalie hráče víc než většina jiných světů. Systémů, které bys našel jinde a tady ne je co bys na prstech spočítal.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:29 31. Oct 2011
by Blacmin
Mám už dlouhodobě stejný názor jako Shaman88, pokud ovšem není záměr si tu erpit se skupinou pěti lidí.
Jakýkoliv herní svět bez hráčů = nic.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:32 31. Oct 2011
by KaTo
to DG: "Chtěli jsme Vám udělat ideální svět.. ale budili jste se!" (Matrix

)
to Blacmin a spol: Probohy lidi, hrajeme na stejném serveru?

Se stejnými DMky?
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:37 31. Oct 2011
by DenGrasse
blacmin: raději erpit s pěti, než nechat prasit 50.
u některých hráčů je jediný jejich přínos v tom, že jsou číslem ve statistice návštěvnosti. Svět jim nabízí mnohem víc než oni jemu.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:37 31. Oct 2011
by Nalkanar
Jednoduchá série dotazů
1) Byly již dříve zatčeny nějaké postavy, které nakonec byly propuštěny?
2) Pokud ano, byla skutečně všem (nebo od jisté doby všem) odebrána jejich výbava?
3) Pokud ano, stalo se toto i případně zatčeným uprchlým drowům?
4) Pokud ne, proč ne, když tu defakto vznikl jakýsi precedens?
EDIT: 4,5) Několika uprchlým byl také vybrán celý inventář, stalo se tak u drowů? Pokud ne, proč ne?
5) Asi rok, rok a půl zpět, jsem zde někde četl volně v diskuzi: "chycený drow na povrch = permka pro drowa". V jakém kontextu toto platilo?
ideálně nechť odpovídají čistě DM, která vědí oč jde
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:39 31. Oct 2011
by de Aers
-RoF- wrote:...
Ono zas u tohodle screenu nejde o vyzrazování nějakého IC infa nebo podobně. Prostě si plácnul blbost, která stála za poznamenání.
edit : Znám tě a tohle si zas vypustil z klávesnice zbrkle a bez rozmyšlení. Neznal si okolnosti, nevěděl si jak se z tama dostali, co dělali. Pochybuju, žes u nich seděl 24hodin denně, aby si mohl sledovat co se tam odehrává.
edit2 : Prostě chceš, že když se něco stane na jedné straně, tak chceš, aby se ,,férově" stalo totéž i na druhé. Ale tak to nefunguje prostě, jednou se stane prostě tohle, po druhý zas tamhleto, po třetí kdo ví co.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:43 31. Oct 2011
by -RoF-
de Aers wrote:-RoF- wrote:...
Ono zas u tohodle screenu nejde o vyzrazování nějakého IC infa nebo podobně. Prostě si plácnul blbost, která stála za poznamenání.
edit : Znám tě a tohle si zas vypustil z klávesnice zbrkle a bez rozmyšlení. Neznal si okolnosti, nevěděl si jak se z tama dostali, co dělali. Pochybuju, žes u nich seděl 24hodin denně, aby si mohl sledovat co se tam odehrává.
edit2 : Prostě chceš, že když se něco stane na jedné straně, tak chceš, aby se ,,férově" stalo totéž i na druhé. Ale tak to nefunguje prostě, jednou se stane prostě tohle, po druhý zas tamhleto, po třetí kdo ví co.
Jasně to chápu a já si to pak s jedním DM vyjasnil. Napsal jak některé věci byly a věřím mu.
Ale víš jak, prostě by mě zajímalo, který DM dal tyhle telly dál. Je to zvědavost

.
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:47 31. Oct 2011
by de Aers
-RoF- wrote:
Jasně to chápu a já si to pak s jedním DM vyjasnil. Napsal jak některé věci byly a věřím mu.
Tak proč to dál vytahuješ na fóru ?

Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:50 31. Oct 2011
by Czech_Luthor
Já nevím, ale zdá se mi, že se tady pořád řeší jedno a to samé dokola. Každý má svojí pravdu, jen jí podá trošku jinak.
Jak jsem napsal už jednou, já naprosto souhlasím s rozhodnutím DMs v tomto případě.
Rebelie? Útok na stráž? Tak ať se ta svi*ě škvaří v pekle a jest exemplárním případem pro ostatní (AMEN)
Já jsem s Fallion za urážku výše postaveného důstojníka (V MINULÉM SYSTÉMU!)
dostal dva herní měsíce ve vězení, bez možnosti podmínečného propuštění.
Prostě na někoho, kdo je výš postavený plivat nemůžete, už vůbec ne do ksichtu (vlastní zkušenost

)
Momentální systém mi přijde jako správný systém. Brečíte, že vám to tu vadí? Vím, že je to ohraná věta, ale "Hrajte si teda tam, kde vás to baví".
Pokud možno nějaký akční server, například Badlands RPG... top lvl uděláte za pár hodin, top equip taky a můžete se bez problémů rubat do ale lůja, nikdo vám nic neřekne.
A co je špatné na permce? Jako to už někdo jednou napsal "Radši dostanu štavnatou permku, než měsíc (2-3) vězení a povinnejch prací v jedné lokaci"
Vždyť, pro většinu z vás, není dnes problém udělat za měsíc 30 lvl ne? Všichni jste výborný PGčka.
(Koho tohle tvrzení naštve, tak to bude asi z důvodu, že sem v tom sám vidí

Hezký den

)
Re: DM a jejjich hra (permky a odchod hráčů)
Posted: 17:56 31. Oct 2011
by kokosak
Shaman88 wrote:
Právě tato věta se stala zkázou mnoha RP světů....., svět bez hráčů totiž neznamená nic, tudíž oni jsou hlavní postavou.
Pozor prosím. Já osobně jsem názoru, že hráči jsou pro svět důležitější, než DM, protože bez DM se hrát jde, bez hráčů ne. Zároveň ale říkám, že to neznamená jim podkuřovat za každou cenu a uhlazovat cestičky k cíli. Stejně jako nikdo nechce po DM, aby mu nadělilo do začátku třicátej level, nebo aby mu vybilo potvory, který nedává v dungu, tak úplně stejnej nesmysl je chtít po DM, aby hrálo NPC tak, aby z toho vyšla postava vždycky dobře.